Starosta przeciwny utworzeniu filii wydziału komunikacji w Nowej Dębie. Co na to radni powiatowi?

43
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Jak wynika z medialnych wypowiedzi starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, jest on przeciwnikiem utworzenia w Nowej Dębie filii wydziału komunikacji, która znacznie ułatwiłaby uciążliwą procedurę rejestracji pojazdów. Takie same stanowisko zajęła Komisja Petycji Skarg i Wniosków działająca przy radzie powiatu tarnobrzeskiego. Jednak o ostatecznych losach tego pomysłu będą decydować radni powiatowi podczas jutrzejszych (23.06.2021 r.) obrad.

Przypomnijmy: W kwietniu bieżącego roku Stowarzyszenie Przyjazny Samorząd reprezentowane przez Marka Ostapko i Tomasza Wolana skierowało petycję do Starostwa Powiatowego w sprawie utworzenia w Nowej Dębie filii Wydziału Komunikacji i Transportu. Dzięki temu mieszkańcy leśnego grodu mogliby rejestrować pojazdy u siebie, bez spędzania wielu godzin w ogromnych kolejkach. O tym, że sprawy związane z obsługą pojazdów trwają bardzo długo wie każdy kto musiał poświęcić dzień roboczy „na wycieczkę” do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Pomysł utworzenia filii wydziału komunikacji w Nowej Dęnie poparło 89% czytelników (1180 głosów) InfoNowaDeba którzy wzięli udział w przygotowanej przez nas ankiecie. Przeciw zagłosowało 10% (129 głosów) ankietowanych, a 1% (11 głosów) nie miał zdania.

Mimo ogromnego poparcia społecznego dla tego pomysłu starosta Jerzy Sudoł od samego początku był niechętny tej inicjatywie. Jako powód długich kolejek wskazywał utrudnienia związane z epidemią COVID-19, co nie jest prawdą gdyż kolejki w wydziale były od zawsze. Starosta brnął jednak dalej. W „Tygodniku Nadwiślańskim” stwierdził, że „otwieranie filii wydziałów nie jest praktykowane w żadnym ze starostw na terenie Podkarpacia”. Dodał również, że rozmawiał z mieszkańcami Cygan i Chmielowa którzy stwierdzili, że bliżej im do Tarnobrzega niż Nowej Dęby.

Szkoda tylko, że pan starosta Jerzy Sudoł nie zapytał o zdanie mieszkańców Nowej Dęby – komentuje Marek Ostapko, prezes Przyjaznego Samorządu. – Argument o tym, że w naszym województwie nie wprowadzono proponowanych przez nas rozwiązań jest niezrozumiały. Dobry menager, a chciałbym wierzyć, że takim właśnie jest pan Sudoł, nie powinien bać się innowacji które służą mieszkańcom. Jest jeszcze czas na refleksje i zastanowienie. Mamy nadzieję, że radni z Nowej Dęby w tym pan starosta Jerzy Sudoł wyjdą naprzeciw mieszkańcom naszego miasta i zagłosują za naszą petycją – dodaje.

Nadzieje te mogą okazać się jednak płonne gdyż Komisja Skarg Petycji i Wniosków na posiedzeniu w dniu 14 czerwca 2021 roku podjęła decyzję o odrzuceniu petycji.  Przeciwko utworzeniu filii głosowali radni z Nowej Dęby: Andrzej Kołodziej i Jerzy Sudoł. Jednak dopóki piłka jest w grze, należy liczyć na to że sytuacja może zmienić. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

/KK

43 KOMENTARZE

  • Ciekawe kto głosuje na pana Sudoła zwłaszcza, że trudno wskazać chociaż jedno jego osiągnięcie. Raz do roku zakorkuje miasto biegami, wyda za pieniądze podatników zeszyt historyczny i jak widać emerytom to wystarczy. To, że Zespół Szkół nr 1 upadł, szpital jest w stanie w jakim jest a drogi powiatowe nadają się do remontu to emerytów nie obchodzi. Jeśli średnie pokolenie nie weźmie się w garść to pan Sudoł dalej będzie chomikował złom i pierdział w powiatowy stołek. Czas udać się na spoczynek i wpuścić trochę świeżego powietrza bo pan Sudoł z racji na wiek i własną wygodę nic już dla Nowej Dębie nie jest w stanie zrobić.

