Komisarz Thierry Breton wraz z Premierem RP i szefem MON w DEZAMET S. A. xvideo

44

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. z Komisarzem UE ds. przemysłu  i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem. Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami zwiększenia produkcji zakładów zbrojeniowych.

Przybyła do Nowej Dęby delegacja w obecności Sebastiana Chwałka – Prezesa Zarządu PGZ S. A., Przemysława Kowalczuka – Członka Zarządu ds. Rozwoju MESKO S. A.  oraz kierownictwa DEZAMET S. A. Jerzego Derusia – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego;  Krzysztofa Zuby – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Operacyjnych, Arkadiusza Dumy – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Produkcji, zwiedziła Zakład i spotkała się z pracownikami Spółki.

Jestem pod wrażeniem jakości amunicji produkowanej w Polsce – powiedział Thierry Breton podczas wizyty w DEZAMET. S.A. – Spółka pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu. Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna – dodawał.

Przemysł zbrojeniowy staje się coraz ważniejszym elementem architektury obrony państwa i dostawcą bezpieczeństwa dla innych. Jesteśmy po wielu rozmowach w UE na ten temat. Zainicjowaliśmy program wspólnego zakupu amunicji. Polska przystąpiła do tego programu klika dni temu i razem z innymi krajami będziemy ją kupować głównie za europejskie pieniądze – mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wizyta komisarza Bretona jest docenieniem wzmacniania zdolności obronnych Polski: – Komisarz Breton powiedział, że jest pod wrażeniem potencjału jaki został stworzony tu, w Dezamecie. Ja bardzo podziękowałem za te słowa, bo to jest docenienie naszych dotychczasowych wysiłków związanych z budową zdolności obronnych Polski, więc również z zamówieniami, które kierujemy do polskiego przemysłu zbrojeniowego,  w tym zamówieniami, które dotyczą sprzętu wojskowego, ale też amunicji – stwierdził wicepremier Mariusz Błaszczak w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. w Nowej Dębie.

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A.  to firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka od wielu lat (rok założenia 1939) specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie obróbki metali, pokryć galwanicznych  a także posiada własne laboratorium pomiarowe i badawcze. Spółka zatrudniając prawie 700 osób, jest jednym z czołowych pracodawców w regionie.

Sztandarowymi produktami Spółki są: amunicja artyleryjska kalibru 155mm używana m.in. z armatohaubicą KRAB, 120mm amunicja moździerzowa używana przez moździerze samobieżne RAK oraz 60mm amunicja moździerzowa.

W latach 2019-2022 Spółka zrealizowała Biznesplan (rozbudowa infrastruktury produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń), który pozwolił na dostosowanie profilu produkcji do amunicji średniego i dużego kalibru. W związku z bieżącą sytuacją rynkową Spółka wdraża Strategię na lata 2022-2026, która zakłada dalszy rozwój potencjału produkcyjnego oraz zwiększenie sprzedaży dla kluczowych asortymentów.

 

44 KOMENTARZE

 1. Jakie 7 dni w tygodniu ? Bóg stworzył niedzielę , żeby człowiek po 6 dniach pracy wypoczywał . W sklepach nie mogą pracować w niedzielę , więc przy zbrojeniu również

  • Dadzą dodatki za pracę w niedzielę i się ludzie będą w kolejce ustawiać by dorobić ;)

  • A skoro już mieszamy w to Boga to siódmym dniem jest sobota, niedziela jest pierwszym dniem tygodnia, trzeba ludzi uświadamiać jakiej indoktrynacji poddaje swe owieczki Kościół prowadzone w dolinę ciemności

 2. Ale jak to? Załatwiać sprawy bez Wieśka i Jurka przy stole?

  Jak to jest, że kiedyś byli niezbędni, a teraz premiery nie zapraszajooo?

  Że się da produkować bez chlebem/solą, wieńców dożynkowych i „myśmy to wszystko uradziły i zrobiły”?

  • Ty sobie wyobrażasz żeby tych dwóch tam się przechadzało? Jeden w kwadratowych butach i za długich portkach, drugi z garbem i na szczudłach?

 3. Ale taki jeden z drugim będzie u księdza na czarnej liście . A być u księdza na czarnej liście to jeszcze gorzej niż być w PO

  • Chyba w Urzędzie robią za miskę ryżu. I placówkach podległych Ordonowi. Z jakiś dziwnych powodów ludzie z tych placówek spoglądają w kierunku Dezametu i chcieliby tu pracować. Domyślam się, że chodzi o pensje i benefity.

