Burmistrz Ordon: Przedyskutowaliśmy kwestie „gender” z nauczycielami

71
Zdjęcie: UMiG

Burmistrz Wiesław Ordon w wypowiedzi dla Tygodnika Nadwiślańskiego przyznał, że sprawami związanymi z „gender”, a więc kwestiami związanymi z ideologią LGBT zajmowano się w nowodębskim samorządzie już w latach 2010-2014.

Przedyskutowaliśmy w naszym samorządzie kwestie niepokojących rodziców kwestii genderowych, które ujawniły się w naszym kraju. Sprawą zajmowała się komisja oświaty, spotkaliśmy się z dyrektorami szkół. Uczuliliśmy by prowadzili wychowanie w oparciu o szacunek dla każdego człowieka, z wyraźnym oparciem się na  tradycyjnych wartościach, takich jak rodzina i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny – mówił w gazecie burmistrz Wiesław Ordon.

Inicjatywa z jaką wyszła radna Helena Tłusta nie jest więc inicjatywą nową i była już przepracowywana przez burmistrza Wiesława Ordona i jego radnych. Jak zgodnie podkreślają samorządowcy „deklaracja przeciwko ideologii LGBT” nie jest wymierzona przeciwko osobom, lecz przeciwko postulatom jakie ta ideologia za sobą niesie. Chodzi między innymi o uznanie związków homoseksualnych za pełnoprawne małżeństwo, zgodę na adopcję dzieci, obniżenie wieku legalnej inicjacji seksualnej itd. W ocenie samorządowców deklaracja jest formą samoobrony przeciwko przemocy psychicznej i symbolicznej stosowanej przez środowiska lewicowe: profanowanie świętych dla katolików symboli, w tym Mszy Świętej.

Na merytorycznej komisji rady miejskiej większość radnych pozytywnie zaopiniowała projekt deklaracji. Co ciekawe za projektem zagłosował również radny Marian Tomczyk, który w majowych eurowyborach zasiadał w jednej z komisji wyborczych z ramienia partii WIOSNA, która jest najbardziej liczącym się na scenie politycznym ugrupowaniem promującym wartości i idee LGBT.

Ostateczna decyzja co do treści deklaracji i jej przyjęcia zapadnie na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.

71 KOMENTARZE

 1. Marian zawsze był czerwony i to nie tylko na twarzy. Ale, żeby się wstydzić Wiosny? Maniek. Jak się mówi A to trzeba powiedzieć B. Nie musisz się wstydzić.

 2. Najlepsze, że byli radni pana burmistrza na facebooku pluli, że teraz idzie taka deklaracja a burmistrz ich w gazecie wymienił jako prekursorów tej deklaracji. Burmistrz to historyk. Pamięć ma dobrą w przeciwieństwie do swojego zaplecza.

 3. „Co ciekawe za projektem zagłosował również radny Marian Tomczyk, który w majowych eurowyborach zasiadał w jednej z komisji wyborczych z ramienia partii WIOSNA, która jest najbardziej liczącym się na scenie politycznym ugrupowaniem promującym wartości i idee LGBT.”

  Co na to Robert Biedroń? :) Co na to wiceprezydent Warszawy pan Rabiej? Co na to Adam Bodnar?

  • Anonimie ty już chyba jesteś wykastrowany z mózgu choć masz zdanie na każdy temat więc sądzę że się na wszystkim

 4. Co na to Sylwek? Szpeci tablice ogłoszeń tymi naklejkami, broni burmistrza że on taki nowoczesny i światły a dzisiaj dowiadujemy się, że burmistrz był prekursorem walki z LGBT w naszych szkołach i przedszkolach. Nic tylko pójść i się napić.

 5. „Deklaracja przeciwko ideologii LGBT nie jest wymierzona przeciwko osobom, lecz przeciwko postulatom jakie ta ideologia za sobą niesie” – nie ma zadnej ideologii. Sa normalni ludzie walczacy o swoje prawa. Co ten Pan wyprawia i dlaczego osmiesza Nowa Debe? W dodatku w imie wiary katolickiej :O Kosmos.

