MAŁY PIES – DUŻY PROBLEM. CZYLI O INTERWENCJI STRAŻY MIEJSKIEJ.

126
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11-03-2013

 

Kto w Nowej Dębie zajmuje się problemem bezpańskich psów? Podobno straż miejska. Niestety mieszkańcy skarżą się, że ilekroć dzwonią
na straż w sprawie wałęsających się psów ta zawsze odpowiada: Przykro nam, nic nie możemy zrobić.

W przetaczającej się przez media dyskusji nad zasadnością funkcjonowania straży miejskiej w Nowej Dębie wielokrotnie padał argument, że gdyby nie ona to nie miałby się kto zajmować bezpańskimi psami. Tymczasem okazuje się, że o interwencje nowodębskich \”rangersów\” w tej sprawie trudno się doprosić.

W tym temacie otrzymywaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców – zarówno mailowych jak i telefonicznych. Ludzie opowiadali, że gdy zgłaszali do straży miejskiej sprawę wałęsających się psów w odpowiedzi słyszeli „my nic nie możemy”. Owa niemoc miała wynikać z braku miejsc w miejscowym schronisku dla psów.

MAŁY PIES DUŻY PROBLEM
Także dzisiaj w godzinach popołudniowych od jednego z mieszkańców gminy otrzymaliśmy telefon w którym poinformowano nas o tym, że w miejscowości Cygany wałęsa się porzucony szczeniaczek. Jako, że do Polski ponownie powróciła zimowa aura, ów mieszkaniec postanowił poświęcić swój czas i poprosić o interwencje straż miejską. Wszak ostatnio w gazetach czytał, że właśnie do takich celów została powołana. Co usłyszał? Że SM nic nie może w tej sprawie zrobić bo w schronisku nie ma miejsca… A pies? No cóż… Niech martwi się mieszkaniec bo powołana w tym celu formacja nie czuła się w obowiązku by podjąć temat.


Fot: Bezduszność \”ludzi\” którzy wyrzucili biednego szczeniaka to jedno. Ale \”bezduszność\” instytucji powołanych do zajmowania się tymi sprawami to drugie.
Zbulwersowany mieszkaniec zdecydował się sięgnąć po broń której boją się wszyscy urzędnicy. Zadzwonił do mediów. Wykonał telefon do redaktora naczelnego InfoNowaDeba.pl Marka Ostapko i Tygodnika Nadwiślańskiego. Naczelny Info wysłał do komendanta SM pytanie w tej sprawie. Nieoficjalnie wiemy, że Tygodnik także podjął temat.

W ciągu niespełna godziny od podjęcia tematu przez media nowodębscy strażnicy zdecydowali się wyruszyć na interwencje i zaopiekowali się zmarzniętym szczeniakiem.

Ostatecznie historia skończyła się tak jak powinna: piesek znalazł schronienie. Jakimś cudem znalazło się dodatkowe miejsce… Jednak czy SM naprawdę potrzebuje otrzymywać zgłoszenia przez media? Czy wobec takiego schematu działania nowodębscy strażnicy dziwią się że ich wizerunek wśród mieszkańców jest tak zły?

I kolejna sprawa: Panie Burmistrzu! Czy otrzymywał Pan od swoich podwładnych pisemne raporty, że w schronisku brakuje już miejsc? A jeśli tak to dlaczego niczego Pan z tym nie zrobił aby pańscy podwładni mogli wykonywać swoją prace? Z jednej strony broni Pan zasadności istnienia SM, z drugiej nie stwarza Pan swoim podwładnym należytych warunków.

No ale jaki pan taki kram…

Redakcja InfoNowaDeba


Ostatecznie zmarznięty szczeniak doczekał się interwencji Straży Miejskiej

126 KOMENTARZE

 1. jak do tej pory darzylam marka sympatia to tak po ostatnich wpisach tutaj zaczynam byc lekko zniesmaczona jego wpisami i sposobie pisania "zadzownil do redaktora info ostapko" nosz kur.wa przeciez wszyscy wiedza kto stoi za info i kto wpisy wrzuca
  burmistrza tez nie lubie ale wydaje mi sie ze sympatia do marka tez slabnie. chociaz wiem ze ma to gdzies to musialam to napisac :) kiedys marek przegnie :) a jak nastepne wybory wygra ktos inny niz np Pani Lubera lub ktokolwiek zwiazany z info i ratuszem to bedzie duuuuzy pstryczek w nos
  pozdrawiam

 2. No szlag mnie zaraz trafi nie mam słów do tak posuniętej arogancji i hipokryzji .Konający pies i Burmistrz który mówi że Straż jest od ratowania zwierząt. OBŁUDA, OBŁUDA ,OBŁUDA .Panie Ordon nie masz Pan litości .Zniszczone dęby ,wszechobecna bieda, konające psy z tym mi się Pan do końca życia będziesz kojarzył.

