Alternatywny dojazd do miasta? Ta droga jest ważna dla mieszkańców sołectw

48

Ostatni remont mostu na Drodze Krajowej nr 9 w Nowej Dębie, po raz kolejny przypomniał o konieczności budowy alternatywnego dojazdu do Rozalina, Tarnowskiej Woli i gminy Baranów Sandomierski. Gigantyczne korki spowodowały, że gminna droga polna łącząca wyżej wymienione sołectwa z Nową Dębą odżyła na nowo.

Na konieczność budowy drogi łączącej ulice Ogrodową w os. Dęba z Rozalinem (wyjazd obok kapliczki) wielokrotnie zwracał uwagę sołtys wsi Damian HajdukGdy na krajówce dojdzie do wypadku lub jakiejkolwiek blokady, cały ruch samochodowy idzie właśnie tą trasą. Ta droga łączy sołectwa z miastem i ze strefą ekonomiczną – tłumaczy sołtys. Temat ten na ostatniej sesji Rady Miasta poruszył również radny Stanisław Rawski: – W tamtym roku przy robieniu wiaduktu na „dziewiątce” zgłaszałem konieczność zajęcia się tym tematem. Nawet zasypanie dziur i wyrównanie tej drogi byłoby już dużym udogodnieniem.

Koszt wykonania tej drogi według obowiązujących standardów i wymogów prawnych bez wątpienia będzie sięgał kilku milionów złotych. Wydaję się, że warto byłoby nawiązać w tym temacie współpracę z Lasami Państwowymi, dla których trasa ta może być „drogą wyrębową”, a więc kwalifikującą się do dofinansowania inwestycji z budżetu państwa. Innym, tymczasowym rozwiązaniem może być budowa drogi szutrowej, w standardzie Lasów Państwowych. Taką drogę wykonano w okolicach oczyszczalni ścieków i sprawdza się bardzo dobrze. Wszystko zależeć będzie od woli samorządowców, oraz możliwości finansowych przyszłych budżetów.

48 KOMENTARZE

 1. Wysypać kamień, zasypać dziury, wyrównać. Co roku łatać ubytki. Za jakiś czas ten kamień będzie naturalną podbudową i wtedy wystarczy dywanik asfaltu.

 2. Ciekawe czy ten pomysł spodoba się radnemu Marianowi Tomczykowi który na jednym z wielu swoich kont fejsbkukowych puszczał petycję przeciwko budowie drogi metalowca zwanej dzisiaj śmiśniewicza. Czy tutaj też radny Tomczyk będzie wspierał inicjatywy przeciwko tej drodze?

 3. Zróbcie wreszcie łącznik Strefy z tylnią bramą Dezametu od strony Huty Komorowskiej, gdzie wójt Majdanu poprowadził elegancki asfalt pod samą bramę. Jest tam przejście piesze otwierane dwa razy na dobę i dziura w siatce na przejazd rowerem 24h. Bramka wychodzi na 100 m bitej drogi, którą można zaasfaltować i zrobić bramę na samochody. Mieszkańcy gminy Majdan teraz jeżdżą do nas do roboty 3 km na około i zatykają Kościuszki o 15.00

  • Wojsko musiałoby się zgodzić żeby droga powstała ,a to jest raczej niemożliwe ze względu na fabrykę amunicji , a jeżeli byłaby zgodą to wasz burmistrz i tak by jej nie zrobił , co jest dla mnie śmieszne że tylko jedna droga jest na strefę

 4. Dlaczego wójt z Majdanu Królewskiego potrafił zrobić drogę z Majdanu poprzez Hutę Komorowska ,przez Durdy i Knapy do Woli Baranowskiej jako alternatywa w razie zablokowania DK-9, a u nas zawsze nic się nie da zrobić.
  Może nowi radni rozwiążą ten problem,a warto się tym tematem poważnie zająć.
  Jak co to udać się do wójta z Majdanu,on doradzi,skoro nasi urzędnicy w gminie nie widzą tego problemu pomimo petycji mieszkańców Rozalina.Ale po co stwarzać sobie problem.
  Drodzy radni liczę że rozwiążecie ten problem i powstanie droga asfaltowa do Rozalina.
  Pokażcie gminie że się da.

