INAUGURACYJNA SESJA RADY KOBIET ZA NAMI!

62

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba miało miejsce inauguracyjne posiedzenie pierwszej w historii naszego miasta i gminy Rady Kobiet. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia oraz plany na działanie w przyszłości?

To z mojej inicjatywy powstała w Nowej Dębie Rada Kobiet. Takie rady istnieją już w Tarnobrzegu, Mielcu, Stalowej Woli. Wreszcie nasze miasto doczekało się tej rady. Trwało to prawie rok.  Wsparcie kobiet i włączanie je w większe zaangażowanie w życie gminy. Naszym celem jest reprezentowanie kobiet, ich potrzeb w życiu gospodarczym, społecznym, kulturalnym oraz zwiększenie ich roli w tych obszarach – mówiła dziennikarzom inicjatorka pomysłu Anna Domagała. – Współpraca jest kobietą i myślę, że warto z nami współpracować, podejmować działania. – dodawała.

Czy burmistrz Wiesław Ordon będzie otwarty na sugestie i opinie Rady Kobiet? – Jest kilka pomysłów, które ta inicjatywa oddolna będzie realizować. My będziemy pomagać, doradzać i słuchać głosu, który będzie od nich płynął w naszą stronę – odpowiadał burmistrz Ordon.

Zadowolenia z utworzenia w Nowej Dębie Rady Kobiet nie kryje Patricia Mitro z Krajowego Prezydium Rad Kobiet: – To wynika z fantastycznej inicjatywy oddolnej dziewczyn, kobiet, które od dwóch lat współpracowały z Podkarpacką Radą Programową. Przyglądały się, uczestniczyły w tych inicjatywach i wreszcie postanowiłyśmy złożyć wniosek oddolny który pozwoli na zwiększenie aktywności kobiecej na tym terenie.

Pierwszą przewodniczącą RK została Anna Domagała. Wiceprzewodniczącą: Anita Nowotko-Chmielowiec, a sekretarzem rady Jolanta Wołosz. Burmistrz Wiesław Ordon otrzymał od RK ich oficjalne logo wykonane w metalu wg projektu Aleksandry Serafin. Z kolei burmistrz przekazał zebranym pamiątkowy herb gminy.

Na ten temat pisaliśmy również w artykule pt. „W Nowej Dębie powstaje Rada Kobiet”.

 

62 KOMENTARZE

 1. Liczę, że Panie zauważą też kobiety z wiejskich terenów, które często mają utrudniony dojazd do miasta lub brak czasu na rozwój własny. Byłoby super gdyby Panie słuchały też innych kobiet, przyjmowały od nich wsparcie a nie stały się kliką. Chyba, że niepoprawnie rozumiem sens rady to przepraszam.

  • Pani chyba nie rozumie, że tu nie o sens chodzi. Ekipa na poziomie UE trzepie kasę pod pretekstem „roli kobiet” i musi wykazać na sztukę, że działają. Zrzucają więc robotę w dół tworząc strukturę w krajach członkowskich. W Warszawie muszą przed Bruksą wykazać na sztukę, że działają, więc tworzą w województwach jakieś kółeczko. W województwach też coś muszą wykazać przed Warszawą, więc wysyłają dziewuchę do Dęby, itd. Wszystko to chwilowe spędy, żeby na każdym poziomie drzeć publiczną kasę i ew. trochę zakąsić od przemysłu odzieżowego, kosmetycznego i producentów różnych bzdetów. Najmniej lub nawet całe nic mają ludzie na samym dole, którym się wydaje, że to na serio. Przyjezdna handlara zrobi im fotę, którą pochwali się w województwie, ci w Rzeszowie do Wawy, ci w Wawie do Bruksy. Na każdym poziomie zdjęcie kobitek z samego dołu będzie dowodem, że rodziny urzędników pochowanych w stowarzyszeniach i fundacjach „dla kobiet” od Rzeszowa do Belgii bardzo działą, nie kiwając palcem u nogi.