 3. To winny jest Ostapko który opisał "pracę" Strażników Miejskich??? Przecież nie wolno rozwiązać Straży bo zajmują się pieskami… A tymczasem szczeniak by zamarzł gdyby nie info i tygodnik…. Ordon i Straż Miejska jest OK, ale Ostapko zły bo opisał te głupote???

 4. Dajcie kuźwa spokój z tymi psami. Srają gdzie popadnie, nikt ich nie wyłapuje (SM) a może powinni się dowiedzieć czyj był to pies i wyciągnąć jakieś konsekwencję a nie robią problem bo nie ma miejsca w schronisku ( ba na oczyszczalni). Zlikwidowali opłaty za zwierzęta, dostają darmowe torebki na gówna i co jeszcze może niedługo karmę gratis będą dostawać z opieki !?

 5. Ty "zniesmaczona" nie rozumiem twojego wpisu.. Ostapko wykonuje wsoja prace jezeli nie zauwazyłas gdyby nie ten portal to nawet nie wiedziałabys o niczym co sie dzieje w debie no chyba ze Windows 24h.. ale to mie nie interere…

 6. Ordon mówił, że do obowiązków straży należy kwestia psów. Podobno dlatego ma istnieć. Ludzie dzwonią do straży a straż rozkłada ręce że nic nie może zrobić. Przecież to absurd. Po co ta straż miejska skoro "nic nie może". Kompromitacja na całej linii. Panie Marku dobrze, że pan to wywleka na światło dzienne.

 7. Jak wy się wypinacie na straż to straż wypina się na was. I bardzo dobrze. A jak by się zajmowali nawet tylko psami w szeroko rozumianej gminie, nie tylko w Dębie to byście narzekali że ich nie widać. Na wsi to psy niech się szlajają, nic im nie będzie..

 8. SM poki oplacaja ja podatnicy nie ma prawa sie na podatnikow wypinac. Ale dziekuje ze nazwales po imieniu zachowanie strazy miejskiej. Trzeba podziekowac strazy i Ordonowi w wyborach.

 9. Opis pod zdjęciem tego biednego pieska mówi wszystko:
  [quote]Bezduszność "ludzi" którzy wyrzucili biednego szczeniaka to jedno. Ale "bezduszność" instytucji powołanych do zajmowania się tymi sprawami to drugie.[/quote]
  Ekologiczna gmina pana Ordona: Wycięte piękne Dęby + waląca się kanalizacja + drożyzna za śmieci…

 10. Burmistrz zdecydował że psiarze nie muszą płacic za swoje pieski.Radnym to też na rekę bo to przecież spory elektorat.A wprowadzić obowiązkowe opłaty po kilkaset złotych rocznie,za to że ich pupilki srają gdzie popadnie,zakłócają mir domowy a w końcu z tych właśnie opłat można by było utrzymywać te bezpańskie psy a nie prosić :weźcie ,weźcie.Właściciele psów czują się bezkarni,kto im podskoczy gdy swego pikusia zostawiają w domu a ten godzinami jazgocze albo gdy PAN BURAK podpuszcza swego pupilka aby ujadał na wszystko co sie rusza w obrębie 30 metrów od jego domu.NIe ma kto rano sprawdzić psiej toalety? Wszyscy wiedzą że ok 6 rano trawniki to psi kibel i to za darmo z woli nam rządzących.

 11. [quote]Burmistrz zdecydował że psiarze nie muszą płacic za swoje pieski.Radnym to też na rekę bo to przecież spory elektorat.A wprowadzić obowiązkowe opłaty po kilkaset złotych rocznie,za to że ich pupilki srają gdzie popadnie,zakłócają mir domowy a w końcu z tych właśnie opłat można by było utrzymywać te bezpańskie psy a nie prosić :weźcie ,weźcie.Właściciele psów czują się bezkarni,kto im podskoczy gdy swego pikusia zostawiają w domu a ten godzinami jazgocze albo gdy PAN BURAK podpuszcza swego pupilka aby ujadał na wszystko co sie rusza w obrębie 30 metrów od jego domu.NIe ma kto rano sprawdzić psiej toalety? Wszyscy wiedzą że ok 6 rano trawniki to psi kibel i to za darmo z woli nam rządzących.[/quote]

  No to co robi w tej sprawie straż miejska?
  A jeśli sobie nie radzi to po co utrzymywać ją za taką kase?
  Przecież burmistrz mówi, że ona właśnie od spraw pieskowych jest. A pieski jak srały tak srają. Jak się wałęsały tak się wałęsają. Więc pytam: dlaczego burmistrz bredzi że ona jest od piesków?

  Podsumowanie z artykułu tutaj trafne: JAKI PAN TAKI KRAM

 12. Z tego co pamiętam tam to z 30 złotych miesięcznie chcieli podnieść opłatę do 50 zł. A może lepiej było obniżyć do 20 zł ale obowiązkowo od wszystkich bez wyjątku czy emeryt czy osoba lubiąca za dużo golnąć. I wtedy SM miała by co robić (sprawdzać opłaty, ponaglać, upominać, karać itd itd) i było by dobrze.

