GDDKiA zbuduje chodnik w Tarnowskiej Woli

29

W środę 10 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyło się spotkanie z Dyrektorem Oddziału GDDKiA w Rzeszowie Bogdanem Tarnawskim oraz posłem Zbigniewem Chmielowcem. Na spotkaniu, które dotyczyło poprawy bezpieczeństwa oraz usprawnienia ruchu na drodze krajowej nr 9, dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o dotacji na budowę chodnika w Tarnowskiej Woli.

W obecności radnych oraz sołtysów burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon przedstawił dyrektorowi Bogdanowi Tarnawskiemu krótką charakterystykę miejsc wzdłuż DK 9, które wymagają działań usprawniających ruch lub zwiększających bezpieczeństwo.

Wśród omawianych lokalizacji i związanych z tym problemów i oczekiwań mieszkańców były:

– chodnik lub przejście dla pieszych przez DK 9 w rejonie ul. Działowej w Osiedlu Poręby Dębskie;

– bezpieczne przejście dla pieszych w rejonie dworca autobusowego w Nowej Dębie;

– chodnik wzdłuż ul. Łagockiego (od ul. Korczaka do ul. Słonecznej);

– poszerzenie zjazdu z DK 9 w ul. Tetmajera;

– usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic: ks. H. Łagockiego, Wojska Polskiego, Kolejowej i Nadole;

– chodnik od ul. Kolejowej do ul. ks. H. Łagockiego (nr 71);

– oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od Nowej Dęby do Tarnowskiej Woli;

– chodnik po zachodniej stronie DK 9 w Tarnowskiej Woli;

– oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od Tarnowskiej Woli do cmentarza w Alfredówce;

– umożliwienie zjazdu z DK 9 do przystanku kolejowego Jadachy;

– zmiana organizacji ruchu w rejonie budynku leśnictwa Jadachy (umożliwienie wyjazdu w lewo w kierunku Nowej Dęby);

– kontynuacja ścieżki rowerowej od cmentarza w Jadachach do drogi Jadachy – Górka.

Podczas spotkania podana została informacja o wpisaniu przez Ministerstwo Infrastruktury do Programu Inwestycyjnego rzeszowskiego oddziału GDDKiA budowy 1790 metrów chodnika w Tarnowskiej Woli (po zachodniej stronie Drogi Krajowej nr 9). Jeśli procedury przetargowe przebiegną sprawnie to według przygotowanej przez Gminę Nowa Dęba specyfikacji jeszcze w tym roku ruszą prace wyceniane na blisko 2,35 mln zł. Oprócz chodnika o nawierzchni z kostki brukowej szerokości 1,5 metra wykonane zostaną 62 zjazdy do posesji oraz niezbędne elementy odwodnienia (korytka ściekowe, wpusty deszczowe i przykanaliki).

Tą dobrą informacją w obecności mediów podzielono się także na spotkaniu z mieszkańcami Tarnowskiej Woli, którzy przybyli do Domu Ludowego. Sołtys Sławomir Rutkowski w ich imieniu podziękował posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi oraz dyrektorowi Bogdanowi Tarnawskiemu za wsparcie w wieloletnich staraniach burmistrza Wiesława Ordona w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Tarnowskiej Woli.

/UMiG

29 KOMENTARZE

 1. A kiedy w Chmielowie Panie Pośle Chmielowiec i Panie burmistrzu czekamy tyle lat też jest dużo wypadków i jest strefa ekonomiczna i jest zysk dla Państwa i gminy. Kiedy? My? Ile jeszcze mamy czekać ???? żeby było normalnie.

  • No coż Dęba was robi w bambuko przez cały ten czas istnienia gminy w ND. Po Tarnobrzegu też niczego dobrego spodziewać się nie można. Są mniejsze gminy które nie mają stref i sobie radzą. Może nadszedł czas na samodzielność, tak jak to było przed powołaniem tej gminy w Nowej Dębie.

