CZY STAROSTA DOFINANSUJE BUDOWĘ UL. ŚMIŚNIEWICZA? GMINA ZŁOŻYŁA WNIOSEK

40

Na wiosnę bieżącego roku na projektowanej ulicy Śmiśniewicza mają ruszyć pracę budowlane. Ta strategiczna dla miasta inwestycja wymaga sporych nakładów finansowych. Nowodębski samorząd zwrócił się o dotację na realizację tego zadania do starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła i radnych powiatowych.

Udzielenie pomocy finansowej gminie Nowa Dęba zależy jedynie od dobrej woli władz powiatowych.

Powiat tarnobrzeski wielokrotnie wspierał zadania własne ościennych gmin. Tylko w tej kadencji środki z budżetu starosty trafiły do gminy Baranów Sandomierski na budowę trybuny boiska sportowego. Ponadto powiat dofinansował budowę ronda i łącznika dróg wojewódzkich w tej gminie. W przeszłości powiat dofinansował budowę zimowego orlika w Gorzycach. Jak do tej pory Nowa Dęba takiego wsparcia nie otrzymała mimo iż jest największą pod względem ludności gminą w powiecie.

Ulica Śmiśniewicza będzie łączyć dwie drogi powiatowe (ul. Sikorskiego i ul. Kościuszki) oraz stanowić alternatywny dojazd do Zakładów Metalowych DEZAMET i strefy ekonomicznej. Pozwoli jednocześnie otworzyć miasto w tym kierunku – mówi inicjator budowy ul. Śmiśniewicza radny Paweł Grzęda. Samorządowiec dodaje, że budowa wymaga znaczących nakładów finansowych stąd też ogromne nadzieje pokładane są w instytucjach zewnętrznych. – Pukamy gdzie się da. Mamy nadzieję, że władze powiatu tarnobrzeskiego z panem starostą Jerzym Sudołem na czele dostrzegają jak ważną dla miasta jest ta droga i uzyskamy wnioskowane dofinansowanie – dodaje radny.

Gmina Nowa Dęba zawnioskowała do starosty i radnych powiatu o pomoc finansową w kwocie 500 tysięcy złotych. O tym jakie decyzje podejmie samorząd powiatowy przekonamy się już w najbliższy czwartek podczas sesji budżetowej powiatu tarnobrzeskiego.

 

40 KOMENTARZE

 1. Na wydział komunikacji w Nowej Dębie pan Jerzy Sudoł nie znalazł pieniędzy, ale na wsparcie gminy Baranów Sandomierski już mu nie brakowało. I to ma być starosta z Nowej Dęby? Nigdy więcej!

 2. Starosta Sudoł i rada powiatu dawała kasę do gminy Baranów Sandomierski na zadania gminy, a jednocześnie starosta przychodził do władz gminy Nowa Dęba i sępił pieniądze bo brakuje mu na szpital. Przecież to komedia jakaś! Czyli Nowa Dęba składała się na szpital by Sudoł mógł fundnąć prezenty w Baranowie Sandomierskim. Wstyd dla tego starosty. Powinien teraz milion złotych do Śmiśniewicza dopłacić oraz do innych nowodębskich inwestycji!

 3. Starosta jak to starosta. Na wydział komunikacji nie dał to i na ważną drogę, która odkorkuje miasto też nie da. Będzie za to na otwarciu jednego i drugiego z płomienną półgodzinną przemową rozpoczynającą się od historii miasta i COP-u!

  • Jeśli starosta nie da kasy na te drogę lub rzuci jakiś ochłap to nie powinien być zapraszany na otwarcie bo niby z jakiej paki ???

  • Oj tak na otwarcie wiadomo że przyjdzie bo wiadomo imprezka a gdzie starostę można tylko zobaczyć na takich spendach. Pieprzony rząd musiał przedłużyć kadencję samorządowców a tak to jesienią już byłby nowy skład w powiecie i człowiek by się tak nie męczył

 4. Pan Jerzy Sudoł rządzi powiatem od momentu jego powstania, raz jako starosta raz jako wicestarosta raz jako członek zarządu powiatu. Rządził i z PO i PSL a dzisiaj z PiS. Czy ktoś może wymienić 10 sukcesów tego pana z których Nowa Dęba skorzystała? Jeśli na 25 lat 10 sukcesów to za dużo to może chociaż 3?