 13. Ani nie obniżyli ani nie podnieśli opłatę tylko ją zlikwidowali. Dodatkowa kasa, ot tak sobie po co jak mamy więcej z kredytu.

 14. admin O. no ma rację – ale to tak Gomółką zabrzmiało…
  i komenty: – ''wszystkie ręce na pokład '' ! :o
  #4 to doskonale podsumował/a – [quote]"zadzownil do redaktora info ostapko" nosz kur.wa przeciez wszyscy wiedza kto stoi za info i kto wpisy wrzuca[/quote]..
  #4 [quote]do tej pory darzylam marka sympatia to tak po ostatnich wpisach tutaj zaczynam byc lekko zniesmaczona jego wpisami i sposobie pisania [/quote].
  Pod rozwagę w/w wpis.

 15. [i]Ekologiczna gmina pana Ordona: Wycięte piękne Dęby + waląca się kanalizacja + drożyzna za śmieci…[/i]
  Ekologia to jest niestety inna para kaloszy

 16. W naszej gminie brak ładu i składu.
  Dobre zarządzanie poznaje się po tym jak załatwiane są nie tylko duże, ale i drobne sprawy.
  Jak choćby problem psów porzuconych czy bezpańskich.
  Niech Straz Miejska bierze się do pracy!

 17. Czytając posty powyżej utwierdzam się w tym, że społeczeństwo gminy ND to w dużej mierze debile (#1, #2) i wieśniaki (#8, #11). Pozostali niestety nie mają głosu, a z tą ignorancją straży to święta prawda. Sam byłem świadkiem rok temu podobnej historii, [b][i]nie ma miejsca itd[/i][/b]

 18. Z innej beczki [quote] W ramach zadania zostanie przebudowane otoczenie Samorządowego Ośrodka Kultury oraz Plac mjr Gryczmana. W dotychczasowym lasku zwanym "Koziołkiem Matołkiem" w zasadzie od podstaw powstanie Park miejski. Wykonane zostaną w nim place zabaw dla dzieci małych (3-7 lat), dla dzieci starszych (7-15 lat). Place zabaw będą dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obok placów zabaw powstanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią (siatkówka, koszykówka). Całośc wzbogaci mała architektura. Przez park będzie przebiegała promenada spacerowa, wzdłuż której będą rozmieszczone ławki parkowe. Przed deszczem lub słońcem będzie można się ukryć w dwóch wiatach pokrytych materiałem membranowym. Całość zyska nowe nasadzenia drzew niskich i krzewów ozdobnych. W parku staną stojaki na rowery, poidełka i toaleta. Wartość zadania – 5 585 124,46 zł brutto. Zadanie współfinansowane jest w 73 procentach z Unii Europejskiej w ramach działania 7.1. Rewitalizacja miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

  W wyniku przetargu nieograniczonego Generalnym Wykonawcą zadania zostałą wybrana firma “Flis”, Marcin Flis ul. Ochotników Węgierskich 1A/123, 23-300 Janów Lubelski. Planowane zakończenie inwestycji – czerwiec 2013r.[/quote]
  Jak można się nie wku*wić jak kasa UE tracona jest na pierdoły.. za 3-4 lata i tak to ''piękne'' zniszczeje . Forsa powinna iść nie na ''socjal'' tj. estetykę ino by miejscowi godnie żyli.. Ludożerka mając stały dochód na czynsz,szkoły dla dzieci.przyzwoite żarcie,ubezpieczenia – no syta = sama zapragnie zmieniać przestrzeń współdzieloną. A tak? Wypier*olona gruba kasa na np. Planty i jeszcze część ludzi się wścieka,że kasa wyrzucona w ch*j to jeszcze miasto oszpecają.. I jeszcze p.Marek gościem waskiersiene straszy o ministrantach i duchownych i piłce i EUcharystii..

 19. :P jak ty po takich wpisach nr 8 i 11 oceniasz kogoś iż ta osoba jest wieśniakiem to masz coś po kopułką nie tak :P Elita z wielkiej p(ł)yty się znalazła. To ja utwierdzam się w przekonaniu iż post pana o nr 21 jest wieśniactwem i słomą wypchany. Mnie gówna na trawnikach i chodnikach wkurzają, a pana pewnie nie bo jak się na wsi wychowało to wieś trzeba schować głęboko w kieszeń prawda, a gówna tak nie rażą jak się jest ze wsi. A tak poza tym to :)

 20. kolega z 1 idz do lekarza psychicznego, serca nie masz?? pies by zamarł jakby nikt nie zareagował.. a SM wy**pier.. na zbity łeb

 21. [b]Dobrze jest. Należy pokazywać publicznie to co robi, i to co powinna robić Straż Miejska. I nie dopiero pod wpływem mediów, jakie by one nie były. Urzędnik państwowy nie może powiedzieć obywatelowi że nic nie może zrobić w danej sprawie, albowiem żyje on z pensji którą opłaca ten obywatel z własnych podatków. I taki strażnik miejski funkcjonuje dla obywatela, a nie odwrotnie. I jeśli obywatel dzwoni do tych strażników z monitem o pomoc, to strażnik ma obowiązek tej pomocy udzielić, a jeśli nie daje rady, to ma wezwać na pomoc inne formacje które tej pomocy udzielą. Tak wynika z obowiązków stanowiska jego pracy , i zaniedbanie ich jest obciążone odpowiednimi konsekwencjami określonymi przez regulamin.[/b]

 22. Panie Marku dalej ten kurs. Proszę się nie przejmować tymi pieskami co tak ujadają na Pana. Wiadomo przecież kto pisze te posty. Gdyby się można było przyjrzeć to zapewne pod każdym z nich byłby ten sam numer IP.

