Co z wotum zaufania dla burmistrza i Strażą Miejską? Decyzja w najbliższą środę!

47

Już za kilka najbliższych dni będziemy świadkami pierwszego w historii głosowania nad udzieleniem burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi wotum zaufania. Jednocześnie na tej samej sesji rozstrzygną się losy Straży Miejskiej, kosztownej formacji popieranej przez wójta, ale nie cieszącej się akceptacją wśród zdecydowanej większości lokalnego społeczeństwa. 

Ale zacznijmy od początku. Rok 2019 jest pierwszym, w którym zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz zobowiązany jest przedstawić Radzie Miejskiej w Nowej Dębie raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów, strategii i uchwał rady gminy. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę po której przeprowadza się głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi wotum zaufania. Niepodjęcie uchwały o udzieleniu wotum zaufania dwa lata pod rząd może skutkować referendum o odwołanie wójta. W przeprowadzonej na InfoNowaDeba.pl sondzie, aż 67% internautów opowiedziało się za NIE UDZIELENIEM Wiesławowi Ordonowi wotum zaufania. Zobacz tekst: „Czy udzieliłbyś burmistrzowi wotum zaufania?”

Jednocześnie na tej samej sesji Rada Miasta będzie rozpatrywała uchwałę dotyczącą rozwiązania Straży Miejskiej. O tym, że taka sytuacja będzie miała miejsce informowaliśmy już pod koniec maja na naszym portalu. Zobacz tekst „Wpłynął wniosek o odwołanie Straży Miejskiej”. Można się spodziewać ciekawej i zaciętej dyskusji, bo mimo iż jak wskazują sondy przeprowadzone na naszym portalu zdecydowana większość mieszkańców jest za likwidacją  tej formacji to jest w naszym mieście grupa zwolenników tej instytucji, która podjęła akcję zbiórki podpisów w jej obronie. Zobacz tekst: „Zbierają podpisy w obronie Straży Miejskiej”.

Obrady sesji Rady Miasta będą transmitowane NA ŻYWO na na INFONOWADEBA.PL w poniższym oknie. X sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie odbędzie się 26 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

47 KOMENTARZE

  • Jak myslicie czy Wojt zemdleje przed dyskusja cz y po dyskusji, i czy nie nalezalo by zamowic pogotowie

  • Musaszi sam jestes analfabeta,przeczytaj swoja wypowiedz.Stasiu tez jest chyba analfabeta bo on kandydowal na radnego gminnego a nie do rady gminy,wiec?

  • A kiedy on zabrał głoś na sesji w jakiejkolwiek sprawie? Czy za czymś chodził i coś załatwiał? Z tego co wiem to podobno nawet po Rozalinie chodził ktoś inny i zbierał podpisy ws. dalszej części chodnika a gdzie on wtedy był? no właśnie…

 1. Jakie Wotum Zaufania ?, ten Wojt od Wyborow w Miescie nie ma Zaufania, oglosic referendum o odwolanie i koniec dyskusji bo on sie msci teraz nawet na kraweznikach

  • Dobry pomysł, referendum odnośnie Burmistrza i Rady Miejskiej, ale chyba tych 8 by sie zesr o stołki.

 2. Ludziom sołtysi podstawiali kartki mówiąc że się podpisują pod czymś innym a tak naprawdę podpisywali się w obronie straży miejskiej. Takie podpisy to sobie może wójt Ordon zabrać do swojego wychodka w Tarnowskiej Woli. Proszę dostarczyć te listę przewodniczącemu rady, a radni niech zrobią weryfikacje podpisów. Może się okazać że wyjdą ładne kwiatki i być może powinno to trafić do organów ścigania, ale prawnikiem nie jestem.

  • Tłumaczyć z podpisu popierającego Straż Miejską to ja nie muszę się nikomu a tym bardziej radnym miasta i gminy.Weryfikować podpisy może prokurator,nie radny.
   Swoją drogą to krążące listy poparcia faktycznie można użyć jako papieru toaletowego.Aby te listy były wiarygodne powinny zawierać nr.pesel i adres zameldowania popierającego.Nazwisko,imię i własnoręczny podpis nie są miarodajnymi a klauzula z zastrzeżeniami pod listą poparcia jest śmieszną.

 3. Szanowni radni wszyscy bez wyjątku jezelu wam zależy na Miescie i Gminie Nowa Deba to absolutnie nie mozna dawac jakiegos wotum temu burmistrzowi. To jest największą pomyłka naszych czasów.

