BURMISTRZ OBIECYWAŁ BUDOWĘ BLOKU, TERAZ CAŁEGO OSIEDLA. CZY MOŻNA MU WIERZYĆ?

64

W ostatnich latach gmina Nowa Dęba była świadkiem wielu obietnic ze strony burmistrza Wiesława Ordona, które niestety nie zostały dotrzymane. Od 2009 roku mieszkańcy mamieni są budową bloku komunalnego z tanimi mieszkaniami na wynajem, jednak mimo upływu aż 14 lat, burmistrz nie wybudował ani jednej kamienicy. Teraz, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi,  włodarz miasta składa kolejne deklaracje. Tym razem nie ogranicza się jednak do budowy jednego bloku lecz zapewnia, że na ulicy Niżańskiej – w sąsiedztwie wsi Krzątka – powstanie całe osiedle bloków.  Nic dziwnego, że mieszkańcy podejrzewają iż jest to kolejna kiełbasa wyborcza…

Jest już tradycją, że gdy tylko zbliżają się wybory samorządowe, burmistrz Wiesław Ordon obiecuje mieszkańcom gminy możliwość zdobycia tanich mieszkań, których budowie ma patronować gmina Nowa Dęba. Ta historia ciągnie się już 14 lat. Wiesław Ordon obiecuje, że jeśli wygra wiosenne wybory samorządowe to tym razem na pewno się uda, a w 2025 roku – czyli już za dwa lata – pod wsią Krzątka powstanie obiecany przez niego blok.

KOLEJNE BLOKI NA KOLEJENE KADENCJE

Wiesław Ordon piastuje urząd burmistrza od 2006 roku. Pierwsze deklaracje budowy pojawiały się już w 2009 roku. Na terenie po świeżo wyburzonej kotłowni miał powstać blok komunalny. Była to o tyle gdyż chwile wcześniej, miasto – między innymi z inicjatywy burmistrza Wiesława Ordona –zadecydowało o zgodzie na wyprzedaż gminnych lokali komunalnych za 10% ich wartości. Ergo: Z jednej strony gmina pozbywała się zasobu komunalnego traktując go jako ciężar u nogi, z drugiej zamierzała inwestować w budowę nowego. Trudno doszukiwać się w tym działaniu logiki. No chyba, że popatrzymy na sytuację przez pryzmat zaplanowanych na 2010 rok wyborów samorządowych, wówczas wszystko stanie się jasne: Obietnica budowy bloku komunalnego trafiła do repertuaru obietnic wyborczych burmistrza Wiesława Ordona.

Kolejna kadencja przypada na lata 2010-2014. Zgonie z wyborczymi zapewnieniami to właśnie w tych latach miały powstać nowe mieszkania komunalne. Niestety tak się nie stało. Władze samorządowe skupiły się na innych zadaniach, w tym na kontrowersyjnej przebudowie centrum miasta (planty i park „Koziołek Matołek”).

Blok nie powstał, ale narodziły się kolejne obietnice. W 2014 roku, w trwającej kampanii wyborczej burmistrz Wiesław Ordon roztoczył przed mieszkańcami program o nazwie „747” który miał oznaczać: 700 nowych miejsc pracy, 40 nowych mieszkań oraz 7 mlekiem i miodem płynących miejscowości (miasto i sołectwa).  Z kolei  na piachach, na osiedlu Północ miał zapanować „prawdziwy rozwój”: osiedle bloków, domków, dzielnica handlowo-usługowa itp. Obietnice te przyniosły burmistrzowi upragnione zwycięstwo. Finalnie plan zagospodarowania okazał się bublem, który wymagał zmian, a jedyne nowe bloki jakie powstały w mieście wybudował prywatny inwestor.

BILETYN WYBORCZY BURMISTRZA WIESŁAWA ORDONA Z 2014 ROKU

W październiku 2016 roku, przed burmistrzem Wiesławem Ordonem pojawiła się kolejna okazja do lansowania się nad baśniami o budowie gminnego bloku.  Burmistrz Nowej Dęby  wraz z innymi samorządowcami – w tym prezydentem Stalowej Woli – podpisał list intencyjny zakładający budowę bloków z mieszkaniami na wynajem w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. – Jest nadzieja na pierwszy blok z mieszkaniami na wynajem w naszym mieście po 24 latach. Będę z niecierpliwością oczekiwał na wdrożenie do realizacji naszego zgłoszenia, a dodać chcę, że to nie jedyny teren, który w dalszej kolejności chętnie przekażemy na realizację tego potrzebnego Polsce i Nowej Dębie projektu – mówił wówczas burmistrz naszej gminy.

