Fuszerka na stadionie. Bieżnia nadaje się do całkowitej wymiany! xvideo

89

Sparciała i odpadająca nawierzchnia, niedziałający rów z wodą czy problemy funkcjonalne związane z ustawieniem zraszaczy murawy to główne mankamenty jakie niemalże od samego początku zakończenia robót modernizacyjnych pojawiają się na nowodębskim stadionie.

Modernizacja bieżni wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną kosztowała 1,5 miliona złotych. We wrześniu 2017 roku, w blasku fleszy i obecności wielu zacnych gości dokonano hucznego otwarcia obiektu. Problem w tym, że bardzo szybko pojawiły się widoczne gołym okiem problemy z dopiero co oddanym do użytku obiektem.

Mieszkańcy pytali o nieprawidłowości

Za realizację inwestycji z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba odpowiadał wiceburmistrz Leszek Mirowski, oraz podległy mu referat inwestycji nad którym wiceburmistrz sprawował bezpośredni nadzór. W trakcie budowy bieżni do naszej redakcji docierały krytyczne głosy mieszkańców co do sposobu realizacji tego zadania. W sierpniu 2016 roku, na naszym portalu opublikowaliśmy tekst zatytułowany „Czy prace na stadionie przebiegają jak należy? w którym pytaliśmy o poprawność realizowanej inwestycji- Inwestycja jest realizowana w należyty sposób, współpraca z wykonawcą i inspektorami nadzoru jest prowadzona na bieżąco,  pojawiające się problemy i trudności mają charakter “normalny” przy tego typu inwestycjach,  bardzo specjalistyczny charakter obiektu wymaga wzmożonej ostrożności i uwagi. – zapewniał wówczas burmistrz Leszek Mirowski.

Podwykonawca: „Inwestycja jest źle zrobiona”.

Kilka dni temu na zaproszenie przewodniczącego Damiana Diektiarenko, na nowodębskim stadionie odbyło się spotkanie robocze radnych, podczas którego zapoznano się ze stanem inwestycji. Na własne oczy można było zobaczyć połataną bieżnie, odpadające płaty nawierzchni, oraz wybulwienia traktu. Obecni na stadionie użytkownicy obiektu, wskazali szereg innych wad, w tym nieszczelny rów z wodą czy zraszacze które podlewając murawę zatapiają tory do biegania. – Jestem bardzo zaniepokojony tym co zobaczyliśmy. Ta bieżnia kosztowała nas bardzo dużo pieniędzy. Dlaczego bieżnie robione w tym samym czasie w innych miastach, np. w Baranowie Sandomierskim są wykonane poprawnie, a nasza się rozpada i wygląda jakby miała 50 lat? – pytał na sesji przewodniczący rady. – Kto jest temu winien, kto popełnił błąd? – dodawał.

Radny Tomasz Kopeć zrelacjonował jak wyglądał jeden z ostatnich przeglądów bieżni, w jakim brał udział. – Obecny na tym przedstawiciel wykonawcy, a jeśli się nie mylę był to konkretnie podwykonawca, powiedział wprost: „ta inwestycja jest źle zrobiona. Zobaczymy co będzie po zimie”. To były pierwsze słowa jakie powiedział na tym spotkaniu.

Na pytania radnych odpowiadał burmistrz Wiesław Ordon, pomimo że jego zastępca odpowiedzialny za realizację tego zadania siedział tuż obok niego. Burmistrz Wiesław Ordon stwierdził, że w jego ocenie urząd dopilnował tej inwestycji, a przyczyny takiego stanu bieżni będą mogły zostać wskazane w ekspertyzie, którą miasto zamierza zlecić w przyszłym roku budżetowym. – Szukamy teraz kozła ofiarnego tak jakby zastępca burmistrza czy kierownik referatu coś źle zrobił – bulwersował się burmistrz Ordon. Problem jest i musimy go rozwiązać – dodawał.

