Droga przez las do Rozalina zostanie utwardzona

11

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o przekazaniu środków budżetowych na utwardzenie drogi leśnej prowadzącej do sołectwa Rozalin.

O potrzebie zajęcia się tą drogą pisaliśmy na naszym portalu w artykule pt.: „Alternatywny dojazd do miasta? Ta droga jest ważna dla mieszkańców sołectw„. Na konieczność budowy drogi łączącej ulice Ogrodową w os. Dęba z Rozalinem (wyjazd obok kapliczki) wielokrotnie zwracał uwagę sołtys wsi Damian HajdukGdy na krajówce dojdzie do wypadku lub jakiejkolwiek blokady, cały ruch samochodowy idzie właśnie tą trasą. Ta droga łączy sołectwa z miastem i ze strefą ekonomiczną – tłumaczy sołtys. O przekazanie funduszy na ten cel wnioskował również radny Stanisław Rawski: – W tamtym roku przy robieniu wiaduktu na „dziewiątce” zgłaszałem konieczność zajęcia się tym tematem. Nawet zasypanie dziur i wyrównanie tej drogi byłoby już dużym udogodnieniem.

Na wczorajszej (13.10.2020 r.) sesji Rady Miejskiej na wniosek burmistrza Wiesława Orodna dokonano przesunięć budżetowych umożliwiających zlecenie wykonawcy nawiezienie kamienia i wyrównanie dziur. Droga szutrowa będzie pierwszym krokiem do stworzenia alternatywnego dojazdu do miasta dla mieszkańców sołectw, a w przypadku wypadku drogowego lub innych zdarzeń na DK9 pomoże w rozładowaniu korków. W tej chwili Urząd Miasta rozpocznie procedurę poszukiwania wykonawcy. O szczegółach będziemy informować. –Dziękuję burmistrzowi i radnym za przekazanie funduszy na te drogę – podsumowuje radny Stanisław Rawski.

11 KOMENTARZE

  1. Widzę że Stasiu LGBT przebił w skuteczności Mariana z Cygan. Stasiu może i mało mówi, ale jak widać potrafi w kuluarach przekonać większość radnych do swoich pomysłów. Natomiast radny Marian Tomczyk głośno krzyczy, czyta apele i robi szum w internecie i na fejsbuku i nie wiele z tego wynika. Panie Marianie, mniej szumu, mniej wojenki , mniej polityki a więcej pokory i pracy. Cygany tylko tracą na pana wojence.

  2. To może przy okazji niech ” nawiezie” ulicę ogrodową, bo po ostatnich ulewach robi się tam katastrofa a burmistrz przecież obiecywał że to zrobi…

    • Rację ma Mieszkaniec – za chwilę znowu dziury się odnowią – szkoda kasy! lepiej poczekać na asfalt. Przykład macie na ulicy dojazdowej do ogródków działkowych na Dębie Rozalin i placu parkingowego przy Kościuszki na osiedlu północ (obok Hali Targowej). Były wielokrotnie wysypywane kamieniem, łatane i równane – na bardzo krótko -ponownie robią się doły.

  3. A kiedy będzie zrobiona sciezka rowerowa przez las od stacji kolejowej do Strefy Ekonomicznej mysle ze wielu kierowców by przesiadlo się na rower.A teraz tam jest tor przeszkód taka ścieżka rowerowa to nie majątek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here