 23. Hello chciałem cos na ten temat powiedzieć.
  Pomijajac sensowność istnienia SM to na wlasnym przykładzie muszę powiedziec że w sprawach bezdomnych psów przyjerzdżają na każde wezwanie :D. Miałem taką sytuacje juz 2 razy że przyplątał się bezdomny pies i 2 razy przyjechali i sie tym zajeli(ciekawostka , przyjerzdżają wraz ze specjalnym kimś powiedzmy Panem Hyclem który takiego psiaka lapie :D). Stronniczość tego artykułu poraża!

 24. hmm do 29# to TW chyba podlega innym władzom :]
  a ja mam propozycje ,,,zlikwidować SM (od piesków) i za te oszczednosci zorganizowac cos NAPRAWDE w tej kwesji (schronisko+hycel) . i to wszytskim wyjdzie na dobre :D
  :D

 25. Maro przyjacielu, daj sobie spokój z szarpaniem się ze przekoszonym na łbie pokoleniem. Weź się do jakiegoś Mielca albo Rzeszowa kopsnij, a nie męczysz się człowieku z prowadzeniem portalu o dziurze, do której promieniowanie kosmiczne nie dochodzi.

 26. do #23
  Mnie też wkurzają obsrane chodniki i trawniki, a swoją drogą jakież to mamy te trawniki? – to kartofliska są. I wcale nie mieszkam w wielkiej płycie, na osiedlu są też bloki z cegły

 27. Brodząc w takich problemach nie ma szans na poprawę i rozwiązanie reszty kluczowych zagadnień.
  Maro zostaw to niech się zaszczują i uciekaj gdzie pieprz rośnie :)
  :P:D

 28. Mam nieodparte wrażenie,że artykuł napisany został pod z góry założoną tezę czyli oto przykład,że Straż Miejska nie jest potrzebna i nie radzi sobie z problemem.Tak wiec bardzo bym prosił p.Ostapke żeby odpowiedział mi na kilka pytań:
  Po pierwsze ,skąd p.Marek wie ,że pies znalazł schronienie? (pytał strażników,dzwonił gdzieś?)
  Po drugie, czy p.Marek ma pojęcie o problemie zwalczania bezdomności zwierząt na terenie gminy?
  I po trzecie chciałbym sie dowiedzieć jaki pomysł ma p.Marek i opozycyjny Ratusz na rozwiazanie problemu bezdomnych zwierząt na terenie gminy ND?
  Chciałbym zaznaczyć , że rozumiem oburzenie na wyrzucenie psa przez kogoś,no cóż są ludzie i są sk……ny.Taki psi los zawsze rozczula i jest medialnie nośny.Ale wolałbym ,żeby p.Marek jako redaktor oraz przede wszystkim radny opozycji przedstawił jakis inny alternatywny i sensowny sposób postepowania z bezpańskimi psami i kotami.
  Z poważanie lek.wet. Artur Sączawa

 29. Panie Saczawa a ja proponuje aby Klub Ratusz adoptowal tego psiaka, a ociapko wzial sie za jego wychowanie , mial by zajecie i nie wypisywal bzur:|

 30. skoro SM ma się zajmować bezdomnymi psami a się nie zajmuje, karać za nie sprzątanie odchodów po pupilach a nie karze to niech chociaż po zimie te gówna sprzątaja które zalegają na trawnikach i chodnikach

 31. Panie Arturze. Przepraszam ze anonimo ale pracuje w pewnym sensie pod burmistrzem. Do tezy: czy sm jest potrzebna i radzi sobie z problemem mowiac ludziom ze ona nic nie moze zrobic?

 32. Skoro nie ma miejsca to usypiac psy i problem z glowy! Mlody ma jeszcze szanse na adopcje ale jest wiekszosc starych psow i jaki to ma sens by je utrzymywac ?

 33. Raz jeszcze :-) Powtórzę co już pisałem,żadna służba nie rozwiąże problemu psów.Bezpańskie utrzymywać z opłat za posiadanie a pozostałych,,,dla przykładu wlepić kilka spektakularnych mandatów za zaśmiecanie,dokuczliwe szczekanie itp.W przeciwnym razie zrobi się tu porządek na własną rękę.