  • Sukcesy? Liceum praktycznie zaorane, szpital ledwo zipie. Nawet nie potrafił Grzędzie skutecznie zablokować budowy bloku, aczkolwiek sam fakt że się wykorzystuje stanowisko by szkodzić rodzimym przedsiębiorcom już powinien dyskwalifikować. Wydziału komunikacji nie zrobił mieszkańcom bo mu się nazwiska wnioskodawców nie podobały. Ale fakt. Diety w powiecie sobie podnieśli. Nachapać mu się udało przez te lata.

  • niezła z niego chorągiewka,jak wiatr zawieje.niech zyje biurokracja i kasta z ktorej sie wywodzi. brak słów

 5. Po obejrzeniu ostatniej sesji rady miejskiej na której uchwalano budżet stwierdzam że nie da ani ,, wdowiego grosza,, Grupa ,,kolesi,, co przy piwku ustaliło budżet tak ładnie zabierało pieniądze z inwestycji celem dołożenia do jak że to ważnych obiektów sportowych czytaj szatni . Nie ma w tej gminie ważniejszych wydatków ? Może zamiast szatni lepiej było by zrobić drogę .

  • Powiedz to setkom osób zrzeszonym w Stali, LZS-ach w mieście i sołectwach że nie potrzebna jest baza sportowa. Zamknij do tego istniejące stadiony bo ich utrzymanie kosztuje oraz pływalnie bo też generuje koszty. Pieniądze mają iść jak dawniej tylko dla nauczycieli i na puste szkoły bez dzieci. Amen.

  • Troska:. Ty kpisz czy o drogi pytasz … Tysiące ludzi to może były ale jak Mielec grał w pierwszej lidze . Obiekty sportowe są ważne tylko czy we wszystkich miejscowościach są ? I są takie piękne jak np. w Tarnowskiej Woli orlik ? Są rzeczy ważne i ważniejsze ale widać kto u kogo zasiadał tej wigili do wieczerzy

 6. Ta droga musi powstać, bo łączy dochodowe przedszkole dotowane szczodrze z pieniędzy gminnych z inwestycją na Leśnej. Oba podmioty należą do radnego G.:) Ciekawe czy Info to opublikuje?

  • W nosie mam co tam jest dla mnie i moich znajomych jest to długo wyczekiwana droga. Mam dość stania w korkach przez miasto. Ta droga już dawno powinna tam powstać. Polityki nie mieszać prosze ,ważne że dojeżdżać będziemy szybciej do miejsc pracy.

 7. Czy ja dobrze czytam? Nowa Dęba dawała powiatowi kasę bo powiat mówił że mu brakuje na szpital a jednocześnie ten sam powiat któremu brakowało na szpital dawał kasę powiatową do Baranowa sandomierskiego na budowę trybun i dróg gminnych? Czyli można powiedzieć, że to mieszkańcy Nowej Dęby niejako fundnęli trybuny na stadionie w Skopaniu. Brawo panie starosto!

 8. Możecie sobie pisać na tym forum co chcecie ale Sudol Jerzy Zbigniew i tak was rozegra bez mydla bo elektorat jest przygłupawy i ma pamięć złotej rybki. W dniu wyborów nie będzie pamiętał wszystkich zaniedbań Susła. Suseł w roku wyborczym będzie jeździł po każdej remizie i każdym zapyziałym stowarzyszeniu i wręczał „czeki” na niebotyczne kwoty 2, 3 tysiące złotych „na wsparcie OSP”. I tak tych ludzi kupi za ich własne pieniądze. Kolejny tysiączek da emerytom, kołom gospodyń wiejskich lub tym podobnym organizacjom a oni za te psie pieniądze będą chodzić i mówić „ale ten starosta to dobry jest”. Kupi was za wasze własne pieniądze a później będzie dalej to samo czyli jeden wielki bałagan, niemoc i lasowiacka prowizorka. Ale jak się dajecie doić no to was będą doić.