Z tamtego czasu zachowały się zdjęcia. Warto się im dobrze przyglądnąć, gdyż po 7 latach od ich wykonania, zostaną wykonane kolejne, bardzo podobne fotografie z udziałem Wiesława Ordona, ale o tym w dalszej części tekstu.

O sukcesie burmistrza Ordona szeroko rozpisały się lokalne i regionalne media. Z tamtego okresu zachowała się relacja TVP Info. W kadrze widzimy burmistrza prezentującego się na tle dziury po kotłowni który daje odbiorcom do zrozumienia, że „tu na razie jest ściernisko” ale będzie blokowisko.

 

Tak więc mamy rok 2016. Wszyscy się cieszą, burmistrz zbiera pochwały i lajki na Facebooku. Czas mija, a obiecanych mieszkań jak nie było tak nie ma. Mimo, że obietnica budowy 40 mieszkań przez kolejne 4 lata nie została wypełniona, nie przeszkodziło to burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi kolejny raz posłużyć się sprawdzoną i wypróbowaną obietnicą w kampanii wyborczej anno domini 2018.  I trudno nie przyznać mu racji. Jeżeli coś działa i ludzie „to kupują”, no to  dlaczego cwany polityk miałby z tego nie skorzystać.

 

Burmistrz Wiesław Ordon w wyniku plebiscytu wyborczego zostaje szefem gminy na kolejną, tym razem 5 letnią kadencję. Wydawałoby się, że tym razem dotrzyma słowa. Niestety. Program „Mieszkanie Plus” okazuje się jedną wielką klapą, co po kilku latach przyznają również politycy PiS. Dziura po kotłowni zostaje zagospodarowana przez prywatnego inwestora – który przez okres obietnic burmistrza- zdążył wybudować 4 bloki i właśnie buduje dwa kolejne.

IDĄ WYBORY. TYM RAZEM JEDEN BLOK TO ZA MAŁO. CZAS NA OSIEDLE!

Burmistrz Wiesław Ordon słynie jednak z tego, że dotrzymuje słowa. Jeżeli obiecał coś dekadę temu, to nic nie stanie na przeszkodzie by obiecywał to kolejne 10 lat. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na ulicy Niżańskiej w osiedlu Poręby Dębskie, w sąsiedztwie wsi Krzątka powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. –3 lipca wraz z prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiuszem Urbanem i z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, podpisaliśmy akt założycielski spółki handlowej, powstającej w oparciu o przepisy o Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Spółka SIM KZN Ziemi Podkarpackiej Sp. z o.o. będzie realizować czynszowe budownictwo mieszkaniowe, bardzo ważne z punktu widzenia młodych ludzi, którzy zechcą w Nowej Dębie szukać swojego pomysłu na życie, a przede wszystkim mieszkania dla swoich rodzin – poinformował na stronie urzędu miasta burmistrz Wiesław Ordon.  Z komunikatu prasowego nowodębskiego magistratu dowiadujemy się, że  w 2025 roku mogłaby rozpocząć się budowa pierwszego bloku czynszowego…

Pamiętacie zdjęcie sprzed 7 lat ze Stalowej Woli? To popatrzcie na zdjęcie wykonane 3 lipca 2023 roku. Czy nie macie wrażenia, że jesteśmy świadkami powtórki z rozrywki?

Fot. UM Rzeszów

Kolejna konferencja prasowa, kolejne medialne laurki w zaprzyjaźnionych gazetach, kolejne posty w mediach społecznościowych o wielkim sukcesie Wiesława Ordona i kolejne przedwyborcze zapewnienia, że tym razem się uda. Mało tego! Burmistrz nie zamierza ograniczać się do jednego bloku i 40 mieszkań. Wiadomo, że budowa jednego bloku to tylko kłopot. Łatwiej i szybciej będzie więc zbudować osiedle na którym powstanie nawet 200 mieszkań! Trzeba przyznać, że ma rozmach nasz burmistrz.

