Burmistrz Wiesław Ordon uzyskał wotum zaufania i absolutorium

68

Podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej organ stanowiący podjął uchwałę o udzieleniu burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi wotum zaufania. Jest to pierwszy taki przypadek w bieżącej kadencji samorządu. Jak zgodnie stwierdzali nowodębscy racjowie,  współpraca z burmistrzem wreszcie zaczęła się układać. Głównym „grzechem” jaki zarzucano burmistrzowi była opieszałość w działaniu i powolna realizacja ustaleń.

Faktycznie w gminie nie ma już problemu z realizacją dużych zadań, jest jednak problem z realizacją drobniejszych, ale równie ważnych dla mieszkańców rzeczy. Mam tutaj na myśli schronisko, kontenery dla uciążliwych lokatorów, oświetlenie na stadionie, popsute oświetlenie na plantach, odpływające molo nad zalewem. Pieniądze w budżecie na te  cele były i są zarezerwowane, ale brak w tej sferze skutecznych działań ze strony władzy wykonawczej – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. –Prosiłem o szybkie działanie w sprawie zbycia nieruchomości koło stadionu bo był chętny inwestor. Sprawa trwała zbyt długo, w rezultacie inwestor się rozmyślił, wyprowadził swój biznes z Nowej Dęby i nie będzie tu więcej płacił podatków. Również w tamtym roku przyszedłem z bardzo poważnym inwestorem do pana burmistrza. Wystarczyło wysłać do niego maila z ofertą i wariantami. Inwestor się nie doczekał, zainwestował w Mielcu. – dodaje przewodniczący.

Burmistrzowi „dostało się” również za jak to określono zbytnią gorliwość i jednostronne podejście w stosunku do ogłoszonej przez WHO pandemii COVID-19, oraz rządowego programu szczepień. Zwracano uwagę na fakt, że w podległych burmistrzowi placówkach oświatowych dyrektorzy i nauczyciele wychodzili niejako przed szereg i wprowadzali własne „obostrzenia”, które nie wynikały z przepisów prawa, a jedynie zwiększały panikę i utrudniały funkcjonowanie rodzicom i dzieciom. Wskazano, że burmistrz partycypując w „proszczepionkowej propagandzie” podkreśla jedynie dobroczynne skutki przyjęcia szczepień, nie uwzględniając przy tym głosu naukowców wskazujących na szkodliwość przyjęcia tychże preparatów.

Oprócz głosów krytycznych były też głosy życzliwe. Radni podkreślali że w ostatnim roku współpraca między organem stanowiącym i wykonawczym uległa znaczącej poprawie. Zwrócono uwagę na fakt, że w ostatnim czasie dokonano dobrej zmiany w Samorządowym Ośrodku Kultury i Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a strategiczne dla miasta inwestycje są realizowane prawidłowo i sprawnie. Jak powiedział przewodniczący rady miejskiej Damian Diektiarenko , gdyby nie te mniejsze sprawy na które w swoich wypowiedział zwracał on sam oraz pozostali radni , to nie miałby do burmistrza żadnych uwag.

Finalnie 11 radnych (wszyscy obecni na sesji) zagłosowało za udzieleniem burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi wotum zaufania. Takim samym rezultatem zakończyło się głosowanie nad udzieleniem organowi wykonawczemu absolutorium.

 

68 KOMENTARZE

  • I dobrze, że robi bo wreszcie coś się dzieje. Podam tylko kilka przykładów:
   — Ordon chciał na działce koło jorguli budować środowiskowy dom samopocy za 6 milionów. Radni postanowili sprzedać działkę. Do kasy gminy wpłynął 1 mln złotych ze sprzedaży tej działki i powstaje oczekiwany przez mieszkańcow LIDL.
   — Osobnik Krystian Rzemień przestał żerować już na domu kultury. Odetchnęli mieszkańcy, pracownicy i cała reszta.
   — Blokowane przez lata budownictwo mieszkaniowe wreszcie ruszyło i ludzie kupują mieszkania, wracają z zagranicy. Dęba się rozwija i pięknieje.
   — Zamiast robienia dróg do dwóch chałup (przykład Tarnowska Wola), robione są strategiczne inwestycje drogowe: Szypowskiego, Śmiśniewicza, parkingi na Kościuszki, parkingi przy MGOPS, do tego długooczekiwane zadania w Chmielowie
   — Będąc przy Chmielowie. Powstało piękne przedszkole. Ordon chciał aby było to przedszkole publiczne, a więc nauczyciele pracowali na karcie nauczyciela czyli pracowali krócej i za większe pieniądze. Jest piękne przedszkole niepubliczne, jest tańsze w utrzymaniu i pracuje dłużej niż publiczne.
   — Pogoniony został Kapusta z PGKIM. Doprowadził spółkę bardzo blisko skraju bankructwa. Za jego szkodliwe działanie zapłacimy zaraz w cenie wody i ścieków a może i śmieci.
   —Zablokowane zostało stworzenie ubojni kurczaków w Chmielowie. Gdyby rada nie odrzuciła uchwały Ordona o sprzedaży działki, dzisiaj problem który mają mieszkańcy jednego z osiedli w Rzeszowie byłby ich problemem.

