Trwa modernizacja dróg w gminie Nowa Dęba

20
Fot. M. Marek / UMiG

Trwa modernizacja infrastruktury drogowej na terenie miasta i gminy Nowa Dęba. 

2 października 2020 r. została odebrana przebudowana ulica Majdańska w Nowej Dębie. Był to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Nowej Dęby remontów drogowych.  W ramach tego zadania na długości 543 metrów wykonawca przebudował nawierzchnię oraz zbudował 390 metrów chodnika. Wykonano też zjazdy do posesji oraz odwodnienie. Skarpy zostały wzmocnione płytami ażurowymi, a pobocza łamanym kruszywem. Na realizację zadania Powiat tarnobrzeski otrzymał dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. W przetargu na wykonanie prac najkorzystniejszą ofertę w wysokości 533 tys. zł złożyło Konsorcjum Firm PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik i PBI WMB Sp z o.o. w Sandomierzu. Przebudowę ulicy Majdańskiej do kwoty 100 tys. zł wsparła gmina Nowa Dęba. – O te drogę mieszkańcy zabiegali od wielu lat. Dziękuję w imieniu swoim, oraz radnego Michała Chmielewskiego, za wykonanie tego zadania – mówi radny Hubert Kopeć.  Nie jest to jedyna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo w osiedlu Poręby Dębskie. Właśnie rozpoczęła się budowa oświetlenia drogowego na ulicy Borowej. Dokumentacja projektowa na wykonanie oświetlenia przy ulicy Borowej została przygotowana już w 2018 roku. Podpisana umowa obejmuje realizację I etapu na około 400-metrowym odcinku od przejazdu kolejowego Linii Hutniczej Szerokotorowej w stronę skrzyżowania z ulicą Lipową. Do końca października 2020 r. zostanie tam zainstalowanych 11 lamp LED. Wartość zadania po przetargu wyniosła blisko 62,5 tys. zł, a wykonawcą jest firma ELRES Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Trwają również prace przy III etapie przebudowy dróg na nowodębskiej strefie ekonomicznej. Dotyczy: ulicy Witolda Thieme i ulicy Piotra Siedleckiego. W ramach prac na obu ulicach zostanie położone w sumie ponad 1000 metrów nowej nawierzchni z infrastrukturą odwadniającą i oznakowaniem. Dodatkowo na ul. Piotra Siedleckiego zbudowany zostanie ponad 300-metrowy chodnik oraz 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Zamontowane zostaną także 3 stojaki na rowery, a w sąsiedztwie budynku firmy Marma Polskie Folie powstanie przejście dla pieszych. Zadanie o wartości 1,158 mln zł wykonuje wspólnie konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika oraz PBI WMS Sp. z o.o. z Sandomierza. Termin realizacji upływa końcem października 2020 r. Na realizację tego etapu przebudowy dróg na terenie nowodębskiej podstrefy gmina Nowa Dęba otrzymała 722 tys. zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. – Cieszę się, że nasza strefa w ciągu ostatnich lat zyskała nowe drogi i parkingi. Czekamy teraz na rozstrzygnięcia dotyczące ulicy Śmiśniewicza. Jeśli uzyskamy dofinansowanie, to budowa alternatywnego dojazdu do strefy ruszy w przyszłym roku – mówi radny Paweł Grzęda.

 

20 KOMENTARZE

 1. Mieszkańcy ul. Majdanskiej czekali wiele lat na poprawę drogi a mieszkańcy ul. Wrzosowej i Jałowcowej czekają kilkadziesiąt lat na zrobienie jakiej kolwiek drogi dojazdowej do ich posesji czyli ul. Drozdowskiej którą teoretycznie rozpoczęto ale ukończenie nie zapowiada się w najbliższych paru latach? Nasuwa się pytanie czy mieszkańcy tych ulic dożyją jeszcze czasu kiedy będzie tam droga ??? Radni i burmistrz unikają tego tematu, dlaczego?

  • Niech mieszkańcy przyjdą na zebranie osiedlowe i przegłosują kasę na te drogi z funduszu osiedla. Dlaczego do tej pory ani przewodniczący osiedla ani osiedle nie zagłosowało przy podziale funduszu sołeckiego własnie na te drogi?

  • Nie zauważyłbym, że radny z osiedla i radni z większości unikają tematu. Co roku sukcesywnie są przeznaczane środki na drogę Drozdowską. Co prawda w tej chwili nie widać postępów,ale prace które są niezbędne sa wykonywane na tyle ile jest kasy. Wczoraj radny przyejchal na naszą prośbę i powiedział czarno na białym jak wygląda sytuacja,nie owijał w bawełnę. Dzięki,ze po tylu latach to ruszyło. Pora jeszcze na fundusz osiedlowy i na pracę na rzecz osiedla.