  • O jakie prawa? Jakich praw nie mają ? Mają zakaz jeżdżenia komunikacją miejską? Mają takie same prawa jak wszyscy. O jakie prawa walczą ci z tą vaginą udającą najświętszy sakrament? Prawa do prześladowania katolików? Do nabijania się z czyjejś wiary? Zajebiste prawa!

  • Otoz, drogi „Anatomia Klamstwa” nie maja np. prawa do wejscia na oddzial szpitalny w razie, gdyby drugiej osobie sie cos stalo. Nie maja prawa do swobodnego poruszania sie po miescie np. za reke, gdyz dzieki ludziom takim jak Ty moga zostac zniewazeni, pobici, opluci, etc. Takich elementarnych przykladow mozna podac jeszcze wiele. I tu nie chodzi o niszczenie polskiej „rodziny” bo jakos nie widze aby to mialo jakikolwiek zwiazek z LGBT. Przeciez Ty slyszac o LGBT nagle nie staniesz sie „homo”, nieprawadaz?

  • Z oddziałami szpitalnymi powinna być prosta sprawa. Zmienić przepisy, że każdy chory może zapisać w swoich aktach że pozwala na udostępnianie informacji o stanie zdrowia i odwiedzinach wybranym osobom. Jakieś nie wpuszczanie na oddział to relikt PRL. Co co trzymania się za rękę. W japę to może zebrać i homo i hetero. Zależy na jakich typów się trafi. Prawo jednak tak samo chroni i hetero i homo. Ten sam paragraf, ten sam prokurator te same procedury. A machaniem wibratorami na ulicach albo obrażaniem katolików to się tylko podkręca atmosferę nienawiści. Mam wrażenie że o to właśnie chodzi tym od LGBT. Robią prowokacje żeby polała się krew i by móc dudnić na cały świat jaki to faszym w Polsce. Znane komunistyczne metody. Ciekawe dlaczego nikt nie mówi, że wiele gejów i lesbijek nie chce mieć nic wspólnego z tym ruchem LGBT. Chcą normalnie żyć, nie chcą nikogo obrażać i prowokować i tylko są wkurzeni na tych najbardziej krewkich że im robią złą prasę. Taka prawda.

  • @Anatmia Klamstwa, calkowicie sie z Toba zgadzam. Tak byc powinno z tym, ze tak nie jest. Marsze rownosci ida wlasnie z takimi postulatami i ,szczerze mowiac, nigdy nie widzialem na marszu w Polsce panow z golymi posladkami, itp. gorszacych dzieci. Wrecz przeciwnie. Zobacz sobie zdjecia „bojowki” z Bialegostoku. Czyz ci panowie i panie nie gorsza dzieci bardziej? Zreszta kazdy ma swoje zdanie i JESZCZE moze je wyrazac.

  • @OMG co do pierwszego przykładu, to trzeba głośno powiedzieć, że postulują za zmianą konstytucji, ale wiem, że średnio to będzie brzmiało, prawda? Dopiero co krzyczeli „KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA! brońmy konstytucji!”.
   a co do chodzenia za rękę – homo i hetero, są jednakowo obrzydzający gdy obnoszą się ze swoim partnerem wśród ludzi. No a jeśli ktoś zostaje pobity etc. z powodu orientacji, cóż, istnieje taki organ, który się tym zajmuje, jak i takimi ekscesami NIE TYLKO wśród homoseksualistów. Nie wiem czy słyszał Pan o nim… nazywa się POLICJA. Pozdrawiam.

  • @mieszkaniec, nikt nie będzie zmieniał konstytucji :D Ludzie chcą jedynie żyć godnie i normalnie w normalnym kraju deklarującym się jako demokratyczny. Zgadzam się, że zbytnie obnoszenie jest obrzydliwe ale chodzenie za rękę? Nie sądzę. Natomiast co do policji, wielokrotnie opieszale lub w ogóle nie reagowała na bicie czy poniżanie czy to osób homoseksualnych, czy innego koloru skóry czy wyznania. Każdy dobrze wie jak to u nas działa :-)