 34. Szanowny Panie Arturze,
  Dziękuję za podjęcie dyskusji na portalu. Chciałbym zacząć od tego, podczas ostatniej dyskusji na temat zasadności funkcjonowania Staży Miejskiej (SM), jej zwolennicy twierdzili, że powinna istnieć bo zajmuje się problemem bezpańskich psów. Powyższy materiał pokazuje w jaki sposób się zajmuje…

  Swoją ocenę funkcjonowania SM wielokrotnie przedstawiałem w mediach i podobnie jak większość mieszkańców biorąca udział w ankiecie na infonowadeba oraz w ankiecie Echa Dnia (przeprowadzonej niezależnie od INFO) negatywnie oceniam jej pracę. Być może stąd pojawia się wrażenie, że artykuł napisany jest "pod tezę". Jeśli jednak nawet hipotetycznie uznamy, że powyższy tekst napisany jest "pod z góry założoną tezę" to odpowiedzmy sobie na pytanie czy teza jest prawdziwa czy błędna? Czy SM właściwie wypełnia swoje obowiązki? A jeśli nie, to dlaczego?

  Powody napisania tego tekstu są jednak zgoła inne. Otóż wielokrotnie otrzymywałem sygnały od ludzi którzy prosili o interwencje w sprawie bezpańskich piesków. Wedle relacji tych ludzi SM zawsze odpowiadała w ten sam sposób: "žnic nie możemy zrobić". Na ogół były to relacje post factum. Wczoraj zadzwonił do mnie mieszkaniec który opowiadał iż właśnie znalazł szczeniaka i poprosił o interwencje Straż Miejską. W odpowiedzi usłyszał to co słyszeli inni mieszkańcy…(Nic nie możemy, brak miejsca w schronisku itd.) Ów mieszkaniec nie dał jednak za wygraną i powiadomił o sprawie Info oraz Tygodnik. Zdjęcia otrzymałem od czytelnika i zdecydowałem się na publikacje. Czy nie oburza Pana, że służba której istnienie uzasadnia się właśnie dbaniem o bezpańskie i porzucone psy nie wypełnia swego obowiązku ?

  Odnosząc się do pytań: 1) Z relacji mieszkańca wynika, że pieska zabrała SM. Domniemam więc, że zapewniła mu schronienie. Mimo swojej negatywnej oceny SM nie podejrzewam jej pracowników by zachowali się w inny sposób. Z tego co wiem trafił on ostatecznie w ręce osoby prywatnej. 2) Odpowiadając na tak ogólnie zadane pytanie ogólnie mogę odpowiedzieć, że mam pojęcie :) Jeśli interesuje Pana coś konkretnego prosiłbym o jakieś uszczegółowienie pytania. Zaznaczam, że nie wykluczam, że są pewne zakresy spraw o których mogę nie mieć świadomości, gdyż nie ma co się oszukiwać nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. O ile wiem większość radnych i burmistrz też nie. Po to są eksperci, grupy tematyczne, autorytety w swoich dziedzinach by korzystać z ich dorobku i wybierać najlepsze rozwiązania 3) Temat bardzo szeroki i wymaga sporego opracowania. Jedno jest pewne. Rozwiązać się tego problemu w 100% nie da. Zawsze znajdzie się jakiś jak Pan stwierdził "s…yn", który skrzywdzi zwierzę. Aparatem urzędniczym dysponuje burmistrz. To właśnie profesjonaliści z urzędu na zlecenie burmistrza powinni zająć się tym problem i zainicjować odpowiednie działania. Ja takowego nie posiadam i żadnych zadań urzędnikom zlecić nie mogę. Na szybko: należy rozbudować tzw 'schroniska" tak aby SM nie mogła nie podejmować zadań do których“ jak się mówi w mediach – została powołana. Myślę że należy podpatrzyć rozwiązania innych miast (chipy, sposoby odławiania itp.) w tym zakresie, oraz posiłkować się wiedzą i doświadczeniem takich osób jak Pan. Chętnie się z Panem spotkam w tej sprawie.

  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 35. Panie Arturze ,oświadczam Panu więcej moja noga nie postanie w Pana" gabinecie" .Pana polityczne podejście do Marka po prostu mnie zniesmaczyło do Pana . I oświadczam jeszcze raz będziemy z moimi znajomymi omijać Pana z daleka.Wolę pojechać do St Woli lub T-bgu niż iść do Pana z pieskiem .NIE POZDRAWIAM

 36. Mam szacunek dla Pana Artura i On jako lekarz weterynarii wypowiedział się obiektywnie, jest to osoba profesjonalna, konkretna i zna problem, więc panie ostapko żal mi pana!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 37. Panie Marku, jako radny proponuje panu wybrac sie na kurs, tak aby zaczal pan sie wypowiadac z sensem, w panskiej wypowiedzi nie ma zadnych konkretow, jednym slowem maslo maslane, zeby byc konkretnym podkresle ze jest pan nudny i malo skuteczny. Proponuje zmienic branze i nie uprzykrzac ludzia zycia.

