KAMPANIA BURMISTRZA ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE. WYDAŁ PIENIĄDZE PODATNIKÓW NA PROPAGANDĘ

76

Skandal! Na kilka dni przed wyborami burmistrz Wiesław Ordon postanowił wydać za publiczne pieniądze gazetę w której wychwala samego siebie oraz w niekorzystnym świetle przedstawia swoich oponentów. Mimo, że mieszkańcy ciągle słyszą że gmina nie ma pieniędzy na realizacje potrzeb mieszkańców, to urzędujący włodarz miasta postanowił wydać pieniądze podatników na własną propagandę.

Takie działanie to zupełne pogwałcenie jakichkolwiek standardów uczciwości. Burmistrz Wiesław Ordon i jego komitet wyborczy mogą realizować kampanię wyborczą TYLKO Z WŁASNYCH ŚRODKÓW. Tymczasem za pieniądze nowodębskiego podatnika wydano propagandową gazetę w której Wiesław Ordon generalnie przedstawia się jako ojciec wszystkich sukcesów. Padają również krytyczne frazy wobec radnych poprzedniej kadencji. 

Według informacji przekazanych jednemu z radnych przez pracownika urzędu, Gmina Nowa Dęba zleciła wydanie gazety „Nasze Sprawy” na kwotę prawie 9 tysięcy złotych. Po emisji tego artykułu, radny otrzymał wiadomość, że finalna cena została zmniejszona do 7 245 zł bo wybrano „tańszy wariant”. Pieniądze zabezpieczono „w środkach bieżących„. Od kiedy wydawnictwo promujące kandydata na burmistrza to bieżąca potrzeba Gminy?

Żeby było jasne. Każdy ma prawo wydawać własne gazetki, biuletyny i ulotki. Ważne aby robił to ze środków własnych lub Komitetu Wyborczego. Tak też się stało w przypadku wydania gazetki w której przedstawiano sylwetki kandydatów KWW Wspólne Sprawy.

Tymczasem Wiesław Ordon postanowił sięgnąć po pieniądze publiczne aby zwiększyć swoje szanse w II turze wyborów.

Jak widać urzędujący burmistrz nie cofnie się przed niczym by wygrać wybory. Można zatem wnioskować, że jeśli mu się uda, to buta i arogancja burmistrza będzie jeszcze większa. Nikt nie będzie w stanie mu się sprzeciwić, bo na pewno nie zrobi tego „koalicyjna” większość w radzie miejskiej.

Poniżej screen z wpisu burmistrza Wiesława Ordona. Post ukazał się dzisiaj 19 kwietnia 2024 roku. Na kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą i zakończeniem kampanii wybrorczej.

76 KOMENTARZE

 1. Ordon podzielił się z Markiem Kopciem stołkami. Na koniec kampanii wydał za pieniądze podatników własną ulotkę wyborczą bo tak trzeba nazwać te gazetkę. Ten człowiek nie ma skrupułów. Zrobi wszystko dla stołka. Mam nadzieję, że w tych ostatnich godzinach kampanii ludzie to zobaczą. Zrozumcie, że jak Ordon wygra to będzie miał kilka lat do emerytury. Jego buta, arogancja i brak zasad będą nie do powstrzymania. Wybierzcie mądrze!!!

  • Dlaczego ta gazeta nie została wydana po wyborach tylko przed ??? Bo ma cel wyborczy!!! Kampania na koszt wyborców. Dno.

  • Człowiek który dorobił się sporego majątku ma pełnieniu funkcji burmistrza, który zarabia 20 tysięcy miesięcznie, wydał kasę podatników na promującą go gazeto-ulotke. Wszystko żeby osłabić rywala. To się nie mieści w żadnych standardach etycznych. Obrzydliwe to jest.

 2. w przeddzień II tury wypuszcza pismo dla uważanego przez siebie tępego ludu. Lud jednak nie taki głupi i widzi, ze burmistrz nic nie robił przez całą kadencje a nagle jakiś pożal się boże piknik z kiełbaską i gazetka dla ludu. Jakie to jest żenujące i płytkie? Czy ktoś poważny odda na takiego chłopa głos?

