DAMIAN DIEKTIARENKO DEMENTUJE POJAWIAJĄCE SIĘ W KAMPANII KŁAMSTWA

101

Kandydat na burmistrza Damian Diektiarenko opublikował na portalu społecznościowym Facebook post w którym odniósł się do najczęściej pojawiających się w tej kampanii kłamstw. Poruszył w nim temat Szpitala Powiatowego, Rodzinnych Ogródków Działkowych, instytucji gminnych a także wątek garaży i zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22:00.

W tej kampanii padło wiele kłamstw, półprawd i manipulacji na mój temat. Na prośbę moich wyborców postanowiłem zająć publicznie stanowisko w tych ważnych dla nas wszystkich sprawach – mówi Damian Diektiarenko.

Treść posta:

STOP KŁAMSTWOM
W tej kampanii padło wiele kłamstw pod moim adresem. Cel był jeden: oczernić mnie w oczach Mieszkańców. Przejdźmy do rzeczy:

1️⃣Nie istnieje temat likwidacji Szpitala Powiatowego – w minionej kadencji jako radni miejscy udzieliliśmy ogromnego wsparcia finansowego dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Dokonaliśmy również inwestycji przy przy Szpitalu (nowe parkingi i oświetlenie). Mimo, że szpital podlega staroście, jako burmistrz będę dążył do tego by ten Szpital rozwijać i wspierać.

2️⃣Rodzinne Ogródki Działkowe – przez lata sam miałem działkę. W minionej kadencji wybudowaliśmy ulicę Ogrodową (droga dojazdowa do ROD) oraz sukcesywnie utwardzaliśmy jej dalszą część. Każdego roku przyjmowaliśmy budżet w którym ROD-y otrzymywały dotacje na rozwój. Byłem częstym gościem na zebraniach i uroczystościach ROD. Działkowcy wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Gwarantuję Wam jeszcze większe wsparcie niż do tej pory. Nie pozwolę nikomu zlikwidować ogródków działkowych.

3️⃣Pracownicy Urzędu, SOSiR, SOK, MGOPS, PGKiM – wszyscy oni wykonują bardzo ciężką pracę o czym wielokrotnie się przekonałem. Wbrew kłamstwom nie zamierzam dokonywać żadnych rewolucji w tych placówkach i nie zamierzam nikogo zwalniać. Uczynię jednak wszystko co w mojej mocy, aby pracownicy tych instytucji otrzymali wreszcie godne podwyżki uposażeń.

4️⃣Garaże – sam przez wiele lat miałem swój garaż. Wiem jakim sentymentem darzą je ich właściciele. Nie pozwolę na likwidację waszych garaży. Poprawię drogi dojazdowe do nich i o oświetlenie, a tam gdzie nie ma prądu wykonamy stosowne inwestycje.

5️⃣Prohibicja po godz. 22:00 – zakaz ten wprowadzono uchwałą przygotowaną przez urzędującego burmistrza w 2018 roku. Nie byłem wówczas radnym, więc nie brałem udziału w tym głosowaniu. Jako burmistrz postąpię zgodnie z wolą mieszkańców naszego miasta. To będzie Wasza decyzja!

Proszę Was abyście przekazali te informacje wśród swoich dziadków, znajomych, przyjaciół. Sam nie jestem w stanie dotrzeć do każdego z nich.

 

Do materiału załączono infografikę:

Źródło: Facebook

101 KOMENTARZE

 1. Plotki i straszenie to sprawdzona metoda w tym grajdole. Ekipa wójta mogłaby zrobić doktorat i habilitacje na tej metodzie. Suseł też to uwielbiał. Człapał w kwadratowych butach i za długich portkach i mulił. Panowie F. z osiedla Dęba też mogłyby uczyć jak należy puszczać plotki. Dziwię się tylko, że nieustannie ludzie wpadają w te pułapkę. Cytując klasyka: coś jest nie tak z tym społeczeństwem :D

  • Z tymi panami F to strzał w dziesiątkę jeden opowiada niestworzone historie wyssana z palca a drugi to potrafi zadrzeć głowę w górę gardzić ludźmi i pokazywać innym że jest się kimś lepszym od innych

