Co z „kraterami” na ul. Kościuszki? Padła deklaracja!

37

Dziura na dziurze, dziurą pogania. Tak w skrócie można opisać stan „parkingu” znajdującego się na ulicy Kościuszki. – Czy tak powinien wyglądać teren w centrum miasta? – pytają zbulwersowani mieszkańcy. I trudno dziwić się ich wzburzeniu zwłaszcza, że ten problem co jakiś czas powraca.

W przeszłości teren ten należał do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od kilku lat jest własnością gminy, dlatego sprawą powinien się zająć lokalny samorząd. Na wczorajszej sesji temat ten poruszył radny Tomasz Dziemianko: – Po mrozach i ulewach pojawiły się ogromne dziury. W tym momencie ciężko tam przejechać. Zdaję sobie sprawę, że koszt wybudowania nowego parkingu np. z kostki to na te chwilę zbyt duży wydatek, ale może udałoby się nam do czasu budowy tego parkingu utrzymywać to utwarzając teren kamieniem.

Burmistrz Wiesław Ordon przyznał, że najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa nowego parkingu, zwłaszcza że należy on do jednych z bardziej obciążonych – W poprzedniej kadencji przejęliśmy te tereny na własność. I teraz należałoby pójść o krok dalej. Oczywiście do tego czasu poprawimy nawierzchnie tego terenu jednak dopiero w momencie gdy warunki pogodowe i gruntowe się poprawią – dodał.

37 KOMENTARZE

  • nie jest to pierwsza i nie ostatnia deklaracja Pana Burmistrza w tej sprawie!
   Pan Panie Tomaszu już drugą kadencje prosi , zgłasza , apeluje, interweniuje itd.
   , i co ?
   i nico !
   wizytówka w środku miasta tuż przed Pana oknami !
   a Pan Burmistrz , ma to daleko w czterech literach !
   widocznie dlatego że Pan Panie Tomaszu nie układa się tak jak by chciał Pan Burmistrz, dlatego też kratery były , są i będą !

  • Radny tutaj nie mieszka czemu nie zainteresuje się Tym Bydłem nad zalewem tylko kałużami bo jak jedzie to kałuze widzi…. A nie słyszy jak BYDŁO Wraca i dewastuje Mienie Miasta …..

 1. Niech posprzątają sobie w lesie po wycince (w stronę dezametu) jest pełno błota na drodze ludzie mają problem z przejściem droga jest uczęszczana.
  Już dawno powinna być ułożona kostka.

  • Przez las nie chodzę bo wiem co tam po deszczu było nawet przed wycinką, chodnik na zakłady został uprzątnięty po same krawężniki które światła nie widziały ze 20 lat. Trzeba czekać na budowę ulicy Śmiśniewicza, niestety tam już lepiej nic nie robić bo za darmo to nie będzie. Cierpliwości.

 2. Co da kolejne nawożenie czegoś … Odwodnienia brak . Rajca zapomniał jak remont był ulicy nawozili i co ludzie wywiezli . Za budowę się wzięli dajcie spokój za porządek w tej Wsi place zabaw w dewastacji i ciągłym Remoncie są tego Już Rajca Nie Widzi .

 3. Myślę, że na razie można by ten teren zaadoptować np.na rezerwat wodno błotny. Sadząc odpowiednią roślinność, zapraszamy zwierzostan do czasowego zadomowienia się.W okresie letnim,upały doskwierają ptactwu które radośnie może zażywać kąpieli.Można też obmyć podeszwę buta po wdepnięciu w odchody naszych braci mniejszych.

  • Proponuję przenieść fontannę z 1 mają i postawić na te kratery, na chociaż jeden sezon to odwodni te miejsce i wysuszy tak tę glinę że po przejechaniu ręcznym walcem z kortów tenisowych zrobi się skorupa która do wyborów lub dłużej, żadnej kropli wody nie wchłonie.

 4. Nigdy samo zasypanie czymkolwiek starych dziur nie pomoże, po jakimś czasie znowu się otworzą w tym samym miejscu! Tu należałoby zgarnąć materiał do spodniego poziomu wyrw i rozsypać go od nowa i porządnie utwardzic! W przeciwnym razie to wyrzucanie pieniędzy w błoto! Tak było z gminną ulicą przez las do Rozalina, przy garażach na Broniewskiego, z dojazdem do placu Moto cross

 5. Ludzie spokojnie, po pierwsze trzeba ustalic czy te KRATERY zagrazaja Ludziom, po drugie czy one dymia bo jak dymia to moze wyplynac lawa wiec nalezy Mieszkancow ewakuowac aby ich szlag nie trafil

 6. Burmistrz wykonuje zadania uchwalone przez radnych ma dany rok.To radni powinni przydzielić środki finansowe na położenie asfaltu na tym parkingu.
  Może obniżyć dotacje do pewnych przedszkoli,a wygospodarowane środki przeznaczyć na parking.
  To zadanie dla rady,a burmistrz wykona wyasfaltowanie.

 7. Bo z tego co anonim tu wypisuje, to jest on ważniejszy od władzy. Jedynie ksiendza się boi… Zresztą, jak każdy były ormowiec…

  • jakie sugestie???????????????? ……………………….
   zrobić dużą kupę i wbić tam chorągiewkę burmiszcz powinien – bo to najwięcej co może zrobić.

 8. Padla deklaracja Ordona, tylko ta daklaracja jest funta klakow warta, Wlascicielom garazy przy ul 1 Maja tez w dniu 3-4-2019r skladal deklatacje o przebudowie wyjazdu do ul Krasickiego i co? Wydal 6 tys na krojekt i do dzisiaj ani me, ani be, ani kukuryku tyle sa warte deklatacje Ordona

 9. i teraz w ekstazie zaśmieca swoimi bredniami tutejsze forum….

 10. Info wyczerpało swoją dziejową rolę. Powinno się krzekształcić w coś ponad gminnego.

  Jogi, przestań tyle żreć, tylko weź się za swoje powołanie. Stałeś się nieruchawym mułem w rozmiarze dwóch Leszków Mirowskich. Stary za młodu. Wytarty jak zielony obrus w remizie przed jej modernizacją. Wańką wstańką wypchaną stęchłym majonezem

  Idź do Prałata Emeryta, wyspowiadaj się na serio i zarapuj na nowo

  • Co ma chłop zakopywać talent. Niech poszerza, działa, burzy, buduje. Historia ruszyła z miejsca, to i Maro mógłby ruszyć z większym serwisem

  • Po co te uwagi do wyglądu? Skad wiesz ze nie jest to spowodowane chorobą? Jak mozesz tak mowic o drugim czlowieku nie znajac powodów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here