Burmistrz Wiesław Ordon: „W imię Boże”. Wyprawa warszawska ku czi powstańców. xvideo

22

Już po raz trzeci burmistrz Wiesław Ordon bierze udział w „Wyprawie warszawskiej”, której celem jest uczczenie powstańców warszawskich. Rejs rozpoczął się od wspólnego odśpiewania katolickiej pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”. – W imię Boże – wezwał  na pokład zebranych wodniaków burmistrz Ordon.

29 lipca cztery drewniane łodzie i dwa pontony wyruszyły na spływ, którego celem jest dotarcie do stolicy i uhonorowanie pamięci powstańców warszawskich. Wodniacy z Sandomierza, oraz reprezentujący Nową Dębę burmistrz Wiesław Ordon biorą udział w religijno-patriotycznym rejsie udział po raz 3. Do pokonania mają 220 kilometrów. Poniżej prezentujemy film z początku wyprawy:

Źródło filmu: Tomasz Lis

22 KOMENTARZE

 1. Dziękuję panie burmistrzu za walkę z gender i lgbt jaką pan zaczął już w poprzedniej kadencji. Dziękuję za to, że nie wstydzi się pan wiary i głośno i publicznie ją wyznaje. Jestem z pana dumna.

  • co ma Krystyno gender wspólnego z wiarą, tym bardziej wyznawaną publicznie? o tym publicznym wyznawaniu wiary na pokaz już Jezus Chrystus w Ewangelii mówił – co więcej, jasno wskazuje nam na oddzielenie pewnych rzeczy”…oddajcie Cezarowi co cesarskie a Bogu co boskie…”!!! a dla Ordona piosenka Kazika „…widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co widzi, nie ten co robi…”

  • przepraszam – wkradł się czeski błąd – w piosence Kazika ma być: „….widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi…”

  • Jezus powiedział „Nie ten będzie zbawiony kto woła Panie, Panie. Ale ten kto czyni wolę Moją”

 2. Ale wy jesteście naiwni. Sołtys Ordon to aktor. Wśród katolików udaje katolika, wśród pisowców pisowca, wśród peowców peowca. Jak gada ze zwolennikami lgbt to jest przeciwko deklaracji lgbt a jak gada z konserwatywną stroną to będzie mówił ze to jego pomysł i na gender w szkole nigdy nie pozwoli. Na sesję nie przyszedł bo by musiał zająć jasne stanowisko a tego się bał jak ognia. Więc zdezerterował. Dawniej na takich ludzi mówiło się koniunkturalista, oportunista i karierowicz.

  • Z Warszawy ma plynac do Gdanska i tam razem z teczowymi bedzie 1 Wrzenia maszerowal w radosnym pochodzie

  • Przecież z punktu widzenia strategicznego Powstanie było błędem. Już w Piśmie Świętym jest napisane ,że „nikt nie przystępuje do budowy ani rozpoczyna wojny, póki nie oceni szans….”. A on taki katolik i to pochwala ? Gra pod publiczkę i z prądem. Bez poważania…..

 3. To jest człowiek „zblazowany” przez robote (władze). wydaje mu się, że jest najmądrzejszy. Gnoi innych,
  mądrzejszych od siebie. Uwielbia klakierów: rzemień, gilowa, kapusta. Jego zastępca, jako socjolog, wie co rzec wodzowi aby być w łaskach, a tak naprawdę myśli jak dorwać sie do stołka. on tego nie odpuści. Ten człowiek powinien wrócić do poprzedniej pracy przy czym tym razem na stanowisko woznego. Co on chce świetować w Warszawie – narodowe nieszczęście. Panie Marku ten artykuł to ironia, czy poważnie?.

 4. Do salowa .Ty nie musisz nic czyścić bo kilku latach pracy na psychiatryku i ćpaniu z pacjentami, móżdżku już nic nie zostało tępa dzido.A za te obrażliwe słowa zajmie się tobą policja i prokuratura.Jeśli masz nadzieję ,że cię nie znajdą ,to będziesz bardzo zawiedziona,

 5. Ręce opadają co się w ND dzieje, „W imię Boże” a może wyborcy mają to w głębokim poważaniu. Wiem, że to jest zagranie pod publiczke miejscowemu elektoratowi a ktoś myślał co potem… Coraz mniej sklepów w ND, same apteki, nie można kupić piwa po 22 AL Capone się znalazł – zero myślenia o przyszłości tego grajdołu nabijajcie kasę powiatowi kolbuszowskiemu. Liczy się tu i teraz. Podlizać się plebanowi i chodniki do owsików. Ku pamięci tych co przed pierwszą kadencją w/w burmistrza kiełbasę wpierdzielali pod domem chłopa. Łapa dla nich w górę !

  • avalon…piszesz, m.in. że „same apteki, nie można kupić piwa po 22” …i masz rację. Zaznaczę tylko, że apteki zamykają wcześniej niż 22:00 i na tyle aptek, w Nowej Dębie w razie „W” leku późnym wieczorem czy nocą nie kupisz… śmigać trzeba do aptek w Kolbuszowej lub Tarnobrzegu….

  • n.d. Dobra bo Ty blokowy RKL`u masz w poważaniu to czym żyje przeciętny mieszkaniec ND. Starej ND. Bo teraz wygląda to tak, że „Arystokracja” z RKL`ów wykupiła 75% miasta i na weekend jedzie na wieś i wali tyle, że Twoje „Apteki” nie mają prawa bytu. O kradzionym opale nie wspominając.

 6. Pod rozwagę radnych i mieszkańców Gminy Nowa Dęba.
  Siedemdziesiąt pięć lat temu.
  Tomasz Sudoł.
  „Poligon Wermachtu „Południe” 1940-1944”
  … „W walkach na przełomie lipca i sierpnia duży udział miały formacje AK i BCH. Odgrywały one rolę zwiadowców kierujących sowieckie czołówki pancerne. Żołnierze podziemia uderzali na wycofujące się oddziały niemieckie. Największą akcją na omawianym terenie było uderzenie na stację kolejową i Lager Deba, które wykonane zostało 29 lipca siłami oddziału placówki AK w Dębie. Atak partyzantów, który okazał się nierównym pojedynkiem między słabo uzbrojonymi akowcami a żołnierzami Wermachtu, zbiegł się szczęśliwie z momentem zbliżania się sowieckiej szpicy pancernej do Dęby, co spotęgowało rezultat akcji i przesądziło o niepowodzeniu Niemców. W wyniku akcji opanowany został teren Lager Deba. Niemcy wycofali się, pozostawiając na placu boju kilku zabitych żołnierzy. Straty po stronie polskiej wyniosły trzech zabitych i kilku rannych. Zginęło również kilkudziesięciu Sowietów. Tego samego dnia doszło do walk sowiecko-niemieckich w rejonie Tarnowskiej Woli.”…
  Dla Nowej Dęby i okolic, 29 lipiec 1944 r. był ostatnim dniem okupacji niemieckiej, w którym w ramach akcji „Burza”, życie oddało trzech jej mieszkańców. Komu zależy na przemilczaniu ważnych wydarzeń w historii Nowej Dęby? Moim zdaniem polityka historyczna władz miasta zmierza w złym kierunku.

 7. Mów za siebie a nie za mieszkańców. Ja tu mieszkam od urodzenia i zapewnim Cię w niczym mnie ten portal nigdy nie obrazil, ani nie naruszył moich dóbr osobistych , ani mojej wolnosci czy konstytucyjnej nietykalności. Wystarczy tylko byc uczciwym i normalnym człowiekiem , nie bać się pracy i cokolwiek umieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here