Powstały bezpieczne przejścia dla pieszych

35

W Nowej Dębie powstały trzy nowe, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Wartość inwestycji to około 150 tysięcy złotych. Zadania zostały wykonane dzięki pozyskaniu rządowego dofinansowania. Przejścia są oświetlone i odpowiednio wyniesiono, co ma poprawić bezpieczeństwo i skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Zapraszamy do obejrzenia.

35 KOMENTARZE

  • I zginie więcej jak się piesi nie nauczą – że też muszą przestrzegać Prawa o Ruchu Drogowym.

  • Co z tego że kierowcę władza wsadzi do pierdla, skoro ty będziesz kaleką, albo nieboszczykiem. A wystarczyło wcześniej się rozglądnąć czy możesz wejść na ulicę czy nie…

  • te przejscia dla pieszych za 150 tys to za taka cene powinny byc podziemne !!! niech zyje biurokracja i wydawanie publicznej kasy przez urzednikow.

  • Policz sobie oświetlenie i panel fotowoltaiczny i do tego montaż i w końcu inflację, za darmo tego nie dostaniesz i za darmo ci nikt tego nikt nie zrobi.

 1. Nic poprawnie nie może być zrobione….po 48 godzinach przyklejane były światełka do asfaltu a już nie wspomnę o bateriach no Cyrk w krzakach stoją . Największe Umysły Gminy to Odbierali

 2. Odnośnie przejść – w samym centrum na skrzyżowaniu ulic JP II i Al. Zwycięstwa mamy 3 legalne przejścia oraz jedno wirtualne, ze zrobionym dojściem od placu mjr. Gryczmana! Po drugiej zaś stronie słupki na flagi państwowe i stojak na rowery! Nie można by tego przenieść na przeciwko i zrobić kostkę brukową na 4 przejście – zamykając tym samym układ skrzyżowania?! Pomyślcie samorządowcy, bo na chwilę obecną to bubel totalny!

 3. BRAWO. Oby jak najwiękcej takich przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo to podstawa! W terenie centrum miasta, gdzie chodzi dużo ludzi i dzieci nie można szarżować, jeździć szybko. Musi być bezpiecznie! Dodatkowo przejścia są dobrze wyeksponowane a do tego ładnie wyglądają. Są widoczne i lekko uniesione. Super! Oby takich miejsc więcej. Oby bezpiecznie!

 4. Nie ma bezpiecznych przejść dla pieszych gdy ich użytkownik nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa!zgodnie z zasadą lepiej być żywym i nie mieć racji niż martwym z racją kto miał w danej sytuacji pierwszeństwo,pieszy użytkownik ruchu drogowego nie ma karoserii dlatego zwany jest niechronionym.

 5. A ja zapytam o inna rzecz. Napis na miejskich szaletach „W związku z porą zimową toalety nieczynne”. Czyli co – jesteśmy jak te misie co na zimę zakopią się w gawrze i śpią w barłogu snem spokojnym do wiosny nie mając potrzeb fizjologicznych? O co chodzi – uryne i fekalia wydalamy tylko porą letnią? Miejskie szalety postawione za grube pieniądze podatników są nieczynne bo ktoś w magistracie tak sobie wymyślił? Ciekawe czy w innych miastach gdzie toalety funkcjonują też są tylko sezonowe? Paranoja

 6. Czym się tutaj chwalić?
  Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.
  Gdzie teraz jest redaktor fotograf, który tak robił zdjęcia bubla zwanego domem kultury?
  Wykonanie nie zapewnia żadnego zwiększonego bezpieczeństwa przy takim wyniesieniu..
  7 się głowiło, był artykuł na info.. a standardowo wyszedł bubel… :D

 7. Taki włodarz z fuzją w ręce i kieliszkiem w dłoni -to dopiero porządek zapanuje, fuzja jako wyraz tolerancji a kieliszek jako układy?!

 8. Wieczorem nie świecą światła ostrzegawcze przy tych przejściach, a powinny skoro jest panel fotowoltaiczny i akumulator w skrzynce. Koło sklepu sportowego jeszcze coś tam błyskał jeden, a teraz już nie. Pasowałoby się tym zainteresować bo inwestycja chyba jest na gwarancji.

  • Mieszka Mistrz Odbioru na Miejscu a jak nie to jeżdzi po Wsi wieczorami nie Widzi …Może nie chce widzieć bo U Niego kładą kostkę ale na pewno Lepiej

 9. Wykonawco do Serca przytul psa na kolana wez kota a jak ugryzie cie pchla {jak ta powyzej}nie zabijaj daj spokoj pchla to tez istota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here