Będzie licytacja o działkę na ul. Bieszczadzkiej! Potencjalni kupcy wpłacili wadia!

54

Wszystko wskazuje na to, że atrakcyjna działka na ulicy Bieszczadzkiej, której cena wywoławcza wynosi 1 milion złotych netto, znajdzie swojego nabywce. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, do nowodębskiego urzędu miasta wpłynęły wadia od potencjalnych kupców.

Przetarg odbędzie się 23 stycznia 2020 roku  o godz. 900 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, I piętro, pok. nr 104. Wówczas dowiemy się kto kupi te ponad 62 ar nieruchomość. A to, że ktoś kupi wydaje się już przesądzone. Osoby chcące wziąć udział w przetargu były zobowiązane do wpłacenia wadium w kwocie 150 tysięcy złotych, które przepada w razie uchylenia się uczestnika od przetargu. Mało więc prawdopodobne aby ktoś wpłacił taką kwotę „dla zabawy”. Tak więc gmina zarobi na działce minimum 1 000 000 zł + 23% podatku VAT. Na ulicy Bieszczadzkiej, zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy będzie mogła być prowadzona nieuciążliwa działalność usługowo-handlowa. Czy kupiec działki zdradzi co na niej wybuduje? Dowiemy się tego już w najbliższy czwartek.

Przypomnijmy, że Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, planował na tej nieruchomości budowę nowego Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS). Inwestycja ta wymagałaby milionowych nakładów do których należy doliczyć również wartość działki. Decyzją Rady Miejskiej nowej kadencji, skierowano te działkę na sprzedaż dzięki czemu gmina nie tylko nie poniesie zbędnych wydatków na nowy ŚDS, ale zarobi na nowe, bardziej potrzebne inwestycje. Dlaczego piszemy o zbędnych wydatkach? Ponieważ obecna siedziba ŚDS jest bardzo dobrze wyposażona, a blok w którym mieści się ośrodek przejdzie niebawem gruntowny remont dzięki czemu potrzeby podopiecznych placówki są i będą zaspokojone.

54 KOMENTARZE

 1. Sprzedać wszystko przy DK9 póki jest klient i spłacić te bezmyślne kredyty. Jak ruch przeniesie się na S-9 do Huty Komorowskiej, to będzie tu można zainwestować co najwyżej w przedszkole dla wiewiórek.
  „Managera” z karczmy Drakula tez to będzie dotyczyć.

 2. Zgadać się z nadleśnictwem, wylesić teren od stokrotki po rondo, na wysokości Inwalidów i będzie teren jak od stadionu po stokrotkę.

  • śmiej się z rkl ale jadaąc do kolby masz wiecej opcji zakupowo rozrywkowch niż w tej naszej Wielkiej Dębie gdzie po 10 piwa nie kupisz ….. apteke na koszyki wybuduja tam bo to sie w debie przyda

 3. te autor tekstu, warunki to można sobie zmienić I to że ktoś sobie wymyślił takie nie znaczy że taki lokal tam powstanie. To nie MPZP wielce chwalący nicnierobienie typku.

 4. Monopolowy sklep niech wybudują. Chętni się znajdą. Nawet taki jeden, co by w klatkach mógł śmigać bo wiecznie mu MAŁO. Rzut klapkiem mieszka od tej fajnej posesji :)

 5. A co z terenem koło UNIMETu ? Dęba stacza się po równi pochyłej. Za 50 lat puszcza z powrotem zarośnie ten teren. Będą śpiewać ” Miałeś chamie złoty róg …….”

 6. To może warto pomyśleć nad spieniężeniem placu przy ul. Rzeszowskiej na wysokości stadionu – plac miasta (byłe boisko boczne), przekształcić i sprzedać na handel – nawet mini parkingi na osobówki tam wejdą! a kasę dać na rozwój sportu w mieście i dalszą rewitalizację zalewu.