 2. A o ulicy Szypowskiego to żeście zapomnieli ? Kałuże po ulewach ,woda nie odpływa ,brak chodnika dla ludzi wracających z pracy i do pracy ,miejscowy ma po dołach chodzić żeby go nie rozjechało,w nocy ciemno jak w dupie ,to tyle panowie!

  • Szypowskiego należy do powiatu tarnobrzeskiego. Starosta złożył wniosek do wojewody o dofinansowanie remontu. 15 października powinny być wyniki naboru. Jeżeli wojewoda przyzna środki, wówczas remont ruszy w przyszłym roku.

 3. Dróg w Dębie do zrobienia jest pełno. Ale trzeba się zdecydować czy robimy drogi czy popierdołki i świecidełka przy których łatwo przeciąć wstęge i zrobic zdjęcie. Moim zdaniem to zabrać budżet Rzemieniowi bo i tak nikomu nie pokazuje faktur, a za ten odzyskany hajs zacząć robić drogi tam gdzie są potrzebne.

 4. Do mieszkaniec ze spotkania: ile jest zrobione? Czemu radny nie powie przed ustaleniem przekazania pieniędzy osiedlowych na inny cel, że jeśli zostaną te pieniądze przekazane na drogę drozdowską to gmina dorzuci i będzie utwardzona droga? Czemu te słowa wychodzą po ustaleniu budżetu sołeckiego? Czy tylko to jest ściema dla mieszkańców żeby dali spokój radnemu który miał w swojej ulotce wyborczej tę drogę w piorytetach?

  • Panie Przewodniczączy trzeba współpracować a nie rywalizować. Wez się Pan za robotę a nie za pijar i marketing przy zerowej pracy. Do kogo Pan przyszedl i pytał jakie inwestycje idą, jakie projekty trzeba kontynuować, kiedy wychodzi ważność? Niestety nie można wszystko ustalić jak się chce. Wcześniejsze wladze tez podjęły jakieś decyzje i trzeba je kontynuować. Pan Panie Przewodniczący tez miał na ulotce sporo. Mam nadzieje, ze w radzie nadzorczej PGKIM ugra Pan dla pracowników po pięć tysięcy zloty podwyżki, bo łatwo krytykować a nic nie robić.

  • Ale wczoraj czarno na bialym było powiedziane, ze przewodniczący nie zaprosił ani jego, ani drugiego radnego na spotkanie zarządu osiedla przy propozycjach budzetu i się z nimi nie kontaktowal. Przewodniczący nie zaprzeczył i powiedział że nie warto małych kwot dawać na inwestycje. To czekajmy kolejne 40 lat. Trzymajmy się faktów i budżetu, który jest dostępny dla wszystkich na stronie gminy.

  • przecież powiedzial czarno na bialym, że dziś rozmawial z burmistrzem na temat 4m drogi utwardzonej, bo wcześniej nie bylo o takiej drodze mowy. I przeciez co roku ida pieniadze na tą droge w tej kadencji. Proszę o fakty, nieraz przykre, ale fakty.

 5. Czemu pieniądze za teren po szkole na porębach nie poszły w większej ilości na rozwój tego osiedla? Np drogi oświetlenie, ogólnie to ciekawe na co zostaną one wykorzystane? Nowe slupki pod domem kultury? A można było za te pieniądze zrobić bardzo wiele na osiedlu i mieszkańcy byli by wdzięczni radnym i burmistrzowi

  • Fundusze z działki wylądowały na pokrycie deficytu. Wieksza kwota w tym roku trafia na Poręby Dębskie niż pozyskano za działkę. BANG

  • A dlaczego kasa za działkę miała trafić tylko do porąb? Czyli mam rozumiec że kasa z działki po kotłowni ma trafić do mieszkańców Krasickiego i szkolnej 7?

 6. To znd
  Czemu nie mają pieniądze za ten teren tam trafić ? Jestem zdecydowanie za tym czyj jest teren tym się należą pieniądze prosta sprawa… Czy za działki z sołectw Tarnowska alfredowka Chmielów jadachy są robione inwestycje na porębach?

 7. Ogólnie wszyscy się kłócimy teraz o winę tych rządzących czyli naszych burmistrzów ktorzy byli wcześniej no i obecny nasz władca który jest kłamcą chyba politycznym number one jedynie szkoda bo cierpią ludzie którzy uczciwie pracują i chcą tylko jedynie zwykłej drogi dojazdowej do domów.. prawda jest taka że nie ma nawet żadnej drogi oficjalnej dojazdowej a wydaje się pozwolenia na budowę a wedle słów jednego z radnych jest to tylko „droga do lasu” panie radny tam mieszkają mieszkańcy i mają rodziny ale pewnie to pana nie interesuje skoro nie ma pan tam działek i interesu..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here