Będzie przebudowa drogi relacji Nowa Dęba – Nisko

30

Droga Wojewódzka relacji Nowa Dęba-Nisko będzie przebudowana. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich gotowy jest przeznaczyć na te inwestycję kwotę ponad  6,3 mln złotych, jednak ostateczna cena będzie znana po zakończeniu procedur przetargowych.

W przetargu na zadanie pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz innej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania
polegającego na rozbudowie i budowie drogi wojewódzkiej nr 872 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajowej nr 9 w Nowej Dębie do miejscowości Nisko wraz z niezbędną infrastrukturą, budowlami i urządzeniami budowlanymi” wzięło udział dziesięciu oferentów. Rozpiętość cenowa waha się od 2,7mln zł do nawet 7,8 mln. Oczekiwany przez zamawiającego termin wykonania dokumentacji projektowej: grudzień 2021.

Jak zauważa radny z os. Poręby Dębskie Hubert Kopeć ta droga jest ważna nie tylko dla naszego województwa, ale również dla mieszkańców Nowej Dęby – Modernizacja tej trasy nie tylko poprawi estetykę i komfort poruszania się po „niżańskiej”, ale przede wszystkim „przybliży” naszą miejscowość do S19. Dzięki temu skróci skróci się czas podróży do Lublina i Warszawy.

/rek

30 KOMENTARZE

 1. I co z tego że wyremontują ( za te pieniądze to będzie tylko kosmetyka łatanych dziur), skoro puszczą tamtędy ciężarówki z przyczepami doładowanymi do granic możliwości, które nie dość że rozjadą asfalt w koleiny, to jeszcze będą terroryzować nadjeżdżających z przeciwka, bo nie potrafią zmieścić się na swoim pasie.

  • Rzygać się chce od tego pierdolenie.

   Nie róbmy nic. Jak można tak pisać, trolujesz? Remontuja drogę żeby się tiry mieściły właśnie na tej drodze. Skąd wiesz jak i za ile wybuduja? Skąd? Skad wiesz ze za nawet podane w artykule wstepne koszty nie da się zrobić tego dobrze???
   Co wg Ciebie powinni zrobić? Wszystkie drogi zaorać żeby rowerem tylko jeździć i nie będzie trzeba zjeżdżać tirom? Zakazać tirom wogole czy może tylko niech jeżdżą autostradami a Ty sobie pojedziesz po zakupy i wszystko co tiry woza sama?

   Budują drogę która się rozwala a tu lament że będzie zła.

  • Wyremontować? Źle.
   Tanio wyremontować? Źle.
   Drogo wyremontować? Źle.

   Jaka cena jest adekwatna żeby wyremontować to żeby nie było kosmetyki?

  • Al donna wie co pisze. Widać często tamtędy jeździ. Ta droga aby mieściła się w definicji słowa „droga” musi być zbudowana od postaw, z odpowiednim podłożem i nawierzchnią, z poboczami, aby wszyscy się zmieścili, łącznie z wojskiem. A wtedy trzeba by było wyciąć gdzieniegdzie trochę lasu. Niestety, ale za osiem milionów to można faktycznie tylko waciki kupić do kosmetyki, ewentualnie na trochę asfaltowej szpachli jeszcze zostanie…. I skoro ktoś ma zrobić byle jak, po łepkach, to lepiej nie zaczynać….

  • Opracowanie dokumentacji projektowej…. – ludzie czy wy umiecie czytać – te zabezpieczone 6,3 mln idzie tylko na dokumentację
   na remont pójdzie na pewno 100-200 mln

  • Czyżby RKL się odezwał ? Wam to i autostrada by nie pomogła, bo na drodze jesteście nie kierowcami a stan umysłu… To nawet w Lublinie już o was w ten sposób gadają…. Macie rozmach sk….y

 2. B.dobra wiadomość, jak wydadzą pieniądze na dokumentację to pewnie tę drogę dobrze przebudują. Jedyne co, to ciekawe , czy zlikwidują to debilne skrzyżowanie z DK9 i wybudują tam jakieś normalne i bezpieczne rondo..

  • Co wy macie z tymi rondami na głównych trasach chcecie ładować rondo na każdym skrzyżowani? przecież to nerwicy idzie dostać jadąc i co chwilę hamując żeby na rondo wjechać to ma sens w terenie zabudowanym, w wysokim ruchu, w mieście, a tutaj nie ma takiego natężenia na drodze Nisko – Nowa Dęba żeby budować rondo, ile samochodów jedzie 9 prosto a ile wyjeżdża z wojewódzkiej? jaka jest proporcja?Proszę uzasadnienie żeby wybudować rondo, blokować ruch na 9 żeby nieporównywalnie mniej samochodów miało łatwiej wyjechać z podporządkowanej.

  • @Rodno
   Jak sobie postoisz 15 minut na 872, bo na 9 duży ruch jak powiadasz, to może zmienisz zdanie.

 3. kilometr drogi kosztuje 1 – 1,5 miliona złotych. Niechby remont pochłonął 75 % tej kwoty, ale chcą zrobić jeszcze infrastrukturę więc się nie da . Ewentualne poszerzenie jezdni o pobocza generuje dodatkowe pieniążki, więc te osiem i pół bańki na ile wystarczy ?

 4. Remont tej drogi ma kosztować około 200 mln. Te drobne kilka milionów przy tej ogromnej inwestycji to tylko dokumenty. Czytajcie ze zrozumieniem

  • Osiem i pół bańki za kwity ? Czym one będą napisane? Złotym atramentem ? Rozumiem gdyby pierwszy raz robiono drogę i trzeba by było doświadczeń z jej realizacją. Ale to jest wręcz szablonowy projekt, jakich było do tej pory tysiące, więc skąd taka kwota ? Może tak by ktoś napisał ile i za co dostanie z tych „drobnych”, jak tu wspomniano….

  • Jedni chcą ronda inni skrzyżowania, pierwsi nie chcą umierać w drodze do pracy, a drudzy mają na to wyjeba…ne

 5. Minęło dwa i pół roku po szumnych obiecankach... I dalej sie łata dziury asfaltową szpachlą...

  A porządnej drogi jak nie było widać , tak nie ma…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here