  • Piętrowy parking tam powinien powstać. Cała Mickiewicza zawalona autami, nie ma jak wyjechać z parkingu, aby nie zahaczyć.

 7. Fajna strefa może się tam narodzić – jest już Kargula, Delikatesen Centrum, China Town a teraz New Orlen! Szkoda tylko że jedne centra powstają i się rozwijają a inne upadają!??? A co z obiecanym remontem fontanny na Al. Zwycięstwa – na miłość Boską Rado zróbcie coś – tamto miejsce jest w agonii – trzy puste lokale do wynajęcia straszą przechodniów!!!

  • Jak nie ma zgody – po pierwsze to nie jest zabytek wpisany do rejestru? Więc konserwator do tego nie ma co wtrącać nosa – głupie wymówki rady – obiecsnki cacanki!!!

 8. W Kolbuszowej jest dużo sklepów, niestety Nowa Dęba nie ma nawet połowy z tego co ma Kolbuszowa.
  w Kolbuszowej jest:
  LIDL
  3 BIEDRONKI
  3 SKLEPY DELIKATESY CENTRUM
  2 ŻABKI
  3 SKLEPY DELIKATESY ORZECH
  STOKROTKA
  SUPERMARKET INTERMASHE
  CCC
  3 SKLEPY SIECI NEONET W TYM JEDEN DUŻY MARKET
  MEDIA EXPERT
  ROSSMANN
  MC.DONALDS
  PEPCO
  TEXTILL MARKET
  KIK
  DROGERIE JAŚMIN
  PSB MRÓWKA
  GALERIA NAD NILEM Z 40STOMA SKLEPAMI
  25 ZAKŁADÓW FRYZJERSKICH
  11 APTEK
  6 STACJI PALIW
  5 PRZYCHODNI POLECAM ZOBACZYĆ ,,ESS-MED,, ,,MEDIMO,,
  3 NOWOCZESNE HOTELE POLECAM ,,STYLOWA KOLBUSZOWA,, ZOBACZYĆ
  USŁUG JEST BARDZO DUŻO, ŻEBY MIASTO SIĘ ROZWIJAŁO MUSI BYĆ ZGODA NA POWSTAWANIE
  RÓŻNYCH SKLEPÓW, BUDOWANIE OBIEKTÓW TAKICH JAK PRZYCHODNIE ITP.
  KAŻDY NOWY PRZEDSIĘBIORCA ROBI BADANIE RYNKU I JAK WIDZI ŻE W NOWEJ DĘBIE NIC NIE POWSTAJE TO WOLI ZAINWESTOWAĆ W KOLBUSZOWEJ SKORO WIDZI TYLE NOWYCH OBIEKTÓW SKLEPÓW ITP. KAŻDA NOWA INWESTYCJA WIĄŻE SIĘ Z NAKŁADAMI W MILIONACH I NOWYMI MIEJSCAMI PRACY, A W NOWEJ DĘBIE NAWET NIE MA GDZIE NA KAWĘ WYJŚĆ…

  • Widzę, że towarzystwo tylko obrażać potrafi, a Kasia prawdę napisała, wychowałem się w N.D. i widzę , że to miasto umiera! Kiedyś patrzyło się na taką Kolbuszowę jak na „wiochę” ,a teraz z zazdrością, na zakupy często lepiej pojechać nawet do ościennego Majdanu , bo taniej i lepsze produkty (!!), nie długo N.D to będzie skansen i sanatorium dla starych ludzi…. A potencjał przecież jest, przedsiębiorczy ludzie też, lokalizacja bardzo dobra, w czym więc problem..? Nawet biorąc pod uwagę takiego lidla czy drugą biedronkę , to byłaby żyła złota… Czemu nikt nie chce otwierać..?