Dziwnym trafem, cała akcja ma miejsce przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi (jesień) i samorządowymi (wiosna). No ale to przecież przypadek…

Tabela 14 lat obietnic burmistrza Wiesława Ordona oraz stan ich realizacji:

Tabela mówi sama za siebie. Teraz, w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, Wiesław Ordon ponownie obiecuje budowę mieszkań, tym razem całego osiedla. To przedsięwzięcie wydaje się być jeszcze bardziej ambitne niż wcześniej zapowiadany blok komunalny. Jednak po raz kolejny mieszkańcy gminy muszą się zastanowić, czy mogą wierzyć w te słowa.

Oczywiście, każdy polityk może mieć trudności w realizacji swoich projektów i napotykać na przeszkody, które opóźniają plany. Jednak w przypadku burmistrza Wiesława Ordona, jego dotychczasowe braki w realizacji obietnic podważają jego wiarygodność. Mówimy o historii obietnic, zapewnień i deklaracji które ciągną się od 14 lat!

Kibicujemy aby samorząd – tej lub kolejnej kadencji – doprowadził te inicjatywę do skutku, bo budowa nowych bloków czy to gminnych czy prywatnych to rozwój naszej miejscowości. Warto jednak zastanowić nad wyborem osoby która potraktuje swoje deklaracje i obietnice z pełną powagą i dotrzyma słowa. Czy burmistrz Wiesław Ordon daje taką gwarancję? Ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom. 

64 KOMENTARZE

 1. Pan burmistrz od 2009 średnio co 2 lata, obiecuje budowę bloku przez gminę. Przez 15 lat żaden blok w jego wykonaniu nie powstał. Przed 2 tygodniami złożył kolejne obietnice. Tym razem nie rozdrabnia się na jeden blok i obiecuje budowę całego osiedla na ul. Niżańskiej pod Krzątką. Równie dobrze mógłby ten blok powstać w Jadachach u Wolana pod wiatą rekreacyjną, albo w Budzie Stalowskiej – tam już są bloki z czasów komuny.
  Nasz wójt bieżni i kortów bez usterek nie potrafi zbudować, ale zapewnia nas zbuduje osiedle. Zaprawdę powiadam wam! Tam będą sceny jak komedii Alternatywy 4. Awaria za awarią. I oczywiście wszyscy jako podatnicy będziemy musieli te awarie naprawiać z naszych podatków. Na koniec dodam i będę dodawal pod każdym komentarzem: Szkoda tylko tego basenu odkrytego który pan burmistrz ze swoim dyrektorem SOSiR zamknął. To też już będzie tak z 15 lat, jeśli dobrze pamiętam i nic nie dał rady z nim zrobić. No ale jak go wybierzecie na kolejne 15 lat to może wtedy zbuduje nowy basen. Na tym osiedlu pod Krzątką.

 2. Już to widzę jak burmistrz wybuduje bloki. Górki na plantach zburzyć nie może, a za bloki się bierze. 16 lat miał na to i ani jednego nie postawił.

 3. Przecież on by sobie z prowadzeniem kiosku ruchu nie poradził a wy oczekujecie od niego budowy osiedli, sprawnego zarządzania miastem i ludźmi. Takiego sobie wybraliście 20 lat temu to się teraz musimy wszyscy męczyć, a Kolbuszowa, Nisko i Stalowa odjeżdżają…

 4. odnoszę wrażenie że tez burmistrz poprostu nie lubi miasta Nowa Deba – bubel za bublem – myśle że na na sołtysa tarnowskiej woli by sie nadał – ale by miał cieżko z obecnym wygrać – czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ???

 5. Lokalizacja budowy bloków na Niżańskiej jest tak samo udana jak lokalizacja obelisku Sudoła. Widać że dziadek Ordon i dziadek Sudoł mają problem z ogarnięciem rzeczywistości. Bloki w Krzątce, pomniki na Kościuszki. Trzeba mieć fantazję.

 6. Ten Ordon to tęgi łeb ma, nie narobi się przy tych obietnicach, kawę wypije to tu to tam, zdjęcia do gazety i nastepna kadencja jest? Jest! A pytany w Leliwie o dawne obiecane bloki bezczelnie mówi o następnych!

