Prezydium Rady Miejskiej z wizytą u Ministra Sprawiedliwości

33

Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko wraz z I-vice przewodniczącym Tomaszem Wolanem na zaproszenie wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła gościli w gmachu na Alejach Ujazdowskich w Warszawie. To pierwsza wizyta przedstawicieli rady miasta na tak wysokim szczeblu.

W środę 31 lipca 2019 roku przedstawiciele nowodębskiego samorządu udali się do stolicy na spotkanie z wiceministrem doktorem habiltowanym Marcinem Warchołem. Jak mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko rozmowy trwały dosyć długo i dotyczyły wielu tematów – Na te chwilę nie mogę wszystkiego powiedzieć, ale chciałbym zaznaczyć, że pełniąc dyżury w Urzędzie Miasta i spotykając się z mieszkańcami otrzymuje mnóstwo próśb o pomoc w kwestiach prawnych i administracyjnych. Zwróciliśmy ministrowi uwagę na problemy poruszane przez mieszkańców, ale również na fakt że należy zwiększyć dostępność obywateli do usług prawnych.

Radny Tomasz Wolan informuje, że rozmowa dotyczyła udzielenia realnego wsparcia naszej gminie –W tym momencie mogę tylko zapewnić, że to spotkanie było pierwsze ale nie ostatnie. Myślę, że jeszcze w sierpniu sfinalizowane zostaną kwestie, które poruszyliśmy w Warszawie i będzie to coś z czego mieszkańcy Nowej Dęby będą zadowoleni. Uważam, że pewne kwestie i przyjęte rozwiązania powinien zaprezentować pan Minister dlatego nie będę uprzedzał wypadków.

Jak dodaje I-vice przewodniczący Rady Miejskiej wiceminister Warchoł pochodzi z niedaleko położonego Niska, stąd też nie zabrakło odniesień do spraw lokalnych – Pan Minister jest bardzo dobrze zorientowany w sprawach Nowej Dęby i powiatu tarnobrzeskiego. Śledzi wszystkie wydarzenia i doniesienia prasowe. To bardzo ważne, że taki człowiek reprezentuje nasz region w Warszawie – dodaje Wolan.

O szczegółowych ustaleń środowej wizyty w ministerstwie mamy dowiedzieć się jeszcze w tym miesiącu. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, do publicznej wiadomości poda je sam wiceminister Marcin Warchoł.

33 KOMENTARZE

 1. Jedni pływają starą krypą po Wiśle, inni załatwiają w sprawy w Warszawie. Czekamy zatem na ogłoszenie ustaleń z ministerstwa.

 2. Waldek z tej strony się kłania. Jest taki człowiek w Chmielowie, co jest radnym od początków świata. Czy pojechał kiedykolwiek coś załatwić do jakiejś instytucji i nie była to praca dla członków rodziny? Dla kolegi pytam. Dla Sławka.

 3. Podobno chcieli zabrać ze sobą wójta, żeby pokazać mu jak wygląda ministerstwo ale zamiast jechać samochodem wójt zdecydował się płynąć tratwą. Panowie w ministerstwie omówili ważne sprawy, a wójt utknął na tamie we Włocławku. Zbyszko z Kolbuszowej zwany pieszczotliwie deputowanym, a przez złośliwców „kolbuszowskim dziadem” bardzo się zdenerwował widząc, że wszyscy go olewają i załatwiają sprawy poza jego wydumanym lobbingiem. Ponoć obiecał wójtowi, że poprosi kolegę kolegi, żeby ten poprosił kolegę znajomego, żeby załatwić jakąś sesje zdjęciową w jakimś ministerstwie lub chociaż pod budynkiem sejmu. „Wieśiek ale obiecaj mi, że jak załatwie sesję to przyjedziesz samochodem a nie tratwą”, miał powiedzieć Zbyszko. „Nie wiele Wiesiek od ciebie wymagam, ale żebyś do Warszawy tratwą nie płynął”. Tak było!

  • Tak się składa, że tama we Włocławku jest już za Warszawą, nieuku…

 4. Tutaj tyle ważnych rzeczy się dzieje a nasz burmistrz pływa sobie łudeczką po płytkiej Wiśle. Amerykańcy w dębie, darmowe porady prawne jak w Ameryce dla nielegalnych imigrantów, będą budować drogi, ocieplać bloki ojojoj. Nasz włodarz jak wróci to nie pozna naszej gminy ;)

 5. nie ma za co im dziękowac pisiory młode gnojki rządzić nie potrafią maja ludzi gdzieś jak całe pi to zło najgorszy rząd i partia kłamia kradna przekręty robia sie nie nawidzi pisu pojechali swoje do swijego jak usunąc ludzi z gminy te przewodniczące i cała rada to porażka trzeba ich odwołać sa juz podpisy na nich nic nie robia

 6. Musaszi a ktory ty z konusow jestes, Krasickiego czy Mickiewicza ze masz odwage grozic a to jest karalne i bardziej nadaje sie do Prokuratury

 7. ty łykasz prochy i jestes taki śmieszne brak kultury z twojej strony i radnych i tego redaktorka pismaki co ci powiedza co piszesz głupoty ta rada to pośmiewisko z gminy robi pojechali tam aby tam pozwiedzać przecież nic nie załatwiać nie potrafia i kto by ich słuchał chciwli aby podwyszyli koryto dla nich radnych przewodniczących każdy z nich sie smieje

 8. widac że ludzie nie sa za ta rada i nie sa z nimi i dobrze bo robia dziadostwo żle sie zachowuja dzicz co oni soba presentują pis to zło kradna kłamia zniszczyli zadłużyli kraj

  • bo są hieny – tylko Gebels miał lepszy język kłamstwa i ściemy!!!! a to że żadna partia nie jest idealna to jest fakt – i nigdy nie będzie – ale tylko ta potrafi tak podzielić naród swoją hipokryzją – otwórz oczy – stronniczść i małostkowość- ograniczenie wolności wyborów – wprowadzanie i sztuczne uregulowanie naszych wyborów życiowych – człowieku to głęboki PRL

 9. Brawo chłopaki za inicjatywę. Za to, że się staracie i coś robicie. Jakoś nie przypominam sobie podobnego zaangażowania ze strony poprzednich radnych. Oby tak dalej i czekamy na ogłoszenie przez ministra efektów rozmów.

 10. # mieszkaniec, może wróć czlowueku do szkoły i poucz się języka ojczystego , jeśli polski to twoj język ojczysty jest

 11. Jakie srawy zalatwialiscie?? Chyba minister chcial sie z was posmiac za ta ostatnia szopke na sesji rady . O czym Wolan moze rozmawiac z wyksztalconym czlowiekiem jak on poprawnego zdania nie moze z siebie wydusic ,chyba ze czyta z kartki .. pozdro dla naszej wielkiej Rady ..

 12. Cieszę się z wyboru jakiego dokonałem. Panowie radni! Młodzi i dynamiczni. Trzymajcie tak dalej bo miasto które w większośći powiedziało wójtowi NIE w wyborach jest za wami. Wykorzystajcie czas żeby przekonać do zmian ludzi na wsi i będzie dobrze! To ostatnia kadencja wójta! Przyszłość należy do młodych!

 13. stary radny nigdy nic nie załatwił chyba ze rodzinie. on nic nie potrafi tylko podlizywać się. Stachu daj se siana. Już nie musisz donosic. Bedziesz miał troche lzejsze sumienie, jesli go wogóle masz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here