 2. Najlepsza jest akcja z prohibicją. Sam wielki DE-TE pluł że to Damian wprowadził. Tymczasem uchwałę o zakazie sprzedaży alko po 22 przygotował Ordon a poparli to jego radni jeszcze w 2018 roku, pod koniec kadencji. Ale nie przeszkadzało to Darkowi zionąć jadem i wychwalać pod niebiosa Pisowczyka Wiesława. O likwidacji szpitala plotkę puszczał pewien ginekolog. I zastanawiam się jak człowiek z wyższym wykształceniem może mówić, że burmistrz zlikwiduje szpital który podlega staroście oraz radzie powiatu. To tak jakby mówić, że burmistrz zlikwiduje poligon albo zlikwiduje policje. Nonsens. I co gorsze tych plotek nie rozsiewają jakieś stare biedne babinki które nie rozumieją co się dzieje, tylko robią to ludzie których chciałoby się uważać za inteligentnych jak wspomniany Darek i wspomniany ginekolog.

  • O, widzę, że ktoś tu ma ból doopy :-|
   Malutki anonimowy człowieczku, wrzuć proszę jakiś cytat, screen lub inny dowód na poparcie swoich słów. Kiedy „plułem” i „zionąłem jadem” na Damiana? Jeśli nie masz takich dowodów to lepiej zamilknij.
   Damianowi, jako kandydatowi, zadałem pytanie o prohibicję bo byłem ciekaw jego spojrzenia na tę kwestię. Nigdzie nie sugerowałem, iż to Damian jest autorem uchwały o prohibicji. Nie otrzymałem odpowiedzi ale nie mam o to pretensji. Widać uznał, że nie jest to temat na internetową dyskusję. Świadczy to o jego klasie. Natomiast niektórzy jak widać mają z tym problem i żółć ich zalewa ale nie mają cywilnej odwagi wystąpić z otwartą przyłbicą żeby porozmawiać i wolą atak „w kominiarce” i zza rogu.
   Przypomnę, że sedno tego artykułu i komentarzy pod nim to sprawa kłamst i oczerniania, więc… ktoś tu chyba wpadł we własną pułapkę ;-)
   Burmistrza Ordona też nigdzie nie wychwalałem wprost. Dociekałem jedynie poparcia dowodami pewnych zarzutów lub oskarżeń bo – tak jak zaznaczyłem w pewnej rozmowie – lubię rzetelność publicznej debaty. Jeśli ktoś to uznał to za „wychwalanie” to jego sprawa a nie mój problem. Ani mnie to grzeje ani ziębi.
   Uprzedzając dalszą dyskusję – jako wywołany niejako do tablicy postanowiłem zabrać głos ale na dalsze zaczepki nie będę odpowiadał. Chyba, że ktoś podpisze się imieniem i nazwiskiem.
   Dariusz Tomczyk

  • Teraz jeszcze marian walnął post na fb, plującą do Damiana że w 2019 zmienił uchwałę — ZMIENIŁ !! nie uchwalił to nic innego nie ciśnie sie na usta jak – marian Ty deb**u ;/

  • Przypomnij sobie program pewnego komitetu wyborczego z poprzedniej kadencji. Jednym z punktów była współpraca że strażą miejską. Po wygranych wyborach zlikwidowano straż miejską.

  • A ten DD to tylko płacze, wszyscy biedaka atakują, krzywdę mu straszną robią, a on taki uczciwy po prostu dzieciak

 3. po drugie za takimi decyzjami pomijając szpital bo to naprawdę jest coś z kosmosu wymyślone jak burmistrz miasta może likwidować szpital który podlega staroście i powiatowi. a o o ogródkach , garażach itd to na to musi być zgoda rady miejskiej , który radny by do tego rękę przyłożył , żaden !!!!!!!!!! kolejne kłamstwo pod potrzebę kampanii . także dobrze ze pojawił sie ten artykuł .

 4. Prawo jest takie, że burmistrz NIC NIE MOŻE ZLIWKIDOWAĆ. Decyzje o utworzeniu lub likwidacji czegoś podejmuje RADA MIEJSKA! Burmistrz wykonuje uchwały. Skład rady miasta już znamy. Kto z nich miałby likwidować szpital, pgkim i resztę? Sami widzicie jak wielkie kłamstwa się puszcza w tej kampanii byle tylko zachować stołki.

