Ruszyła budowa łącznika Zarzecze-A. Krzywoń. To ważna inwestycja drogowa w os. Dęba!

22
Trwa budowa długo oczekiwanego łącznika osiedla z Drogą Krajową nr 9

Budowa nowej, pełnowymiarowej trasy z poboczami i odwodnieniem, oraz prosty wyjazd do krajowej dziewiątki zdecydowanie polepszy standard życia w tej części naszej gminy. Mieszkańcy osiedla zgodnie przyznają, że takich inwestycji w infrastrukturę w tej części miasta nie było już dawno. 

W 2019 roku celu poprawy komunikacji na Osiedlu Dęba, Rada Miejska  zadecydowała o utworzeniu nowej drogi łączącej Zarzecze z drogą krajową nr 9 i ulicą Anieli Krzywoń. Aby inwestycja mogła się rozpocząć niezbędne było przeprowadzenie procedury wykupu gruntów pod realizację tego zadania. – wyjaśnia Tomasz Kopeć, radny z os. Dęba.

Gmina walczyła o to, aby budowę łącznika realizować przy udziale środków zewnętrznych, dlatego szukano możliwości aby pozyskać dotację. Z pomocą przyszedł Fundusz Dróg Lokalnych z którego gmina pozyska 50% dofinansowania. W przetargu na budowę łącznika stanęły 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ,,ALTOR” Sp. z o.o. na kwotę 649 tysięcy złotych.

Mamy świadomość, że pozyskanie środków na ten cel nie byłoby możliwe bez wsparcia posła Zbigniewa Chmielowca, dlatego w imieniu mieszkańców osiedla chciałbym mu za to podziękować. Drogi w tej części osiedla są kręte i wąskie. Powstanie tego łącznika znacznie usprawni komunikacje – mówi Andrzej Puzio, który jako mieszkaniec tej części gminy zabiegał o powstanie tej inwestycji.

22 KOMENTARZE

 1. W artykule nie napisano, że radny Marek Kopeć który jest z tego osiedla , zagłosował przeciwko budżetowi w którym zostało ujęte to zadanie. Rzetelność dziennikarska wymagałby podania takiej informacji aby mieszkańcy osiedla mogli wiedzieć kto jak się zachowywał w walce o powstanie tej ulicy. Nie pozdrawiam!

  • Marek Kopeć to jedyny ogarnięty radny, więc nie siej wrogiej propagandy i nie szczuj na człowieka,. Dobrze wiesz , że w tej uchwałę był cały pakiet , a nie tylko ta droga.

 2. Dobrze, że zakończyła się epoka radnego Jasia. Próbuję sobie przypomnieć ważną inwestycję drogową w osiedlu w ciągu jego wieloletniego panowania i nic mi nie przychodzi do głosy. Miarą sukcesów Jasia było wisienie na płocie i koszenie przy kapliczce tak aby wszyscy widzieli jak bardzo się stara. Dobrze, że to już przeszłość.

  • Czepacie się Jasia ale przynajmniej coś robil coś się dzialo kiedy trzeba było to i pomógł A Mareczek to co niby robi chyba zadyme jego tok wypowiedzi jest poniżej krytyki żadnego pożytku z niego nie ma Ci którzy na niego zagłosowali to ci którzy byli przeciwko Jasiowi

  • Zgadzam się z mieszkanką. Marek Kopeć zwany pieszczotliwie Kosmitą nie wiele się różni od byłego radnego Jasia. Z Jasiem to nawet dało się pogadać. Z Kosmitą bywa różnie.

 3. Co oznacza prosty wyjazd? Jeżeli nie będzie ronda to w godzinach powrotu ludzi z zakładów nadal bedzie ciezko włączyć sie do ruchu.

  • A jak ruszą z jednostki wojskowej,oj to się będzie działo! Jak na skrzyżowaniu Kolejowej z Wojska Polskiego!

 4. Nas zastanawia tylko dlaczego rządzący oraz „inni” nie poruszają tematu budowy obwodnicy Nowej Dęby m. in. przez ulice Wczasową. Utrudniając przy tym życie mieszkańcom Nowej Dęby.
  Bo jeśli nie stać na budowe „prawdziwej” obwodnicy to po co budować ten 7 km kawałek drogi przez miasto????

  • Coś się czepił Wczasowej jak jeszcze nie ma żadnej koncepcji co do przebiegu obwodnicy? Dopiero co wybrano firmę która ma przedstawić kilka wariantów do konsultacji społecznych które się odbędą w domu chłopa.

 5. A po co ta droga przecież jest dobra, tyle lat się jeździli i było, kto to wymyślił lepiej pieniądze przeznaczyć.np na dom dziecka biedne dzieciaki czekają na pomoc

  • A co ty zrobiłeś dla tych dzieci z domu dziecka, pisowski szmatławcu, że rządzisz się cudzymi pieniędzmi ? Siedź tam na tych swoich Porębach i pilnuj terminu rozrzucania obornika, kmiotku parszywy, a wszystko wtedy będzie dobrze

 6. Bo to bedzie mini obwodnica a na tej waskiej uliczce bedzie 2razy wiekszy ruch bo kazdy bedzie sobie skracal droge np na zaklady omijali rado jeszcze zobaczycie BEDZIE MASAKRA.

  • Jak wykonaja plany to uplynie tak okolo 2 lata, potem jak wylonia wykonawce to okolo 2 lata, jak zbuduja i uruchomia to tez okolo 2 lata ,jak umiesz dodawac to sobie policz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here