Komisarz podzielił gminę na okręgi. Czy będą odwołania?

13
Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels

Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu wydał postanowienie w sprawie podziału Miasta i Gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze. Kształt nowych granic nie jest jednak ostateczny, gdyż od postanowienia Komisarza przysługuje odwołanie.

Poprzednie artykułu na ten temat:

 1. Konsultacje w sprawie granic okręgów wyborczych z 7.03.2018 r.
 2. Okręgi wyborcze będą zmienione. Interwencja komisarza wyborczego z 24.04.2018 r.
 3. Warszawa zdecyduje o tym kto będzie radnym w Nowej Dębie? z 07.05.2018 r.

13 KOMENTARZE

 1. Proszę autora o opublikowanie także całego uzasadnienia Pani komisarz dlaczego podzieliła te okręgi .jest to bardzo ważna informacja!!!!!

  • może się myle ale np.ul.kwiatowa leży po prawej stronie wiaduktu a jest przypisana do lewej części osiedla ???

 2. Zachęcam do obejrzenia mapki okręgów wyborczych opracowanych wg pomysłu pani kom(P)ISarz, tu dopiero znajdziecie „kwiatki” , z tego co ptaszki ćwierkają znajdziemy tam pomysł wybitny:
  – jeden z bloków został podzielony pomiędzy dwa różne okręgi (Al.Zwycięstwa 1) . Resztę zobaczymy jak ukaże się mapka. Każdy ma swój rozum i wyobraźnię. Porównanie mapek to podstawa do dalszej dyskusji. A tak na marginesie to przed jakimkolwiek komentarzem trzeba by wykazać się odrobiną przyzwoitości i zorientować się w temacie. Procedura jest następująca: Burmistrz przed przedstawieniem radnym uchwały o okręgach wyborczych musi zaopiniować ją u komisarza wyborczego i może ją przedstawić Radzie Miejskiej tylko po jej pozytywnym zaopiniowaniu, skoro ją wprowadził pod głosowanie jasno z tego wynika że opinia TEJ SAMEJ PANI KOMISARZ była pozytywna – uchwała nie stoi w sprzeczności z przepisami wyborczymi. Grupa radnych, którym się to nie podobało (5 radnych ) postanowiła walczyć dalej nie uznając demokracji i wyniku 10:5, a że to ta sama opcja polityczna co pani komisarz no to jak miało być inaczej , trzeba było zmienić swoje stanowisko i oczywiście nie przeszkadzało jej to, że w jednym okręgu miejskim uprawnionych do głosowania po zmianach będzie 1400 a w drugim też miejskim 900, to jest zgodne z przepisami ale czy z logiką? jeszcze raz zachęcam do porównania mapek, wtedy podyskutujemy. pozdrowienia dla emocjonujących się wyborami w Nowej Dębie

  • z tego wynika ze burmistrz nie potrzebnie zaczął manipulować okręgami i z tego cała chryja. Rzeczywiście Al. Zwycięstwa 1 powinna być w innym okręgu ale to i tak mniej rażące jak Szkolna pod urząd miejski. A mówienie o tym , że komisarz wcześniej zaopiniował projekt burmistrza pozytywnie to tylko pół prawdy (komisarz sprawdził formalnie czy są spełnione wszystkie przesłanki chodzi o wyliczenia, które były spełnione). Demokracja polega na tym, że jest instytucja odwoławcza do której nie tylko można wnieść swój odmienny pogląd merytoryczny. Z tego również wynika, że po postanowieniu komisarza burmistrz,rada nie odwołały się w wyznaczonym terminie co dodatkowo obciąża. Komisarz zrobił to co rada nie zrobiła i tyle w temacie.

  • A ulica Mickiewicza wg. p.Komisarz to powinna być w dwóch okręgach – paranoja!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here