 3. A blisko połowę tej kwoty nie ma na patelnię do Przedszkola nr 5, dyrekcja i Panie kucharki stają na głowie by wszystkiemu podołać… Nieładnie…

 4. Ordon stracił ostatnia okazję, pokazał prawdziwe oblicze w ostatni dzień kampanii. Gazeta propagandowa za gminne pieniądze, i tak będzie całe 5 lat jeśli Ordon wygra.

 5. Chłopie piszesz tu o skandalu a byłeś z tym w prokuraturze ? Pis też przez 8 lat mówiło, że Tusk będzie siedział , jakich to przekrętów nie narobił a tak naprawdę Tusk nie był ani razu na żadnym przesłuchaniu w prokuraturze .

 6. Przecież idąc do urzędu to słyszymy, że pieniędzy nie ma. nie ma na akumulator, nie ma na inne potrzeby a na głupią gazetę są pieniądze. I tak to właśnie jest za rządów pana ordona

  • To prawda nie ma na akumulatory do wozu strażackiego a na głupot to pieniądze się znajdą hory pacjent ten nasz burmistrz

 7. Ty bezwstydny dziadu! W przedszkolach nie ma 1000 zł na drukarkę w drugim dzieciom smażą na starych patelniach, seniorom nic a tu proszę.. z naszych pieniędzy 9 tysi żeby tylko od koryta nie oderwali! Skandal!! Zarobiles miliony złotych z publicznej kasy. Wstydziłbyś się!

 8. hahaha przecież taką zagrywkę powinni w tvn puścić. Gość jest straszny i pokazał swoje oblicze tuz przed II turą. Myślę, że tym sobie przegrał wybory.

  • Puszczenie w miasto propagandowej gazeto-ulotki za pieniędze podatników uważasz za etyczne? Przecież wystarczy mieć zaledwie 30 IQ żeby dostrzec że to patologia i perfidne nadużycie stanowiska byle tylko wygrać wybory. Czy człowiek o takim charakterze naprawdę powinien być burmistrzem naszego miasta ??????

  • Do „bądź uczciwy”. Gdzie ja napisałem, że to etyczne? Kandydata oceniasz po jego charakterze?

 9. no tak auto zatankowane z publicznych , gazetka propagandowa z publicznych , łazi po miescie w godzinach pracy nic tylko cały ordon na państwowym garnuszku : (

 10. Poprawcie mnie jeśli się mylę. 2,3 miliony Pan burmistrz zarobił w urzędzie miasta? Nie ma takiej kwoty na gazetkę? Żałosne… 21 kwietnia stawiamy na zmianę.

 11. Nikt by nie robił sensacji gdyby za te gazetę zapłacił pan Ordon lub jego komitet. Wydanie jej w tym momencie, w tym kształcie i za pieniądze mieszkańców to skandal i farsa. Obnaża brak elementarnej etyki. Ale oczywiście w niedzielę wyborczą pierwszy do komunii.

 12. panie Ordon, kończ już, wstydu oszczędź … nam mieszkańcom wstydu oszczędź, bo po panu to wszystko spływa. Człowiek bez honoru i klasy byle do celu … po trupach zazwyczaj. Zapewne wedle wyznawanej zasady ,,jest wojna, muszą być ofiary”…

 13. Dno panie Ordon. W godzinach pracy łazisz po mieście jak ta łajza i zaczepiasz ludzi zamiast zająć się robotą. Filmiki wyborcze wszystko w godzinach pracy. Jeszcze za nasze pieniądze sobie gazetę wydajesz. Upadłeś nisko naprawdę

 14. Gazeta to nic. Ten kłamca teraz wszystkim obiecuje co tylko się komu zamarzy. Wszystkim OSP obiecuje nowe samochody, nam obiecał scanie za 2 miliony. Babciom obiecuje remonty albo nowe budynki dla kgw. Jeszcze prostak nagrywa filmy na tle nowych bloków których budowę blokował.

