Dobiega końca budowa parkingów pomiędzy ulicami JP2, Krasickiego i Al. Zwycięstwa

1

Właśnie dobiega końca długo oczekiwana budowa osiedlowych miejsc postojowych na podwórku zlokalizowanym pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Krasickiego i Al. Zwycięstwa.

Problem był znany władzom miasta od wielu lat, jednakże dopiero teraz udało się go rozwiązać. Z braku parkingów, mieszkańcy okolicznych bloków musieli parkować na trawniku. Czarę goryczy przerwała interwencja służb mundurowych, którą opisywaliśmy w październiku 2018 roku w tekście pt: „Przez brak parkingu sypały się mandaty”.

Mimo „cichego pozwolenia” na parkowanie wzdłuż ulicy, ktoś zgłosił sprawę na tzw. Krajową Mapę Bezpieczeństwa. Policja nie miała wyboru i musiała podjąć działania, które okazały się bardzo kosztowne dla mieszkańców. Wówczas sprawa stała się „polityczna„, a obietnica realizacji parkingów wkomponowała się w trwającą kampanię samorządową. Jak się okazało, tym razem nie skończyło się na pustych słowach: – W swoim programie wyborczym zawarłem deklarację, że jeżeli zostanę radnym to podejmę działania aby parkingi w tym miejscu powstały – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. – W lutym w raz z radnymi poświęciliśmy tej sprawię komisje gospodarki przestrzennej i inwestycji. Dziękuję za wsparcie tego działania i zaangażowanie radnemu Łukaszowi Serafinowi, oraz pozostałym kolegom. Obecnie zadanie jest realizowane i mam nadzieję, że będzie służyło mieszkańcom – dodaje.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here