 9. Proszę państwa: POWIAT DLA NOWEJ DĘBY! Da się to zrobić. 10 lat temu powstal powiat Leski wyodrębniony z powiatu Bieszczadzkiego.

  • To jak u nas : Gmina Nowa Dęba , dzielimy na: Nowa Dęba i łokoliczne wioski ( łokoliczne napisane specjalnie z błędem dla tych wszystkich chcący już wyzywać od analfabetów ) a łokolice dzielimy na lepsze i na te a ch.. z nimi.

 10. Byle tylko kasy nie zabrali z obiecanej budowy fontanny na 1 maja , bo bez tej fontanny to nas , mieszkańców ND zadusi. Śmiśniewicza może nie być , a fontanna musi powstać . Rodzice mieszkańców ND w swoich wsiach mieli studnie to my musimy mieć fontannę ….

  • Albo co gorsza, okażesz się być facetem i senacki oszaleje…

 11. Pomijając to że tam powinny być zgodnie z ustawą dwie – przynajmniej dwie drogi dojazdowe do Strefy to – Ta ulica „Smiesiewicza” powinna wreszcie udrożnić ruch na drodze dojazdowej do strefy. Ten wielki remont ulicy Kościuszki i Szypowskiego tylko pogorszył tę sytuację. Do i od strefy jadą nie tylko samochody osobowe ale również tzw TIRy. które teraz mają ogromne trudności z wjechaniem , nie mogąc się „złożyć” taranują pobliskie gęsto poustawiane nikomu niepotrzebne znaki drogowe. Szypowskiego pozwężano, porobiono parkingi – i chwała za to, ale drożność ulicy jest do niczego i jak dojdzie ta nowa droga to będzie problem aby się na nią dostać – bo przy tej wąskiej uliczce Szypowskiego z licznymi wyjazdami z parkingów będzie tylko HAOS i WYPADKI – no chyba że zmieni się tzw organizacja ruchu, ale jej się nie da poprawić bez ponownej modernizacji ulicy Szypowskiego. Panowie Starosto i Burmistrzu może w końcu użyjecie mózgu projektując i budując drogi.

  • Śmiśniewicza TIR nie pojedzie , za to pojedzie klient pod hotel osobówką. Po co to larum skoro ma powstać ponoć obwodnica i łącznik na strefkę …

  • A kim był w ogóle ten Smiesiewicz? Trzeba zmienić nazwę tej ulicy bo to w ogóle ciężko zapisać. Kto jest za?

 12. Powinno być 400 000zł skoro 100 000 nie poszło na szpital.
  Jeszcze 4 lata bez dotacji na szpital i kasa się będzie zgadzać.
  Odsetki od wkładu może wystarczą jeszcze na jedną latarnię.
  Trzeba myśleć perspektywicznie.

  Nowa ulica MUSI być oświetlona.

 13. Oj Jadźka, powiem ci że pojedzie , a nawet musi – bo ta droga musi spełniać takie standarty ,aby mogły tam przejeżdżać nawet najcięższe pojazdy gaśnicze. ” Do każdego obiektu użyteczności publicznej powinny być doprowadzone co najmniej dwie niezależne drogi dojazdowe, po których będą mogły się przemieszczać wszystkie rodzaje pojazdów ratunkowych, gaśniczych, ewakuacyjnych …..” itd, itp.

  • Taaaaaak. To jest pole do popisu dla majętnego radnego:) Niech idzie na całość. Filantropia, rozmach, dziedzictwo:)

 14. Mało kiedy czytam te idiotyzmy a jeszcze mniej . Przysłowie mówi o zgodzie i niezgodzie a tu wojenki na wszystkich frontach. Kilku radnych niezbyt świadomych pod naciskiem jednego z nich opluwa wszystkich dookoła, i żąda od opluwanch hojności. Szlak mnie trafia jak widzę ich w kościele. Faryzeusze . Szczególnie ten co lata koło ołtarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here