Konflikt Ukraina-Rosja. Amerykańscy żołnierze będą stacjonować w Nowej Dębie

41
Zdjęcie ilustracyjne

W związku zaostrzeniem stosunków ukraińsko-rosyjskich, Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO. Do Polski ma trafić 1700 amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonować na nowodębskim poligonie.

Wczoraj wieczorem minister obrony Mariusz Błaszczak na Twitterze poinformował, że „trwa przygotowanie do przyjęcia sił głównych z amerykańskiej Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej”. Dodał, że w naszym kraju jest już grupa przygotowawcza. Pierwsza grupa US ARMY wylądowała już na lotnisku w Jasionce. Cały kontyngent dotrze w przyszłym tygodniu.

41 KOMENTARZE

  • Amerykano
   5 lutego 2022 at 07:34
   Nie cieszyłbym się aż tak z tych ,,przyjaciół”
   Dzięki nim,w razie konfliktu,nad naszą mieściną zaświeci się atomowe słoneczko.

 1. Polacy niczego się nie uczą. Anglosasi nas zdradzali w 39, potem Poczdam, Teheran i Jałta. Dlaczego mieliby nie powtórzyć sprawdzonych numerów? Nie dajmy się wepchać w wojnę.

  • Tym razem bedzie inaczej, nauczyli sie ze ruskim nie wolno juz ufac i jestem pewny ze szczura na kremlu dopadna nawet pod ziemia jak dopadli tego w iraku

 2. Amerykano
  5 lutego 2022 at 10:42
  Historia zatacza koło,powtarza się sytuacja sprzed samej II wojny światowej. Jak widać Polacy nigdy nie wyciągną wniosków z tej nauki,a historia zaczyna zataczać koło.
  Czy nie rozumiesz,,Amerykano”że jankesi tym sposobem odsuwają działania wojenne od swoich granic a w razie czego podkulą ogon,wezmą d u p s k o w troki tak jak zrobili to ostatnimi czasy w Iraku.

  • jacy Polacy ??? Polacy w tym kraju po 45 nic już nie mają do powiedzenia,każde dziecko to wie. Polacy są od wykonywania poleceń i płacenia podatków, dużych podatków,

  • @Polak mały 5 lutego 2022 at 14:57
   Ci Polacy, którzy idąc do urn wyborczych, nie wybierają DOBRA, tylko mniejsze ZŁO.

 3. To jeszcze bardziej nas poróżni z Rosją. Bardzo to przykre jest, ale trzeba Putinkowi pokazać miejsce w szeregu. Historia pokazuje że z takich krajów jak teraz Polska, gdzie mamy bodyguarda w którym zakochała się nasza władza, trzeba SPIE… LAĆ.

 4. Ameryka ma to do siebie, że w ostatnich ponad stu latach wszczęła na całym świecie najwięcej konfliktów militarnych, a wiecie, co w tym wszystkim jest najlepsze? Robili to zdala od własnego terytorium, gdzie działania prowadzili na terenie rzekomych „sojuszników”. A wiecie, co potem po tych „sojusznikach” zostawało? Zgliszcza i wplątanie ich w konlikty regionalne.

  Część Polaków z góry nie lubi Rosji i Rosjan za zaszłości historyczne i ślepo wierzy w „pomoc” USA, ale mówię wam, to jest złudne. Ślepa wiara zawsze prowadzi na manowce.

  Na Ukrainie jakiś czas temu znaleziono złoża różnych surowców. Jeśli coś wyniknie to o to będzie toczyć się gra. Ameryka, Rosja i inni po prostu chcą uszczknąć z tego tortu pod pozorem pomocy i obrony terenów :) Naiwniakiem jest kto wierzy w jakąś pomoc. Chronią jedynie swoim interesów :)

 5. To dobrze ze biedre przy jednostce otwarli bo „jankesy” o samym chlebie nie będą żyć napewno jakąś żytnią też zakupią

  • Pistch, a tobie główka aby przypadkiem nie paruje? Pamiętasz kilka lat temu montony płynące w stronę Europy? :) Już zapomniałeś jakich „dobrodziei” to sprawka? :) Otwórz oczy.

  • Po ich wizycie w 1944 roku. I nie zdziw się gdy znajdziesz też u siebie geny znad Jordanu….

 6. Rosyjski atak na Ukrainę jeszcze się nie rozpoczął, ale agencje wywiadowcze już mają informacje o planach Rosji po ewentualnym zajęciu Ukrainy. Ma powstać pseudoparlament i obozy internowania — wynika z raportu wywiadu zagranicznego, który opublikował „Bild”.
  A co było w Iraku?

 7. Teraz można z pomocą Amerykanów najechać najpierw Majdan a potem Kolbuszowa i ostatecznie dowieść prymatu balkoniarze nad wiesniaRKLami

  • To by było coś. Aż się rozmarzyłem. Oczami wyobraźni zobaczyłem Flagę: „Balkon na zółto niebieskim tle”, powiewającą na Majdanskim i Kolbuszowskim ratuszu.

 8. Zrobią z Polski pole bitwy , takie mocarstwo że potem uciekają jak myszy z tonącego okrętu,Irak , Wietnam ,Afganistan,nie wierzę tym Jankesom i tyle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here