Policyjna akcja „Bezpieczne Ferie 2020”

13
Zdjęcie ilustracyjne

Od 13 do 26 stycznia w województwie podkarpackim będą trwały ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Jak co roku policjanci prewencji i ruchu drogowego będą prowadzić działania pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Funkcjonariusze będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia kierowców. Wszystko po to, aby najmłodsi mogli bezpiecznie dotrzeć do miejsc wypoczynku zimowego.

Podczas prowadzonych działań, policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci i młodzieży w autokarach i samochodach osobowych. Będą też zwracać uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz właściwy załadunek bagaży i sprzętu narciarskiego.

Na terenie powiatu tarnobrzeskiego będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o bezpośredni kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu: od poniedziałku do piątku w godz. – 7.30 – 15.30 pod nr tel. (015) 851 33 51.

W przypadku zgłoszenia kontroli, organizator wyjazdu zobowiązany będzie do umożliwienia przeprowadzenia kontroli pojazdu w Tarnobrzegu lub w miejscu uzgodnionym wcześniej z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu (parking MOSiR przy Al. Niepodległości 2, w Tarnobrzegu). Zgłoszenia takie należy kierować kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Przypominamy :

 • jeśli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przewożone w nim dzieci muszą je mieć zapięte,
 • przejście w autokarze powinno pozostawać wolne, co umożliwi szybkie opuszczenie autokaru w razie ewakuacji,
 • podczas podróży samochodem osobowym dzieci powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, młodsze dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach,

zadbajmy o właściwy załadunek bagaży i sprzętu narciarskiego.

Rady dla najmłodszych:

 • do zjeżdżania i ślizgania wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek,
 • nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze – nie wiesz, jak gruba jest warstwa lodu,
 • nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała.

W przypadku, gdy lód się załamie:

 • nie wpadaj w panikę, nie wykonuj zbędnych ruchów – działaj szybko i zdecydowanie,
 • złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
 • staraj się wypełznąć na lód,
 • trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu,
 • zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.

13 KOMENTARZE

 1. To są slogany. Co roku to samo kopiuj wklej. Weźcie się za kontrolę trzeźwości kierowców RKL, którzy będą licznie przebywać w naszym pięknym mieście w czasie ferii zimowych.

  • Może RTA w Majdanie na lodowisku nie będzie Przebywać…Co w tej Wsi będzie ….bo nie doczytałem informacji programu na Ferie Pan Dyrektor w SOK zaoferował coś .

 2. Wieś to jest w Rkl-ach buroki za….. Ta kalifornia to całą naszą piękną Dębe opanowała. A ile tego robi na zakładach. Normalnie plaga

 3. 12 lat na emigracji a tu wciaz to samo RKL vs RTA. Ile was na lodowisku a was na zakladach a ile nas poza granicami kraju i co wtedy jestesmy rowni niewazne skad poprostu wszyscy polusy. Ale tu zabawnie!!!!

  • Lecz tutaj zostało Buractwo co pisze RKL itd. lub synki mamusi . Nic po za Rzeszowem nie widzieli . Szkoda że Ukraińcy Nepalczycy im nie przeszkadzają tylko RKL

 4. W temacie FERII !
  Chciałbym zapytać mieszkańców, rodziców , radnych włodarzy czy program organizowanych Ferii dla dzieci i młodzieży przez organizacje tj. SOK czy SOSiR jest zadowalający Was Rodziców , Mieszkańców i Was Radnych ?
  Czy Nasze dzieci w czasie ferii wystarczająco będą miały zorganizowany ten czas? A może Ci organizatorzy mają ferie ?
  pozdrawiam i zapraszam do komentarzy

  • Anonimie , odpowiadam panu, pani . Jestem ojcem, szczęśliwym ojcem, który z góry serdecznie panu ,pani anonim dziękuję za podpowiedź , ad vocem , postaram się własnym dzieciom i może przy okazji innym dzieciom /koleżanki, koledzy moich dzieci/ zorganizować super ferie – dziękuję za radę !
   Komentarzem wcześniejszym chciałem zwrócić uwagę na czas ferii, czas w którym dzieci i młodzież zostają bez opieki rodziców pracujących lub osób sprawujących opiekę. Chciałem zauważyć że oferta na spędzenie czasu ferii w Naszym Mieście jest bardzo uboga /domyślam się że instytucje stworzone do organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w Naszym Mieście mają również FERIE i dlatego ta oferta jest uboga/.
   Tak przy okazji , jeśli pieniążki z podatków które ustawowo są przeznaczone na statutowe zadania miasta i gminy źle są rozdysponowywane /wydawane/ bo oferta na te cele jest uboga /skromna/ i należy wziąć sprawę w własne ręce /tak jak proponuje anonim/ to po co nam takie instytucje , po co nam dublowanie zadań za które płacimy dwukrotnie /w podatkach i prywatnie/.
   pozdrawiam i życzę udanych Ferii

 5. Władze miasta wychodzą z prostego założenia : po co ferie zimowe organizować, przecież nie ma komu! Dzieci coraz mniej, więc zbyteczna praca. Wystarczy tylko sprawdzić dane statystyczne ile było narodzin dzieci w naszym mieście i wszystko jest jasne. Ferie dla emerytów i rencistów a nie dla dzieci ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here