  • Nie wybudował ani jednego mieszkania, ani jednego !!! Przez 17 lat tylko szczuł na ludzi którzy chcieli coś w tym mieście zrobić, trzeba zmiany i to natychmiast.

 15. to się nazywa mieć serce. Młodego rywala niszczyc za pieniądze publiczne. I ordon bedzie uczłowieczał kogoś. Trzeba mieć Tupet

 16. Szuja…albo i kawał … Dopasuj sobie wedle uznania.

  Szkoda strzepic ryja, to nie da nic. Panie Damianie powodzenia w 2 turze.

 17. Czy to całe info i zwolennicy pana DD bierze odpowiedzialność Za takie pisanie bzdur ,,,,,,Nasz Burmistrz nigdy by takiech rzeczy nie ZROBIŁ .jAK mozecie popatrzyc sobie w lusterko po takich wypowiedziach Już sami nie wiecie co zrobić jeżdzicie z cukierkami itp jego zdjeciami byle stołek złapać Brak wam przyzwoitośći a redaktorek nie pracuje ze ma na to czas czy własnie to jego praca I pewno napiszenie to a moze nie bo obraza wasze bzdury wylewane na P.BURMISTRZA

  • Właśnie zrobił i pochwalił się tym publiczne. Niech sobie Ordon wydaje ulotki, ale nie za kasę podatników. Stać to. Nachapał się. Kolejny raz wykorzystał stanowisko do prywatnych celów. Jak wygra to dopiero się zacznie jazda.

  • Ale tylko jeden wykorzystuje urząd i pieniądze podatników by osiągnąć swoje prywatne cele (zdobyć stołek do emerytury)

 18. Teraz jak już znacie moralność złotoustego burmistrza to raz jezcze wspomnijcie 3 słupki za 21 tysięcy, krzywe murki na plantach, wszystkie fuszerki i przepłacone inwestycje. Jesteście dalej pewni że tam wszystko było ok? Dziękuję, nie mam wiecej pytań.

  • I co , dostanie grzywne ? Ktora tez pokryje z pieniedzy gminnych ? I kiedy sie to stanie ? Za pol roku jak sprawa dobiegnie konca ?
   Wieksza kara dla niego bedzie opinia publiczna , wierz mi
   Twoje wszystkie komentarze zawiewają w jedną stronę tak przy okazji.. takze nie odpowiadaj , niepozdrawiam

  • Do „prawnika”. A co , nie można mieć już własnego zdania? Możesz odpowiedzieć, pozdrawiam.

  • Karczowniku,
   Tosz to prawdziwa afera. Zaraz zakładam trampki i biegnę do prokuratury do Tarnobrzegu. Może ktoś po drodze da mi wody. I poczęstuje chlebem. A jak będę wracał może mnie ktoś przenocuje.
   Co ten Urząd robi. Chwali się wynikami. Promuje gminę. Miasto. A czekaj… oni faktycznie mają się czym chwalić.
   Ściągam trampki.

 19. Prezenty, statuetki, kwiaty, dyplomiki, paliwko itp wszystko za wasze! Centrum dowodzenia zrobili u nas w Dębie wsi w remizie. Tam zrobił sobie za darmo magazyn i bazę wyborczą. Tam te wszystkie podnóżki odbierały ulotki plakaty i banery. Ale co tam prąd woda gmina zapłaci

 20. Największymi hipokrytami są radni od kosmity, którzy udostępniają posty Wieśka między innymi o gazecie za publiczne pieniądze. Zeszmacili się jak Kukiz

  • Niestety potwierdzam. Nie spodziewałem się tego po niektórych. Ta kampania była potrzebna do weryfikacji

 21. Serio ktoś w tych czasach oddaje głos na podstawie plakatu lub jakiejś badziewnej gazetki? Ile ktoś taki może mieć IQ? Pięć punktów? A może mniej?

