BĘDZIE KLIMATYZACJA W BUDYNKU REMIZY OS. PORĘBY DĘBSKIE

46

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja o zabezpieczeniu środków finansowych na wykonanie klimatyzacji w remizie OSP Poręby Dębskie. Decyzja jest pokłosiem dyskusji toczonych podczas dożynek gminnych.

Remiza OSP Poręby Dębskie służy nie tylko druhom, ale całej społeczności osiedla. Organizowane są w niej spotkania mieszkańców zarówno te dotyczące spraw społecznych jak również liczne imprezy okolicznościowe: „mikołajki”, urodziny etc. Społeczność osiedla znana jest w gminie z realizacji pikników rodzinnych i festynów.

Podczas sierpniowych dożynek gminnych zwrócono uwagę na konieczność montażu klimatyzacji w budynku. Dotyczy to części w której odbywają się narady i spotkania. – Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielami osiedla, z przewodniczącym, z radnym i mieszkańcami. Jako, że wykonanie klimatyzacji nie jest dużym kosztem, zapewniłem że poszukamy tych pieniędzy w budżecie i tak się stało. Teraz trzeba znaleźć wykonawcę i zrealizować zadanie. Myślę, że kwota 10 tysięcy złotych spokojnie wystarczy na dwa urządzenia chłodzące – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

46 KOMENTARZE

 1. Ja to wcale tak bym się z tym zadaniem nie spieszył. Najpierw należałoby zrobić w remizie spotkanie ze strażakami, radnymi, radą osiedla i radnymi z komisji. Następnie po uzgodnieniu szczegółów na podobne spotkanie zaprosić projektanta, który do 20 tysięcy wykonałby projekt do końca tego roku. Następnie w lipcu przyszłego roku ( po półrocznych poprawkach) mój urząd ogłosiłby przetarg na wykonanie tego zadania. Najniższa oferta opiewałaby na kwotę około 170 tysięcy więc poprosiłbym radę o zwiększenie budżetu lub poszukałbym dofinansowania na to zadanie ( podobno wkrótce takowe ma wojewoda ogłosić) i jak obiecałem tak do 2028 bym to zrobił! A nie tak na hurra od razu!

  • Zapomniałeś napisać, że ja też tam na spotkaniu powinienem być i czek dawać na to jakże wyczekiwane przez mieszkańców zadanie. Przy okazji wręczyłbym pamiątkowy puchar za organizację dożynek!

 2. Nie cieszcie się. Zaraz pan burmistrz stwierdzi, że jednak tego zadania się nie da wykonać bo najpierw trzeba przebudować dach i rynny remizy oraz wykonać odwodnienie wokół remizy. Do tego zamurować dwa okna i wstawić trzecie w innym miejscu. Ponadto warto poczekać na dofinansowanie z PROW albo Lasowiackiej Grupy Działania. Dofinansowanie wyniosłoby 20 tysięcy czyli trzeba wykonać projekt za kolejne 20 tysięcy a całość zadania czyli dwie klimy kosztowałoby pół miliona złotych. Termin wykonania to oczywiście 2029 rok. Oczywiście żartuję, ale przypomnijcie sobie ileż to razy sołtys Ordon robił takie kiwki w ciągu 20 lat?

 3. Brawissimo!!! Zróbcie im jeszcze jacuzzi basen zjeżdżalnie bilard siłownię a w miejsce wyciętego lasu stwórzcie dla nich pole golfowe a niech tam niech maja chłopaki no i jakiś bar bo tak na sucho to jak to tak ???

 4. A kiedy obiecany remont ul.Strazackiej? Panom radnym z tego osiedla nie przeszkadza stan drogi?Bo chyba nie można nazwać remontem zalatania kilku dziur.

  • wszystko w rekach burmistrza ordona – pieniądze są zabezpieczone w budzecie , także panie ordonie wiesławie do dzieła

 5. Na dożynki trzeba było zaprosić Pana Warchoła , wtedy klimatyzację byście mieli , wiatę nową , fotowoltanikę , nowy wóz strażacki , gary , lodówkę i jeszcze dary z lasów

  • A ty, wielka pani z miasta, masz inne potrzeby. O czym zapewne przekonał się niejeden facet, a właściwie jego portfel…

  • Po co się wypowiadasz jak się nie znasz? W tej cenie, a nawet niższej ale wiadomo jak ten burmistrz robi zakupy to masz 2 instalacje 5KW gdzie jeden taki klimatyzator opierdziela 65m2. Pomnóż to przez 2 i wychodzi że ogarniasz salę 130 m2. W czym widzisz problem? W tym, że można zrobić coś szybko, w rozsądnej cenie i bez wydawania 20 tysięcy na projekt, bez czekania latami na rzekome dofinansowanie?

  • @Dzik,kolejny szpecą o o wszystkiego który myśli że wszystkie rozumy pozjadał.
   Przyjąłeś 80W/m2 a to nie wystarcza.Wiedz o tym że na wielkość potrzebnej mocy chłodniczej klimatyzatora ma wpływ wiele czynników.Jakich ,nie będę wyjaśniał gdyż nie warto tego wyjaśniać,,fachowcom”we wszystkich dziedzinach produkujących się na infonowadeba.

 6. Była sesja, a na sesji znowu brak radnej Tłustej, brak radnego Gazdy, brak radnego Kosmity. Czy nie powinno się im wygasić mandatu za to że nie chodzą na sesję?

