Budżet powiatu tarnobrzeskiego uchwalony

13
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Głosów sprzeciwu nie było, 13 radnych było „za”, a troje  wstrzymało się od głosu – tak przebiegało głosowanie nad tegorocznym budżetem powiatu tarnobrzeskiego podczas sesji, która odbyła się 5 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

– Tegoroczny budżet prezentuje się bardzo dobrze – mówił starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Udało nam się ściągnąć dużo środków z zewnątrz i dzięki pomocy posła Zbigniewa Chmielowa, posła i ministra Rafała Webera,  wojewody Ewy Leniart, marszałka Władysław Ortyla i wicemarszałek Ewy Draus mamy znaczną kwotę na inwestycje.

Jak podkreślił starosta, budżet na 2022 rok, to budżet zrównoważony na poziomie 63 milionów złotych, w którym niewielka jest różnica między wydatkami, a przychodami.

Jerzy Sudoł dodał także, że każda z gmin powiatu tarnobrzeskiego może liczyć w tym roku na poważne inwestycje. W gminie Baranów Sandomierski realizowane będzie sztandarowe przedsięwzięcie drogowe, jakim jest droga przez tzw. zwałkę w miejscowości Dąbrowica. Powstaną tam chodniki, oświetlenie i nowy asfalt. Na finansowe wsparcie może też liczyć Dom Dziecka w Skopaniu.

W gminie Nowa Dęba, powiat będzie nadal pomagał w modernizacji szpitala. Na pomoc w niezbędnych remontach może liczyć też Dom Pomocy Społecznej. Powiat nie zapomni też o swoich szkołach w tej gminie, czyli o Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2.

Dla gminy Gorzyce też będzie to dobry rok, bo jak zapowiedział starosta Jerzy Sudoł, powiat ma już 3,5 mln. zł, na budowę kotłowni w Centrum Wsparcia i Rehabilitacji.

W gminie Grębów dalszą pomoc otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, w którym powiat będzie kończył remont zabytkowych schodów. W planach na ten rok jest także remont mostka prowadzącego do ogrodu i szklarni.

– Występujemy także do drugiego rozdania Nowego Ładu o środki na budowę chodników – zapowiedział starosta.

/Powiat

13 KOMENTARZE

  1. ….posła Zbigniewa Chmielowa, ……….. marszałka Władysław Ortyla i wicemarszałek Ewy………

    Szanowni,,redaktorzy”brak składu i ładu w Waszych ,,reportażach”Nie tylko w powyższym ale i w wielu innych zamieszczonych na tym portalu.

  2. Powiedzieć że podwyżki dali to mało powiedzieć. Trzeba zaznaczyć ile tej podwyżki dali bo jest to chyba precedens by była to kwota blisko 100% większa. Wynika z tego, że „planowana” inflacja wyniesie na koniec 2022 roku pewnie ze 20% lub więcej.

  3. Turboinflacja i galopująca drożyzna zagłada społeczeństwu w oczy. Gdzie jest niepokonany NSZZ Solidarność? Co robi przewodniczący Duda? Czy ktoś słyszał o jakichś akcjach protestacyjnych tych ludzi w ciągu kilku ostatnich lat? Gdzie oni wszyscy się pochowali – obrońcy uciśnionych?

  4. obniżę VAT na żarcie i da wam to 25 zł miesięcznie, ale inflacja zeżre wam do końca roku 200 zł. I moje będzie na wierzchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here