   Na samym końcu Wiaczesław, co został bez protekcji, bo jego pryncypał w Kolbie w ekipie, która nie utworzy rządy. Więc tancerz Zordo bada sytuację i zaczyna komicznie pląsać pod nutę pseudo-postępową.

 2. Hejka krejz00lki. Na początek kofffane :**** buziaczki dla wszystkich. Inicjatywa awesome! Pierwsze poty za płoty XD czy tam koty, łotewer. Przydałby się tutaj jakiś klubik dla kobiet, żeby zrobić party i wiecie. Taki zamknięty klubik. Spocone strażaki chleją po remizach, stare baby pieką placki tych remizach, a dla kobietek 30+ to nic w tym mieście nie ma. Ale co się dziwić skoro burmistrz jest mężczyną. A przecież Nowa Dęba jest kobietą i powinno być takie miejsce. Kobiet jest za mało w przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że dożyje czasów gdy dyrektorem domu kultury będzie wreszcie kobieta. Podobnie jak dyrektorem szkół średnich i większości podstawówek bo same chłopy tam. W urzędzie chyba też co drugi to chłop, ale nie będę oceniać bo chodzi tam też taki jeden ciepły, łotewer XD Rada kobiet powinna wyznaczyć nową burmistrzową. I to bez jakiś wyborów i głosowania. Papatki :******* Lofffki i kisseski :* <3
  P. S. Krejzolki help pomóżcie? Razem z mężem mamy dzieci z poprzednich związków. Obecnie mamy wspólny dom na który w większości łoży partner. Jak zabezpieczyć się, żeby kiedyś w przyszłości, jakbyśmy się rozstali aby po mężu nie dziedziczyły jego dzieci?

 3. Ja z innej beczki. Czy jest coś czego Wiesiek Ordon nie zrobi, żeby wygrać wybory? Raz przebierze się w chochoła, innym razem w mundur strażaka w którym omalże nie pomyliłem go z Grzesiem Poloczkiem. Z dziećmi zatańczy, z emerytami zaśpiewa, w Kościele wystąpi, Radę Kobiet powoła, z mikołaja się przebierze, nawet zupki naleje na wielkiej orkiestrze, którą za PO robił a jak PiS wygrał to przestał. Z gościa jest prawdziwy cyrkowiec i marnuje się tutaj. Tylko czy ten człowiek ma jakiś kręgosłup?

 4. Mam nadzieję, że nowa pani burmistrz powoła nową prezeskę pgkim i będzie to koniec patriarchatu w tej miejskiej, komunalnej spółce. Wiecie jaka w tym wodno-kanalizacyjnym przedsiębiorstwie jest dyskryminacja kobiet? Jak wielkie piekło kobiet? Kobitki są upchane w gabinetach w tym niby biurowcu. Siedzą tam skrępowane 8 godzin dziennie jak kury na omen nomen grzędzie. Skazane są na jedzenie ciast, picie kawy i papierkową robotę. Co w tym czasie robią faceciki? Grasują sobie na świeżym powietrzu niczym pegazy, od czasu do czasu przepychając szambo, kopiąc rowy i kosząc trawniki. Kobiety to co? Gorsze? Sroce spod ogona wypadły? Może dziewuchy też by chciały zakosztować takiej wolności? Dlatego nowa prezeska zmieni ten stan rzeczy i facecików upcha do biur – niech zobaczą te chlory czym jest ciężka praca, a kobitki wreszcie odpoczną i zobaczą jak fajnie jest układać papę na dachu w 30 stopniowym upale.

 5. Brawo Dziewczyny! Mam nadzieję, że wkrótce wkupicie się w grono naszych radnych i powieje Nowym. Mam już dość oglądania „warchołów”, których jedynym zadaniem jest zrobienie sobie foty z kartonem, na którym widnieją zawrotne sumy wsparcia dla „ nie wiem kogo”. Dość państwa z dykty! Dość warcholstwa w naszej gminie!

