Burmistrz zaproponował drastyczne podwyżki cen wody i ścieków. Co na to radni?

49
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Na dzisiejszą sesję Rady Miejskiej trafi uchwała w sprawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2024 – 2027. Cenę za wykonanie planu i to nie małą, mają ponieść mieszkańcy.

Projekt uchwały przygotowany przez burmistrza Wiesława Ordona zakłada zatwierdzenie
nowej taryfy, ze wzrostem stawek za 1m3 dostarczonej wody z kwoty 5,29 zł/netto do kwoty 7,60 zł/netto w pierwszych 12 miesiącach obowiązywania nowej taryfy, do kwoty 7,27 zł/netto w okresie od 13 do 24 miesiąca obowiązywania nowej taryfy i do kwoty 8,03 zł/netto w okresie od 25 do 36 miesiąca

Projekt obejmuje również zatwierdzenie  nowej taryfy oraz wzrostem stawek za 1m3 odprowadzonych ścieków z kwoty 12,41 zł/netto do kwoty 16,08 zł/netto w pierwszych 12 miesiącach obowiązywania nowej taryfy, do kwoty 16,09 zł/netto w okresie od 13 do 24 miesiąca obowiązywania nowej taryfy i do kwoty 16,17 zł/netto w okresie od 25 do 36 miesiąca obowiązywania nowej taryfy.

Na komisji poprzedzającej sesje, radni wszystkich opcji negatywnie odnieśli się do przedstawionego planu. Można zatem przypuszczać, że uchwała zostanie zniesiona z porządku obrad dzisiejszej sesji, lub też zostanie rozpatrzona negatywnie.

 

49 KOMENTARZE

 1. Było mówione przed wyborami, że jak wygra Ordona to będzie miał wszystko w nosie i będzie robił co będzie chciał. No i się spełniło, a to dopiero początek 5-letniej udręki.

  • To ,że kadencja trwa 5 lat nie musi znaczyć,że burmistrz będzie tyle kierował gminą.

 2. Jakbym zarabiał 20 tysięcy to też jak burmistrz miałbym wywalone na cenę wody i ścieków. No ale uśmiechnięci wyborcy burmistrza chętnie zapłacą taką cenę, byle by nie rządził ktoś nowy :) HAHAHA dobrze wam tak ;)

 3. No proszę szybko się Wiesio załączył. Podobno halę będzie budował w Tarnowskiej w wydaniu exclusive.
  Czy to prawda??

  • Na komisji mamił radnych że będzie kosztowała 5 milionów złotych. Nowi jeszcze nie wiedzą, że z 5 baniek szybko zrobi się 7 albo 8 „bo to, bo tamto”. Stosowana przez Wiesława technika małych kroków ;)
   Oczywiście Wiesław nie wspomniał, że w Tarnowskiej Woli nie utworzyli pierwszej klasy, a grupy zajęciowe liczą 10-15 osób. Dla kogo ta hala? Dla Wieśka żeby miał bliżej pograć w siatkówkę czy dla kolejnego uczciwego wykonawcy i uczciwego inspektora nadzoru?

 4. Nie wszyscy zarabiają tyle co burmistrz. Niestety radni z jego koalicji na to się zgodza. To ostania kadencja Ordona i ma wywalone na ludzi.

 5. No zobaczymy czy radni to zablokują. Nie ładnie z strony Ordona ze aż takie duże podwyżki. Ludzie zarabiają najniższą krajową i nie mają tyle kasy co on. Mógłby choc raz pomyśleć o ludziach i również o tych którzy na niego głosowali. Po co wogole zmieniać te stawki. To że jesteś ostatnia kadencję nie oznacza że masz tak postępować. To nie krakow czy warszawa gdzie ludzie zarabiają po kilkanaście tysięcy.

 6. ordon idzie w ślady uśmiechniętej koalicji i psl same podwyżki . panie ordon na kogo pan teraz zgonisz że przez kogo te podwyżki na rade miejską juz raczej nie bo to twoi ludzie hmmm .

 7. On chyba nie jest poważny z tymi podwyżkami. Co ja połowę wypłaty będę płacił za wodę, ale oczywiście Ordona to nie interesuje. Nie interesują go mieszkańcyi i ich los, tylko swoje spółki.