 4. wiadomo kto listy tworzy i za tym chodzi a gdzie straż była i co robiła przez te lata naprawdę nic trzeba już im podziękować a nie robić list panie Flis W te listy to fikcja nikomu niepotrzebna

 5. Panowie strażnicy, obecna sytuacje zawdzieczacie tylko i wyłącznie sobie , swoim działaniom i swojej postawie wobec ludzi, zwykłych szarych mieszkancow , którym powinniscie służyć rada i pomoca , a nierzadko zwyczajnie szykanowaliscie ich. , czasami zachowujac sie jak nie ludzie. Ale byliscie bezkarni i o tym doskonale wiedzieliscie , ze W.Ordon zawsze was wybroni.Znam taki skąd inad kuriozalny przypadek , gdy potrafilicie bez zadnych skrupulow starszego ponad 80- leniego iinwalide zaraz po ciezkiej operacji na serce wywlec bezceremonialnie z łóżka, pamiętacie? Ja to zapamiętałem, opowiadała mi moją znajoma. Tylko juz nie wiem jaka była to wazna przyczyną, aby aż tak znecac się nad starszymi człowiekiem.

 6. Jeżeli jest tak żle to niech ten ,który steruje radą obejmie ster burmistrza i zobaczymy.
  Ale tu panuje zasada za nic nie odpowiadać a wszystko krytykować.
  Można był startować w wyborach na burmistrza.
  Cóż nawet przewodniczącym rady nie chciało się zostać.
  Widzę że większość radnych chyba jest ubezwłasnowolniona, podporządkowana jednej osobie,obym się mylił i zachowują się tak jak ci w sejmie. Co prezes każe tak podnoszą ręce.

 7. Widzę, że zawistne trole z rady gminy same sobie piszą komentarze pod tym tekstem. Dramat. Gdyby tzw. rada gminy miała choć gram honoru podała by się do dymisji na najbliższe sesji, zamiast próbować pozbyć się porządnego człowieka i wieszać na nim psy.

  Wstyd i hańba.

  Dodam, że autor powyższego artykułu to analfabeta – nie odróżnia burmistrza od wójta.

  Przypomnę także, że burmistrz zdobył olbrzymie poparcie mieszkańców w wyborach, a człowiek który steruje radą ma bardzo wątpliwą reputację i dobrze by było gdyby prokuratura przyjrzała się jego kontaktom i poczynaniom.

 8. W dniu 26 czerwca o godzinie 11 odbedzie sie Rozaniec za sw. pamieci SM, a o godz. 12 rozpoczna sie uroczystosci zalobne za SM ciekawe ilu bedzie placzacych zalobnikow

  • Wojt bedzie stekal, Wice bedzie siedzial i milczal jak zaklety,ale zato Manius bedzie sie miotal, gledzil, udowadnial zaslugi a pozostale przydupasy beda szlochac i lamentowac

  • Tu nie ma warunków do mieszkania szczególnie dla młodych ludzi. Młodzi lidzie uciekają do Rzeszowa bo tam coś się dzieje. A tu prohibicja Miasto Wymarłych!!!!! Chwali się, że robi chodnik na Strefie!!!!!! Proszę a ile lat ludzie chodzą lub jeżdżą do pracy po ulicy przez wielką kałuże ile lat to Było zgłaszane !!!!!!!
   A ten uśmieszek na twarzy!!!! Może pora go zmazać!!!!!!

 9. Chciałabym zauważyć ze ci wielcy radni z miasta, to bez kartki sobie nie poradzą Czytać z kartki, co im Grzęda napisze, to każdy głupi by mógł Ciekawe ile za to dostają potem w szypowskim Bo Ostapko tego lyskacza to już ma chyba dożywotnio za free za ten śmieszny portal

 10. Panowie Radni Pan Burmistrz zmiażdżył Was merytorycznie. Nie jestem wyborcą Pana Burmistrza, ale Wy swoimi wypowiedziami nie reprezentowaliście żadnego poziomu dyskusji. Radny Wolan…brawo dla Pana.

 11. JEST TAKIE POWIEDZENIE MURZYN ZROBIL SWOJE MURZYN MOZE ODEJSC. Kazdy widzi ze Nowa Deba jako gmina sie zmienila na lepsze nikogo nie trzeba przekonywać. Jeden szkopul to zarobki z buszu placa tyle co kot naplakal co niektórzy dokladaja kase spod stolu ale to sie odbije po przejsciu na EMERYTURE CZAS SZYBKO LECI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here