  • Zdziwiłem się jak zajrzałem do Wikipedii wg. danych GUS Kolbuszowa ma tylko ponad 9 tys mieszkańców a Nowa Dęba ponad 11 tys. Abstrahując od rzetelności danych GUS rzeczywiście coś tu jest nie tak :-)
   Kolbudziura wyśmiewana przez rzeszowiaków nie ma żadnej strefy przemysłowej i fabryk. Korzyści ma tylko z POlityki i tego że jest miastem powiatowym. Jeśli tam jest rzeczywiście mniej mieszkańców i jest ona przy tej samej drodze krajowej (tam jest węzeł z innymi drogrami więc może być większe natężenie) to dziwne że te sieci wchodzą tam bo przy tylu mieszkańcach to wydaje się nieopłacalne.

  • Porodówki nie ma a Oddział dziecięcy chcą zamknąć. Ale w krokodylu na rynku świetny sklep z zabawkami.

  • Wy czytacie to co napiszecie? Kolbuszowa ma tylko te sklepy i tyle nie ma przemysłu, strefy. Jest mniejsza niż dęba ale jest miastem powiatowy, kolbuszowa ma obok siebie duże miejscowości jak kolbuszowa Górna i dolna. Orlen jest w jednej z nich nie w Kolbuszowej to samo masa sklepów chyba nawet dawne Tesco jest poza granice miasta tak naprawdę.

   Spokojnie sklepy w Dębie sieciowe powstaną prędzej czy później ale nie wiele to zmieni tak naprawdę. Jak ktoś pisze że jeździ na zakupy do Majdanu to nie wiem jak można takie coś wymyslic, tak jakby nic tu nie było a jest więcej niż akurat tam.

   Temat s9 to już jest szczyt. Nie ma przebiegu, planu nic a ludzie już węzły tworzą dyskutują linki z forum na którym ktoś sobie nakreślić sam mapae przebiegu, przesylaja kłócą się najlepiej jakby ekspresowa przez środek dęby szła bo 6 km to już jesteśmy zagubieni albo 3 węzły jak miasta typu Rzeszów w Dębie trzeba zrobić.

 9. W dużo mniejszych miastach niż nd typu kolbuszowa są sklepy które wymieniłaś, dlatego że są powiatami co wiąże sie z przepływem mieszkańców do urzędów itd. niestety my nie mamy powiatu i to jest ten problem. Natomiast mamy poligon i strefę , to jest na naszą korzyść . Radni juz dawno powinni zadbać o dobre warunki dla przedsiębiorców w gminie. Dlaczego nie ma zwolnienia z podatku tak jak jest w tarnobrzegu, stalowej woli i mielcu? jak mamy z nimi konkurować? zastanówcię się :)

 10. Bardzo mi się podoba jak garstka zwolenników pana Orodna wytwarza w swoich komentarzach taką atmosferę że wszystko zależy od rady miasta. Wprawdzie celem tej propagandy jest uderzenie w radę ale tak naprawdę walicie nią w swojego wójta, bo pokazujecie że on jest zbędny i nic nie robi. A skoro tak to niech dalej zarabia 3 tyś, a najlepiej odejdzie i zajmie się jakąś robotą.

 11. na starych mapach, tych jeszcze sprzed pierwszej wojny światowej , w tym miejscu była zawsze szkoła. I jakoś przez tyle lat dawano sobie radę z utrzymaniem jej w tym miejscu. Dopiero władza Jaśnie Oświeconego Pana Ordona, Księcia Tarnowskowolskiego stwierdziła ze się „nie opłaca”. …. Resztę dopowiedzcie sobie sami