  • Tak tak, gmina Chmielów 2085 mieszkańców, bardzo realne. Nie ma tak że jedna miejscowość samodzielnie zrobiła sobie strefę i ściąga dzięki świetnym fachowcom wielkie firmy i finansuje cała gminę. Zejdzie na ziemie takie coś można mówić o jakimś regionie wielkości województwa w stosunku do kraju ale nie Chmielowa do gminy Nowa Dęba.

 2. Nie rozumiem dlaczego nie poruszono sprawy remontu chodnika wzdłuż dk9 od szkoły do Anieli krzywoń. odebrać potrafił wójt zepsuty chodnik ale przez tyle lat nie było okazji go naprawić teraz też.

  • To że wcześniejszy radny Flis miał i ma ten chodnik w głębokim poważniu to normalka ale może terazniejsi radni coś by zrobili z tym chodnikiem. Proszę!

  • po tym chodniku nie da się chodzić i nikomu to nie przeszkadza ale najważniejszy jest chodnik w Tarnowskiej no bo jak u wójta nie ma być chodników, są drogi donikąd w pola to dlaczego miało by nie być chodników radarów i przejść dla zwierząt, przecież coś musi wójt po sobie zostawić

 3. Do ,, Śląsk ,, z pewnością Chmielów I inwestycje na terenie Chmielowa sięgają dalekich czasów. Czasów kiedy N.D. zbierała jagody i grzyby . Pozdrawiam

  • Od 1934 do 1949 do gminy Chmielów należały: Alfredówka, Chmielów, Cygany, Dęba, Jadachy, Nagnajów, Rozalin i Tarnowska Wola. W 1949 z części terenów gminy Chmielów utworzono gminę Nowa Dęba. Do roku 1954 do czasu reformy administracyjnej w skład gminy Chmielów wchodziły : Chmielów, Cygany, Jadachy i Nagnajów.

  • Teraz przez to że 80 lat temu była tam gmina teraz też może być? Trochę się zmieniło Dęba ze wsi jest miastem ponad 10 tys. Czas gminy Chmielów miną bo ma obok siebie Tarnobrzeg i Nową Dębę nie ma opcji żeby zrobić tam gminę z cała infrastrukturą i machiną urzędniczą bo nie ma skąd wziąć ludzi.

 4. No to dawać zrobicie gminę chmielow. Kibicuje. Strefa była ale nie powstala siłami chmielowa, za mało ludzi, potencjału bez pomocy okolicy i inwestycji panstwa nie bylo by nic i nic by nie utrzymali w tym momencie gdyby zostali sami. skąd tutaj taką wyższość bo jest strefa? Musisz mieć ludzi do tego bez Tarnobrzegau była by bida musi być duży ośrodek miejski żeby to mogło funkcjonować. Ale spoko jestem za najlepiej nawet od polski się odlaczcie bo czemu by nie tez was doja nawet bardziej.

 5. Do ,, Śląsk ,, nie ma wyższości w nas tylko w was myślicie że wszystko się wam należy za nasze. Trochę więcej pokory i więcej szacunku bo są mniejsze gminy i sobie radzą. Dyskusja brzmiała dlaczego nie robią chodników w Chmielowie a Pan z tą swoją obnoszącął obcesową arogancją mówi żebyśmy się odłączyli to poprostu szczyt ….. Nie będę się spierać z tą przesadną Pana pychą mieszkańcy będą wybierać i decydować o kierunkach rozwoju Chmielowa. Pozdrawiam

  • Za jakie wasze?? Firmy które są na strefie płacą podatki ale minimalne, nic nie dają poza pracą dla ludzi tak naprawdę.

   Arogancja to bije od was naprawdę jestem za odejście Chmielowa z gminy, było by normalniej. Tylko jest jedna opcja przyłączenie do Tarnobrzegu i tyle, swojej nie zrobicie bo niby jak, to jest nierealne i aż tak chyba nikt w obłokach nie buja. Gmina ogółem zainwestowała w strefę w jej infrastrukturę itd. Nie tylko Chmielów, nie tylko za wasze, to jest śmieszne jak tak to przedstawiacie. Popatrz na Majdan żadnej firmy, nic zero i żyją bo kasa idzie z różnych źródeł od mieszkańców którzy płaca podatki i mieszkają na terenie gminy przede wszystkim. Nie zacząłem tej dyskusji tylko ktoś wcześniej napisał że pora na oderwanie a ja to naprawdę popieram, bo już mdli mnie jak słyszę takie bzdury że Chmielów finansuje wszystko.