 38. a ja Artur [quote]Mam nieodparte wrażenie[/quote]że stajesz PO ZŁEJ STRONIE I NAPISAŁEŚ- [quote]"pod z góry założoną tezę"[/quote] Może napisz że wyrżnięte dęby na plantach też mają twoje poparcie.Ty nie rozumiesz że tu chodzi o społeczeństwo które się izoluje i z każdym dniem znieczula a władza rżnie nas w d.u.p.e.Pomyśl trochę nie polemizuj ,tylko z racji człowieczeństwa pomórz Markowi reagować na krzywdę .

 39. Panie Arturze. Czy coś się panu nie pomyliło?

  [b]WETERYNARZ STAJE W OBRONIE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH KTÓRZY WBREW SŁUŻBOWYM OBOWIĄZKOM NIE CHCIELI ZAJĄĆ SIĘ SZCZENIAKIEM KTÓRY MÓGŁ ZAMARZNĄĆ???? [/b]

 40. Zaraz sie okaże że ten człowiek co poprosił Miejszczaków o pomoc jest winny i głupi bo "uprzykrzył im życie" bo musieli wyjść z gabinetu i zająć sie obowiazkami…. Jak można przeszkadzać strażnikom w piciu kawy???

 41. Może pan "O" wybuduje też cmentarz dla naszych psiaków – o to dobra obietnica przedwyborcza. Bo tak sie wgryzać w temat to co się dzieje w ND po śmierci z naszymi pupilami ?

 42. czytam te komentarze i stwierdzam ze nowodębianie to banda debili .
  był problem został rozwiązany po co drążyć temat. winą była i jest SM . koniec kropka

 43. [quote]WETERYNARZ STAJE W OBRONIE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH KTÓRZY WBREW SŁUŻBOWYM OBOWIĄZKOM NIE CHCIELI ZAJĄĆ SIĘ SZCZENIAKIEM KTÓRY MÓGŁ ZAMARZNĄĆ????[/quote]

  Mi też ciężko w to uwierzyć. Dramat!!!

  Wychodzi na to, że w Nowej Dębie:
  a) należy być nieczułym chamem i nie zwracać uwagi na cierpienie ludzi i zwierząt;
  b) pod żadnym pozorem nie wolno wymagać od straży miejskiej wykonywania swoich obowiązków
  c) jak zobaczycie szczeniaka w lesie to odwróćcie głowę w drugą stornę… NIECH ZDCYCHA!
  d) jak jakiś Ostapko będzie się burzył, że powinno być inaczej: ZASZCZUĆ GO , ZMIESZAĆ Z BŁOTEM.

  Dzięki temu nasza Nowa Dęba dalej będzie taka wspaniała jaka jest. Bo przecież jest pięknie, nikomu niczego nie brakuje, wycina się dęby, kładzie się granit w zimie… jest super!!!!

 44. Kto nie jest z nami jest przeciwko nam! Weterynarz do uśpienia bo śmiał zapytać jaki pomysł ma Ostapko z Ratuszem na bezpanskie psy. Odpowiedź Ostapki jest prosta – nie mam żadnego, od tego są urzędnicy bo ja się nie znam i nic nie mogę :( . Dalej mam czyste ręce i o pieskach mogę pisać. :(

 45. "………Jeśli wygnany pies zmarznie pod drzwiami Pana , zagłada złego miasta we wróżbach jest pisana…" William Blake.

 46. Kto nie jest z nami ten przeciwko nam! Radny do uśpienia bo śmiał wykazać, że urzędnicy Ordona zwani Strażnikami Miejskimi nie wypełniają swoich obowiązków. :( Weterynarz obwinia radnego, że ten to wszystko opisał, zamiast naciskać na strażników by wykonywali pracę za którą biorą pieniądze:(

 47. Wdterynarz zadał radnemu pytanie i dostał wyczerpująca i logiczną odpowiedź. Tak jak weterynarzowi może się nid podobać tekst radnego tsk mi czytelnikowi może się nie podobać to że broni niemocy straży miejskiej a nie szczeniaczka. I bedę taką postawę krytykował. Chyba wolno w Polsce nie zgadzać sie z weterynarzem w sprawach punlicznych???

 48. Rozumiem, że radny Ratusza ma wyręczyć referat urzędu miasta i wykonać robotę za urzędników? Hmmm.. No dobrze. Ale czy jak radny wyręczy ów referat to wójt Ordon potrąci urzędnikom tego referatu pensje? Może radny powinien jeszcze wykonać pracę prezesa PGKiM, dyrektorów szkół i wreszcie naszych kochanych strażników miejskich??? Zmierzam do tego, że każdy w gminie ma swoje zadania i kompetencje. Mieszanie ich ze sobą wykazuje tylko, że osoba która to czyni nie ma pojęcia o rzeczywistości a jedynie puszcza w obieg jakieś swoje życzenia.