 12. Odpowiadam na komentarz Realiście,
  Gdzie te bzdury znajdujesz, Kolbuszowa posiada 2 strefy jedna jest już prawie pełna, w drugiej powstają kolejne zakłady, jak to nie ma w Kolbuszowej Fabryk? zakładów? Fabryka Mebli w Kolbuszowej zatrudni 600 osób, zakłady lotnicze admill 300 osób, Solbet Kolbuszowa 500 osób, Koltex 500 osób, skąd takie bzdury wymyślasz że nie ma zakładów pracy? Szpital Powiatowy w Kolbuszowej ponad 600 pracowników, w Kolbuszowej pracuje o wiele więcej ludzi niż w całej gminie Nowa Dęba, ponad 9 tyś mieszkańców, ale to Kolbuszowa jest 100 razy bardziej rozwinięta od Nowej Dęby, dochód miasta Kolbuszowa na rok 2020 132mln złotych dochód Nowej Dęby na rok 2020 70 mln zł, i co wasz strefa widać jest bardzo obrotowa, tylko skąd Kolbuszowa ma takie dochody? liczba mieszkańców Gminy Kolbuszowa 25 tyś, miasto 9 tyś a Nowa Dęba 18 tyś mieszkańców Gmina 11 tyś Miasto, ale co to za miasto które nie ma podstawowych urzędów, sklepów? to nie miasto a osada, nie ma nic prócz szkół, szpitala i poligonu z którego miasto nie ma zysku. Nowa Dęba jest takim skansenem jaki ma Kolbuszowa na ul.Wolskiej. tak chciałabym nadmienić że Kolbuszowa ma w planach poszerzyć granice miasta o sąsiednie wsie jak robi to Rzeszów i już niebawem będzie 2 razy większa od Nowej dęby i liczniejsza. zresztą Nowa Dęba to niech się porównuje z Majdanem królewskim bądź Baranowem Sandomierskim. Kolbuszowa to miasto Powiatowe, siedziba władz Powiatu i Gminy, Kolbuszowa miała Wojewodę i ma Posła.

  • Gminą nowa deba też ma dwie strefy i każda większa. Porównujesz gminy a tu akurat kolbuszowa jest większe a przez to ma też więcej kasy bo kasa jest od ludzi przedewszystkim z podatkow, co ciekawe z gminy kolbuszowa dużo osób pracuje w gminie nowa deba, a odwrotnie mniej. Ale jak mają więcej kasy i ludzi to mają więcej wydatków prawda? Szkoly np, socjal
   Szpital mają, tak, ale likwidują wszystko po kolei z połowy powiatu kolbuszowskiego dzieci rodzą się w Nowej Dębie. Kolbuszowa i Nowa dęba są porównywalne są różnice bo są całkiem inaczej zbudowane na innych fundamentach , z inną historią. To że kolbuszowa ma więcej sieciowych sklepów nie znaczy że żyje się tam lepiej są tego też minusy. Baranów sandomierski i majdan to dużo mniejsze miejscowości nie można ich porównywać z nowa deba. Kolbuszowa z podobną ilością mieszkańców już tak. Dajcie juz spokój z takim wychwaleniem Kolbuszowej bo ma Lidla i mc donalda.

