Dezamet na targach IDEX 2019 w Abu Zabi

3

Przedstawiciele Zakładów Metalowych Dezamet S.A.  uczestniczyli w największych na Bliskim Wschodzie międzynarodowych targach przemysłu obronnego IDEX 2019.

Targi odbyły się w dniach od 17 do 21 lutego 2019 roku w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi i zgromadziły rekordową ilość wystawców z 62 państw, reprezentowanych łącznie przez 1310 firm z sektora zbrojeniowego i nowoczesnych technologii wojskowych..

Na stoisku Zakładów Metalowych Dezamet, które funkcjonowało w ramach panelu Polskiej Grupy Zbrojeniowej przedstawiono produkowaną w Nowej Dębie amunicję granatnikową 40 x 46 mm, 40 x 53 mm oraz 60 mm amunicję moździerzową. Z prezentacją Spółki miały okazję zapoznać się między innymi delegacje rządowe ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Nigerii, Bangladeszu i Pakistanu.

Jak powiedział Prezes Zarządu Dezametu Tomasz Wawrzkowicz:

udział w tego typu targach stwarza możliwości dotarcia z ofertą na rynek globalny. Pozwala także zaobserwować nowinki techniczne i kierunku rozwoju naszej branży. Jest to niezmiernie istotne dla wzmocnienia potencjału naszej firmy. Ważne jest również to, że rozmowy z partnerami biznesowymi zapoczątkowane w Abu Zabi będą kontynuowane

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się zwłaszcza w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede  wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej.

Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada laboratorium pomiarowe i badawcze.

Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

W bieżącym roku firma świętuje 80-lecie istnienia.

3 KOMENTARZE

  1. Z jednej strony bronimy życia z drugiej strony promujemy produkcje amunicji, która je zabija. Katastrofa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here