 7. nie wyrzucajcie mnie jeszcze mi sie ostała ostatnia kadencja i już sobie na emeryture pójdę co …. obiecuje że bede jak młody Bóg w tej ostatniej kadencji mając stałą pewną pensję prawie 19 000 tys. bede sie starał i wszystko mi sie bedzie chciało .. otwierał bede nowe projekty , inwestycje obiecuje że nie będę miał wyrąbane na wszystko … tylko mnie wybierzcie co . pamiętajcie nikt wam tyle nie da co ja wam OBIECAM ….. Bloki , energylandie , boisko do golfa co tam jeszcze .. i może rugby oo rugby też …

 8. Burmistrzu ! OBIECAJ , że już więcej nie będziesz kandydował / okłamywał i oszukiwał mieszkańców. I chociaż jeden raz bądź SŁOWNY i wywiąż się z obietnicy :)

 9. Już się burmistrz nachapał naszych pieniędzy. 16 lat gdzie średnio rocznie zarabiał około 150 000,00zł daje prawie 2 500 000,00zł. Dwa i pół miliona. Uważam, że ma dość!

  • Obludna Rada, co roku dawala mu absolutorium dala mu wysoka podwyzke ,pokazywala sie gdzie sie tylko dalo w jego towarzystwie a teraz be, juz widze jak damian i wiesiek wygrywaja bo tam gdzie sie dwoch bije trzeci trumfuje i aby tak sie stalo

  • Ogromną podwyżkę dał Ordonowi Sejm RP ustanawiając minimalną pensję wójta na poziomie 16 tysięcy złotych. Gdyby nie to to Ordon by nigdy więcej już nie wystartował bo nie jest w stanie zdobyć większości w radzie. Wotum i absolutorium dostał tylko 1 raz, na zachęte i odwdzięczył się afrontem jak to on.

 10. A 'anonim' o 'Poranku', już burmistrza miesza w garnku. Miesza z błotem i kupami, choc niedawno kumplem stali...

  Stołek w Gminie obiecany, nie za duży, nie za mały. Cichcem było powiedziane, a w realu figę dane. Gdy nadejdzie czas wyborów, nóż Brutusa skończy spory…

 11. Wiedzieli wtedy do kogo przyjechać, po najdroższych słupkach w Polsce, spodziewali się od włodarza Nowej Dęby ładnej kiełbasianej przemowy, wpisującej się w politykę TVP.

 12. Kiedy powstanie 700 nowych miejsc pracy obiecanych na tej bordowej ulotce w 2014 ? Dla Zygmunta powstało jedno w PGKiM i dla Rzemienia w Wojewódzkim Domu Kultury. Ale co z resztą? Gdzie pozostałe 698?

 13. Wyobraźmy sobie, że na wiosnę 2024 roku burmistrz Wiesław Ordon wygrywa wybory. Mija kolejne 5 lat. Nadchodzi rok 2029 i czas wyborów samorządowych. Wiesław Ordon obiecuje, że jak wygra to nad nowodębskim zalewem powstanie 10 nowoczesnych apartamentowców z basenem na dachu. Będą to tanie apartamentowce na wynajem z opcją dojścia do własności. Powstaną już w 2030 roku, ale pod warunkiem że burmistrz Wiesław Ordon wygra wybory i będzie mógł sprawy doprowadzić do końca. Dzięki budowie 10 nowoczesnych apartamentowców powstanie 1000 nowych miejsc pracy dla mieszkańców 7 miejscowości. 10 apartamentowców + 1000 miejsc pracy + 7 miejscowości = Program 1017

 14. Burmistrz na urzędowej stronie opisuje, że jednak tym razem powstaną nowe mieszkania. A ile już ich powstało za jego długoletnich rządów? Skończy się tym razem dokładnie tak samo jak w latach ubiegłych czyli 0 mieszkań. A i jeszcze jedno. Nawet jak jakieś mieszkanie powstanie to dlaczego ja z Chmielowa miałbym na niego płacić i dokładać się do niego? I kto jako pierwszy na tych preferencyjnych warunkach to mieszkanie otrzyma?