Kolejna fuszerka burmistrzów: „Były planty, były schody, a teraz bieżnia”

Jak zauważył radny Paweł Grzęda, to kolejna milionowa inwestycja w naszej gminie która została źle wykonana. Przypomniał fuszerkę jaka miała miejsce na plantach, krzywe murki, wystające płyty granitowe, niedziałające oświetlenie ziemne. Przypomniał również fuszerkę przy robotach remontowych domu kultury, oraz zalewu. – Jest to kolejna inwestycja, która skończy się sądem i zapewne te sprawę tak jak i poprzednie gmina przegra. Każda z dużych inwestycji była źle prowadzona, czy to przez poprzedniego czy przez obecnego zastępce burmistrza. Poprzednik pana Mirowskiego nie nadawał się do swojej funkcji i jak widać nie nadaje się do niej pan Mirowski – mówił radny Paweł Grzęda. W tym samym tonie wypowiadał się radny Tomasz Wolan: – W wyniku fuszerek straciliśmy mnóstwo pieniędzy, łącznie około milion złotych z dotacji unijnych. Ostatnio na naprawę schodów które były źle zrobione gmina wydała ćwierć miliona złotych. Proszę sobie wyobrazić ile inwestycji moglibyśmy zrobić gdyby nie te fuszerki i błędy?

Podobnego zdania był radny Hubert Kopeć:Nowa Dęba jest pionierem w poprawkach. Jak nie planty to schody i dom kultury. Taka bieżnia powinna bez problemów służyć 20 lat, a po niespełna 3 jest w opłakanym stanie.

Radni z „obozu burmistrza” też widzą te fuszerkę

Radny Łukasz Serafin, który udokumentował szereg wad inwestycji i przedstawił ich zdjęcia burmistrzowi, zwrócił się do radnych Stanisława Rawskiego i Stanisława Skiminy o ich opinie w tym temacie – Byliście państwo z nami na wizji lokalnej. Bardzo was proszę, powiedzcie co widzieliście, żeby nie było, że nasze uwagi to jakiś „atak polityczny”. Obaj „przywołani radni” potwierdzili, że wady widać gołym okiem. – Podzielam wcześniejsze opinie na temat jakości wykonania. Bieżnia w sposób widoczny nadaje się do wymiany, szczególnie na odcinku od ulicy Rzeszowskiej. Myślę, że został popełniony jakiś błąd – powiedział radny Stanisław Skimina

PODSUMOWANIE

Jak słusznie podkreślali samorządowcy, modernizacja stadionu nie jest pierwszą wadliwie wykonaną inwestycją w naszej gminie. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, pod rządami burmistrza Wiesława Ordona i jego pracowników doszło do szeregu skandali inwestycyjnych o których informowano na naszym portalu i w ogólnopolskich mediach:

1) „Budowlana fuszerka w centrum Nowej Dęby”

2) „200 tysięcy za 2 toalety i 25 tysięcy za 3 metalowe słupki”

3) Nielegalny transfer 1,2 mlna złotych z kasy gminy? Ujawniamy dokumenty”

4) Schody domu kultury do wymiany. Rażące zaniedbania urzędników.

5) Odejście poprzedniego zastępcy burmistrza Wiesława Ordona

Powstaje pytanie, dlaczego w innych miejscowościach można realizować inwestycje bez fuszerek i bubli budowlanych, a pod kierownictwem burmistrza Wiesława Ordona nie jest to możliwe? Dlaczego nowodębski podatnik kolejny raz musi ponosić koszty błędów i zaniedbań urzędników i wykonawców? Jaki jest sens utrzymywania w gminie zastępcy burmistrza, skoro ten nie radzi sobie z powierzonymi mu wyzwaniami lub sposób załatwiania tych spraw budzi szereg wątpliwości? Wydaję się, że nie prędko otrzymamy odpowiedzi na te pytania.