 13. Odpowiadam Wieśkowi. większych głupot dziś nie czytałam, jak może więcej ludzi pracować w Nowej Dębie niż w Kolbuszowej jak to Kolbuszowa ma więcej zakładów, urzędów czy tez sklepów w których zatrudnienie znajduje sporo ludzi. historia Kolbuszowej jest bardzo Bogata to tu odbywa się wiele imprez, uroczystości państwowych takich jak święto policji, spotkania z wieloma politykami samorządowcami. w Nowej Dębie ani razu nie był nawet na spotkaniu prezydent RP a w Kolbuszowej był spotkał się na placu wolności z okazji 100 lecia niepodległości. pod względem kulturalnym Kolbuszowa w ostatnich latach pnie się w górę, skansen który odwiedza ponad 100 tyś turystów rocznie, Muzeum przy ulicy piekarskiej oddane w 2018 roku za 3 mln zł. z salą koncertową, park niepodległości przy Błoniach w Kolbuszowej za 5 mln zł, stadion miejski remontowany za kilka milionów złotych ze stadionem lekkiej atletyki, kompleks boisk przy każdej szkole średniej w Kolbuszowej, mini stadion lekkoatletyczny oddany przy LO w Kolbuszowej, szereg placów zabaw na każdym osiedlu, budowa w 2020 roku bulwarów nad nilem z parkami i placem przy kolegiacie z fontanną, budowa deptaków i przebudowa dworca PKS/PKS w Kolbuszowej w centrum komunikacyjne. tylko do Kolbuszowej co 30min z Rzeszowa będzie jeździła Kolej Podmiejska, to Kolbuszowa ma Lokalne centrum sterowania ruchem pociągów które kosztowało 16 mln zł i obsługuje kolej aż po Tarnobrzeg z Nową Dębą włącznie, to w Weryni K.Kolbuszowej Uniwersytet Rzeszowski za dotację z Unii buduję za 16 mln złotych instytut Biotechnologii z wydziałami lekarskimi, w Kolbuszowej w ostatnim czasie powstała w Szpitalu Powiatowym oddziały chirurgii Urologicznej, Chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, powstanie oddział Ortopedii i traumatologii ruchu koszt tych oddziałów 12 mln zł. strefa przy Sokołowskiej gdzie budują się fabryki, zapraszam obejrzeć, Dziura To jest Nowa Dęba, inwestycje jakie są realizowane w Kolbuszowej liczone są w Milionach, miasto umie pozyskiwać dotacje. a na koniec zawsze punkt 12 z Kolbuszowskiego starostwa leci hymn Kolbuszowej. zobaczcie sobie ludzie Nową Dębe z drona i Kolbuszową, zobaczycie które miasto jest rozbudowane i wygląda imponująco z góry, to że Nowa Dęba jest troszku większa nic nie daje, dużo jest lasów zaś mało zabudowań.jak by Kolbuszowa była taką dziurą jak tu piszą co nie którzy to by nie lokowało się tu tyle sklepów i firm. po prostu zjada was zazdrość. na stronie Urzędu miejskiego w Kolbuszowej jest filmik o Kolbuszowej da wam sporo do myślenia.

  • Hehe spokojnie. Jeśli tak uważasz to ok. Co się komu podoba. Gdyby nie to że kolbuszowa dostała powiat to było by tam dużo gorzej a tak się wszyscy w powiecie dokładają na urzędników i całe te starostwa i inne głupoty związane z powiatem. Cały powiat w tym gminy Cmolas i Niwiska sponsoruje to miasteczko. Coś o tym wiem. A szpital to piękne napisałaś, tyle że różnica jest na plus dla dęby a za kilka lat to tam chyba nic nie zostaje co chwilę likwidują oddział na który wcześniej pięknie i drogo wyremontowali ale ktoś na tym korzysta. Z drona naprawdę podoba mi się bardziej nowa deba z ulicy tym bardziej.
   Id do tej swojej Kolbuszowej żyj w raju gdzie mieszkania dwa bloki stoją puste a w Dębie idą jak świeże bułeczki a nie opowiadaj jakiś pięknych baśni nie wiadomo po co. Każde miasto ma plusy i minusy jednym się podoba drugiemu nie ale po co robić z Kolbuszowej metropolie która tętni życiem na każdej płaszczyźnie. Dworzec PKS to jest tam wstyd w Dębie pięknie. W Dębie nie ma sieciowych lidlow w Kolbuszowej cała masa no i co z tego?
   Wiem jak funkcjonuje kolbuszowa i cały tamten powiat wiem że większość wolała by się oderwać do Mielca lub Rzeszowa a nie utrzymywać urzedasow Kolbuszowej. Więc tak pięknie to tam nie jest są ulice które straszą tak że to wstyd w Dębie takich nie znajdziesz, mimo tego że kolbuszowa wspiera dużo ważnych ludzi i ściąga tam kasę od państwa.

  • Chyba nie wiesz jaką strefę ma nowa deba jako gmina. Zobac ile ludzi z kolbuszowej pracuje po mielcu Rzeszowie czy Dębie. Gdzie te duże zakłady tam skoro tyle pracuje poza miastem???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here