Gmina otrzyma ponad 880 tysięcy złotych z Funduszu Dróg Samorządowych

24

Jak informuje minister infrastruktury Rafał Weber gmina Nowa Dęba otrzyma 880 923 zł z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę dróg strefowych. Będzie to ostatni etap drogowych prac remontowych na tym obszarze.

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

24 KOMENTARZE

 1. to rada pisiorska zmarnóje kase jak zawsze i tak gmina jest biedna i tak kasa nie pójdzie na drogi tylko na co innego rada wymysli jakieś głupoty

  • I wtedy my ich, no w te dinozaury będziem rzucać kamieniami, że nawet jak ich podłączo do tych inspiratorów, to im nic nie POmorze.

  • „zmarnóje” , nie kompromituj się człowieku, jak masz coś do powiedzenia to powiedz to do znajomych , tylko nie pisz, oszczędzisz sobie wstydu…

 2. Czy Rajcy zauważyli że TIR
  obok Hali nadall stoi gdzie chucznie znaki stawiali z Inicjatywy Przewodniczącego. A tam dywanik zmieniony oraz wjazd na chodnik brak słów.

 3. A co z remontem fontanny? Kto to zapowiadał w swoim programie wyborczym!!! Są jakieś prace nad tym tematem? Jak zwykle obiecanki – cacanki! Pozdrawiam

  • Na juch ci teraz fontanna? Wirus będzie panował z rok czasu jeszcze, co najmniej, do tego grypa i inne zarazy a tobie w głowie fontanna? Dołącz do tego suszę i skażoną wodę po jakiejś burzy i powtórka z zeszłego roku i będziesz pił własny mocz, chyba że rambo z ciebie. Będziesz miał co jeść przynajmniej, ale kleszcze i do tego komary tygrysie i weź tu poluj razem z pieskiem ty emerycie ze zrytym beretem i antenką tudzież. powo

  • Do „raz,dwa” – nie wiem czego skoczyłeś na mnie jak pies na burą sukę!? ale to tylko świadczy o Twojej kulturze! to tyle w temacie – miej się wyśmienicie i obyś nie miał zmartwień i tyle kompleksów!

  • Zadzwoń do jakiegoś polityka. Golenie, strzyżenie to ich główne zajęcia i dodatkowo robią to za darmo :)

  • Widać jaki jesteś zorientowany
   Poszukaj na mapie gdzie są granice gmin
   od wieży kawałek jest nowej dęby a potem już majdanu
   Wójt z Majdanu już dawno chciał tam położyć asfalt
   ale niestety to jest droga kolejowa i pkp się nie zgadza
   Takie mamy państwo niestety

 4. Zrobili chodnik i kolanka, bo drzewa rosły. Władza nie wiedziała, że zaś będzie ich wycinka? Drzewa wycięli, kolanka zostały. Teraz wygląda to tak jak wygląda. Jak zwykle żenua.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here