ŚWIĘTO 18 PUŁKU ARTYLERII

3

18 Pułk Artylerii z Nowej Dęby miał dziś swoje święto. Na Placu Majora Gryczmana zorganizowano krotką uroczystość, podczas której będąca jeszcze na etapie formowania nowa jednostka wojskowa szerzej zaprezentowała się lokalnej społeczności. Mieszkańcy mogli podziwiać sprzęt wojskowy, pokaz musztry i wyszkolenia żołnierzy a także defiladę. Na uroczystości obecni byli dowódcy innych jednostek wojskowych, zakładów przemysłu obronnego samorządowcy różnego szczebla, oraz przedstawiciele innych formacji mundurowych. Na placu licznie zgromadzili się także mieszkańcy.

Na Placu mjr. Jana Gryczmana zgromadzonych gości powitał dowódca 18 pa. płk Piotr Męczyński. Niezwykle ważnym wydarzeniem było poświęcenie chorągwi 18. Pułku Artylerii przez księdza kapitana Michała Kollka, którą następnie z rąk zastępcy dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego, otrzymał płk Męczyński. Przekazanie chorągi miało duże znaczenie symboliczne i podkreśliło historyczną chwilę dla Pułku.

Obecni byli również samorządowcy: burmistrz Wiesław Ordon, przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, starostowie Jerzy Sudoł i Jacek Rożek.

3 KOMENTARZE

  1. Jak nie kościelne szopki to teraz pseudo armia pokazuje swoje wygłupy. Imprezy jak z głębokiego PRL, nie obrażając peerelowskich imprez masowych. Zaściankowa mieścina to zaściankowe zabawy dla mas. Dobrze że obwodnicę zrobią to już w mieście psy będą dupami szczekać.

    • Co do PRL i byłych capstrzykow na plantach oraz obowiazkowego uczestnictwa w marszach Święta Ludowego Wojska Polskiego to faktycznie ta sama propaganda wielkolepa PiSuaru! Co do obwodnicy to się z Tobą nie zgadzam, jest potrzebna jak psu buda, musi powstac wcześniej czy później, ot co!

  2. I lovku PRLowski ale jestes stary, zepamietasz tamten czas. Zloz wniosek zeby zrobiono obwodnice w centrum zeby psy mogly szczekac prawidlowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here