Do starostwa, gminy Baranów Sandomierski i Tarnobrzeg trafiły pieniądze na poprawę stanu dróg xnowe

20

Symboliczne czeki na inwestycje z Rządowego Funduszu Dróg 2023 samorządowcom ze Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, gminy Baranów Sandomierski i  miasta Tarnobrzega wręczył dziś, 22 lutego, wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Spotkanie samorządowców z ministrem zostało zorganizowane w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

– Rząd wspiera inwestycje drogowe na każdym poziomie, w całym kraju – mówił podczas spotkania Rafał Weber. – Przyjęliśmy strategię mocnej poprawy infrastruktury drogowej, zarówno na poziomie gminnym,  powiatowym i wojewódzkim. Naszą strategię realizujemy przez różnego rodzaju fundusze, m. in. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Na ten rok przygotowaliśmy kolejne środki finansowe  – w skali całego kraju to 5 miliardów złotych, które zostaną rozdysponowane i przekazane jednostkom samorządu terytorialnego. Kilkanaście dni temu został rozstrzygnięty jeden z pierwszych naborów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i w ten sposób pierwsze 3 miliardy złotych trafią do samorządów. U nas, na Podkarpaciu wsparcie uzyskało 108 inwestycji gminnych i powiatowych, a w powiecie tarnobrzeskim i w mieście Tarnobrzegu są to łącznie 4 inwestycje.

Czek w wysokości 960 tysięcy złotych trafił do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Odebrał go starosta Jerzy Sudoł, któremu towarzyszyli trzej członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Jacek Rożek oraz Marian Grzegorzek i Marek Ożga.

Starosta Jerzy Sudoł podziękował ministrowi Weberowi za wsparcie zaznaczając, że dzięki takim funduszom zmienia się nie tylko powiat, ale cała Polska, poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców, powstają nie tylko drogi, ale też chodniki i przejścia dla pieszych. –  Pieniądze z Rządowego Funduszu Dróg  trafią do gminy Grębów, gdzie realizowana będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej – dodał starosta.

Za to wsparcie podziękował także Marek Ozga, członek Zarządu Powiatu i radny z gminy Grębów zaznaczając, że ścieżka ta powstanie w Zabraniu, w ciągu dróg bardzo uczęszczanych, gdzie jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarówki przewożące kruszywo do budowy dróg. – Ta ścieżka  poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Zabrnia – podkreślił Marek Ożga.

Czek w wysokości 2 milionów 510 tysięcy  562 złotych na wsparcie dwóch zadań odebrał burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur. Jedno zadanie będzie polegało na przebudowie układu komunikacyjnego w obrębie kolejowego terminala przeładunkowego w Woli Baranowskiej, drugie będzie kontynuacją inwestycji w Skopaniu, gdzie w ubiegłym roku został wybudowany łącznik dróg wojewódzkich, czyli skrót łączący dużą część gminy Baranów Sandomierski z Tarnobrzegiem.

Czek  w wysokości 782 tysiące 401 złotych  odebrał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Za te pieniądze naprawiona zostanie ulica Rusinowskiego.

/ Powiat tarnobrzeski

20 KOMENTARZE

 1. Może jeszcze po dupie mamy tego Webera całować , że dał nam swoje pieniądze na drogi ?????? Pieniądze na drogi nam się należą jak psu buda bo po to każdy kierowca w cenie paliwa płaci podatek drogowy . Więc Pan Weber łachy nie robi

  • Po prostu mają ludzi za debili i wykorzystują niewiedzę tłumu grając wielkich dobrodzejów :) Paradne.

   To kasa wypracowana przez ludzi z podatków, z UE, a Ci taka pucerka jakby dawali z własnej kiesy :)

 2. Pytanie retoryczne: ciekawe skąd tą kasę wziął? Z drukarki czy zabrał ludziom z podatków? Wielcy dobrodzieje. Żeby robić z z tego taką szopkę tylko po to żeby ludzi czarować przed wyborami….Skandal
  Oddział PeKaO SA do likwidacji!!!!!!!!

 3. A Ty idz i Webera całuj bo wyciągnął z banku swoje oszczędności i dał na drogi . Napiszą , że od siebie dają a plebs to wszystko łyka jak bociek żaby hahahaha

  • Wątpliwości wokół „charytatywnej działalności” Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Co budzi największe kontrowersje? Bloger Matka Kurka pisze, że „Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów””. – Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi – czytamy na kontrowersje.net.

  • WOŚP, nie chcesz nie dajesz, czego nie rozumiesz?

   Z kolei popatrz na takich polityków. Gołocą ludzi z kasy do cna, o nic nie dbają, układy, układziki, rozkradają co się da, a kto za to wszystko płaci? My, czy Ci się to podoba czy nie :) Tutaj nie ma dobrowolności, więc jadą równo :)

  • @Robi 25 lutego 2023 at 23:19
   Mnie nie interesuje, czy Robi daje na tacę w kościele czy nie i nie pytam o to. Ale jestem ciekawy, dlaczego Robi pyta WOŚP o coś, co Robiego „i wielu innych” nie interesuje?

 4. Interia napisała że dużo arsenu , czyli tej arszenikowej trucizny, jest w brązowym ryżu, który legalnie leży sobie na półkach sklepowych...

  A że Interia ma sojusz z rządem, więc należy jej wierzyć. (nigdy nie została źle zweryfikowana przez PiS)

 5. Wpisując się w debilną narrację tutejszych komentarzy, pragnę donieść że na obiad miałam dziś mielone

  A popijałam kompotem z jabłek. Słodkim, bo mnie stać na cukier…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here