 15. Po tym artykule w urzędzie zrobił się duży hałas. Wiesiek nie nadąża wrzucać audycji z Leliwy w której chwali się, że w Dębie powstaną nowe mieszkania. Spamuje Leliwą na stronie UMiG jak i na Fejsie. Mówi o nowych. O starych nie wspomina. Audycja ma rozegnać chmury jakie się po tym artykule pojawiły nad i tak już niską wiarygodnością burmistrza. Z magistratu właśnie wyciekły nagrania rozmowy urzędników na temat urzędującego burmistrza:
  https://youtu.be/7Tz_wK01Q-E

 16. Czepiacie się tej lokalizacji. Moim zdaniem działki na ul. Niżańskiej, w bliskim sąsiedztwie Krzątki i poligonu to idealne miejsce na budowę bloków. Mam nadzieję, że bloki będą miały balkony i będzie można z balkonu obserwować ćwiczenia wojskowe takie jak anakonda, jak również inne działania naszej niezwyciężonej armii i jej sojuszników. Piękne widoki zrekompensują mieszkańcom bloku hałas, wypadanie szyb, książki i ozdoby spadające z półek. Coś za coś.

  • P i e r ..lisz jak potrącony.Wielu mieszka na ulicy niżańskiej,wielu zaczyna budowy przy samym lesie i jakoś im nie przeszkadza bliska obecność poligonu.Jak widać żal Ci dupsko ściska że nie możesz pobudować się i zamieszkać w tamtej okolicy,nowodębski balkoniarzu.

  • Też jestem za tym aby nowych od razu dawać w najgorsze miejsca do zamieszkania. Poligon i daleko do sklepów, przetrzebi i zniechęci chętnych do pomieszkiwania w naszym spokojnym mieście.

  • Budowa bloków na ul. Niżańskiej jest super pomysłem. Jest to najwyższy punkt w Nowej Dębie, gdzie już ściana lasu nie chroni budynków przed falą dźwiękowa.

  • Jeśli te bloki bedą to w pierwszej kolejności przecież dla „żołnierzy” z pułku . Przecież to o to chodzi żeby wojsku zrobić dobrze… Żenada…

  • Idąc Pana tokiem rozumowania Panie anonim , nie powinno istnieć miasto Stalowa Wola. To druga strona poligonu a tam bloki po 10 pięter.

  • Pan Wróbel korzysta z życia. Mądrzy ludzie widząc to co się dzieje nie garną się do polityki.

  • Ja jestem mieszkanką tego pierwszego budowanego przez burmistrza bloku i powiem, że mi się dobrze mieszka. Najpierw po znajomości wywalczyłam sobie wysokie miejsce na liście oczekujących. Zrobiłam fikcyjny rozwód z mężem i dziecku załatwiłam grupę inwalidzką. Mieliśmy po znajomości cynk jakie papiery trzeba wcześniej załatwić żeby dostać przydział. Czyli rozwód na papierze mam, stary robi w Niemczech na tirach i dobrze zarabia, a ja figuruje w ewidencji jako samotna matka, chorych dzieci. Dobre nie? Tak się składa, że większość osób które dostała przydział w naszym bloku to osoby z Tarnowskiej Woli i Alfredówki. Mamy wprawdzie domy po rodzicach (ja po swoim a mój niby rozwiedziony stary po swoich), ale nasi rodzice jeszcze żyją więc nie przeprowadziliśmy spadku. Oficjalnie jesteśmy bez chałupy. Więc zyskaliśmy podwójnie: mieszkanie w bloku, a jak rodzice umrą to również dom na wsi. Za parę lat sprzedamy z zyskiem albo jedno albo drugie. To się zobaczy. Co do samego mieszkania. Na poczatku dach przeciekał, ale to normalne w nowym budownictwie. Gmina wzięła kolejny kredyt i wyremontowała. Generalnie mamy całkiem fajnie, nie jak ci frajerzy co na wolnym rynku kupowali. U nas póki co te mieszkania są gminne czyli jak na przykład kran się urwie albo stary po pijaku rozwali sedes, to wzywamy PGKiM i na koszt miasta nam wszystko remontują. Jedyny minus to, że nie zrobili windy, ale w tych nowych ponoć ma już być winda także róbcie papiery za wczasu żeby być pierwszymi na liście. Jak nie macie znajomości, no to nie pozostaje wam nic innego jak na zakłady iść tyrać na 3 zmiany, może się dorobicie czegoś w życiu lamusy.