 49. [quote][b]Należy pokazywać publicznie to co robi, i to co powinna robić Straż Miejska. I nie dopiero pod wpływem mediów, jakie by one nie były. Urzędnik państwowy nie może powiedzieć obywatelowi że nic nie może zrobić w danej sprawie, albowiem żyje on z pensji którą opłaca ten obywatel z własnych podatków. I taki strażnik miejski funkcjonuje dla obywatela, a nie odwrotnie. I jeśli obywatel dzwoni do tych strażników z monitem o pomoc, to strażnik ma obowiązek tej pomocy udzielić, a jeśli nie daje rady, to ma wezwać na pomoc inne formacje które tej pomocy udzielą. Tak wynika z obowiązków stanowiska jego pracy , i zaniedbanie ich jest obciążone odpowiednimi konsekwencjami określonymi przez regulamin.[/b][/quote]

  Mądrego to aż dobrze posłuchać.

  Pana Artura mogę tylko spytać:
  Czy nie będąc piekarzem ma Pan prawo krytykować smak chleba gdy okaże się , że produkt nie nadaje się do jedzenia?
  Czy nie będąc malarzem ma Pan prawo mówić że jeden obraz się Panu podoba a drugi nie?
  Czy więc mamy prawo wymagać i oceniać straż miejską nie będąc autorem programów ochrony zwierząt???

 50. Jak już tak o p.Arturze ,to może mało dyskretne pytanie.
  Ile faktur miesięcznie lub jakie kwoty podpisuję burmistrz za opiekę na zwierzętami bo jakiś lekarz doglądać psiaki musi ?
  Czyżby taki mały akt wdzięczności i okazywanie spolegliwości wobec swojego pana ?
  Bardzo dobrze tylko niech to nie zaślepia niekompetencji ludzi i organów działania.

 51. Czy profesor który dostaje zlecenia od koncernu tytoniowego istwierdza że papierosy nie są w gruncie rzeczy takie szkoldiwe jest wiarygodny?
  Czy lekarz dostajacy zlecenia od wójta i wyrażający poparcie dla nieudolności jegp podwładnych jest wiarygodny?

 52. Na początek chciałbym znaczyć, że nie popieram burmistrza, a straż miejska mnie wkurza i też uważam, że utrzymywanie jej to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chciałbym jednak zaznaczyć, że weterynarz nie napisał niczego, co wskazywałoby na branie strony strażników. Chłopina tylko zadał kilka konkretnych pytań i posypały się na niego gromy. Pan Marek natomiast jak rasowy polityk nie odpowiedział na żadne pytanie, tylko znowu przedstawił jakieś tam nie do końca zrozumiałe tezy. Bycie opozycją znaczy nie tylko krytykować, ale również przedstawiać pomysły na naprawienie krytykowanego tematu. Na koniec coś co najbardziej spodobało mi się w powyższym tekście: Wykonał telefon do redaktora naczelnego InfoNowaDeba.pl Marka Ostapko – tak o sobie pisze p. Marek Ostapko. Czyż to nie jest genialne panie "redaktorze naczelny".

 53. Na które pytanie nie odpowiedział? Jeśli masz problem ze zrozumieniem odpowiedzi to ja chętnie wytłumaczę. Bo odpowiedzi są jasne, logiczne i klarowne. A więc wypis:
  Sugestia że tekst napisany pod tezę – Padła odpowiedź.
  Pytanie o schronienie – Odpowiedź padła.
  Pytanie czy ma pojęcie – Odpowiedź padła (ma pojęcie)
  Jaki pomysł na bezdomność -Padła odpowiedź: Rozbudować schronisko skoro się w nim nie mieszczą psy, wprowadzić czipy, wymusić na referacie w UMiG wypełnianie swych obowiązków (usprawnić administracje).

  Ze wszystkimi odpowiedziami się zgadzam.

 54. Jaki pomysł na bezdomność -Padła odpowiedź: Rozbudować schronisko skoro się w nim nie mieszczą psy, wprowadzić czipy, wymusić na referacie w UMiG wypełnianie swych obowiązków (usprawnić administracje).
  A na pytanie jak stworzyć miejsca pracy – otworzyć wielką fabrykę
  To tez jest konkretnie?

 55. rasowy polityk buhahahahaha
  co do kwestii podniesionej przez lekarza… po raz kolejny okazuje się, że na tym forum co prawda nie ma formalnego zakazu aby poprosić ratusz o uszczegółowienie swego stanowiska w jakiejś sprawie poprzez zadania konkretnych pytań….
  ale należy się liczyć z niemal publicznym linczem.
  Jeśli tak według czytelników info wygląda istota wyrażania swoich poglądów to życzę powodzenia… imho w tym względzie nie różnicie się niczym od obecnie rządzących
  p.s. nie jestem Panem A. S. i nie mam z nim jak i z burmistrzem czy kimkolwiek z umig nic wspólnego