  • To ta Helena co wnioskowala o obniżenie sobie diet a za miesiąc pisala skarge na tą uchwale ze nie ma na dojazdy ??

  • A co Z Inicjatyw Przewodniczącego Bo Nie Słyszałem i Nie Doczytałem coś Jest Zrobione . PO śmierci chłopaka minęło trochę czasu i Tylko Tyle…. To jest Taka Rada Lansu grają jak im Każe Budowniczy ….

  • A koniec, przydupasy Grzedy glosowali za zaufaniem a przydupasy Ordona nie stawili sie na glosowanie

 1. Pan Ordon schronisko robi już 12 lat. Od stycznia ma pieniądze w budżecie. Jest lipiec, a oni dopiero będą robić ogrodzenie placu na którym ma być schronisko. Fontanna na 1 Maja jest co rok wpisywana w budżet i co rok burmistrz nie przystępuje do jej remontu. Jak się urzędowi zwraca uwagę, że gałęzie w parku nad placem zabaw zagrażają bawiącym się dzieciom to mija kilka miesięcy zanim ktoś zajmie się problem. W między czasie gałęzie same spadają i jak dotąd dzięki Bogu udało się uniknąć tragedii. I tak jest na kążdym kroku. Wszystko się ślamazarzy, wszystko idzie jak krew z nosa. Tak jakby burmistrz i urzędnicy chcieli ludziom robić na złość. Przez 8 godzin pracy w urzędzie da się naprawdę dużo zrobić, żeby to miasto było piękne i dobrze zarządzane.

  • Pół roku to i tak szybko dla burmistrza. Jak zgłaszałem że zepsuła się jedna z gminnych lamp to wymiana świetlówki zajęła im 18 miesięcy. Radni mają rację ten urząd nie działa, że jest samowolka i rozpasanie. Jednak ryba psuje się od głowy.

  • Owszem, pieniądze na przytulisko są w budżecie, tylko po co w tym mieście aż dwa przytuliska?

  • Mam gdzieś twoją fontannę, wystarczy że tam cały rok słońce nie dochodzi. Wolałbym aby poszli przykładem Sosnowca i ichni betonplac który kiedyś zrobili, będą teraz zrywać część kostki i naradzać drzewka.

  • Ordon ma 36 projektow na ktore wydal kase nie zrealizowane a Rada go za to pochwalila

 2. Rada dwa lata glodzila Ordona i go nie kochala, teraz jednoglosnie go pokochala i powinna na nastepnej sesji glodowke mu rekompensowac 100% podwyzka aby do konca kadencji troche przytyl

 3. Kapusta sam zrezygnował nie mając wsparcia w Ordonie. Wrócił Sudoł. Wszyscy myślący wiedzą,że ceną za absolutorium była posada dla Chejzdrala. Ciekawe gdzie wyląduje przewodniczący Rady, czy aby nie NSM.

  • Ile razy będzie wracał Sudoł? Obsadził swoich pociotków w pgkim (sekretark, kierownik kotłowni, behapowiec). Ilu jeszcze ich ma?

 4. Nie powinien dostać absolutorium bo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Kłamie i wprowadza świadomie w błąd mieszkańcom. Woli wspierać przedsiębiorców z poza gminy niż swoich. Więc czy taki człowiek wypełniał swoje obowiązki – raczej nie.

  • To nie jest ważne, liczy się tylko uległość radzie, w sensie jednemu z jej członków.To wystarczy w zupełności .

  • Brawo Ordon, od dzisiaj Rada legla ci u stop , bedziemy glosowac na ciebie, natomiast nie oddamy glosu na Radnego z obwodu # 1

 5. A czy rolą rady jest angażowanie się w anty szczepionkowej propagandzie? wbrew głosom naukowców?…ot zarzut dla burmistrza, kadencja się skończy a rada … ?

  • Do „a tak sobie”
   Rolą rady jest TAKŻE informowanie mieszkańców o zagrożeniach jakie rząd i ich pseudonaukowcy nam zgotowali.

  • Poczytaj definicje szczepionki to raz , a dwa , jacy naukowcy ,b,czy tylko ci opłacani przez koncerny , czy może niezależni , bo oni mają trochę inne zdanie .

 6. Podobno mieli w planie remontować fragment drogi na strefie w Chmielowie (ul. Chmielowska od krzyżówki z ul. Orląt Lwowskich w pobliżu cmentarza do ZTK Siarkopol). Obecnie są tam ułożone płyty. Z biegiem czasu te płyty zapadły się. Dużo ludzi pracuje na strefie w Chmielowie i droga pełni funkcję skrótu. Czy ktoś coś wie nt. tego odcinka?