 

89 KOMENTARZE

  • Uwierz mi że tak tam zainwestował swoją wyobrażnie,ale zostawmy jego podworkowy folklor,ten miły człowiek powinien dawno być odwołany zd stanowiska,za brak kompetencji w urzędzie

 1. Na takich bublach się robi hajs. Musi być spierdzielone aby ktoś mógł zarobić. Pytanie skąd taki parasol ochronny służb specjalnych odpowiedzialnych za kontrolę tego typu działań?

 2. Hahaha znam kilka firm które już od dawna mnie pytają jak dostać sie do was do przetargu :) w tej gminie wykonawca jak sołtys wysoko siedzi, dużo bierze i za nic nie odpowiada!

 3. Podpowiem panu Ordonowi starą śpiewkę. Mówić w mediach, że winny inspektor nadzoru i wykonawca, a Mirowski super facet i że dzisiaj dzielnie wystąpimy do sądu i odzysamy kasę. To, że za około 5 lat procesów sądowym gmina przegra i zapłaci koszty sądowe, już nikt nigdy nie zapyta o to.

  • To Julian nie widział co robią nie widział innych bieżni , potrafił tylko zachwalac jaka super bieżnia że odwodnienie ma A woda po deszczu stoi jak na drogach w Dębie A tego typu bieżnie to żywotności nie maja w większości on też powinien za to odpowiadać wkoncu to pod jego okiem było robione i było super

 4. Ordon znowu robi z mieszkańcow debili i dobrowadza naszą miejscowość do ruiny! Na to pieniadze są a na garaze dla mieszkancow ktorych DRUGI raz wyrzucacie z miesca w ktore włożyli wlasne pieniądze to nie ma? Ciekawe dlaczego? Bo nie opłacało sie nie dalo sie z tego do własnej kieszeni wziąć?

 5. Kolejna fuszerka.. Wszystko przeciw a nie dla mieszkancow. Planty maly lasek zalew stadion… i jeszcze ordon grabi garazowiczow bo pobiera opłaty za dzierżawę nie swojej działki i fałszuje dokumenty ! Poważnie tego nie widzicie co ordon robi?

 6. Kolejna kompromitacja. Wtopione pieniądze na inwestycje i oczywiście teraz na masę ekspertyz jak do tego doszło . Nieudolność jak w pysk strzelił.

 7. Przewodniczący zmienił tylko z inicjatywy na zaproszenie i tylko Lans Rajców. Gdzie byli jako mieszkańcy jak było to Remontowane chyba tutaj mieszkali Przewodniczący od kiedy z Piłką jest związany nie widział …nie znał się Teraz Olśnienie.

  • Do tej inwestycji nie został dopuszczony nikt z klubu! Nie konsultowano tego nawet z olimpijczykiem Grzegorzem Sudołem a co dopiero z ziarenem który wtedy był prezesem. Wrzucasz tego typu komentarz juz od kilku miesięcy zmieniasz tylko pojedyncze słowa. Świadczy to o twoim ogromnym kompleksie wobec niego. Sam fakt że zasiadasz do komputera żeby poświęcić na wpis kilka minut jasno sugeruje że jest dla ciebie ważną osobą w życiu. Musisz mieć bardzo nudne i nieszczęśliwe własne.

  • Do Miszczunia
   Jesteś w Bardzo Dużym Błędzie . Śmieszy Mnie jak i Wiekszość mieszkańców Jego Pomysły z których Nic Nie Ma . A skoro Ty jesteś w temacie to powiedz co z Inicjatywą na Jana Pawła po Śmierci chłopaka zostało coś zmienione….Jak też TIR koło Hali stał i nadal stoi Przykładów jest Mnóstwo .

 8. Wiecie co? Jakby o fuszerce trąbił Grzęda i Ostapko to byłoby że wymyślają. Ale skoro o bublu mówi Julek Zięba co nie jeden stadion w Europie widział to znaczy że prawda jest po stronie oponentów Orodna. Wnioski wyciągać sami.

