Co z budową ulicy Śmiśniewicza? Czekamy na decyzję Premiera

23

Jest duże prawdopodobieństw, że w przyszłym roku ruszy budowa ulicy Śmiśniewicza (dawniej Al. Metalowca), która będzie stanowiła alternatywny dojazd do nowodębskiej strefy ekonomicznej. Jeśli tak się stanie, będzie to jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych w ciągu kilku ostatnich lat!

O wykonanie tej drogi od lat zabiegał Paweł Grzęda. Najpierw jako mieszkaniec i przedsiębiorca, a od listopada 2018 roku przewodniczący komisji budżetowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie. – Pamiętam gdy pierwszy raz wspomniałem publicznie o tym pomyśle, wiele osób pukało się w czoło mówiąc, że tego się nie da, że to nie realne. Na dzisiaj wiemy, że wniosek  o dofinansowanie tej inwestycji został pozytywnie oceniony przez wojewodę podkarpackiego. Teraz oczekuje na decyzję premiera – mówi Paweł Grzęda.

Radny podkreśla, że jednym z patronów tej inwestycji jest poseł Zbigniew Chmielowiec – Wiele razy rozmawialiśmy o tej drodze z posłem Chmielowcem i deklarował wsparcie dla tej inwestycji za co serdecznie dziękuję – mówi radny Paweł Grzęda. Sam poseł Zbigniew Chmielowiec podkreśla, że od początku miał świadomość rangi tej drogi – Wiem, że z perspektywy rozwoju gospodarczego Nowej Dęby jest to bardzo ważna droga. Alternatywny dojazd do nowodębskiej strefy ekonomicznej nie tylko usprawni ruch na terenie miasta, ale również podniesie jej atrakcyjność w oczach potencjalnych inwestorów. Jestem pewien, że na te inwestycje znajdą się środki z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi poseł Zbigniew Chmielowiec.

Jak zauważa przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych „walczy” również ulica Szypowskiego. – Dzięki działaniom starosty Jerzego Sudoła, oraz radnych powiatowych podjęto decyzję o złożenie wniosku na remont powiatowej ulicy Szypowskiego. Ta droga również została pozytywnie zweryfikowana przez służby wojewody i czeka na akceptację premiera. Nie jest tajemnicą, że również ta inicjatywa miała i ma wsparcie posła Zbigniewa Chmielowca, za co serdecznie panu posłowi dziękuję – mówi Damian Diektiarenko.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich lat w nowodębską strefę zainwestowano bardzo dużo pieniędzy.  Dzięki szerokiej współpracy na poziomie samorządowo-parlamentarnym udało się wyremontować drogi wewnątrzstrefowe. Nową nawierzchnie zyskała prowadząca „do zakładów” ulica Kościuszki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku będziemy świadkami kolejnych pozytywnych zmian dotyczących naszej strefy tj. remontu Szypowskiego i budowy Śmiśniewicza. Całość tych działań obrazuje, że nowodębska strefa jest oczkiem w głowie tak samorządowców jak i parlamentarzystów.

 

23 KOMENTARZE

 1. Widzę z tej mapki, że jak powstanie aleja metalowca to póżniej warto pociągnąć nitkę od sikorskiego w stronę broniewskiego i kościuszki. To by było dobre połączenie porąb z tamtymi rejonami.

 2. Ja z takim pytankiem tylko
  =
  CZY PARKINGI NA MICKIEWICZA TEŻ CZEKAJĄ NA DECYZJĘ PREMIERA?
  =
  Kłaniam się, Uszanownie

  • Po długich bojach z wójtem udało się doły wrónować kamieniem. Doraźnie działa. Teraz ruch po stronie starostwa czy będzie robić te ulicę czy nie będzie. Jak będzie to muszą w ślad za tem iść parkingi bo byłoby bez sensu robić bez nich. Całuję rączki.

 3. Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca bo jak coś jest w rękach premiera Mateusza to tak jakby było w rękach Saisna. Bo ten wirus jest w odwrocie. Już nie trzeba się jego bać!

  • Od Jerzego „Susła” Sudoła się odczep. Widocznie do tej pory nie miał z kim w gminie współpracować, a po zmianie ekipy otworzyły się możliwości, że ze strony miasta będzie wsparcie dla inwestycji powiatowych? Sam nie wierzę w to co napisałem.

 4. pis sie kończy koniec z nimi wiec drogi nie będzie to asz musi byc pozwolenie od pinokia nie pozwoli on nie ma kasy na nic tylko kłmie i noz mu rośnie coraz to wiekszy nie nadaje sie na szefa rzadu

  • Dobrze że buduje drogi ale zauważ że u nas są kilometry chodników, bloki, infrastruktura dla wszystkich, śmietniki, można by wymieniać i wymieniać dlatego zachwyt na Majdanem uważam za nietrafiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here