  • Nie tylko w tej kwestii opieszale reagowali, proszę nie wmawiać że tylko w tej dani osobnicy powoli/ nie chcieli reagować. Nikt tu nikomu nie zabrania zycia. Konstytucja i prawo są jedne dla wszystkich. Natomiast nie zgodzę się z tym że tylko chcą godnie zyc. Wielokrotnie słyszałem poglądy ludzi ze środowisk LGBT i lekko odbiegają od ww. Pozdrawiam ciepło

 6. Panie Ordon i pozostałe towarzystwo wzajemnej adoracji. Czy Wy nie macie większych problemów dla naszego miasta? Wam już całkiem ….ala

 7. „…..Inicjatywa z jaką wyszła radna Helena Tłusta…..”
  No tak,trzeba działać,zdobywać głosy ewentualnych wyborców kandydatko na posła RP w jesiennych wyborach do sejmu.Prawda to czy się mylę Pani radna HelenoTłusta?

 8. Dopóki PIS rządzi to nie ma takiej możliwości aby wypracować takie prawa jak możliwość małżeństw dla gejów a tym bardziej do adopcji dzieci.

 9. mamy prawo adoptować dzieci. mamy prawo mówić o tym w szkołach. transpłciowcy i transwestyci powinni być zapraszani do szkół i przedszkoli. wmawianie dzieciom że są albo dziewczynką albo chłopcem to średniowiecze. jak dorosną same zdecydują. dość tej ciemnoty. żadne pisy i rady miast nam tego nie zabronią. miłość pokona faszyzm i zaścianek.

 10. Przychodzi p.e.d.a.ł do masarni i prosi o laske kiełbasy.

  -zapakować? -pyta ekspedientka.
  – nieee, w domu sobie ZAPAKUJE.

  Dziękuję za uwagę :)

 11. Ciekawe czy jakby w internecie trzebabylo się podpisać z imienia i nazwiska to też tak plulibyscie jadem na prawo i lewo? Najmądrzejsi…

 12. Jesteście wszyscy żałośnie beznadziejni, sami się nakrecacacie tematem. Pół urzędu na fb jest w kolorowej teczy ma profil myślałem ze p. Basia jest madrzejsza. żenada i tyle?….

  • przegłosowanie deklaracji przeciwko środowiskom LGBT nie przyniesie środków prawnych zabraniających działać tym środowiskom w życiu społecznym. Poza tym przyjęta deklaracja przeciw LGBT jest nie zgodna z obowiązującym prawem ! :D

 13. nie ma nic gorszego jak wpier…… kościoła do polityki i wykorzystywanie tego ……nie dość ze połowa to pseudokatoliki tak pseudo katoliki ala toruński szaman ….. co to za katolik co rzuca w drygiego kamieniem i pluje na niego …..wielcy Polacy się znaleźli ,,,,jkl by prawnie uregulowali te ich zwiazki było by juz po sprawie a tak …..żenada pis to wzór partii ktora wywołała wojnę …..kilkadziesiąt lat temu która tez miała swoje urojone poglady

 14. A może to wszystko to zrobione się jak je aby odwrócić uwagę od czegoś czy kogoś? Nie uważacie? Rzucony temat na rozgłos.

 15. Pan Rawski który nie wiedział co znaczy ten skrót i który zagłosował przeciwko deklaracji to radny burmistrza Wiesława Ordona. Takich radnych i takie zaplecze ma pan Ordon. Pan mieszkaniec wiedział kogo spytać. Ustawka? Pan Rawski jest z Tarnowskiej Woli.

 16. Bandytów albo skorumpowanych nie ruszają, nie wiedziałem też, że prawami obywatelskimi teraz zajmują się ludzie od katechezy..

 17. Jesli myslicie ze sie pozbędziecie społeczności Lgbt z naszego miasta to sie mylicie. Nawet nie wiecie jak wiele osob z tej społeczności zyje miedzy wami w debie. Beda teraz grzywne za siedzenie z druga połówka w tym miescie?

  • Weź się człowieku trochę ogarnij i nie pisz takich bzdur , bo tylko osmiesz tych poprawnych politycznie i nie będą już cię więcej lubili.

