Przetarg na budowę parkingu przy ul. Kwiatkowskiego (Kościuszki 8)

11

Gmina Nowa Dęba ogłosiła 5 marca przetarg na budowę długo oczekiwanego parkingu przy ul. Kwiatkowskiego (pomiędzy blokami Kościuszki 8 i Kościuszki 12).

Nowy parking będzie służył zarówno mieszkańcom jak i klientom pobliskich punktów handlowych. Poprawi się także płynność ruchu w tej części miasta.

Zakres prac obejmie budowę 18 miejsc parkingowych (w tym 2 miejsc dla niepełnosprawnych), instalację 3 nowych opraw lamp LED oraz oznakowanie. Oprócz nawierzchni parkingu z płyt ażurowych nową nawierzchnię zyskają chodniki łączące parking z blokiem przy ul. Kościuszki 8. Termin realizacji to 90 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Planowana inwestycja to kontynuacja działań służących poprawie dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Osiedlu Północ. Po przejęciu terenów pod drogami przez gminę od Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (proces zakończono w roku 2018) zrealizowana została droga nad Bystrzykiem. Dalsze prace, wewnątrz osiedla, planowane są na kolejne lata.

11 KOMENTARZE

 1. A na parkingu miedzy Kościuszki 1 a 8 dziurska takie, że plomby z zębów wypadają. Nie ma pieniędzy na remont, ale 50 m dalej wybudują drugi parking. Gjenjalnie – jak to u burmiszcza.

  • Bo tam więcej osób skorzysta? Może to jest jakiś argument? Mi np wcale nie zależy czy kiedy 1 a 8 będzie parking może to nie być wcale, ale już ten co budują jest ważny bo korzysta z niego dużo osób które tak jak pisze w artykule kupują w sklepach albo idą do banku.

  • Nazwa ulicy nie wzięła się z kosmosu, tylko stanowi odzwierciedlenie jakiejś rzeczywistości. Tak więc, skoro stać cię na willę, to i na oświetlenie też

 2. a co z wybudowanymi wcześniej parkingami gdzie duża część miejsc parkingowych ulokowana została pod drzewami, co skutkuje porannym widokiem samochodów obs_ran_ych przez nocujące na drzewach ptaki.

  • A co było wcześniej; nocujące na drzewach ptaki czy samochody?

  • To Miasto bylo obsrywane od gory przez kawki a na dole przez pieski, ale jaki Pan taki kram

 3. Ci co teraz się cieszą z parkingu, poczekajmy jak będą upały, będziecie chodzić do lasku koło zalewu stać w tych gównach

 4. Nie da sie wszystkiego zrobić od razu dobrze by bylo zrobic odcinek drogi od wieży ciśnień do sowieckiego toru myślę że to powinno być zrobione w pierwszej
  kolejności jesto okienko na swiat wszystkich rowerzystow .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here