To nie koniec modernizacji dróg na strefie! Przed nami IV etap prac

14

To nie koniec modernizacji dróg na terenie nowodębskiej strefy ekonomicznej. W przyszłym roku czeka nas IV etap prac obejmujący remont nawierzchni obok HLG, Hotelu, Bester Medical i Ekocentrum. 

Do mediów lokalnych trafił komunikat prasowy  burmistrza Wiesława Ordona informujący o zakończeniu remontu dróg w nowodębskiej podstrefie –Burmistrz Wiesław Ordon jak to miewa w obyczaju mija się z prawdą – mówi przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda. – Remont dróg na strefie nie został zakończony. Mimo, że burmistrz nie zabezpieczył w budżecie na rok 2021 środków finansowych na wykonanie IV etapu modernizacji dróg, to w ramach prac nad przedstawionym nam projekcie budżetu dokonamy stosownych przesunięć – dodaje.

Radny Paweł Grzęda informuje, że to nie koniec prac nad zwiększeniem dostępności i atrakcyjności naszej strefy. – Wspólnie ze starostą Jerzym Sudołem już w przyszłym roku wykonamy remont ulicy Szypowskiego. Czekamy również na oficjalną decyzję o przyznaniu przez rząd dotacji na budowę ulicy Śmiśniewicza. W obu przypadkach o przyznanie dofinansowania zabiega poseł Zbigniew Chmielowiec – informuje przewodniczący komisji budżetowej.  Realizacja tych inwestycji będzie krokiem milowym w rozwoju miasta.

Budowa ulicy Śmiśniewicza (dawniej Al. Metalowców) mogła zacząć się znacznie wcześniej, jednak tak się nie stało. Dlaczego? Jak mówi radny Paweł Grzęda, burmistrz Wiesław Ordon na przekór Radzie Miasta bojkotował prace nad tym zadaniem – W budżecie na rok 2019 zabezpieczyliśmy pieniądze na wykonanie projektu tej drogi. Burmistrz miał tylko ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę. Rzecz w tym, że w warunkach zamówienia wskazano, że w ciągu 5 miesięcy wykonawca ma wykonać projekt i uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. Terminy te były nie realne. Burmistrz przyznał się, że zrobił to celowo w ramach prowadzonej z radą miasta „wojenki”. 

Do tej pory w modernizacja dróg na strefie pochłonęła 6,8 mlna złotych. Prawie 3 miliony złotych zostały pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych. 250 tysięcy na ten cel przekazała Agencja Rozwoju Przemysłu.

 

14 KOMENTARZE

 1. „–Burmistrz Wiesław Ordon jak to miewa w obyczaju mija się z prawdą – mówi przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda. ”

  Bardzo delikatnie powiedziane, ale celne.

 2. „Realizacja tych inwestycji będzie krokiem milowym w rozwoju miasta”. Oby tak było, ale jak nie będzie inwestorów to będzie licho z rozwojem Nowej Dęby! Myślę że o takowych INWESTORÓW już dziś należy mocno zabiegać, aby ten slogan miał realne przełożenie na rzeczywistość.

 3. Prywatny folwark widzę,że się rozwija i to na dobre, kolejne inwestycje… a Wy Ciemny ludu wierz w obietnice…super rady gminy…

 4. Co tam u Mirowskiego?
  Tak się jakoś ostatnio zblatował z szarzyzną UMiGu
  Czy to śmierć wewnętrzna, czy może przyczajony tygrys ukryty smok?

  Taki to urząd, gdzie na pocztę i załatwić sprawę wchodzi się po schodach. W budynku Biedronki zrobić Urząd Gminy i przeszklić całą frotową elewację. Obywatel inwalida wejdzie z poziomu chodnika. Przechodzień będzie widział, gdzie kto zachodzi do którego pokoju przez szkło w elewacji

 5. To, że podstawowych spraw nie można załatwić na poziomie „0” to faktycznie jakiś absurd. Parę lat temu można było pomyśleć o budowie nowej siedziby urzędu, ale wydano pieniądze na powiedzmy rzeczy niezbyt pilne i potrzebne. Planowanie działań wszędzie szwankuje nie tylko tutaj..Teraz niech poszukają pieniędzy na sfinansowanie budowy windy..

 6. Mam pytanie: remont ulicy Szypowskiego? tzn. co całą czy jakiś odcinek np. przed hotelem Pana G.? bo o ile mnie pamięć nie myli to ostatnimi laty była remontowana kilkukrotnie (tzn. łatana fragmentami) i to nawet kilka razy jednym roku kalendarzowym, pomijam jeden odcinek zrobiony niby cały choć do tej pory nikt nie zainterweniował żeby linie wymalować. Może w końcu zrobić raz a porządnie Panie Grzęda?!

  • Może czas na likwidację powiatów bo to ich droga? Za kasę oszczedzona na tylu niepotrzebnych urzędników było by sporo na drogi które i tak w połowie finansuje gmina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here