Jerzy Sudoł starostą tarnobrzeskim. Wojciech Gruszka w zarządzie powiatu!

11

Nie spełniły się medialne spekulacje o przejęciu powiatu przez ekipę Mirosława Pluty. Sesja rady powiatu obyła się bez niespodzianek.

Tak jak informowaliśmy 16 listopada 2018 roku, w powiecie zawarto korzystną dla Nowej Dęby koalicję Prawa i Sprawiedliwości, oraz Forum Samorządowego. W efekcie porozumienia programowo-personalnego na fotelu starosty zasiądzie reprezentant naszego miasta. Ponadto radni z Nowej Dęby będą zasiadać w Zarządzie Powiatu, oraz prezydium rady.

Na stanowisko starosty tarnobrzeskiego były dwie kandydatury: Paweł Bartoszek (PSL), Jerzy Zbigniew Sudoł (Forum). W głosowaniu tajnym kandydaturę Jerzego Zbigniewa Sudoła poparło 9 radnych, 7 osób zagłosowało na Pawła Bartoszka, jeden głos był nieważny. Nowo wybrany starosta tarnobrzeski na stanowisko wicestarosty zaproponował radnego Jacka Rożka, który uzyskał poparcie 12 rajców. W skład Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego weszli również: Marek Ożga, Marian Grzegorzek i Wojciech Gruszka.

Przewodniczącą Rady Powiatu została Krystyna Rusin, a jej zastępcami nowodębianie: Tomasz Zieliński i Marek Zięba.

 

Fot. Marcin Radzimowski

11 KOMENTARZE

  1. Panie Starosto z całym szacunkiem , którym Pana darzę ,na miłość boską wyrzuć ten łach /garnitur/ do kosza, bo wstyd w czymś takim pokazywać się publicznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here