 22. Damian już jest wygranym, z całego serca życzę wygranej Damianowi!!. Nawet jeśli rzeczywiście przegra to jest już wygranym, bo toczy bój w nierównej walce bo ma ogromne poparcie ludzi w młodym i średnim wieku, ma wizję. Idę do tych wyborów bo chcę zmian, i cytując klasyka, „Gdyby kontrkandydatem Wiesława było żelazko, to zagłosowałbym na żelazko!!!

 23. Mam nadzieję że myslacy ludzie zagłosują na Damiana ,czas na zmiany , niech się teraz mlodsi wykażą.Pan Ordon miał już swój czas którego nie wykorzystal.

  • Jeśli zamiast porządnych ulic ma być kręgielnia czy jakis MC Donald’s no bo jest przecież w Kolbuszowej, ja mówię pass

 24. Cytując klasyka ” Ciemny lud to kupi”. Ot cała idea pisowców na wyborców. Wmówić im co się chce i robić swoje. A że w Dębie prawie ciemnogród, no bo jak można głosować na gościa który ma wszytskich w czterech literach, to znowu dostanie trochę głosów. Dalej dajcie się mamić wieśkowi. Mam wrażenie że dęba po części jest miejscem ludzi bezmózgich…..

 25. co wy za tym łorodnem? Co on dobrego zrobił, już nie przez ostatnia kadencję ale przez wszystkie? W mojej opinii to osoba hamulcowa. W czym pomógł radzie miasta w ostatniej kadencji aby gmina się rozwijała? Co takiego dobrego wprowadził w życie, a niech będzie zaproponował ( dla ułatwienie) aby mieszkańcom żyło się lepiej?
  Ludzie zobaczcie jak się rozwijają podobne miasteczka, jak wykozrystują szansę. Pzryszłość to nie muzea ( niestety ale takie mamy czasu, nad czym sam ubolewam), tylko rozwój młodych ludzi i próba ich zatrzymania w mieście. A przede wszystkim stworzenie warunków aby nie tylko zostawali w Debie, ale także ściagali innych i byli zachętą, bo tu warto mieszkać i pracować. Wiem że dęba to miasto emerytów, ale dlaczego….?
  Jak i czym wiesiu potrafił przyciągnąć nowych inwestorów, którzy by płacili podatki, a z których gmina się rozwija.

 26. Szkoda mi że celem jest tylko basen. I nie ma od mlodego kandydata proby polaczenia dwoch opcji. Muzeum też jest ważne, czynne cały rok. Mamy piękna historie regionu i nie ma punktu w którym byłaby wyeksponowana. Takiego muzeum z prawdziwego zdarzenia. Basen tez będzie służył, jestem za. Tylko brak mi walki o cos więcej… Może coś przeoczyłem.

  • Wszystkie miasta sąsiednie mają baseny. Xd

   Wszystkie miasta sąsiednie mają muzea. Nowa Dęba nie. Xd

   Żal, że tak się spuszcza w kanał dobrą ideę. A jest co pokazać. Ludzie mają po domach skarby. Tylko to ogarnąć. Zrobić przestrzeń. Jest potencjał. Są ludzie. I trzeba myśleć długodystansowo, a nie: „Co ja zrobię przez pięć kolejnych lat, to priorytet”.

   W tym mieście brak wizji. Żaden z kandydatów w tym zakresie nie wykazał się pomysłem.

  • Żeby zrobić muzeum, które przyciągnie ludzi, nie wystarczy być ziutkiem, który podskakuje w lnianej koszuli na festynach. Od tego jest Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie i skansen w Kolbie, których nie przebijesz eksponatami sztuki ludowej. Najpierw trzeba zgromadzić ciekawe, niepowtarzalne eksponaty. A nie zaczynać od stworzenia instytucji, gdzie ktoś (np. burmistrz) posadzi kilku swoich ludzi, żeby im społeczeństwo płaciło ZUSy i a po drogo w tych czasach ogrzewanych pomieszczeniach raz w tygodniu przejdzie wycieczka ze szkoły podstawowej najdalej z Mielca.

