Nowe mundury bojowe dla strażaków

21

Ponad 32 tysiące z Funduszu Sprawiedliwości trafi do strażaków ochotników z miejscowości Jadachy i Tarnowska Wola. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup profesjonalnych mundurów bojowych („nomexów”).

Dziękuję ministrowi Marcinowi Warchołowi za przychylenie się do naszej prośby i wsparcie tego projektu. Mundury te są świetnym prezentem z okazji otwarcia wyremontowanej remizy w Jadachach – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan, który zainicjował napisanie wniosku do Funduszy Sprawiedliwości.

Fundusz Sprawiedliwości w różnej formie wspiera ofiary przestępstw i osoby poszkodowane w wypadkach drogowych. Strażacy ochotnicy w tym druhowie z Jadachów i Tarnowskiej Woli są na pierwszej linii akcji pomocowych osobom pokrzywdzonym przez piratów drogowych, sprawców podpaleń czy nieumyślnego zaprószenia ognia. Aktywnie pomagali w walce ze skutkami powodzi. Dlatego zasługują na nasze wsparcie – komentuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Wniosek o dofinansowanie sporządził Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba – Cieszymy się, że nasz wniosek został pozytywnie zweryfikowany. Dziękujemy ministrowi Warchołowi za czuwanie nad tym wnioskiem bo każde wsparcie dla naszych OSP jest bardzo ważne – mówi burmistrz Wiesław Ordon.

Nie jest to pierwsze wsparcie jakie z Funduszu Sprawiedliwości popłynęło do Nowej Dęby. Dzięki dobrej współpracy nowodębskich samorządowców z ministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem udało się pozyskać 250 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego ultrasonografu dla miejscowego szpitala. Dodatkowe 50 tysięcy dla lecznicy „od ministra” zostało przekazane na walkę z COVID-19. W Nowej Dębie utworzono również punkt pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, który w całości finansowany jest ze środków resortu sprawiedliwości. Samorządowcy wierzą, że dobra współpraca z wiceministrem Marcinem Warchołem zaowocuje dalszym wsparciem inicjatyw lokalnych.

Jak dodaje wiceprzewodniczący Tomasz Wolan rada miejska obecnej kadencji kładzie duży nacisk na wsparcie OSP. Do tej pory zwiększono stawkę godzinową za udział w akcjach bojowych, oraz przeprowadzono remonty w remizach Cygany, os. Dęba, os. Poręby Dębskie, Jadachy, Chmielów. W chwili obecnej trwają kalkulacje dotyczące możliwości zwiększenia ekwiwalentu dla kierowców wozów bojowych za tzw. „gotowość” i konserwacje aut.

21 KOMENTARZE

 1. Fundusz sprawiedliwości wspiera także przebranego biznesmena z Torunia który w obecności Pana Ziobry który mu klaszcze , mówi że jak ksiądz pedofil I ulegnie pokusie to normalne

  • Kogo on nie wspiera lub kogo jest w stanie jeszcze wesprzeć aby być na topie i u korytka? Poplecznik wesołego do bólu i smutnego zarazem „Ziobrysty”

  • Na nowe mundury Panie Ministrze już poszły pieniądze z np. z budżetu oś. Poręby Dębskie w tamtym roku. Więc co Pan jeszcze załatwi , co już jest dawno załatwione i przypisze sobie lub Panu przypiszą Misiewicze z Nowej Dęby?

 2. No fakt… Nowe mundury są artykułem bezwzględnie pierwszej potrzeby jaką trzeba zaserwować wiosce…. Tam lans w nowiutkim mundurze w święta jest nobilitacją społeczną w oczach innych

  • Ani chybi teraz Grzes przeniesie sie do Tarnowskiej z Porab i bedzie w Stokrotce paradowal jak paw w nowym mundurze

 3. Na rozbudowę więzienia i polepszenia tym samym życia kryminalistom kasa jest, na nowe mundury kasa jest, ale na to, by posterunek policji funkcjonował 24/7 kasy nie ma…Beka z narodowych czepionów, którzy dostali amnezji.

 4. Na stronie urzędu piszą ze obecne sukcesy sa dzięki Serafinowi sprzed 3 lat. To mundury załatwił na bank Flis Jasiu, ale stronniczy portal o tym nie wspomni!

 5. Na remonty, rozbudowy kasa dla OSP Jadachy kolejny rok z rzędu, a teraz kolejne…
  Dla Tarnowskiej Woli remonty, zakupy, a ile wyjazdów?
  Trochę nie bardzo ten podział. W gminie jest 8 jednostek OSP, a nie dwie

 6. A co słychać u ZSL-owców we Wrzawach? Stolik się odwrócił i stoją cicho w kolejce, żeby dotrwać na szpitalu do czasu przyjazdu nowej jednostki?

  Mimo, że dojenie idzie w najlepsze w czasach, kiedy ludzie nie wchodzą do urzędów, to czuć, że w nowej technicznej epoce po grypie ciężko będzie jopkom z przydługawymi nogawkami od rolniczego garnituru

  Amazon, Google, CD Projekt, Mittal, Volkswagen AG…
  Widać po wodzu Wiesiuksie Długiej Nodze, jak mu Japończycy dali pofikać przy samochodowych szybach, siedzi posiwiały przy Rzeszowskiej

  „Panie, przecież załatwialiśmy im biskupa na święcenia hali…”

 7. nie istnieje coś takiego jak mundur bojowy
  ubranie specjalne albo mundur galowy ( wyjściowy) ewentualnie ubranie koszarowe

 8. Panie Weber pana znajomości z Panem Wolanem są szyte tak grubymi nićmi że nawet komendant wojewódzki o tym wie. Śmiech na sali to co pan autor postów pisze. Kiedy zwiedził Pan Panie Wiceministrze strażnicę w rejonie Gminy Nowa Dęba? Jakoś sobie nie przypominam.. Pan Wolan jest hobrongiewka na wietrzę która wieje wraz z wyborami …. żenada!!

  • Wiesiovy wprowadził ministranta w interesy przy Betonplatz Operation, inni przy innych wałach. Teraz młody trzyma ich za jaja, bo dużo wie. Jak ministrant coś schrzani, zaczynają wokół niego działać, wtedy ministrant dokręca wora swoim pryncypałom tu i tam, a tamci nic nie mogą. Muszą się trzymać z nim do końca. Jest w tym jakiś rodzaj wynaturzenia w stosunkach, ale jak sobie sami dali ukręcić wora dla pieniędzy…

 9. Minister Ziobro wczoraj powiedzial na konferencji ze z koalicji nie wychodzi ale bedzie glosowal przeciwko ustaleniom tej koalicji w glosowaniach Sejmowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here