  • a na kogo ma być jazda chłop od 20 lat rządzi w Nowej Debie. nie ma juz grzedy diektiarenki to na kogo mamy . nie bedzie mogl ordon juz ofiary z siebie robić ze on taki biedny ze chciał a rada nie dała. ciekawe kogo sobie teraz znajdzie jako kozła ofiarnego obstawiam że kopcia .

  • Przecież redaktor nie dodał do treści czy jest za czy przeciw. Treść w zasadzie pokrywa się z zapisami uzasadnienia do uchwały pod którym podpisał się Wiesław Ordon. A co lepiej jakby po cichu to przeszło???

 8. Przeciez wszystko drozeje taka jest ekonomia A jak by kto inny burmistrzem to co myślicie ze cena nie poszła by do góry?? napewno tak

 9. Za modernizację sieci wodociągowej niech zapłaci ze swoich przykitranych pieniędzy na muzeum.

  Chłop jeszcze z powyborczego amoku nie wyszedł chyba.

  Cała nadzieja w radnych których ja szczerze powiedziawszy tam nikogo nie znam. Może będą tam osoby które mają choć odrobinę oleju w głowie.

  Kolejna rzecz to oczywiście za te pieniądze to trzeba wszystkich z biura PGKIM utrzymywać. I samego szefa. Mamy płacić za to że tworzą się spółdzielnie podlegające pod TBG i mieszkańcy mają dość ich niegospodarności i chamstwa jegomościa szefa. Dlatego że odchodzą od PGKIM i obniżają sobie koszty jak tylko mogą, to PGKIM dowala im podwyżki na każdym kroku? Za karę, po złości?
  TAK, niestety tak to wygląda.

 10. No chyba tego powaliło z takimi podwyżkami, ludzi na nie nie stać. Zobaczymy czy radni będą za mieszkańcami i odrzucą jakiekolwiek podwyżki, czy też będą wiernie służyć Ordonowi i będą mieć gdzieś los obywateli.? Nie po to radni byli wybierani, że żeby teraz działali przeciwko obywatelom. Co mało pieniędzy mają w PGKIM – lepiej niech obniżą pensje prezesom i mniejsze premie dawać a nie z obywateli to ściągać.
  Gdzie jest zastępca Kopernika dlaczego nie interweniuje, czyżby za stanowisko teraz będzie cicho siedział.

 11. Niech Dęba Wieś która zapewniła zwycięstwo Ordonowi teraz weźmie te podwyżki na klatę. Miasto i Poręby nie chciały Ordona. Władek Nowak, Władek Flis i pozostali naganiacze Ordona niech teraz wyjaśnią mieszkańcom osiedla że podwyżki są koniecznie i nie ma się co gniewać ani na nich, ani na kochanego i dobrotliwego burmistrza.

  • Jesienią będa wybory na sołtysów i przedwoniczących to mam nadzieję że Flisowi mieszkańcy w końcu podziękują i wybiorą kogoś nowego i sensownego a przede wszystkim młodego. Flis już swoje zrobił więc czas najwyższy ustąpić

 12. Wniosek taryfowy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków sporządza Spółka komunalna. Postępowanie zatwierdzające prowadzi PGW Wody Polskie. Rada Miejska i Burmistrz nie są stroną postępowania.

  • Właścicielem Spółki jest Ordon. Ordon powołuje radę nadzorczą. Pod uchwałą o przyjęciu planu zakładającego takie a nie inne podwyżki podpisany autor uchwały czyli burmistrz Ordon.

  • A spółka podlega Ordonowi, więc kolo sie zamyka. Jeśli rada to przyjmie to będzie winna Ordona i nowo wybranych radnych ze będziemy płacić krocie za wodę i kanalizację. Mogli przed wyborami powiedzieć co planują, a wynik głosowania byłby inny.

 13. Przyjedzie Warchoł , czek przywiezie i będziemy mieli tańszą wodę . Pan Marcin zawsze do nas z czekiem przyjeżdzał

 14. Bardzo żle bo przywoził pieniądze z funduszu sprawiedliwości a fundusz nie był powoływany do takich wydatków

 15. Burmistrz nie zaproponował tylko nakazał po to mają koalicję żeby służyć panu i nie mieć własnego zdania, jak karateka załatwi sobie stołek zastępcy to wynegocjuje mniejszą kwotę. W końcu mówił że nikogo się nie boi i w układy nie wchodzi ale dla kasy Judasz zrobi wszystko

 16. To ,że energicznie byliśmy uzależnieni od Rosji to słyszałem ale ,że wodę też od nich ciągniemy to w szoku jestem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here