Chmielów wybierał radnego. Tomasz Dryka zdecydowanym zwycięzcą!

15

W przeprowadzonych 26 kwietnia 2020 r. w okręgu nr 12 w Chmielowie wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej frekwencja wyniosła 19%.

Mieszkańcy Chmielowa biorący udział w głosowaniu oddali następującą liczbę głosów:

– Tomasz Dryka – 125 głosów;

– Dorota Biela – 24.

Konieczność przeprowadzenia wyborów wiązała się z rezygnacją z mandatu przez dotychczasową radną Marię Garboś. Ze względu na stan epidemiologiczny głosowanie było kilkukrotnie przesuwane w czasie. Ostatecznie PKW podjęło decyzję o przeprowadzeniu wyborów w niedzielę 26 kwietnia. Zarówno członkowie komisji wyborczej, jak również osoby głosujące musiały zachować zasady bezpieczeństwa. Komisja zasiadała za stołem zabezpieczonym pleksi (tworzywem znanym nam z wizyt w sklepach). Wszyscy byli zobowiązani do włożenia rękawiczek i maseczek. Jednorazowe długopisy były wyrzucane do specjalnych pojemników. Głosowanie przebiegło sprawnie. Nie odnotowano żadnych incydentów.

Zwycięzcy wyborów Tomaszowi Dryce gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy w Radzie Miasta!

15 KOMENTARZE

 1. Przykład Chmielowa, oraz innych miejscowości w których przeprowadzano wybory uzupełniające i referenda pokazuje, że wybory mogą odbyć się w normalnym trybie. Skoro wszyscy łazimy po biedronkach czy lidlach to dlaczego nie możemy pójść i zagłosować? Swoją drogą ciekawy ten koronaświrus, że jeszcze żadna biedronka czy lidl nie znalazł się w kwarantannie.

  • Zapomniales o Kosciolach, do sklepu musowo isc aby nie zdechnac z glodu a do kosciola nie koniecznie tym bardziej ze obowiazuje dyspensa

  • Aha czyli idąc tokiem Twojego myślenia, jeśli kilku baranom udało się wsiąść do samochodu po pijaku i przejechać 20 km z baru do domu to jest o niezbity dowód na to, że można wsiadać do auta po pijaku i jechać na chatę. No tak więc wybory można przeprowadzić bo w kilku wsiach się to udało. Super. Zobaczymy jak ktoś na ciebie weźmie sobie kredycik bo twoje dane przypadkowo wysłano nieszyfrowanym plikiem za pomocą emaila :) Pislogic.

  • Ale Ty masz świadomość, że wystarczy jedna osoba, która przechodzi to bezobjawowo, by zarazić X osób, a te podadzą to dalej?

   Skoro można przeprowadzić jakiekolwiek wybory to powinni znieść ograniczenia w przemieszczaniu się i inne.
   Skoro wirus zagraża ludziom to powinno się je przesunąć.

   Jedno albo drugie :) A nie, że wybory za wszelką cenę, a potem lament, że liczba chorych skoczyła dramatycznie. Sam widzisz po sytuacji w szpitalu. Wystarczyła jedna osoba, a ile ludzi to złapało. Myśl.

  • Taki z ciebie kozak ? weźmiesz odpowiedzialność za takie gadanie ? Podpisz papier że do końca życia będziesz siedział za choćby jednego, który sie zarazi w czasie takich wyborów. No cwaniaczku, podpiszesz ?

  • Ty się cwaniaku odczep od p. Skiminy. Gdyby nie On, to bys nic na tej wsi nie mial. Ale takim jak Ty, to nigdy nie dogodzi. Sam sprobuj cos zalatwic i sie przekonasz ile to wymaga wysiłku

 2. 149 osób głosowało KoronaŚwirus masz racje przy takiej frekfencji 19% w kraju Duda miałby bardzo silny mandat do bycia notariuszem.

 3. po co ludzie go wybrali gnojek tylko do koryta po kase sie dorwał i tyle młode nie beda rządzić nic nie zrobi nikt go nie będzie słuchał

 4. To widocznie słabym jest radnym skimina skoro x lat jest w tej radzie miasta i jest tylko do roboty. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here