 5. myślicie ze ogródki by zlikwidował ????? seriooo przecież każdego kto by tylko o tym wspomniał na drugi dzień by na taczkach wywieźli . proszę myślmy samodzielne i nie powielajmy takich bzdur ..

 6. Najlepszy sposób na zdetronizowanie każdego to puszczanie plotek i szczucie przez swoich ludzi a nam obecnie panujący właśnie tak robi. Panowie z Tarnowskiej Woli, Cygan czy Chmielowa pamiętą czasy władzy przed 89 rokiem i chętnie przez lata do nich powracają przez rozsiewanie nieprawdziwych informacji. Karmią tym ludzi zwłaszcza starszych, bo wiedzą, że ciężko zdementować te bzdury. Starsze osoby nie są biegłe w internecie i nie wiedzą często co się dzieje aktualnie i nie zdają sobie sprawy, że są tylko narzędziem.

  • W polpharmie? Czyli tam gdzie pracuje giermek Ordona Wojtuś Ser…..? Ten któremu Damian Diektiarenko odebrał funkcję przewodniczącego rady miejskiej? No to ja już nie mam więcej pytań. Jak ktoś wierzy w opowieści skrzywdzonego Wojtusia no to sam sobie szkodzi.

 7. A co ten Tomczyk pisze bzdury. Nie było go w Chmielowie.
  Ale ja mu odpowiem
  1. Nikt nie uciekł
  2. Pan Damian na koniec zebrania w Chmielowie w wolnych zapytaniach i wnioskach powiedział, że za nim wyjdzie chce zabrać głos: złożył życzenia świąteczne kończąc zdaniem że robi się duże inwestycje a nie robi małych np odwodnień rowów itd. Bo się ludzie 10 lat upominają.
  3. Nie jest teraz burmistrzem i nie będzie odpowiadał na pytania dlaczego tego nie zrobił.

  Tomczyk to niech się zajmie Cyganami a od Chmielowa wara.

 8. Damian, dzisiejsze wyjaśnienia są ok i były potrzebne bo sama kilka z nich słyszałam, ale wczorajsza deklaracja o tym, że Pan Grzęda nie będzie zastępcą burmistrza to potężny plus dla Ciebie.

  • To trz było celowe działanie ich sztabu straszyć grzedą . Taka to polityka dobrze ze zdementowanie

  • Ordonowcy straszą Grzędą a potem się Ordon na tle bloków Grzędy nagrywał bo sam mimo 20 lat obietnic żadnego nie wybudował. Przecież to jakiś absurd.

 9. Jak ludzie mogą ciągle głosować na Ordona i później narzekać, że nic się nie zmienia tylko jest dziadostwo i brak rozwoju! Nie pójście na wybory jest też oznaką akceptacji obecnego stanu rzeczy w naszym grajdołku. Weźcie sprężcie tyłki i idźmy w niedziele zmienić te nijakie rządy !

 10. Że ci nos od tych kłamliwych pytań nie urusł jak Pinokiu to ja się dziwię. Może teraz ja zadam pytania:
  Czy to prawda że wolisz polecieć w kosmos lub w różowy obłok zamiast sprawować urząd Radnego i siedzieć na komisjach i sesjach???
  Czy to prawda że wolisz lewicę od prawicy i dlatego startujesz z prawicowego komitetu z tęczą na ramieniu ???
  Czy to prawda że miałeś lifting na plakaciku z lewicowym serduszkiem dla PSL???
  Czy to prawda że nadal będziesz mówił jak ksiądz na kazaniu manipulacyjnymi słowami mając na uwadze tylko swoje dobro ???
  Czy to prawda że nie lubisz Nowej Dęby dlatego tak często siejesz zamęt i spustoszenie ???

  • Tak zgadza się marian tomczyk startował z lewicy do Sejmu na posłsa a teraz wielki prawicowiec z ordonem na czele

 11. A rozsiewanie plotek zupełnie poniżej pasa na sołectwach jest już strasznym chamstwem. Jak można ze względu na nazwisko rozsiewać głupoty, że Damian jest ukraińcem? Trzeba być kompletnym odklejeńcem, żeby takie cuda mówić i takim samym dzbanem żeby w nie wierzyć. A swoją drogą czy nie słyszeliście państwo takich kłamstw od urzędujacego?

 12. To wygląda na metodę na”męczennika”. Jeszcze tylko brakuje, żeby przed samymi wyborami z banerów lały się łzy. Może nie będzie tak źle.