  • Chyba jesteś wielkim błędzie kolego/koleżanko ostatnio widziałem jak ta Pani Kręcona wraz z koleżanką rozdawały ulotki PIS na targu przed wyborami – także tego…

 6. Kobitki pomocy! Stary przyłapał mnie na zdradzie z Carlosem. Wiecie jak jest na tych wyjazdach integracyjnych. Chwila nieuwagi i niewinne igraszki z latynoskim striptizerem zakończyły się niespodziewaną ciążą. Po fakcie okazało się, że ten Hiszpan jest tak naprawdę Cyganem, ale nie w tym rzecz. Ruda z działu HR nagrała to wszystko na telefon i doszło do starego, który teraz chce rozwodu. Najpierw chciałam przyjąć strategię że to wszystko to gwałt, ale przez filmiki rudej ta opcja nie przejdzie. Później szlochałam do starego, że nie chciałam, że go kocham i takie tam, ale się nie nabrał. Pomyślałam sobie, że mogę stracić dom i dzieci i na końcu zostanę sama z małym Carlosem. Koleżanki doradzają mi żeby poczekać do piątku aż stary się uchleje, walnąć dyńką w kredens i zadzwonić po policję, że niby przemoc domowa. Starego w kalesonach wywiozą na wytrzeźwiałkę, klepną mu zakaz zbliżania i niebieską kartę a w sądzie rodzinnym wiadomo. Pani sędzia uwierzy w mój płacz, że byłam bita, maltretowana a przygoda z Carlosem czy tam Dżianim to tylko niewinne odreagowanie wieloletniej traumy. Dlatego mniej boje się o to że stracę dom bo najpewniej to ja dostanę chałupę a staremu z panią sędzinom dowalimy grube alimenty na wspólne dzieciaki którym właśnie załatwiam orzeczenie o niepełnosprawności żeby te alimenty były większe. Przecież będę musiała z czegoś żyć po rozwodzie, prawda? Natomiast nie wiem co z alimentami na małego Carlosa vel Dżianiego. Czy jest jakiś sposób żeby mój obecny ale już za chwilę były mąż miał zasądzone alimenty na moje nowe słoneczko?

 7. Przestańcie się tu podniecać bo nie ma czym i przestańcie szydzić bo nie ma z czego. Żadnej z tych pań nigdy nie widziałem na żadnym pikniku, akcji charytatywnej, w żadnym stowarzyszeniu ani organizującej cokolwiek w tym mieście. Kolejność jest niewłaściwa. Najpierw coś zróbcie a dopiero potem lans w różowych koszulkach.

 8. Zadowolenia z utworzenia w Nowej Dębie Rady Kobiet nie kryje Patricia Mitro (blondynka w skurzanej kurtce z nienaturalnie duzymi ustami) z Krajowego Prezydium Rad Kobiet: – To wynika z fantastycznej inicjatywy oddolnej dziewczyn, kobiet, które od dwóch lat współpracowały z Podkarpacką Radą Programową. Przyglądały się, uczestniczyły w tych inicjatywach i wreszcie postanowiłyśmy złożyć wniosek- wniosek do kogo? dPo wpisaniu w google Patricia Mitro wyskakuje to: https://rzeszow-news.pl/i-rzeszowska-manifa-nie-dla-klauzuli-sumienia-aborcja-do-12-tygodnia-zdjecia/
  i to:https://rzeszow-news.pl/cicho-juz-bylysmy-rzeszow-przylaczyl-sie-akcji-kobiety-glosujcie-foto/
  czyli pod płaszczykiem kobiecej Rady inspirujacej sie takimi wzorami witamy w Nowej Debie skajną lewicę femistki Grupy Wschód zwoleniczki aborcji LGBT a teraz maja juz organizacje satelicka w Nowej Dębie ktora sama sie mianowala i ma byc glosem kobiet

 9. Czekam teraz na radę do spraw bezdomnych zwierzątek. Kolejna powinna być do spraw bezbronnych wycinanych drzewek. Kolejna do spraw bezbronnych dzie… anie do spraw aborcji.