 17. Pelikan
  Wróbel był dobrym burmistrzem a później starostą tylko już swój wiek ma niech młodzi startują tak samo jak radni i sołtysi powinien być określony wiek do 70 lat a nie tak w Chmielowie i Osiedlu Dęba sołtys i przedwoniczący po 75 lat i dalej siedzą przy „korytku” dajmy szanse innym się wykazać

  • Dziadek Ordon i Dziadek Sudoł bez wspomagania też daleko nie polecą. Sęk w tym, że dla dziadków Wróbli, dziadków Ordonów i dziadków Sudołów są takie piękne miejsca jak Ciechocinek, Rabka Zdrój, Krynica Morska. Tam na parkiecie mogą zarywać ryczące 60-tki i opowiadać im jakie to mieli zaje** życie na koszt podatnika :)

 18. Burmistrz i starosta to jedna i ta sama osoba. Widać u nich wypalenie zawodowe. Nic nowego już nie wniosą. żadnego polotu, dynamizmu. Nie myślą już twórczo, boją się podjąć jakiegokolwiek ryzyka, nie mają zespołu którym by się otoczyli, który poszukałby nowych pomysłów czy perspektyw. Stagnacja na emeryturze.

 19. Vinci, ale rozróżniasz mieszkanie w domku jednorodzinnym na porębach, od mieszkania w bloku na niżańskiej? To tak jak kupowaniem mieszkania w bloku w Majdanie Królewskim. To naprawdę pomysł z dupy, jak z tym karmieniem na Kościuszki.

  • W Majdanie Królewskim jest blok i mieszkańcy są z niego zadowoleni mimo że zbudowany jest blisko ruchliwej drogi krajowej.Wam,przeciwnikom obecnego burmistrza choćby miodem dupy smarował to i tak będzie źle.Gdyby to robił Pan Paweł Grzęda to wychwali byście jego działanie pod niebiosa

  • Dla was zwolenników burmistrza, każde jego kłamstwo jest niczym poezja. Może wam jedno i to samo obiecywać przez 15 lat, a wy dalej będziecie całować go w tyłek. Ja bym nigdy nie chciał mieszkać w bloku w Majdanie Królewskim bo to jakaś groteska. Blok na wsi. I tak samo nie kumam rzekomej budowy na wsi Krzątka. Ale skoro Majdan królewski stał się dla was wyznacznikiem standardów urbanistycznych no to tylko współczuć do czego nasz wójt sprowadził to COP-owskie miasteczko.

 20. Skończył w marcu 60 lat, ja myślę, że nie wycofa się z polityki i będzie startował na burmistrza w nadchodzących wyborach.
  Jedyne co to konkurent będzie z Konfy albo SuwPol. Katastrofa.

 21. Jakiś czas temu pisałem o tym co by było gdyby nasz Burmistrz zarządzał miastem o znacznie większym budżecie jak nasze mając do realizacji znacznie większe inwestycje.
  I teraz nie jest mi do śmiechu bo jeżeli naprawdę zacznie budować osiedle to nawet nie chcę wiedzieć jaki będzie tego efekt kiedy on nie potrafi lekkich inwestycji zrobić dobrze.
  Przypomnę: schody SOK, korty tenisowe, bieżnia na stadionie, planty z koziołkiem, ścieżki zalew, i tak dalej i tak dalej.

 22. Chyba już nie zdąży wybudować bo jego czas mija obiecanki z jego strony to jego stały repertuar wszyscy na nim się poznali

 23. Do Jajcary
  Widać że Pisorki chcą aby elyta 500+ patologia w przyszłości rządziła? krajem. Coraz głupsi będą rządzić, a jak twój stary rozwali kabinę prysznicową to niestety ale nikt ci tego nie naprawi bo ze szkół sami debile wychodzą. Będziesz srać w pobliskim lesie i kąpać się w czasie deszczu jak sobie wody nałapiesz. I nie, gul mi nie skacze na twoje cwaniactwo. :))
  Tak trzymaj.

 24. Czy nie można by zagadać do Warchoła żeby był burmiszczem Nowej Deby? Byłby cud miód, dzieci by miały katering z Lasów Państwowych w źłobku, pierogi z dziczyzną i barszcz z szyszek, co chwilę jakiś rajd rowerowy, altanki by pobudował, szatnie dla piłkarzy, w których by było dżakuzi, byłaby autostrada Nisko-Nowa Deba, Zbyszek Z. by sobie tu wpadał na tańce z kołami gospodyń wiejskich, które by miały co kwatrał nowe garczki z Funduszu Sprawiedliwosci, portal info by był bardziej suwerenny (jak partia Zbyszka).
  Same plusy. Zawsze mozna tez hita zrobic. Ziare Ziaren Na Prezydenta Tylko Ty. Tu oryginal https://www.youtube.com/watch?v=UoR5ApJQU7s