  • Nie myl pojęć, publiczne dementowanie bzdur a metoda na „męczennika” to dwie rozne sprawy.. idąc tym tokiem myslenia to co? , mozna pozwalac na wygadywanie takich nonsensow ktore robią wode z mozgu niektorym ludziom ? I potulnie wierzyc ze nikt z nich tego nie łyknie?? Ja mysle ze wiele osob czekalo na takie publiczne wyjasnienie pewnych kwestii.. teraz maja screeny i podkladke w razie gdyby cos sie mialo zmienic w tych kwestiach

 13. Dobre chęci Ordona, ile to on nie chciał zrobić, ile to mieszkań miał nie nabudować, ale nic z tego nie wyszło. Owoców żadnych. Więc ludzie nie dajcie się po raz kolejny nabrać na te jego slogany, które po raz kolejny pozostaną bez pokrycia. Znowu usłyszymy, że rząd zawalił, że rada nie taka, że ciężko było u wojewody czy, że w urzędzie marszałkowskim nie dali, że decyzje środowiskowe lub inne nie pozwoliły mu zrealizować obietnic z ulotki wyborczej. Jak można tyle lat na to jego pustosłowie się nabierać? Głosujemy za zmianą!

 14. Do” Ja się pytam” Wojtuś Ser… już od kilku lat nie pracuje w Polpharmie, więc nie on rozsiewa tam plotki. Tam jest inna ” Wolna Europa”

 15. Dla Pana Damiana walka oczywiście jest nierówna „dwóch na jednego”. Nie może być, nie miał prawa trzeci kandydat brać udziału
  w wyborach, jaj mógł zabrać mu głosy. Ale już w ilości i wielkości banerów zdecydowanie wygrywa p.Diektiarenko i o tym nawet słowem nie wspomni. Mógłby się pochwalić.

  • bez składu i ładu, w koalicji WO i MK zupełnie o co innego idzie niż w banerach. puknij się w czoło jak nie rozumiesz

 16. Oczywiście już kolejny raz. Alkohol po 22. Co za temat. Gość promujacy sport i wałkuje temat zakazu sprzedazy alkoholu po 22. Masakra. Jak potrzebuje, niech sobie kupi na zapas.

 17. Duzo osob popiera Damiana i na niego zaglosowalo i zaglosuje teraz, ale nie moga tego mowic otwarcie bo… Domyslcie sie czemu….

  Powodzenia Damian

 18. A w SOSiR głosują na Ordona bo tam jedna babka ma parcie na szkło i wszystkich straszy że przyjdzie nowy i wszystkich pozwalania, a Ordon to jakiś jej ziomek czy ktoś to ją pewnie wepchnie na dyrektora po znajomości …

 19. Kłamstwa.
  1 uchwała anty alkoholowa sprzedaż po 22. 00 zabroniona. Została uchwalonz za poprzedniej Rady i Burmistrz ją przygotował z wielkim naciskiem.
  Uchwała lub opinia Rady Wiejskiej z Chmielowa zmusiła Do jak najszybszych kroków burmistrza i Nową Radę z przewodniczącym Damianem Diektarenko na czele do odblokowania zakazu na stacji benzynowej oraz przy sklepie na strefie obok Pilkington Automotiv Poland.

  • Deweloper buduje żeby zarobić.
   Aptekarz sprzrdaje leki żeby zarobić.
   Lekarz leczy i w ten sposób zarabia.
   Pracownik dezametu czy nauczyciel też nie wstają o 7 rano z dobrego serca, tylko po to by zarobić na chleb. Każdy zarabia jak umie. Jedynie Ordon od 30 lat z dobrego serca z pieniędzy podatników wyjął ponad 2 bańki. Ale jemu wolno.

 20. Dlaczego mówi się w spotach wyborczych obecnego burmistrza o inwestycjach z poprzednich kadencji np termomodernizacja. Masakra

 21. Właśnie właśnie. Czepiliście sie DD a Wiesiu się śmieje . Nic nie robił. A wy rozliczanie gościa który kandyduje po raz pierwszy. Rozliczny burmistrza z obietnic i z realizacji. Z kadencji na kadencję przepisuje obietnice wyborcze a ludzi nic.