 10. Dziewuchy pytanko. Z ostatniego Erasmusa wróciłam nie tylko z pięknymi zdjęciami na insta, kupą rewelacyjnych wspomnień ale również małym skarbem który za kilka miesięcy przywita piękny świat. Mokabe obiecał, że gdy tylko pozałatwia sprawy w Madrycie to przyleci do Polski i zamieszkamy razem. Sprawę opóźnia hiszpańska, rasistowska policja która wrabia go w jakieś tematy związane z haszyszem. Prawnik na którego wzięłam kredyt pociesza mnie, że niebawem wszystko się ułoży, a Mokabe ma szansę wyjść z więzienia nawet za kilkanaście miesięcy. Wracając do tematu. Wiemy już, że to będzie chłopczyk. Chciałabym mu dać imię które byłoby nowoczesne, ale również zawierało element swojskości i tradycji. Co powiecie na połączenie dwóch imion Brajan i Janusz w jedno piękne BRAJANUSZ? Czy w dębskim urzędzie stanu cywilnego nie będą robić problemów? Czy zachować pisownie spolszczoną: Brajanusz czy lepiej Braianush? Ile trzeba dać do koperty, żeby proboszcze nie wybrzydzali ?

 11. spoczko koleżanko jak widzisz po naszej matce przełożonej nie ma z tym zasadniczo problemu a twoje niełatwe pytanie Brajanusz czy lepiej Braianush?? otóż ze względu na ojca Hiszpana za którego wyjście z więzenia trzymamy goroąco kciuuuki zdecydowanie lepszy bedzie Braianush tak jak Patricia jest zdecydowanie lepsza od Patrycji…w UM nie bedzie problemu powołaj sie na Rade Kobiet, nie dawaj w koperty po prostu nie chodz do kosciola, rzuć to ,teraz liczy sie tylko to co ty chcesz…a Ty wiesz czego chcesz..imienia Braianush i to jest piękne i najważniejsze :-)

 12. I to są nowoczesne kobiety. W przyszłej kadencji sam będę identyfikował się kobietą, dostanę się do rady kobiet i zrobią mnie przewodniczącem rady. Pozostałe będą członkiszczami i razem będziemy walczyć o wolność i tolerancję w naszej gminie. Dość tego piekła!

 13. udało się zainstalować całą radę :-) bez głosowania i to w bastionie PIS Brawo nie myślałam że tak gładko pójdzie dobra robota, teraz czas na nastepny krok czemu nie moze działaczy i aktywistów zaproszą do szkół przedszkoli z rekomendacji Rady Kobiet jakie to proste..:-) nie mamy tu w okregu posla a w Nowej Debie mamy teraz cala rade kurcze bajkowo a kiedyś ….ci rajcy tak sobie kozaczyli uchwały anty LGBT na cala Polske podejmowali potem odwolywali no i co teraz panowie?? ten sie smieje kto sie smieje ostatni wydutkalismy tych samczykow jak dzieci nawet tego tam bogatego z tym wysokim poszło jak po maśle bardzo dobry ruch zrobiliscie na poczatek umiecie sie dostosowac do nowowybranej władzy i to sie chwali

 14. Nie mam nic do rady kobiet, rady seniorów czy rady rodziców. Niech każda sobie działa jeżeli to w jakiś sposób aktywizuje i spaja ludzi.
  Bardziej mnie zastanawia skąd taka fenomenalna aktywność burmistrza przed wyborami który przez 3 lata był schowany za biurkiem i czemu wcześniej takie inicjatywy nie były możliwe? Rada kobiet, turniej siatkówki, imprezy okolicznościowe i jubileuszowe w domu kultury itp.
  Szkoda że jedynym batem na aktywność naszego burmistrza są wybory. I tak to się odbywa od kilkunastu lat.

 15. O Pani Patrici-Zrzeszona jestem w ogólnopolskiej Antyprzemocowej Sieci Kobiet, Kongresie Kobiet i Federacji na rzecz Planowania Rodziny aktywnie walcząc o prawa kobiet i równouprawnienie postulując szereg zmian w polskim prawie.

