BURMISTRZ ORDON: NIE BĘDZIE UMOWY Z ESV WISŁOSAN ANI PRYWATACJI PGKIM

17

Jak relacjonuje Miejski Przekaz, wczoraj w godzinach 11.00-12.30 miało miejsce spotkanie załogi PGKiM z burmistrzem Nowej Dęby – W. Ordonem. Spotkanie było wywołane listem otwartym pracowników gospodarki komunalnej obawiających się powstania planów zbycia kotłowni miejskiej prywatnej spółce ESV.

Według tej relacji, Burmistrz co najmniej połowę czasu swoich wypowiedzi poświęcił wydarzeniom odległym w czasie i tematycznie nie zawsze powiązanym z niedawnym wystąpieniem spółki ESV z propozycją nabycia od PGKiM kotłowni (100% udziałów spółki PGKiM posiada gmina Nowa Dęba).

Finalnie zapewnił jednak, iż za jego kadencji takiej transakcji nie będzie. Podkreślił, iż obowiązkiem urzędu miasta i gminy jest odpowiadać w trybie administracyjnym wszelkim zapytaniom wpływającym do urzędu lub do niego jako organu urzędem kierującego. Komicznym elementem spotkania było wystąpienie radnego Mariana Tomczyka, które zakończył mglistym stwierdzeniem, iż po prawdę zawsze należy wpierw udawać się do osoby burmistrza. Czy chodzi o prawdę w sprawach dot. tylko PGKiM, czy szerzej, np. prawdę o celu istnienia człowieka we wrzechświecie – tego wprost nie sprecyzował.

Również w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się komunikat w którym czytamy: „W trakcie dyskusji przedstawiciel załogi poprosił o jasną deklarację burmistrza, co do jakichkolwiek działań prywatyzacyjnych wobec Spółki do końca kadencji. Udzielając odpowiedzi burmistrz poinformował, że tak jak przez 18 lat, tak i teraz, nie podejmował i nie będzie podejmował żadnych kroków w kierunku prywatyzacji PGKiM.”

Jak widać akcja pracowników Spółki nakierowana na obronę swoich miejsc pracy okazała się zwycięska.

17 KOMENTARZE

    • W ESV Wisłosan też są pracownicy, nie wiem czemu o tym się nie wspomina. Zdobycie zamówienia od miasta bardzo by pomogło i ustabilizowało sytuację Spółki czemu o tym się nie mówi. Niegospodarności PGKiM i tak nikt nie uleczy wszystko przejedzą – czemu mają być traktowani na specjalnych prawach. Tam trzeba po pierwsze zmiany prezesa- nie może być tak że w Spółce miejskiej (gdzie tak naprawdę wynagrodzenie jest z opłat mieszkańców za usługi komunalne) dodatkowo Spółce PGKIM z dużymi długami i problemami PREZES ma 220 tysięcy 897 zł i 14 groszy rocznie i jeszcze zgodę na dodatkowe zatrudnienie i to są dane z 2023 a mamy 2025, po drugie likwidacji części fikcyjnych stanowisk kierowniczych, zastępców i zastępców zastępców – żeby było jasne nie mówię o szeregowych pracownikach bo gdyby ktoś umiejętnie poukładał te Spółkę- obciął przywileje wybrańców to i zwykli pracownicy by zyskali. A tak tylko wykorzystuje się tych ludzi.

    • @W ESV też są pracownicy
      czy ww. pracownicy nie mają co robić w obecnej sytuacji i będą mieli pracę dopiero gdy przejmie się kotłownię?

    • mieszkaniec @W ESV też są pracownicy
      czy ww. pracownicy nie mają co robić w obecnej sytuacji i będą mieli pracę dopiero gdy przejmie się kotłownię?
      odpowiedź jest następująca: nie taki problem dotyczy raczej spółek miejskich/publicznych z całą pewnością w zdecydowanie mniejszej skali dotyczy spółek prywatnych ale dla portfolio zamówień to było istotne zamówienie a i bezpieczeństwo by się poprawiło – piecyk gazowy to jednak cichy zabójca + wady biomasy : przy jej spalaniu powstają pyły zawieszone (PM10, PM2.5) oraz tlenki azotu (NOx) są uwalniane podczas jej spalania, zwłaszcza w mniej zaawansowanych instalacjach.Spalanie biomasy, szczególnie w małych instalacjach, charakteryzuje się niższą sprawnością niż spalanie gazu czy zastosowanie pomp ciepła.Instalacje często wymagają częstszej obsługi i konserwacji (usuwanie popiołu, czyszczenie filtrów). Zmieniające się podejście Unii Europejskiej do biomasy (np. w ramach rewizji dyrektywy RED III) może w przyszłości ograniczyć możliwość jej zaliczania do OZE. Biomasa jako źródło ciepła ma sens lokalny i przejściowy, szczególnie w małych gminach, które nie mają dostępu do sieci gazowej czy ciepła z OZE. Jednak na poziomie strategicznym UE i Polski rośnie presja na odchodzenie od spalania biomasy jako głównego źródła energii cieplnej – na rzecz elektryfikacji ciepłownictwa (pompy ciepła, sieci niskotemperaturowe, magazyny ciepła, OZE).

  1. Liczą się czyny, a nie słowa, gdyż powiedzieć można wiele, a niekoniecznie będzie miało to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  2. Cytuję: „Komicznym elementem spotkania było wystąpienie radnego Mariana Tomczyka, które zakończył mglistym stwierdzeniem, iż po prawdę zawsze należy wpierw udawać się do osoby burmistrza.”

    No tak! Przecież Ordon nigdy nikogo nie oszukał, nie okłamał i nie zdradził. Iście chodząca Krynica Prawdy. Marian jak zwykle przechodzi samego siebie :D

    • My zaczęlibyśmy od ciebie z tego portalu… Gdybyś miał jaja to nie bałbyś się że dostaniesz wpie drol, bo wielu tutaj chętnie by ci nastukało.. Ale że sarsz w gacie jak jaki tchórz i pisior i tylko pyskować potrafisz anonimowo, to jakoś musimy ten twój smród tutaj znosić… Ale że nie masz jaj, to niestety ale mężczyzną raczej też nie jesteś… Od biedy podobny jesteś do cioty z budrelu…

    • No dokładnie, bąki zbijają i nic nie robią ,kręcą się po N.Dębie albo co chwila zaglądają do pobliskiego Unimetu szlajając się między regałami dla zabicia czasu pracy
      …. żenada.. zamknąć to w pizdu
      ..

  3. Niech prywatyzuje w tarnowskiej woli jak taki czlowiek nie zwiazany z miastem decyduje o jego problemach Nastepny wilkolak z chmielowa gonic to wiejskie prostacywo

  4. Obok Circle K, facet skąpi środka do mycia auta… Czas jest ten sam, ale bród po myciu pozostaje, tak że trzeba jeszcze raz myć auto… Korzysta z tego że w Majdanie myjnia zdechła i wszyscy muszą u niego myć auta…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here