 7. Gratuluję zabrać 10tys jednym żeby dać drugim . I co kupicie za te pieniądze z Mediaexpert na przecenie ? Wolan taki dobry to może zabierze z Jadachow jeszcze z dychę i kupi coś co ma sens .

  • Nikomu nic nie zabrano. Projekt placu zabaw w Alfredówce kosztował 10 tysięcy mniej niż Sz.P. burmistrz zakładał. Radni się połapali i przeznaczyli te 10 tys. na klimatyzację w remizie na Porębach. Jeśli by się nie połapali to pan burmistrz po cichutku w jakiś sposób te fundusze by wydał. Zapewne na kolejny bezzasadny projekt (jakich wiele w szufladach urzędu leży), który nigdy nie doczeka się realizacji.

  • Nic nie sieje fakt jest taki że kupienie dobrej klimatyzacji z montażem do tak dużych pomieszczeń to nie koszt 10tys tylko z drugie tyle. Kupią dziadostwo co w upały (które w Polsce trwają aż 3tygodnie ) nie da rady .

 8. Całej społeczności to służy każdego dnia Przychodnia…
  Jak wygląda ten budynek, klatki schodowe, korytarze.. Ciasnota. Ludzie chorzy czekają w tej samej kolejce co ludzie do okulisty, czy do badań z medycyny pracy… Czy tam jest klimatyzacja? Czy tam można się dodzwonić po receptę? Gdzie specjalistyczne poradnie: alergologiczna, kardiologiczna, dermatologiczna. Gdzie parkingi?
  Proszę o interwencję i przyglądnięcie się jak wygląda w naszej gminie podstawowa opieka medyczna. Czy mieszkańcy są z tego zadowoleni? Gdzie poradnia geriatryczna dla najstarszych mieszkańców?

  • O której przychodni mówisz? Bo ta w bloku na Jana Pawła nie służy ani mi, ani całej społeczności. Ja chodzę do przychodni do pani lekarz Tebin. Świetne warunki! Klimatyzacja, czysto. Wizyty na konkretną godzinę. Profesjonalna obsługa. Przychodni w Nowej Dębie jest kilka. Od Ciebie zależy czy wybierasz taką która nie stwarza ci godnych warunków. Niech twój lekarz zrobi remont swojego gabinetu albo wynajmie lepszy lokal. Dlaczego ja się mam składać na prywatny biznes bogatych lekarzy? Jak Ci się nie podoba to zmień lekarza i przychodnie. Jakby każdy tak zrobił to by się lekarze z Jana Pawła połapali że tracą dudki i szybko by wynajęli lokale wyższej jakości. Dlaczego jedni lekarze dbają o swoich pacjentów, inwestują swoje pieniądze w gabinety lekarskie a inni chcą aby cała gmina się na nich zrzucała??? Później będą stare baby z Krzątki przyjmować w budynku zbudowanym za pieniądze nowodębskiego podatnika.

  • A co ci nie pasuje w przychodni ? Ja z dzieckiem chodze do Pani Kosiorowskiej i wszystko mi się podoba. Czysto schludnie, spora poczekalnia, toaleta i dobra obsługa. Nie pasuje to sobie zmień. Jak ci nie smakuje chleb z biedronki to też siadasz na komputer i kłapiesz ?? pewnie nie. Idziesz do społem i kupujesz dobry smaczny chleb.

  • Zwróć się z tymi pytaniami do lekarzy prowadzących praktyki lekarskie w tej przychodni.Dlaczego z moich podatków gmina ma budować lub remontować gabinety lekarskie.Niech sami lekarze to zrobią lub wynajmą pomieszczenia spełniające twoje wymagania.
   Nowodębski lekarz weterynarii potrafił uruchomić schludną przychodnie dla zwierząt,niech lekarze medycyny biorą z niego przykład i zrobią to samo.

  • wszyscy lekarze którzy przyjmują u nas w przychodni to prywatne gabinety lekarskie . dlaczego ja mam sponsorować tych „biedaków” nie mają za co wyremontować swojej firmy. czy czekają aż im skapnie z państwowego.

 9. Panie Diektarienko , tu to Pan się zbłaznił . Przeciętny mieszkaniec Nowej Dęby czy nawet osiedla Poręby Dębskie ile razy w roku przebywa w tej remizie ??? Raz , dwa , trzy razy ? A ile razy w przychodni w jakiś urzędach , szkołach . Nie myśli Pan , że tam bardziej by się ta klimatyzacja przydała ???

  • Przydałaby się, zwłaszcza w MGOPS. Pan Mirowski był burmistrzem i nie ogarnął tematu. Może nowy burmistrz ogarnie, bo jakby nie patrzeć 10 tys zaoszczędzone z innego zadania nie starczyłoby na inne instytucje, szkoły itp. Robi się to co w danej chwili jest możliwe i na co pozwala budżet.

  • Trzy razy w roku to się u ciebie w domu coś dzieje. Nie wiesz to się głąbie nie wypowiadaj w kwestii naszej remizy. Pikniki, urodziny, 18stki, komunie, sylwestry, andrzejki, i wiele innych. Do tego podstawowa działalność osp. Zebrania osiedlowe i walne zgromadzenia. Dlaczego jak tylko się coś nam udaje to jakaś za przeproszeniem łajza już krytykuje. To była nasza prośbą i bardzo za to dziękujemy

  • Doposażenie gminnego obiektu – jednostki osp to dla ciebie błazenada ? Podpisz się imieniem i nazwiskiem skoro tak uważasz.

   Ps. Błazenade to masz w spodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here