 9. Wszystkim pracownikom samorządowym zamknięto gęby strachem !!! Nie powiedzą nic złego o Ordonie i jego przydupasach , o złych inwestycjach, o remontach i fanaberiach np. rzemyka. Jeden Julo się się odważył ! Brawo trenerze . Szacun !

 10. Litania…
  1. Basen, korty.. ruina
  2. Planty – lampy świeca nie świeca, ławki kiepskie, murki odchodzi farba..
  3. Pływalnia – szatnie i wc grzyb,
  4. Orlik przy pływalni ruina, nawierzchnia w stanie tragicznym
  5. Stadion, bieżnia – kiepsko
  6. Zieleń miejska – tragedia (.. Niech redaktor zapyta ile drzew zostało wyciętych na plantach i w małym lasku ale ile zostało posadzonych…)
  7. Mały lasek park tragedia. Zepsute zabawy, tyrolka od sierpnia stoi, ławki połamane, itd…
  8. A na koniec KONKURS ZAGADKA… Proszę wskazać prawidłowo działająca studzienkę… 30h deszczu i sieć rzeczna na całym mieście.
  Szkoda tego wszystkiego

  • 6. Zieleń miejska – tragedia

   Dodam jeszcze, że jemioły na drzewach więcej niż gałęzi (planty i podwórze koło szewca).

 11. Teraz zabraniają biega na stadionie żeby nie zniszczyć biegając po bieżni która przecież do tego ma służyć, niestety osoby na nieodpowiednich miejscach zajmują się tym A nie mają pojęcia,większość jak nie wszyscy nigdy nie widzieli innej bieżni więc nie mają porównania

  • Ty, Amator chodziłeś kiedyś do szkoły? Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad sensem swojej wypowiedzi, a przede wszystkim nad stylistyką

 12. Cieszy mnie ze na Sesji dano wycisk Wojtowi, ale wiem z obserwacji ze krytyka splywa po nim jak scieki do kanalizacji. wiec pytam KIEDY REFERENDUM O DWOLANIE?

 13. Powiem tak. Każdy człowiek ma prawo do błędu i pomyłki. Rozumiem, że w nawale obowiązków i wydarzeń dnia codziennego można coś przeoczyć. Jeśli jednak wtopy i fuszerki stają się normą to albo mamy do czynienia z oszustwem albo z głupotą. Jedno i drugie powinno skutkować natychmiastową dymisją. Nie stać naszego Miasta na taką bezradność.

 14. W związku z podłymi, wyssanymi z brudnego palca insynuacjami, stwierdzić muszem jakoby iż w warunkach rzeczywistości przedwrześniowej, na tle ogólnego regresu, tak ekonomicznego, jak i społeczno-politycznego i to zarówno w warstwie pryncypiów merytorycznych jak i w głęboko zacofanej warstwie sanacyjnej infrastruktury, szczególną nieudolnością i brakiem koncepcji, rysował się ogólny bilans białka, który to bilans jak powszechnie wiadomo, wyznacza tak kompetentność czynników odpowiadających za ekonomikę w każdym społeczeństwie jak i świadczy w sposób najbardziej widoczny jak sprawy te są zabezpieczone…

 15. Wójt to sobie wie kogo na zastępcę wybrać. Przeciez ten wice to nawet do rwania wiśni sie nie nadaje bo by pewno spadł z drabiny i złamał drzewko ;) jaki wójt taki zastępca.