 27. jakem ja „burmistrz”, Obiecuję wam że obiecam wam wszytsko co tylko chcecie, a później się zobaczy, policzy czy bedzie kasa (spokojnie dla swoich będzie), pozniej dalej się policzy, a nie przepraszam , kasy juz nie ma i nie będzie, Głosujcie na mnie Na polaka, tylko polak polaka popiera, tylko polak polakowi, a przepraszam to z „Rancza” Powodzenia Nowodębianie

 28. Szkoda że Wspólne Sprawy zobaczyli dopiero po 2 turze pewne sprawy. Przed wyborami byli za bardzo pewni swego, jeśli chodzi o Radę Miasta – a tu ZONK! Obecna mobilizacja może być za późno, choć trzymam kciuki!!!

 29. Panie Wiesławie Ordon. Całą kampanie krok po kroku kopiujesz od młodego. Dobrze że wziąłeś se rudą na kierownika kampanii bo to symbol upadku. Ona wszedzie gdzie sie nie pojawi to po krótkim czasie nic tam nie zostaje.

 30. Pies marian robi co może. Dwoi i się i troi biedaczysko na new nowa dęba a efektu nima. Wymyślili afere z cukierkiem a tu zonk. Kopeć bredzi o jakiejś ucieczce a sam zapomniał, że uciekł z Rady Miejskiej na dwa lata.

 31. Wiecie co cała ta kampania to jest coś okropnego i pokazuje jak ciężko odejść od „stołka”.
  Może jest młody może będzie popełniał błędy ale taka kolej nauki i wole postawić na coś nowego innego niż ciągle tego samego burmistrza od 18 lat widzieć. Pan Ordon pierwszy raz od dawna ma konkurenta a to co wyprawiają jego ludzie P.M. to istna tragedia. Damian i tak wygrałeś bo widać jak się boją utraty stołków brawo dla ciebie że próbujesz. 21 Kwietnia mocno wierze ze to będzie ostatni dzień 18 letniej ciężkiej historii dla miasta i gminy Nowa Dęba.

  • Uważam że obaj się srednio nadają w tym momencie ale obecny burmistrz nie może się pochwalić chyba ani jedna dobrze wykonana inwestycja. Wszystko co robił było spieprzone a nie robił wcale dużo. Wizja i pomysły są takie że jest wstyd tu mieszkać, muzea, senioriady itp nic dla rozwoju, dla przyszłości tylko jeden wielki dom starców.

 32. Nasze Sprawy to bardzo dobra gazeta. Czytałem ten numer. Nie mam uwag. To była dobra kadencja Wiesława Ordona. Można było zrobić kilka rzeczy lepiej i szybciej, ale wiadomo omyłki i błędy się zdarzają.
  Niech druga tura będzie uczciwym pojedynkiem dwóch kandydatów.

  • Co zrobił? Chwali się nowa droga do strefy, drogami na samej strefie że jego oczkiem w głowie była strefa a tak naprawdę inwestycje tam zapoczątkowała ta rada, poprzednie kadencję z rada w której rządził burmistrz strefa była zapomniania.

   Człowieku podaj mi jeden przykład dobrze wykonane inwestycji przez burmistrza?

  • Pan Marek Kopeć dołączył do wirującego koła tancerzy Wieśka. Tam tempo tylko przyspiesza do wycieńczenia. Sztuka wyboru, sztuka życia. Cieszę się z koleżeńskich relacji z Damianem i jego ekipą. Wygrać czy przegrać, nieważne. Byle z ludźmi, którzy w głowach mają współczesną normalność

   Panie Marku, Wiesiek zaprasza do tańca… i nie ma odwrotu:
   https://www.youtube.com/watch?v=2yA__botQTo

 33. O tak Rada. Racja rada. Gdyby nie rada… O Jezu jakby nie było rady…
  W mgle mojej pamięci pamiętam, że było coś takiego jak Kraj Rad, czy Związek Rad. I słowo Radziecki pochodzi od Rada.

  • Właśnie we mgle… minęło ponad 30 lat od upadku ZSRR porą się obudzić mamy 2024 rok, jest teraz cos takiego jak rada miejska która (mało kto wie) jest ważna, szczególnie jak nie składa się z pachołków burmistrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here