 22. Mam nadzieję że po tych wszystkich kłamstwach ludzie w końcu otworzą oczy i zechcą zmian w tym naszym mieście.
  Damian murem za Tobą ! Trzymam kciuki !

 23. PODOBNO W AKCJI PLAKATOWEJ W DEBIE PRZY TABLICY radni się pogryzli ZĘBAMI CZY TO PRAWDA…HA TO SIE NADAJE DO TVN CZY KTOŚ WIE COŚ WIĘCEJ

 24. Tyle lat obiecanek, a młode nadal uciekają tam gdzie jest życie…

 25. Ja przypomnę że Marian Tomczyk i Helena Tłusta głosowali za kandydatura DD na przewodniczącego Rady Miejskiej, gdzie uzyskał 100 procent poparcia.. ot cała prawda…

 26. Pytam w czym przeszkadza prohibicja? Za dnia halasuje stzelnica, Rzeszowska ztirami, noca mamy wzgledna cisze. Tak tesknicie za nocnymi krzykami?

  • Co Wy wszyscy z tym alkoholem. Do 22-tej można go kupić wszędzie. A później to młode niech idą spać, a nie szaleją
   W psychiatryku 60% leczonych to alkoholicy.To coś chyba mówi!!!

 27. Kto by nie wygrał niech w końcu coś zrobi z naszym miastem..Przede wszystkim ściągnąć firmy by kasa z podatków była a za tym nakręcała się lokalna gospodarka. Czemu nikt. Nie myśli o zalewie straszy to na sam widok, porobić ławki, kwiaty na sądzić alejka, kajaki c,y łódki by dopłynąć na wyspę, fajne oświetlenie. Tak samo wieża ciśnień wizytówka miasta a ruina, też ten teren można fajnie zagospodarować.

  • widzisz lasowiak i głosujcie dalej na tego ordona to wszystko co napisałeś to za rządów tego wać pana

  • Wpierw wymienic chodniki bo sa nie przydatne dla wozkow inwalidzkich, nie da sie jechac po tych nierownosciach

 28. Panie Damianie, gdyby nie pykło, może warto pomyśleć o starcie do Parlamentu Europejskiego. Europoseł to nie burmistrz ale zawsze ktoś.

 29. Jakie to żałosne . Usłyszał gdzieś jakieś plotki i prostuje . Prostuje się coś o czym konkurent mówi gdzieś w wywiadzie a nie to o czym ludzie sobie plotkują w jakimś zakładzie pracy . Jeszcze brakuje żeby siedział i płakał z tego powodu

  • Wy anonim wczoraj chwaliliście Diektiarenkę jakby był zbawcą narodu, a dzisiaj jedziecie po nim jak po burej suce...

   Pewnikiem musicie jakiś zejzajer chlać, bo 'truskawka’ tak nie poniewiera człowiekiem… Przyznajcie się. Dykta czy Borygo ? A może jakieś grzybki, co? W końcu obok lasu mieszkacie…

  • Prostuje sie zeczy, ktore nie sa prawdą a robia ludziom dzbanom wode z mózgu. Poza tym masa ludzi slyszala setki bzdur i dopytyją , chyba maja prawo wiedziec ? Zalosni to są tacy jak ty wlasnie, wskakuj w gajer i kandyduj cwaniaku, ciekawe ile klamstw i bzdur bedziesz w stanie przemilczec na swoj temat

 30. Czas najwyższy żeby ktoś zrobił sprzątanie w tym burdelu gdzie żeby pójść do normalnej pracy to można nic nie umieć ale trzeba znać kogoś kto tą pracę załatwi, gdzie szefami są ludzie którzy szydzą ze swoich pracowników, wyzywają ich od najgorszych ale szefami są, bo są znajomymi burmistrza, chyba nie ma na całym świecie drugiego takiego grajdoła.

  • A to jest jakiś problem kupić sobie wcześniej? Dziwne, że tak banalna kwestia dla niektórych jest wyzwaniem nie do przeskoczenia.

  • Dokładnie prosiłem przez całą kadencję radnych by zajęli się Bydłem nad Zalewem pod wiatami w czasie okresu wakacyjnego do Dziś tam Cisza nocna nie obowiązuje

  • W kazdym normalnym miescie czy w kazdej normalnej polskiej gminie nie ma czegos takiego jak prohibicja To jest wymysl chorych ludzi

  • Rambo, w każdym normalnym mieście czy w każdej normalnej gminie, ludzie potrafią się zachować i spożywają alkohol z umiarem nie wszczynając burd i nie drący ryjów po nocach. Prohibicja to jedyny możliwy ruch, względem baranów, którzy nie potrafią po procentach zachowywać się w normalny sposób.

