Burmistrz wykręca się z obietnicy budowy przedszkola w Chmielowie.

14

W kampanii wyborczej burmistrz Wiesław Ordon obiecywał wszystko wszystkim. To czym kusił mieszkańców Chmielowa to wspaniały budynek przedszkolny, którego wizualizację wykonaną za gminne pieniądze pokazywał w prywatnych materiałach wyborczych.

Dzisiaj mówi, że pieniędzy nie ma, a mieszkańcom Chmielowa każe zbierać podpisy pod budową przedszkola (sic!). – To w kampanii kasa była, a teraz jej nie ma? To gdzie się podziała? – pytają mieszkańcy Chmielowa.

koncepcja przedszkola w chmielowieZbiórka podpisów to kolejny chwyt propagandowy, którego celem jest zepchnięcie odpowiedzialności za niedotrzymane obietnice wyborcze na innych. Burmistrz Ordon powie: „przekazałem wasze podpisy gdzie się dało, do posłów, ministrów, marszałków ale nikt nam nie dał pieniędzy na budowę. Zrobiłem co mogłem”. Nie wykluczone, że na koniec kadencji powstanie jakiś fundament obiecanego przedszkola, by udawać że „już zaczęliśmy budowę którą dokończymy w kolejnej kadencji, głosujcie na nas!”. Jednakże najczęstszą ucieczką od obiecanek wyborczych jest stwierdzenie „czekamy aż się pojawi nabór środków na tego typu projekty, wówczas złożymy wniosek„. Ale skoro to działa na ludzi, to dlaczego burmistrz Wiesław Ordon ma tego nie stosować?

 

Być może za chwilę podpisy będą zbierać mieszkańcy Alfredówki którym z tegorocznego budżetu wypadła obiecana kanalizacja sanitarna, a także młode rodziny czekające na „40 nowych mieszkań” obiecanych przez burmistrza Ordona.

14 KOMENTARZE

 1. Tylko po co budować nowe przedszkola, generować koszty kiedy w każdej wiosce połowa klas stoi pustką, a wiele budynków niegdysiejszego użytku społecznego i publicznego świeci pustkami. Bo zostały pozamykane w ramach oszczędności. Nie ma w Chmielowie takich budynków?

  • Nie ma takich budynków w szkole brakuje miejsca na ok3 klasy od wielu lat. Nasze dzieci są upchane do granic możliwości. Przez lata tu się nie budowało nic. Tylko kase braliście bo skąd gmina miała na basen,dom kultury, czy planty chyba nie z Alfredówki czy Cygan. PRAWDA JEST TAKA ŻE W CHMIELOWIE JEST STREFA I KASA. RADA I BURMISTRZ O TYM PRZEZ LATA NIECHCIAŁ SŁYSZEĆ.

  • Przecież sytuacja z małą liczbą dzieci jest taka sama jak wtedy, kiedy Ordon startował w wyborach, więc racji nie masz.

  • jaką małą liczbą dzieci chyba w Alfredówce i Cyganach u nas zawsze było ponad stan dzieci. W Chmielowie dzieci się rodzą i przedszkole ma racje bytu tak jak sala gimnastyczna.

 2. Burmistrz wykręcił się z każdej obietnicy. Przedszkole w Chmielowie powstanie, wiemy nawet już który prywatny przedsiębiorca go wybuduje, Tylko czy stary młyn to dobra lokalizacja.

 3. Przedszkole powstanie ale nie z kasy gminnej, bo tu pustki.
  Ale czy stary młyn to dobra lokalizacja czy o to nam chodziło, burmistrz co innego obiecywał.

  • Tylko desperata da tym ludziom dzieci Pani kierownik Domu Kultury w Chmielowie jest już znana z dosyć dziwnych zachowań w stosunku do dzieci, a teraz interesik zwietrzyła, żeby dłużej na stołku posiedzieć.

 4. Niech się teraz Ordon i jego sitwa nie powołują na „małą liczbę dzieci”. Od listopadowej kampanii wyborczej ta liczba się nie zmieniła. A jeżeli nawet to na plus, bo się nowe urodziło. Wniosek: Ordon będzie kłamał zawsze i wszędzie, byle tylko zachować stołek. On ma w tym interes. Ale jaki interes mają ludzie w to, że jego kłamstwa biorą za prawdę, to tego nie rozumiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here