  • #jeden taki,ci z orientacją LGTB tacy niewinni.Oni tylko plują, prowokują, profanują. C i p k o Maryjki, Zakon Świętego P e n i s a, profanacja grobów przez tęczowe nastolatki, profanacja godła Polski, profanacja Eucharystii – to tylko taka nowoczesna zabawa. Oni nic złego nie robią.Ośmieszasz się sam,pouczać to możesz swoje potomstwo które być może spłodziłeś/aś

  • #jeden taki,jeżeli Twój komentarz skierowany był w stronę #anon a nie do mnie to zwracam honor i przepraszam.

  • To była moja odowiedz na bzdety , które anon wypisuje. Nie ma sprawy # Ktoś. Jest ok.

 18. Przypadkowo wczoraj oglądałem w TVN24 „Szkło Kontaktowe” i bardzo ładnie wyśmiano się z sesji rady,radni nie byli w stanie powiedzieć co to jest LGBT i jeszcze do tego z ironią wypowiedziano się na temat wystąpienia pewnego radnego. Zaproszono wszystkich radnych na dzisiejszy wiec w Warszawie.
  Ale głośno zrobiło się w kraju o naszym mieście dzięki radzie,nie wstyd wam.

  • Ja tam się nie wstydzę a wręcz jestem dumny i nie mam zamiaru być poprawny politycznie . Zadna to bowiem odwaga plynac z prądem jak każde. ……… .

 19. Przez to ze nie ma poparcia dla lgbt to tylko się cieszyć. Niech Dęba będzie dumna, możemy się szczycić z tego powodu. Brawo Radni. Czego mamy się wstydzić? Normalności?!

 20. ta nowa rada chce zneutralizować politycznie burmistrza i plan jaki jest każdy widzi, tak w ogóle ile było poszkodowanych dzieciaków przez opiekuna ministrantów, to w ogóle badali?

 21. Rodzina.
  To jest skarb naszych dzieci. Jeśli tata całuje przy nich mamę. Jeśli tata chce spędzać czas z mamą. Jeśli tata jest facetem i nie zasiada przed tv z chipsiorami tylko myśli jak zrobić fajną kolacje.
  Jeśli mama nie jest tylko praczką, kucharką, wymalowaną lalą.
  Jeśli wspólny czas spędzony z dziećmi jest dla Was najważniejszy to żadne pseudodeklaracje nie pomogą chłopaki.
  Wiem, szkoda bo byłoby kiedyś łatwiej na kogoś zrzucić.
  Widzę mamę jednego z przewodniczacych ile poświęca czasu na tłumaczenie dzieciom bez gadania na tel. Mało takich.
  Brawo Tomek z żoną ze udaje Wam się wspólnie robić tyle z dziećmi.
  Chłopaki a może czas na naturalne miny bez spięcia i prowokacji. Nie miejcie kompleksów. Przytulcie swoje rodziny i zapytajcie co myślą. Bo ich macie bezanonimowo.

 22. Proponuję teraz uchwalić deklarację ,aby nie zdradzać żon,co jest też zaprzeczeniem wartości chrześciańskich i rozbija katolickie rodziny.Mógłby to odczytać nasz radny od ciastek ,idealnie jak z ambony.

 23. Lokatorzy Bloku 110, w Srode klamca wszystkich klamcow bedzie wam nawijal nowe klamstwa wiec go pogoncie do Tarnowskiej Woli

 24. Bardzo odważne barawo trzeba mieć trochę honoru żeby doprowadzić sprawy do końca. Radni zostali sami bez Heleny która zgłosiła deklarację oraz burmistrza który uciekł. Brawo jeszcze raz jestem z was dumna. A LGBT niech nas cmoknie. Nikt nic nie ma do homoseksualistów niech sobie żyją tak jak od wieków żyli ale niech nam nie wprowadzają swoich porządków. Od kiedy to mniejszość rządzi większością

 25. Do jodełka : Ciebie też znajdę chamie nieskrobany albo wyskrobany bo starzy nie mogli cię skończyć, i pojawił się taki błyskotliwy gnom ,tylko już nie było z czego mózgu wyskrobać !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here