Nowy sprzęt medyczny trafił do nowodębskiego szpitala

16

Nowy, warty niespełna trzysta tysięcy złotych zestaw laparoskopowy, działa od niedawna w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Jak mówi dyrektor placówki Wiesława Barzycka, to prawdziwy mercedes wśród laparoskopów.

To dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów chirurgii, ale też ginekologii i położnictwa.  O tym, że operacje prowadzone laparoskopem są bardziej bezpieczne i mniej inwazyjne od tradycyjnych, i nie narażają pacjenta na długi czas dochodzenia do zdrowia, wiemy niemal wszyscy.

Fachowcy przypominają, że laparoskopowe operacje to też zmniejszone krwawienie, które obniża prawdopodobieństwo transfuzji krwi, skraca czas zabiegu i konieczność długiego, pooperacyjnego leczenia w szpitalu. Ten rodzaj operacji powoduje też powstawanie mniejszych blizn.

Nowodębska lecznica przez ostatnie lata posługiwała się laparoskopem starszego typu, który po 10 latach eksploatacji często ulegał awariom, wymagał więc kosztownych napraw.

W zakupie nowoczesnego laparoskopu, który będzie można dodatkowo rozbudowywać,  szpitalowi pomogli PGE,  Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz prywatny sponsor.

Certyfikat dla szpitala

Lecznica powiatowa w Nowej Dębie została uhonorowana certyfikatem „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent”.

Ceryfikat ten potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa i jakości oraz możliwość zapewniania pacjentom najbezpieczniejszej opieki.

– W pełni doceniamy, iż Państwa szpital dokonuje rzetelnej i regularnej oceny stanu jakości i bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego. Gratulujemy Państwu tego osiągnięcia – tak w imieniu Rady Ekspertów napisał w liście do szpitala dr n. med. i o zdr. Paweł Witt, przewodniczący Rady Eksportów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

Podsumowanie II edycji certyfikacji szpitala odbędzie się w tym roku w ramach debaty „Bezpieczeństwo i jakość w polskich szpitalach – czy sprostamy wyzwaniom współczesnej medycyny?”. Debatę, która będzie miała formę online, zaplanowano na 10 listopada.

Źródło: powiat tarnobrzeski

16 KOMENTARZE

  1. do Jerzy Zbigniew. Najpierw poczytaj, jak są finansowane szpitale powiatowe. Potem się wypowiadaj. Z niecierpliwością czekam na artykuł o tym, jak gmina Nowa Dęba finansuje przedszkola niepubliczne i żłobki niepubliczne. lle to kosztuje rocznie budżet gminy? Z tego, co wiem, samorządy przekazują dotacje w wysokości 75% kosztów utrzymania dziecka w publicznym przedszkolu. Ale Nowa Dęba przekazuje 99%. Najwięcej w kraju. No i ma najwyższy bon żłobkowy w Polsce: 800zł. Czyżby gmina nie miała już na co wydawać pieniędzy. Może infonowadeba zajmie się tym tematem. I jeszcze tematem dostępności urzędu dla osób z niepełnosprwnościami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here