 16. Panowie radni. Jest ostatnia szansa wbicia szpilki w poprzednią władzę i obecnego Pana burmistrza, aby odeszli w konwulsjach tam gdzie ich miejsce. Na przyszłość to pan Grzęda niech obejmie stanowisko osoby która byłaby odpowiedzialna i kontrolowała firmy które wygrywają przetargi na remonty w mieście. Niech zostanie takim Aniołem Nowej Dęby. Niech patrzy im na ręce o każdej porze dnia, niech wyłapuje wszystkie niedociągnięcia i wady materiałowe.
  Takie pytanie, a czy remont stadionu nie był czasem robiony w jesiennych już terminach, chyba nawet pisano o tym i jak to się teraz ma do tego co teraz widzimy? Słowem zostało spierdil….nie bo i pogoda była jaka była, na ostatnią chwilę? Ktoś coś wie na ten temat?

 17. Te trzy słupki za 25 tysi to jeszcze stoją pod domem chłopa ? Te toj-tojki w cenie mieszkanka po 100 tys za sztukę są czynne już wszystko szlag trafił? Nie mieszkam w dębie ale ciekawym.

 18. W wyniku fuszerek straciliśmy mnóstwo pieniędzy, łącznie około milion złotych z dotacji unijnych – powiedział pan Wolan! To ja z innej beczki – ciekawe ile dopiero straci Miasto i Gmina na wprowadzeniu nikomu niepotrzebnej w tym mieście uchwały politycznej antyLGBT

  • Ani grosza gmina nie straci z tego tytułu. Dodam że taką uchwałę przyjął sejmik województwa podkarpackiego, który rozdziela środki unijne. Wg twojej logiki całe Podkarpacie nie dostanie dotacji. Polecam oglądać mniej TVN. Co ciekawe za uchwałą przeciwko ideologii LGBT głosował Marian Tomczyk, były kandydat Zjednoczonej Lewicy do Sejmu. Uchwały przeciwko ideologii LGBT podejmują samorządy gdzie większość mają członkowie i sympatycy partii PiS. Pan Wiesław Ordon zapisał się do PiS około pół roku temu.

  • Przecież Polin to kraina miodem i mlekiem płynąca, więc po co ludzie wyciągają rączki po kasę z jakichś funduszy? Jedno przeczy drugiemu. Zwykła tektura i puste pozy.

 19. Odsłuchałem nagrania sesji i powiem szczerze, że byłem nieświadomy , że takie jaja się dzieją ze stadionem ! Planty, zalew, sok , wycinka dzrzew , to wola o pomstę do nieba ! – lub raczej do prokuratury .

 20. bieżnia bieżnią , może się zdarzyć, pewnie to jest jakiś gorszy materiał nie trzymający standartów i zadziałały też czynniki atmosferyczne, ale i tak najlepsze będą kible i światełka led..

 21. Grabisz sobie Anonim ale cię pocieszę, nie ma takiego anonima, którego nie można zdemaskować, a potem już z górki. Rozumiesz o czym mówię czy trzeba Ci przeliterować.

 22. Do: Khhh Może,kurwa jak swoją ksywkę piszesz z dużej litery,to szanuj też innych ludzi ,jeśli nie dlatego że jest Burmistrzem to chociażby z zwykłej przyzwoitości.Ty coś zrobiłeś dla Nowej Dęby kmiocie. I jak szanujesz tak swoje miasto to pisz z dużej litery,nie mówiąc o tym ,że pisownia się kłania.

  • No, tfój język czysto polski…. Ale, nigdy nie jest za późno aby skończyć podstawówkę. Na ten rok szkolny jeszcze możesz się załapać….

  • za bardzo sie miotasz w tym twoim bełkocie, co wskazuje na to ze dopiero co wróciłeś z rekolekcji partyjnych pisu. a tak swoją droga czy chodzi ci o „burmiszcza” wiesława o. ? tego samego , który zamienił ładne, zielone miasto z możliwościami rozwoju w zabetonowaną wiochę zwaną nową dębą, z której wszyscy uciekają ? jeśli tak to on nie zasługuje na ani dużą a na małą literę, tak jak ty nie zasługujesz aby swoimi cuchnącymi wypocinami zatruwać nam tutaj świeże powietrze….

