CZTERNASTA EMERYTURA JUŻ WKRÓTCE TRAFI DO SENIORÓW

24
PIXABAY

Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To dodatkowe w tym roku wsparcie dla ok. 9 mln emerytów i rencistów.

Wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się już za 3 tygodnie – 25 sierpnia br.

– Zdecydowaliśmy o wypłacie czternastej emerytury również w tym roku, ponieważ zależy nam na zabezpieczeniu w jak największym stopniu sytuacji finansowej polskich seniorów, zwłaszcza tych o niższych świadczeniach. To naprawdę ważne wsparcie – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dla kogo czternasta emerytura? W jakiej wysokości?

Emeryci i renciści pobierający świadczenia w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł – otrzymają „czternastkę” w pełnej wysokości. To 1338,44 zł.

– Tak jak w ubiegłym roku stosowany będzie mechanizm „złotówka za złotówkę”, dzięki któremu przekroczenie kryterium np. o 200 zł nie będzie równoznaczne z brakiem prawa do dodatkowego świadczenia. I tak dla osób pobierających świadczenia wyższe niż 2900 zł czternasta emerytura zostanie pomniejszona o kwotę tej nadwyżki – tłumaczy minister Marlena Maląg.

Ponad 11 mld zł na „czternastkę” w 2022 r.

W tym roku czternasta emerytura trafi do ok. 9 mln osób – ok. 7,7 mln emerytów i rencistów otrzyma wypłatę w pełnej wysokości, a ok. 1,3 mln – w wysokości pomniejszonej. W 2022 r. na ten cel przeznaczono ok. 11,4 mld zł.

Co ważne, czternasta emerytura będzie wypłacana z urzędu, a to oznacza, że nie ma konieczności o nią.

Ważne terminy!

Pierwsze wypłaty czternastej emerytury ruszą 25 sierpnia. Kolejne terminy wypłaty tego świadczenia w ZUS to 1, 5, 6, 10, 15 oraz 20 września.

24 KOMENTARZE

    • Od 1 Wrzesnia Telewizja do gory, od 1 Listopada Woda do gory,miedzy czasie cos jeszcze wymysla na ta czternaske abyscie Emeryci wyszli na OOOO

  1. Dobrze, emeryci beda sie cieszyc, i chodzic na spacery nowym chodnikiem do zakladow, bo zaczal sie remont.
    Czemu nic nie pisze na info o remoncie?

  2. Pamietasz Mieszkancu kto,i z jakiego ugruPOwania przekonywal do szczawiu i mirabelek? Emeryci beda spacerowali zjadlszy wczesniej obiadek.

  3. Musiał być niezły niedołęgą, skoro sowieci nawet go nie chcieli… Ale przynajmniej wiesz skąd się wzięło to ze tak właśnie wyglądasz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here