  • O Pani Patrici-Zrzeszona jestem w Federacji na rzecz Planowania Rodziny . Można sie zawsze cukierkowo opisać. moge zalozyć ogolnopolską siec geniuszy i napisać, że jestem jej członkiem lub nawet prezeską ale nie stane sie dzieki temu geniujuszką to w jaki się ta Pani opisuje to coś w podobie, stanowisk, listków figowtych całe mnóstwo ale czy o to chodzi wystarczy po prostu poczytać troche tego co jest w internecie by zrozumieć że z tradycyjnym planowaniem rodziny opartym na etyce chrześcijańskiej tak jak pojmuje sie znaczenie tych wyrazow na Podkarpaciu (póki co) Pani Patricia nie ma absolutnie nic wspólnego. Federacja na rzecz planowania rodziny to w skrócie ,,fedora” lewicowa organizacja o której w wikipedii przeczytasz to: Organizacja w latach 2004–2010 była wspierana finansowo m.in. przez firmę G. R. produkującą środki antykoncepcyjne oraz organizację IPAS, producenta narzędzi stosowanych w zabiegach aborcji, które zlecały jej prowadzenie kampanii promujących jej produkty
   https://federa.org.pl/dzialania/dzialalnosc-kampanie-i-projekty/ zdecydowanie ma to wiele odcieni szarości i nie brzmi tak świetnie jak sama nazwa kampanie pro aborcyjne to planowanie rodziny wg. fedory tak oni po prostu tak uwazaja ze aborcja jest prawem kluczowym dla planowania rodziny.

  • czy Pan-i chce przez to powiedzieć , że Burmistrz pozwolił – dał swoje błogosławieństwo na powołanie TAKIEJ rady kobiet ? ten wierzący, praktykujący katolik nie sprawdzając wcześniej tych zamiarów tych pań pozwolił na opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego w zakresie wszystkich obszarów bezpośrednio i pośrednio dotyczących sytuacji kobiet oraz ich równouprawnienia;
   przedstawianie propozycji w zakresie ustalania priorytetowych zadań w perspektywie krótko i długookresowej na rzecz sytuacji kobiet w obszarze polityki społecznej, rodzinnej oraz promowania kobiecych inicjatyw, przedsiębiorczości, rozwoju osobistego;
   analizowanie polityki i działań Miasta i gminy pod względem potrzeb i możliwości kobiet oraz ich równouprawnienia oraz zgłaszanie uwag dotyczących sytuacji kobiet;???????

  • A druga połowa wydana na naszych przyjaciół że wschodu ,zutylizowane smiercionki , puste szpitale na stadionach i,respiratory których nie ma , bo handlarz bronią ponoć umarł i wiele innych zabawnych pomysłów.

  • Każdy wierny otrzyma na wszystko co miał obiecane, a niewiernych oskarży się że to ich wina…

 16. Po tym artykule przychodzi mi tylko jedno na myśl. Film „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. A w nim działaczki z koła gospodyń wiejskich i Babcia Wolańska jako działaczka – wiceprezeska do spraw propagandy dzielnicowego oddziału towarzystwa opieki nad zwierzętami i zastępca członka okręgowego z ramienia zarządu głównego związku kynologicznego, sekcja pudli.

 17. Coś niesamowitego ta Rada Kobiet, raczej grono wzajemnej adoracji. Po przeczytaniu wywiadu nasuwają się takie refleksje byle co robić byle o nas słyszano. Nie rozumiem czemu ta rada ma służyć. Z wywiadu widać, że Panie nie mają pomysłu na siebie same ogólniki.

 18. Znaczy się jest członkiem konfy. Ze wskazaniem na słowo – członek. A jeszcze niedawno za PiS dałby się zabić

 19. skoro tak już radzimy, to Pani Patrici przydałby się stylista bo nie wiem czy ta Pani jest z Rady polskiej czy raczej tej za wschodnią granicą…. takie osobowości tylko odpychają. A co reszty Pań to klasa:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here