 4. To dajcie jeszcze się załapać do pracy normalnym ludziom przynoszącym CV a nie tylko rodzina rodzinie, znajomi znajomym, nikt się nie dostanie bez jakiejs pomocnej dłoni kogoś kto już tam robi parę lat.

  • Chciałbyś tam pracować? Tam w stadzie wilków, znajomków znajomych kolegów i pociotków?

  • O to prawda. Tylko znajomości się tam liczą, oczywiście wtedy nie ma znaczenie wykształcenie czy kwalifikacje – po podstawówce czy liceum idziesz na bardzo dobre stanowisko. Ważne że masz plecy żeby załatwić prace. Nikt spoza i z kwalifikacjami nie ma szans żeby tam się załapać. Oto cała prawda o zatrudnieniu w Dezamecie.

 5. Jak ktoś dobrze zauważył nigdzie na zdjęciach nie widać naszych zacnych włodarzy gminy . Pytam jak się to stało? Ale pomijając ironię To zdaje mi się że dla mieszkańców dobrze że coś się dzieje w obszarze pracy . Bo nie widać żeby inwestorzy tu chcieli otwierać fabryki.

 6. Rozwojowa Nowa Dęba. Widać tu perspektywy. Nie to co u nas Tarnobrzezan, którzy jedynie potrafimy wydawać pieniądze w błoto,bajoro lub krzaczki przy drogach. Szkoda gadać.

 7. „Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna – dodawał”.

  To nie nasze wojna. Ludzie chcą żyć i nikt normalny nie będzie oddawał swojego życia i żyć swoich bliskich w imię polityków czy korporacji, ale jak widać oni już plan dla nas mają przyszykowany. Niech sami idą w kamasze. Paskudne mordy.

  • Idioto toruński ! Jak Ukraina padnie to jak myślisz, gdzie wlezą te śmierdzące onuce ? Więc to nasza wojna !

   ty i tak nie oddasz swego śmierdzącego żywota za cokolwiek, bo pierwszy po anonimie spier… Uciekniesz, znaczy się…

  • Do tego wulgaratora biorącego informacje od kolegów pod sklepem ,Tadziu ma rację a ty bohaterze przydrożnych rowów nie powinieneś być teraz na Ukrainie ?

  • No to co tu jeszcze robisz? Dlaczego nie odziałeś się w mundur i nie walczysz na Ukrainie, co?

   Jeśli ktokolwiek wkroczy do Polski to nikt z tego miasta nie będzie miał czasu na ucieczkę. Wiesz dlaczego? To proste. Z racji poligonu i przetrzymywanego tu sprzętu takie obiekty są zwykle pierwsze brane na cel, więc nie zgrywaj kozaka :) Nikt nawet nie zdąży buta zawiązać, a już będzie po zawodach.

   Głosuj dalej na PiS. Oni pierwsi dzadzą nogę, bo samoloty mają już przygotowane :)

   Ukraina padnie? Niemożliwe. Wielki sojusznik Uniwersalny Sracz Atomowy na to nie pozwoli, więc więcej wiary :)

  • Do idioty…………., zaloz maskę i idź się zaszczep kolejna dawka, acha i nie zapomnij włączyć tv

 8. Też oczywiście ucieknę. Walczyłbym za suwerenne polskie państwo. Nie będę życia oddawał za unie europejska i za ich jebnietych lewicowych polityków wciągających nas do wojny. Najpierw zamykali nas w domach przez katar, potem nawet lasy zamknęli bo tak władza wymyśliła. Teraz wepcha tych samych frajerów co chodzili w maskach na front. Ale kto głupi to pójdzie i odda za to swój marny nic nie znaczący żywot. I dobrze. Idioci powinni oddać życie za idiotyzm polityków. Wtedy zaczną się lepsze czasy z prostej przyczyny – nie będzie idiotow

 9. ,,Idioto toruński ! Jak Ukraina padnie to jak myślisz, gdzie wlezą te śmierdzące onuce ? Więc to nasza wojna !
  27 marca 2023 at 20:30″

  W takim razie co tu jeszcze szczekasz zza klawiatury.Zapier….laj na Ukrainę walczyć po stronie ukraińskiej nacji.Ty będziesz sobie strzelał z okopu do ,,śmierdzących onuc”a ukraińcy będą sobie spokojnie i dostatnio żyli w Polsce mając wszelkie przywileje,przywileje większe niż obywatele Polski.