  • Ci w Urzędzie Miasta przychodzą 7,27 i już myślą o 15,29 . Więc takiej Weny nie ma na inne myślenie a i jeszcze ta ma tak dom zrobiony ten tak i już 15 ta . Po Co na przód wyskakiwać i roboty sobie i innym nadawać i za chwilę Rajcy zrobią wycieczkę objazdową i o nie tak i tak dalej…

 5. W tej Dębie nie może być normalnie jak Prawie Wszędzie Urząd Miasta przekręty TSM to samo krętactwo w godzinach pracy są lepsi od Urzędników bo wszystko kupią i załatwią dwa metry kwadratowe kostki tydzień układają. Wie może ktoś jak się skończyło zamieszanie z gazem u Mieszkańców z Faktu . Jak można tutaj żyć normalnie ……

  • Skoro nie możesz żyć normalnie w mieście, może wróć do siebie na wieś. Nie będzie parkingu, gazu. Tylko swojski zapach gnoju i kurze gówna.

  • ktosiek Ale Ty tępy jesteś a co Ci przeszkadza Swojski zapach . Umiesz czytać ze zrozumieniem od tego Dziadostwa to szlak trafia człowieka . Drzewo koło basenu i zalewu leży drugi rok pomyślał ktoś co z tym zrobić …..Myślenie Boli..

 6. Mnie nie interesuje kto wykonywał tą drogę ,gmina czy powiat czy z dotacją UE, ale dało się wybudować.Wójt był zainteresowany i są efekty.
  A u nas zawsze problemy,może w końcu radni podejmą ten temat i w porozumieniu z Nadleśnictwem da się opracować dokumentację i położyć dywanik asfaltowy.

  • Jest takie powiedzenie.
   Do konia nie podchodź od zadu.
   Do byka od rogów.
   A z debilami nie wchodź w dyskusję by nie zniżyć się do ich poziomu.
   Wybacz ,że Ci ubliżyłem ale to nauczka na przyszłość aby nikomu nie ubliżać.
   Weź sobie to przesłanie do serca i zapamiętaj na całe życie.
   Dużo zdrowia Ci życzę.
   A jeszcze zanim coś napiszesz to zastanów się czy nikomu nie ubliżasz,chyba że masz problemy zdrowotne.

 7. taaa, Bo Wój z Majdanu Królewskiego robi w Gminie Tylko drogi, nawet dla zająców w Hucie ze trzy km , takich dróg jest kilka w Hucie Komorowie Krzątce praktycznie donikąd.

  • Za to ten z Dęby ma problemy w każdej sprawie Np. takie Zarzecze jest asfalt i ciach , z 60 – 70 metrów asfaltu brak i to w miejscu gdzie Zarzecze łączy się z Kolejowa. Można ? ,Można , ale tylko w we wsi Dęba.

 8. Właściwy czas na poprawę dróg szutrowych był przed remontem mostu. Już remont pierwszego mostu doskonale pokazał jaki jest ruch na DK9. Czasu na przygotowanie się lepiej do kolejnego remontu było dużo.
  Może alternatywny dojazd do strefy powstanie dopiero z obwodnicą?

 9. ogolnie rzeczbiorąc ruch na remoncie DK-9 szedł o 1000razy sprawniej gdyby „wielcy ha tfu sioferzy z krajowki jego mać” na wywrotkach nie bawili sie regulatorów ruchu odstep na 0,5 km najlepiej juz od krzywego mostu stac miec w dupie ze reszta juz z nerwow ich objeżdża bo przecież waćpan kierowca dupy nie ruszy moze tym jaki fotoreporter by sie zajął?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here