 23. ten z ksywką z dużej litery.Jesteś zwykłym chamem i bucem.Jestem bezpartyjny , ale nie trawię cweli,którzy plują na swoich rodaków tylko z tytułu tego ,do jakiej nacji politycznej należą , albo mają inny światopogląd.Jesteś tępym młotem i jedzie od Ciebie z daleka ścierwem. To tacy jak ty cuchną gdzie się pojawią , bo plujesz dookoła jadem jak stara zdegustowana swoim życiem ropucha. I ty masz najmniejsze prawo do oceniania kogokolwiek i za cokolwiek,a tym bardziej kto na co zasługuje.Spotkałem w swoim życiu dużo takich krzykaczy jak ty, którzy nic w życiu nie osiągneli ale do oceny innych są pierwsi .Jesteś zwykłą wszą, która żeruje na organizmach ludzkich.Tyle w temacie.

 24. Anonim,pozdrów redaktorka,z moich informacji wynika ,że jesteście że sobą bardzo blisko.Tego ćwieka ,którego tak bronisz nie będę komentowaĺ szkoda mojego czasu na plugastwo.

 25. Do Anonim. Coś nie jest warte funta kłaków, czyli inaczej coś jest nic nie warte,bez wartości.Jak chcesz błyskać elokwencją to usiądź przy książkach zamiast sadzić farmazony na portalach i poczytaj troszkę, bo w szkole to raczej żadko bywałeś. Chciałbyś błysnąć tylko wiedzy ni hu, hu .I nie podskakuj Anonim bo Ci taką renomę zrobię na portalach, że Ci w pięty pójdzie.Nie dziękuj.

 26. Nie myślcie tylko czasem, że ta fuszerka jak i wszystkie inne wcześniejsze i te, które będą w przyszłości wynikają ze złej woli burmistrza lub osób mianowanych przez burmistrza do nadzorowania tych inwestycji. Bo niby jak człowiek z wyksztalcenia humanista, który był nauczycielem historii może skutecznie zarządzać miastem? Jakie ma kompetencje i skąd ma czerpać wiedzę do tego? Czy otacza się ludźmi z odpowiednim doświadczeniem, którzy potrafią skutecznie nadzorować inwestycje gminne? Weźmy dla kontrastu takiego Grzędę. Gość za co się nie weźmie wszystko kończy sukcesem. Bloki na Szkolnej, bloki na Leśnej, dwa hotele, przedszkole, Stokrotka, siłownia i wiele innych. Jakoś nie słychać nigdzie o żadnych poprawkach bo ten człowiek wie jak to się robi i z pewnością nie zdobył tej wiedzy na studiach magisterskich. Zgadnijcie teraz ile osób w gminie zagłosowałoby na niego gdyby wystartował w wyborach na burmistrza? 10-20% a może mniej? I to tylko dlatego, że to prywaciarz czyli pewnie oszust, kombinator i będzie wyzyskiwał ludzi. Takie jest myślenie ludzi w tej gminie i nie tylko tutaj. Niestety podobną ścieżką idzie Tarnobrzeg, gdzie prezydentem również jest nauczyciel historii, a w radzie miasta zasiada kilku nauczycieli. Myślicie, że ludzie Ci poprowadzą Tarnobrzeg po ścieżce rozwoju? Jak to jest, że największe szkolne nieuki to później często dobrze prosperujący biznesmeni i menadżerowie? Warto się nad tym zastanowić i pomyśleć komu powierzamy majątek gminy patrząc szczególnie na to co dana osoba osiągnęła dotychczas i czy umie wyciągać wnioski z popełnianych błędów, bo wiadomo że nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

 27. Poranek .Buca to poszukaj wśród swojej rodziny.A jak jesteś taki mocny to umówmy się w jednym miejscu i podzielę się z tobą swoimi argumentami solo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here