  • A wzdłuż Bystrzyka na Kościuszki to kiedy będzie koszenie jak śnieg spadnie. Co za Gospodarz w tym PGKiM jest . Dziś sprzątali Niby podkreślam na Strefie poprostu Dramat 100% płatne zapewne .

  • Normalnie wolontariusz. Najpierw był prezesem- odszedł- potem był zastępcą-odszedł- teraz jest dyrektorem. cały czas ratuje icały czas firma się stacza. Ratował już spóldzielnie mieszkaniowe jednostkę wojskową, ujęcie wody w Baranowie Sandomierskim. I tak ratuje, ratuje- tylko co?.

  • Oj tak ,tak. Ratował SM Siarkowiec a wylądował w Debie jako porezes. Zrezygnował- Ratował SM w Otwocku jako wiceprezes(I raz),wylądował na ratunek na ujeciu wody w Baranowie sandomierskim. Znowu ruszył ratować PGKiM jako Zastepca prezesa. potem znowu ratował SM w Otwocku. Wrócił ratować jednotkę wojskową w Nowej Dębie. Ratował trzy miesiące. Znowu wrócił ratować PGKiM -jako dyrektor. Tak naprawde to człowiek Ordona po to żeby pilnować Chejzdrala. Tylko ten go ubiegł i zlikwidował stanowiska dozorców bo tam by pewnie wylądował „ratując” po raz czwarty PGKiM. Tak naprawde ratuje sam siebie

 7. do rozenkransa ; Panie M. O. Jak możesz pisać artykuł i w pierwszej kolejności pod psełdonimem rozenkrans komentować go. świadczy to tylko o twojej małostkowości,zajadliwości i głupocie.

 8. Pani radna Helena powiedziała mądre słowa takiej radnej nam potrzeba a dlaczego się śmiał radny Kopeć /były organista/ chyba rzeczywiście nic nie rozumie ,do szkoły panowie ale chyba za późno- więc pozostanie śmiech lub nieprzyzwoite komentarze .

  • Pożycz se i ty i się lansuj. Ważne żeby w życiu mieć idola. Jeden się interesuje dodą drugi cristiano Ronaldo a ty przewodniczącym.

  • Musisz mieć bardzo nudne życie i być strasznym nieudacznikiem ze piszesz takie rzeczy

 9. Obserwując dyskusje i treści komentarzy musze przyznać, że niektóre odpowiedzi pojawiają się bardzo szybko. Oznacza to, że wiele osób ma infonowadeba na startowej albo wchodzi tu co 10 minut. Redaktorze dobra robota, portal jest mocno popularny

  • To nie popularność, tylko jest jeden frustrat, który wypisuje tu swoje „mądrości” pod kilkoma nick`ami, a nawet sam odpisuje na swoje posty… Gdyby admin kolportował ID każdego posta, zobaczyłbyś że lista oglądających tą stronę jest bardzo krótka….

  • A tu masz jeszcze jeden nick anonima… -Mieszkaniec… Chociaż lepiej pasuje mieszaniec…

 10. Burmistrz musiał dostać absolutorium. Polskie prawo stanowi jednoznacznie- w przypadku trzykrotnego braku w absolutorium wójt, burmistrz czy prezydent miasta zostaje odwołany, rada miejska rozwiązana i wprowadzony zarząd komisaryczny. Czy radni mogli sobie na to pozwolić? Myślę, że nie. Jeden z radnych po prostu kazał im tak głosować, aby dalej kręcić lody. Zawsze to przy korycie.

 11. ja myśle ze wielki powrót starych radnych wojtuś , helka , krzysiu ,jasiu pod wodzą nowego wodza Krystiana – wszyscy szczęśliwi bedą zaplatać sobie warkoczyki na sesjach , spijać z dziubków . beda wokoło mopsy, śdsy , piątki różańcowe na plantach , wszedzie nowe remizy strażackie – i wszyscy znowu będą narzekać że jesteśmy wsią pomiędzy kolbuszową a Tarnobrzegiem- przy okazji jakiegoś bubla oddamy milony za fuszerki a co tam to nie z naszego mnie to nie dotyczy

 12. „Wystarczyło wysłać do niego maila z ofertą i wariantami. Inwestor się nie doczekał, zainwestował w Mielcu”

  Nie oczekujta zbyt wiele od gościa, który obiecywał w Chmielowie budować skocznie narciarską. Społeczna cierpliwość wobec kompletnej amatorki plus unijne jałmużny zarypane polskim przedsiębiorcom pozwoliły trwać tej dziwnej formacji pokoleniowej w sztucznym świecie ćwierć wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here