 6. Tak się składa, że istniała kiedyś duża gmina Chmielów część strefy znajduje się na gruntach chmielowskich, włączyć do tego Jadachy, Cygany, może Dąbrowicę.

  • Dąbrowica i Chmielów razem?!? Dobrze,że akurat płynu w ustach nie miałem, bo szkoda laptopa ;))) Pamiętasz festyny i dyskoteki?

  • Dobre ja bym przeniósł od razu siedzibę gminy do chmielowa a co? Do tego po kilka miejscowości z sąsiednich gmin i Chmielowiaki ędą miec to na co zasluguje pany na duzym terenie to co im sie nalezy za ich finansowanie gminy nowa deba tyle lat.

   Ludzie powiedzieć skąd macie takie pomysły i jeszcze jak sobie wyobrażacie powstanie takiej gminy i dołączenie do niej jadach idabrownicy co tamci mieszkańcy rzuca się żeby dołączyć do gminy chmielowa?

 7. W osiedlu Dęba to rondo niech zrobią a nie żadne zjazdy prawo lub lewo skrętne żeby wyjechać z ulicy Kolejowej lub Wojska Polskiego to graniczy z cudem

  • Najpiękniejszym w województwie głównym przystankiem autobusowym z zatoką w kierunku Rzeszowa jest ten w osiedlu Dęba.
   Jeszcze tylko brakuje betonowego słupka z tablicą z logo PKS w obrysie kierownicy i żółtego rozkładu jazdy, jak to było oznakowywane za komuny w latach 60 ubiegłego wieku. Po co zadaszenie,niech ludzie mokną,na Tarnobrzeg już wygląda znośnie.
   Co na to gmina i radni.

 8. Cygany nigdy do Chmielowa. Mamy swoje powody. Mieszkańcy Chmielowa może zaczną myśleć jaka jest prawda. To gmina inwestuje w strefe a nie cmilow.

 9. Chmielów – ale gdzie te chodniki tam kłaść? Dom koło domu przy samej i jeszcze do tego wąskiej drodze. Totalna ciasnota jak wam położą chodniki to gdzie wy ludziska będziecie jeździć swoimi wieśvagenami. Ja wiem że to zaszłości z poprzednich lat – chcecie chodników, szerokich dróg – no to od razu mi się nasuwa pytanie – które zabudowania do wyburzenia? A poza tym jest tu mowa o modernizacji ruchu przy drodze krajowej nr.9 – no to jeśli chcecie to tylko tam!!!!!! Bo droga przecinająca Chmielów zakosami przez jej centrum to droga wojewódzka.

 10. Chmielów to chyba zapomina że im się buduje hala przy szkole za kilka milionów złotych a w przyszłym roku będzie robiony chodnik przy ul. Kolejowej. Oczywiście kilka asfaltowań w sołectwie też nie widzieli. Wodociąg, kanalizacja. Te drogi o których wspominacie to tak jak kolega wyżej napisał są to drogi powiatowe nie gminne
  a po wtóre problem z umiejscowieniem chodnika ze względu na ścisłą zabudowę, więc co macie do Nowej Dęby.
  O proszę tu kolejna inwestycja w Chmielowie http://www.nowadeba.pl/bip/przetargi/przetarg,209.html
  Kilka lat temu łącznik na strefę za około 5 milionów. Przystanek/Zatoka wyremontowana. Ocicka przelatująca przez Chmielów wyremontowana wraz z chodnikami.
  I o czym mamy gadać.

 11. A ja się Pytam gdzie są Radni z Chmielowa Skimina i ta druga. Skimina jest chyba ze 40 lat :) radnym u boku swojego wójta – musicie porostu zmienić radnych tyle w temacie! jak można tyle lat być w samorządzie i taką padaczkę prezentować! apeluje do naszych mieszkańców koniec ze Skiminami i tym podobnymi przydupasami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here