   Wódka i piwo jest dla normalnych ludzi, a dla baranów woda z kałuży albo kwaśne mleko. Najwyżej sraczki dostaną.

 31. Tadeusz I Toruński . W normalnym mieście czy na wsi jest normalna straż miejska , jest policja i jak ktoś drze ryja po 22 to dostaje mandat albo jedzie na izbę wytrzeźwień. A u nas było tak że pijani darli ryja a straż miejska wtedy jeździła pod zakłady żeby tego nie widzieć. Bo strażnicy miejscy na widok pijanego mieli pełne gacie

  • Nie zmienia to faktu, że po wprowadzeniu prohibicji jest mniej afer na mieście, a zwłaszcza w okresie letnim.

 32. Żaden strażnik miejski w Nowej Dębie nie miał jaj . Oni mandaty dawali jakiejś babci co chciała sprzedać sobie jaja pod filarami albo dziadkowi który żle zaparkował a pijanych się bali jak ognia

 33. To nie dementowanie tylko kampania wyborcza bo ja dowiaduje się o tym wszystkim dopiero z komentarza kandydata na urząd BURMISTRZA. MIMO WSZYSTKO POWODZENIA.

  • No ok Ale nie mierz wszystkich swoją miarą, moze ty jeden nie wiedziales akurat ale uwierz mi ze gdyby nie lawina pytan i wiadomosci dotyczacych tych spraw to by Damian nie zawracal tym gitary..

 34. Nazywając naszą młodzież bydłem to przesada i brak wychowania i kultury sam jako mieszkaniec już emeryt i mieszkaniec nad osiedlu północ nigdy nie zauważyłam by ktoś z młodych zachowywał się niegrzecznie. I NA KONIEC JAK MY JUZ STARSI EMERYCI ŻEŚMY SIE ZACHOWYWALI BEDAC MLODYMI LUDŹMI.

 35. Widać , że pijacka morda broni tego co Warchoł powiedział , że jest przeciw sprzedaży alkoholu na stacjach paliw . Jakby tak zabronili to redaktor by w nocy nie miał gdzie kupić alkoholu

 36. Moim zdaniem Damian powinien się skupić na zyskaniu poparcia u osób 60+, gdyż młodych jest zdecydowanie mniej w naszej gminie. Trzeba skruszyć beton Wieśka

 37. co wy za tym łorodnem? Co on dobrego zrobił, już nie przez ostatnia kadencję ale przez wszystkie? W mojej opinii to osoba hamulcowa. W czym wiesiek pomógł już w ostatniej kadencji radzie miasta aby gmina się rozwijała? Co takiego dobrego wprowadził w życie, a niech będzie zaproponował ( dla ułatwienie) aby mieszkańcom żyło się lepiej?
  Ludzie zobaczcie jak się rozwijają podobne miasteczka, jak wykozrystują szansę. Pzryszłość to nie muzea ( niestety ale takie mamy czasu, nad czym sam ubolewam), tylko rozwój młodych ludzi i próba ich zatrzymania w mieście. A przede wszystkim stworzenie warunków aby nie tylko zostawali w Debie, ale także ściagali innych i byli zachętą, bo tu warto mieszkać i pracować. Wiem że dęba to miasto emerytów, ale dlaczego….?
  Jak i czym wiesiu potrafił przyciągnąć nowych inwestorów, którzy by płacili podatki, a z których gmina się rozwija.
  Podajcie mi jeden sensowany argument, dlaczego go nie zmienić i nie spróbować czegoś swieżego i nowego?

 38. Panie Damianie jeśli Pan zostanie burmistrzem, proszę się zająć sytuacja młodzieży w naszej gminie. Kręgielnia, McDonald, kluby itd… Miejscami, gdzie można się spotkać, pogadać, spędzić czas, a nie włóczyć po lasach lub jechać do Tbg. Szkola Muzyczna I stopnia, szkoły językowe. Licea profilowe z naprawdę dobra kadra, profilami, bo niedługo szkoły średnie u nas padną……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here