 10. Sranie w banie!!! Polski właściwie to już nie ma – ponad 80% przedsiębiorstw w obcych rękach. Teraz UNI boją się wojny – to dadzą kasę polskojęzycznym zarządcom , a polaczki znowu będą walczyć za innych.

 11. Żadnej wojny na terenie PL nie będzie, a dla Nowej Dęby to co się dzieje dookoła to duża szansa. Rozwija się poligon, rozwijają się zakłady, buduje się ( z czego wiele osób się smieje) jedno z największych więzień. To są ważne czynniki rozwoju gospodarczego, miejsca pracy, wymiany handlowej. Nie spierdzielmy tego.

 12. DOJNA przeciez to co wypisujesz przerabialismy po 2010 roku i za Balcerowicza,Lewandowskiego, Tuska i t p. To PIS sikal na znicze? lekcewazyl Mohay? chowal babci dowod?…..Moze bys skonczyla DOJNA z ta POgarda i zaczela zbierac informacje nietylko z TVN. Dobrze Ci to zrobi.

 13. Każdy ma swoje prywatne życie, nikt nie będzie pracowac 7 dni w tygodniu, weekendy sa po to by odpocząc, spedzic czas spokojnie a nie ciagle tylko gonic.
  Niech rzadzacy pracuja 7 dni w tygodniu caly rok.

  • Rządzący nigdy nie pracowali i pracować nie będą. Natomiast faktem jest, że golą społeczeństwo co cna 24/7 :)

   To ludzie płacą za ich zachcianki i błędy.
   To ludzie płacą podatki.
   A najśmieszniejsze jest to, że płącąc podatki (gdzie z tego pensję pobiera policja i wojsko) i tak wrzucą Cię w kamasze jeśli tylko zechcą albo jakiś kraj czy firma każe im tak zrobić :)

   Masz być nikim. Masz nie zadawać pytań. Masz nie mieć własnego zdania. Masz być jedynie owcą do wygolenia :)

 14. Tadeusz I Toruński gratuluję przenikliwości, logicznych powiązań i trafnych wniosków, bardzo mądre, rozsądne i trafne wypowiedzi, które zapewne są pochodną wysokiej inteligencji komentującego. Proszę o więcej komentarzy, bo mogą wiele wyjaśnić, szczególnie osobom, które jeszcze się nie połapały w aktualnych i poprzednich rozgrywkach. Brawo, brawo

 15. TADEUSZKU z Pdatkow PObieraja pensje lekarze,nauczyciele sedziowie,partie POlityczne, itp..Nawiasem wyjasnij jaki kraj i jaka firma POleci isc Ci w kamasze. Jestes Torunski wolnym czlowiekiem i czym predzej wybierz taki kraj gdzie nikt CI niczego nie kaze, nie bedziezz placil podatkow iwreszcie mozesz byc KIMS. POspiesz sie tylko z wyjazdem.Twoje zlosliwosci sie wycisza. Szcesliwej drogi juz czas.

  • Polska to tylko podnóżek innych państw i światowych korporacji. USA coś każe zrobić? Polskojęzyczni politykersi to robią. I tak dalej i tak dalej. Otwórz oczy. Po co polskojęzyczni politycy gadają, że to nasza wojna? Czy Ty tego nie widzisz, że chcą nas w nią wmanewrować, bo tak rzecze pan zza wielkiej wody?

   Popatrz na zagraniczne filmy w Polsce. Ciągle jakieś ulgi podatkowe lub całkowite zwolnienia z jego płacenia, a polski obywatel w tym zakresie jest gnojony jakby był kimś trzeciej kategorii we własnym kraju.

   To prawda, że pracownicy służby zdrowia pobierają pensję z naszych podatków, ale teraz mam do Ciebie pytanie. Gdy coś Ci szwankuje ze zdrowiem to co robisz? Czekasz x lat w kolejce czy może idziesz prywatnie? Nie widzisz kuriozum tego wszystkiego? Dlaczego płacimy na coś co nie działa?

   Z mojej strony to nie są żadne złośliwości, a brutalne fakty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here