  • Ale w oczy kole. Wreszcie coś się dzieje. Rząd te pieniądze i tak by przejadł więc chyba lepiej, że są one wydawane w naszej gminie. Wiemy, że gmina przyzwyczajona już do stagnacji bo przecież po co pozyskiwać środki zewnętrzne jak zawsze to dobry burmistrz dawał pieniążki w konkursach. Wystarczyło napisać wniosek na 1500 zł, burmistrz wyliczył, że wystarczy 1000 zł i potem tylko kilka arkuszy papieru aby to rozliczyć i zabawa na całego.

  • Radni burmistrza z nim na czele przecież zawsze byli aktywni. To już nikt nie pamięta tych uroczych rajdów, turniejów i festynów organizowanych przez radnego Tomczyka w Cyganach? Każdy tak szybko zapomniał imprezy organizowane przez radnego Flisa z Dęby? To już zapomnieliście wspólne imprezy integracyjne dla dzieci i seniorów organizowane przez radnego Skiminę z burmistrzem? Że nie wspomnę o cyklicznych zabawach organizowanych przez Stanisława Rawskiego w Tarnowskiej. Niezapomniane chwile dla społeczności lokalnej zorganizowane przez radną Tłustą też już wypadły z pamięci? Ile dobrego też dla dzieci, młodzieży i seniorów zrobił Tomasz Gazda. Jakoś tego nikt nie chce zobaczyć.

 25. Wlasnie radio leliwa podalo co dla mnie zamierza dobrego zrobic wiesiek wieczny klamca i kretacz ale zapamietalem tylko ze bede mial widok na dom weselny Lucjana,teraz czekam co mi zaofiaruje przyszly kandydat Damian czy bedzie wstanie przebic owsika

 26. Panie Ordon, gdzie te 700 miejsc pracy z pańskiej ulotki z 2014 roku? Jest rok 2023. Kto i gdzie dostał te 700 miejsc pracy? Jak zatrudniali w Lidlu który powstał dzięki zgodzie rady miejskiej to sobie pan wlicza do tej puli te miejsca pracy? Jak zatrudniali w Biedronce na os. Dęba to też sobie pan liczy? Pułk który przyszedł w tej kadencji też pan wlicza? Obiecał 700 miejsc pracy w 2014 roku i blok z 40 mieszkaniami. Nic z tego co obiecał nie wykonał, a gawiedź go wybrała w 2018 roku na kolejne lata. Gawiedzi współczuje rozumu a panu braku skrupułów bo ja nawet za 20 tys miesięcznie nie potrafiłbym być tak cynicznym.

 27. Wiesławie Kazimierzu! Oznajmiam i ślubuję, że od dzisiaj przejmuje pełen ster władzy w naszej fortecy, abyś ty mój rycerzu mógł całkowicie poświęcić się walce o jej utrzymanie. Ruszaj w bój! Ja zadbam o porządek w fortecy. Mocniej zacisnę homonto, by forteca pracowała ku twojej chwale. Ruszaj w bój mój dzielny Wiesławie. W Tobie nasza nadzieja! Ja zajmę się resztą…. proszę tu pozmieniać szyk zdania, może dobre pismo ale nie po mojemu zrobione. Ze trzy razy tak pogania z góry na dół z pismem to się nauczy po mojemu.

 28. Dębę zniszczył alkohol. Gdyby ludzie byli tu trzeźwi i samosterowni, nie potrzebowaliby uciążliwych pośredników, takich jak Wiesław, Jerzy, Paweł, itd. Naturalnie odczuwaliby, jaki to dla nich kosztowny nawis.

 29. A jak ludzie będą dojeżdżać z tej Niżańskiej bo już teraz są korki przy wjeździe na krajówkę. Oczywiście dzięki komu?

 30. DO Inni też działają

  Proszę przypomnij mi jakie to radny Flis z Dęby zorganizował imprezy bo nie pamiętam chodzi tu o strażackie imprezy dość mocno zakrapiane czy nadanie samochodu swoim imieniem

 31. Tam gdzie miał być budowany blok w programie Mieszkanie+
  powstał blok pryncypała red.naczelnego Info.
  Tak tylko przypominam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here