 1. Gość z Nowej Dęby a działa przeciwko sobie i swoim! Czemu ma służyć blokowanie filii wydziału komunikacji? Samochodów coraz więcej to i kolejki w starostwie ogromne. Weź sie chłopie Sudoł ogarnij i zastanów!

 2. Gdzie staosta rejestrowal swoj pierwszy samochod? bylo ich wowczas malo, a rejestrowalo sie w N Debie. Jedna z pan wowczas pracojaca w N Debie do dzis jest pracownikiem powiatu

 3. Nie ma co wylewać żali w necie. Trzeba takim Sudołom czy Kołodziejom przypomnieć ich zachowanie gdy za 2 lata przyjdą po nasze głosy i powiedzieć im wtedy żeby spadali na bambus

 4. Powiat dla Nowej Dęby. Radni dzialajcie. Da sie utworzyć nowy powiat tylko od Was to zalezy. Walczcie! Powiat leski zostal wyodrebniony z powiatu bieszczaszkiego wiec sie da!

 5. całe zycie na panstwowym garnuszku,kasty nauczycielskiej,ludzie oderwani od rzeczywistosci,w dodatku przeciw wlasnym mieszkancom skad pochodza.brawo.
  niech zyje biurokracja.

 6. Tylu Anonimów (chyba że to ten sam) napisało tutaj tyle wpisów ( bo trudno nazwać to komentarzami), ze nie wiem czy on jest za czy przeciw… No bo skoro tak bardzo się rozPiSał, to musi ważna figura z niego. Tylko co na to powie Grzesiu Poloczek….

  • Ale pieniądze z Brukseli to przytulicie pisiory zakłamane… Jaki jazgot był niedawno gdy Bruksela cofnęła dotacje za te wasze elgiebete. Według pisu to lepiej z tego swojego gniazda robić Związek Radziecki i mówić Polakom że to dla ich dobra…

 7. Ten powiat tarnobrzeski to jakiś dziwoląg. Tarnobrzeg dzięki decyzjom z czasów PRL ma tak dużą powierzchnię, że może się ogłosić wszystkim, nawet wolnym miastem. Natomiast powiat tarnobrzeski powinien się zmienić w powiat nowodębski albo nowodębsko-baranowski. Jak szybko rozwijają się miasta powiatowe to widać najlepiej po przykładzie Kolbuszowej..Inaczej Dęba zostanie na zawsze leśnym osiedlem i leśnym garnizonem..

 8. Złóżcie petycje do Premiera o przeniesieniu starostwa do Nowej Dęby. Po co się rozdrabniać niech wszystko będzie w pępku świata. W kolejnym etapie Urząd Wojewódzki i Marszałkowski.
  Za parę lat może przeniosą Wam stolicę bo po co marnować dzień aby tam pojechać.

 9. Ten pan to zwykły karierowicz…nic nie zrobił dla N.Deby za to w mediach i prasie osiagnał mistrzostwo pod względem chwalipiestwa.

 10. W Rzeszowie po centrach handlowych są punkty obsługi mieszkańca – możesz tam zarejestrować, wyrejestrować pojazd, możesz również zapłacić rachunki i podatki. Punkty te są czynne również w soboty. A w Tarnobrzegu jak zwykle przebija się arogancja urzędników

 11. Baju baju ale co z petycja Ostapki i Wolana jak glosowanie?, w Sejmie Budka wygral glosowanie i zdemolowal Rzad Morawieckigo i Kaczynski bil mu brawo i sie cieszyl

 12. Baranów i Grębów odebrali powiatowi swoje szkoły średnie. Po całej Polsce są szpitale miejskie.
  Wziąć, co u nas, do nas.

  Po co mamy się dzielić z kolesiami z miasta górniczego, którzy zalali sobie kopalnie i za 15 lat będą jak wymarłe miasto na Dolnym Śląsku?

  Mamy nową jednostkę wojskową i jest dobry powód, żeby pożegnać Tarnobrzeg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here