GMINA NOWA DĘBA DOFINANSOWAŁA SZPITAL I INWESTYCJE POWIATOWE

26

Samorząd gminny kolejny raz udzielił wsparcia finansowego Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie oraz dofinansował realizację powiatowych zadań drogowych. W sumie tarnobrzeskie starostwo i podlegający mu szpital otrzymają wsparcie w kwocie 430 tysięcy złotych.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie wystąpił z wnioskiem o udzielenie przez Gminę Nowa Dęba w roku 2023 dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup aparatury medycznej – zestawu laporoskopowego dla potrzeb Bloku Operacyjnego. Rada Miejska podjęła decyzję o przeznaczeniu na ten cel 150 tysięcy złotych.

Koleje 100 tysięcy zostało przekazane z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn.”Przebudowa dróg Powiatu Tarnobrzeskiego , Przebudowa drogi powiatowej Nr 1114R Stale do drogi nr 9 w m. Alfredówka„.

Gmina Nowa Dęba kolejny rok z rzędu zabezpieczyła również środki na remont ulicy Mickiewicza. Droga ta miała być remontowana już rok temu jednak starosta i radni powiatowi zmienili zdanie i odstąpili od jej  modernizacji na rzecz ulicy Jana Pawła. W tym roku samorząd gminny zabezpieczył na ten cel kwotę 180 tysięcy złotych.

Tym samym gmina Nowa Dęba dołoży do realizacji zadań powiatowych kwotę 430 tysięcy złotych.

26 KOMENTARZE

 1. No to super! Jak gmina dała powiatowi 430 tysięcy to powiatowi radni i starosta powinni sobie zafundować kolejne podwyżki diet i pensji a resztę przeznaczyć na realizacji zadań gminy Baranów Sandomierski.

 2. A na wydział komunikacji starosta dalej nie wyraża zgody. Nie mogę doczekać się wyborów. Mam nadzieję, że ludzie pogonią nierobów ze starostwa!

 3. Dajcie jeszcze z 500 tys. zł na odprawę dla starosty Sudoła . Kto na takiego gościa wogóle głosował ???? Ludzie , wy macie klapki na oczach jak do tych urn wyborczych idziecie ?

  • na niego glosowala kasta,ktorej jest od dawna przedstawicielem,podobnie jak przedstawicielem tej samej kasty jest burmistrz ND,lub np;prezydent TBG. (sami fachowcy)

 4. Po co wydawać 100 tys na drogę powiatowa Nr 1114R Stale do drogi nr 9 w m. Alfredówka„. Jeśli Pan starosta suseł zapomina że ja trzeba odśnieżać i posypywać bo szklanka na tej drodze się błyszczy bardziej niż rodowe kryształy w jego witrynie

 5. jeszcze na sekretarke, ktora bedzie umiala odbierac telefon od pacjetow lekarzy rodzinnych podlegajacych dr. Urbaczka, My pacjenci prosimy o dotacje dla kobiety ktora powinna rejestrowac chorych jedynie do trojga lekarzy i z ta praca nie moze sobie poradzic.

  • Anonimie,jaki masz problem zgłoś się na jej stanowisko a wtedy zobaczymy jak jesteś orzeł.Będziesz odbierał telefony jednocześnie wpisując dane pacjenta przy okienku.A w międzyczasie popędzisz z kartotekami do gabinetu lekarskiego.Ja jakoś nie widzę problemu w kwestii rejestracji czy czegokolwiek co jest mi potrzebne

 6. Owsiak i Moskwa – układanka, w której pasują wszystkie klocki. Od towarzysza Oskina do Barbary Kurdej-Szatan

  Barbara Kurdej-Szatan, która nazwała strażników granicznych mordercami. Marcin Wyrwał, dziennikarz Onetu, co pisał, że Ukraińcy „w sztuce kłamstwa okazali się uczniami, którzy w tej wojnie chwilami nawet przerastają profesorów”. Gen. Mirosław Różański, przeciwnik przekopu Mierzei Wiślanej i przeniesienia wojsk na wschodnią granicę, zapowiadający zerwanie umów zawieranych przez rząd PiS na zakupy dla wojska. To tylko niektórzy niedawni goście festiwalu Jerzego Owsiaka. Wcześniej były jego bluzgi wobec Antoniego Macierewicza z powodu Smoleńska i zaproszenie dla Bronisława Komorowskiego na festiwal, gdy był głównym budowniczym ocieplenia z Rosją. Co powoduje, że Owsiak realnie działa na rzecz Moskwy? Czy tajemnica ta związana jest z jego rodowodem z czasów PRL, gdy sowieckie instrukcje nakazywały krajom satelickim kanalizowanie zbuntowanej, subkulturowej młodzieży?

  • Pisiorów najbardziej boli fakt że na Pana Owsiaka ponad trzydzieści lat próbuje się znaleźć haka o malwersacje tych pieniędzy ze zbiórek, a on nadal 'czysty'...

   A CARITAS nadal blokuje dostęp do kontroli rozdysponowania pieniędzy ze swych zbiórek…

 7. Jak nazywa się osobnik, którego wszyscy nienawidzą i najchętniej dali by mu po gębie, tylko wstrzymuje ich miłość chrześcijańska ?

  To anonim….

 8. Jaki problem? po ilu pacjetow rejestruje do lekarza? majac ich 3.telefonu wylaczonego nie da sie odebrac. Do niedawna rejestracja byla na parterze budynku a rejestratorka obslugiwala :lekarzy od dzieci,dentystow, okuliste,laryngologow,ginekologow itp,itd.Telefony byly dostepne. Akces na to „stanowisko” juz zlozone

 9. Jak można być tak głupim. Anonim to jest „osobnik” który nie wpisał żadnego nicka w pole nazwa ,czyli tych osób może być bardzo dużo i to bardzo różnych. A jeszcze głupsze jest wpisywanie w to pole całego zdania i weź tu odpowiedz takiemu głupkowi.

 10. Starosta powinien przeprosić teraz radnych miejskich za mówienie nieprawdy na spotkaniach o tym jak ów radni działają na szkodę szpitala.

 11. czyżbyś się przestraszył ? Teraz to nie grzech, ale wstyd… więc możesz już wyjść z ukrycia…

 12. O parę groszy się sprzeczacie a jak pan radny Grzęda przeznaczył z budżetu gminy milion złotych na dociagniecie wody i kanalizacji na osiedlu Północ do swoich nowych bloków to nikt nic nie wspomni

  • Plan osiedla północ to namalowała jeszcze poprzednia rada z Zygmuntem i Wieśkiem Ordonem. Cała ekipa burmistrza Ordona chwaliła się tym planem na swojej kampanii wyborczej w domu kultury. Nie wiedzieli, że oprócz malowania kredkami po mapie trzeba będzie wpakować miliony złotych w uzbrojenie tej pustyni? Wyborcom wieśka głosującym za tym planem również nie przyszło to do głowy? Zrobiliście plan to teraz realizujcie. Tutaj masz filmik z kampanii wyborczej burmistrza Wiesława Ordona jak mami społeczeństwo planem osiedla Północ. Obiecał to niech buduje wodociągi i kanalizacje. Nagranie od 3 min i 30 sek:
   https://youtube.com/watch?v=tQ330Ppm9as&feature=shares&t=208

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here