DEZAMET DOSTARCZY AMUNICJĘ DO KRABÓW

13

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 155 mm amunicji z pociskiem odłamkowo – burzącym. Zamówienie obejmuje dostawę 24 tysięcy sztuk, w tym 6 tysięcy specjalistycznych naboi z gazogeneratorem. Łączna wartość umowy wyniesie ponad 420 mln zł. Planowany termin zakończenia dostaw przypada na 2022 rok.

Kontrakt zawiera również warunki oraz zasady związane z kontynuowaniem procesu ustanowienia potencjału produkcyjnego na terenie RP w zakresie amunicji 155 mm. Umowa zakłada wdrożenie do produkcji seryjnej korpusu, dna pocisku oraz dostawy kompletnego naboju od 2021 roku. Poprzednia umowa w zakresie dostaw amunicji do Kraba obejmowała dostawę 11 tysięcy sztuk, a ostatnia partia z w/w umowy została dostarczona w pierwszym kwartale 2019 roku.

– Dzisiejsza umowa jest kolejnym potwierdzeniem zdolności Polskiej Grupy Zbrojeniowej do zaspokajania potrzeb polskiej armii w szerokim zakresie. DEZAMET od wielu lat dostarcza Siłom Zbrojnym RP amunicję najwyższej jakości, wykorzystywaną przy sprzęcie produkowanym przez pozostałe spółki PGZ, w tym samobieżnej armatohaubicy Krab z Huty Stalowa Wola. Jestem bardzo zadowolony, że komplementarność oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest doceniana przez nasze wojsko – powiedział Sebastian Chwałek, wiceprezes zarządu PGZ S.A.

Asortyment Zakładów Metalowych DEZAMET S.A. obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium pomiarowe i badawcze. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W tym roku DEZAMET obchodzi jubileusz 80-lecia.

PGZ

13 KOMENTARZE

  1. Dezamet powinien zostać sprywatyzowany tak samo jak Huta Stalowa Wola.Sektor publiczny nigdy się nie będzie rozwijać jak sektor prywatny gdyż jest tam beton i nikogo nie bardzo interesuje żeby iść z postępem.Jeśli ktoś coś robił do zbrojeniówki ten wie o co chodzi.Jakieś kosmiczne kwoty za roboczogodziny wyssane z palca itp.Niech rząd zadba żeby osoby które bezpośrednio biorą w tym udział coś dostali(pracownicy) a tu zwykłe przechwałki które nic nie wnoszą.

  2. Jeden wojskowy i 4 menedżerów!!! PGZ! A gdzie polski samolot? Samochód? Motocykl? Amunicja projektu polskiego chociaż?!!!

  3. A od kiedy Huta Stalowa Wola jest sprywatyzowana? Bo z tego co wiem to tak jak Dezamet jest w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i jakieś 90 % akcji HSW należy właśnie do PGZ.

  4. Niemal cale zakłady już były sprywatyzowane i jak się to skończyło każdy wie. Zbrojeniówka to nie żelazka czy motorynki i powinny być pod kontrola Państwa. Pzdr

  5. Ale jak Columbus się pięknie prezentuje – pewnie na weekend zdał egzamin u Rydza-Śmigło w Toruniu!!!??? A Błaszczak sypie kase aby „prezesiunio” miał na czesne i przeloty służbowe do Cuclux Clan Usa!!! w końcu będzie z niego DOKTOR!!!

  6. Niech ktoś napisze że pociski te są produkowane w Bułgari czy w Czechach , w Dezamecie są tylko montowane albo przepakowywane no i bite jest logo Dezametu

  7. Odpowiedz do wszystkich co malo wiedza a duzo gadaja. Prywatyzacja poskutkuje tylko tym ze pracownicy beda gnojeni a zarobkow wiekszych nie bedzie i to koniec o prywatyzacji. Jesli chodzi o koszt pocisku to ludzie nie wypowiadajcie sie bo nie macie bladego pojecia jak to wyglada a glupie uwagi zachowajcie dla siebie. Gdybyscie wiedzieli jakie normy badania i wiele a nawet ogrom wytycznych musi byc spelniony to wtedy moze byscie cokolwiek zrozumieli.

  8. Co do ilosci skladu amunicj wojskowej podziekujcie poprzrdniej władzy ktora tak preznie dzialala ze amunicji wystarczyloby na 3 godziny konfliktu wiec tez widze ze pojmy zero.

  9. I kolejne moze. Moze w Czechach moze w Bułgarii a moze na seszelach. Mistrzowie internetu i janusze biznesu na tematy zbrojeniowe żenada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here