 56. Szanowny Panie Marku a i wy nieznani i anonimowi interlokutorzy.
  Dziękuje za zabranie głosu. Przyznam się ,że właśnie o taki mały ferment mi chodziło. Moim wpisem chciałem zwrócić uwagę na pewne sprawy, sprowokować dyskusję może bardziej merytoryczną niż ta powyżej.
  Chciałem, żebyśmy wszyscy sobie uświadomili ,że sama krytyka czyjegoś postępowania nie wystarczy. Dobrze by było aby jeszcze przedstawić jakieś rozwiązanie. W tej właśnie sprawie min. zwróciłem się do p. Marka.
  Na dzień dzisiejszy jednak nie widzę innej instytucji która zajęłaby się wyłapywaniem bezpańskich psów niż Straż Miejska. Z moich obserwacji wynika ,że całkiem nieżle sobie radzi z tym problemem-trudno przecież winić SM że nie ma miejsca w schronisku na umieszczenie tam psa, to nie do nich te pretensje powinny być kierowane. Trudno sobie wyobrazić inną zewnętrzną powiedzmy firmę , która by w sposób elastyczny i 24 godziny na dobę była w stanie zareagować.
  Oczywiście na wszelkie nieprawidłowości trzeba reagować ale mam nadzieję , że podejdzie się do tematu obiektywnie.
  Pozdrawiam Artur Sączawa
  PS. Ludziom którzy zarzucają mi brak empati w stosunku do zwierząt oraz to ,że moim wpisem poparłem tę czy inną opcje polityczną oraz, że mój wpis wynika z przyczyn finansowych mogę tylko współczuć.

 57. najlepszy rozwiazaniem poprosic Chinczykow aby w Nowej Debie ptwarli restauracje a problem psow bezpanskich zniknie bo w mig sobie z tym poradza:@

 58. do 71
  Czyli jeśli ktoś podjął polemikę z autorem strony to trzeba się z nim zgadzać na siłę? Ja się nie zgadzam i dałem temu wyraz w swoim poście. Owszem pojawiły się brzydkie komentarze do pana AS ale jakim prawem wprowadzasz odpowiedzialność zbiorową wobec opozycji? Wobec MO też się pojawiły brzydkie wpisy ale jakoś nie sugerujesz, że to wszystko pisali ludzie burmistrza. Więcej dystansu.

 59. Mógł by ktoś napisać coś o naszym "schronisku" (jego wielkość liczba psów które mogą tam przebywać oraz liczbę psów które teraz tam są, skąd sa pieniądze na jego utrzymanie i jakie są koszty utrzymania?).

 60. Pan Artur napisał:
  [quote]Na dzień dzisiejszy jednak nie widzę innej instytucji która zajęłaby się wyłapywaniem bezpańskich psów niż Straż Miejska. Z moich obserwacji wynika ,że całkiem nieżle sobie radzi z tym problemem-trudno przecież winić SM że nie ma miejsca w schronisku na umieszczenie tam psa, to nie do nich te pretensje powinny być kierowane. [/quote]

  Natomiast w artykule jest o tym mowa. Autor artykuły pyta czy SM zgłaszała burmistrzowi brak miejsc, a jeśli tak to dlaczego burmistrz nic z tym nie zrobił? Oto cytat:
  [quote]
  I kolejna sprawa: Panie Burmistrzu! Czy otrzymywał Pan od swoich podwładnych pisemne raporty, że w schronisku brakuje już miejsc? A jeśli tak to dlaczego niczego Pan z tym nie zrobił aby pańscy podwładni mogli wykonywać swoją prace? Z jednej strony broni Pan zasadności istnienia SM, z drugiej nie stwarza Pan swoim podwładnym należytych warunków.

  No ale jaki pan taki kram.[/quote]

 61. najeprzszym sposobem bylo by zeby tej piesek mial dom i warunki do zycia a nie tak samotny pieresk jest prze piekny sam bym sobie go wziol ale nie moge a ostapko nic nie robi tylko bierze pieniadze i tyle niech buja sie z tego stanowiska i niech zastompi go osoba odpowiedzialna i uczciwa a nie tak ja ten zyd

 62. [quote]ostapko nic nie robi tylko bierze pieniadze i tyle niech buja sie z tego stanowiska i niech zastompi go osoba odpowiedzialna i uczciwa a nie tak ja ten zyd[/quote]

  Rozumiem że jest wyznania mojżeszowego bo napisałeś "żyd" małą literą. Czy chodzi ci, że jest "Żydem" czyli jest pochodzenia żydowskiego?

 63. Ostapko wiadomo… Rosyjski Żyd. Teraz przglądnijmy się reszcie RATUSZA. Pani Lubera z domu JAKUBowska… Syn: Jacek DAWID Lubera…
  I kolejny: Tomasz Litzak vel Licak. Jakieś stowarzyszenia zakładają, w media i sfere publiczną się pchają… Jak masoni.

 64. Czytam te odpowiedzi, radnego również. I tak się zastanawiam: skoro burmistrz i urzędnicy mają wszystko załatwić to po jaką cholerę są ci radni? Do tej pory myślałam że urzędnicy i burmistrz mają wykonywać to co wymyślą i uchwalą radni.

 65. Źle myślałaś. Szefami urzędników jest burmistrz. Żaden radny nie może wydawać poleceń służbowych administracji. Co do reszty gratuluję naiwności. W normalnej demokracji radni mówią burmistrzowi co ma robić. W Nowej Dębie większość radnych wykonuje to co mówi im Ordon. W takim układzie jak jest w Dębie pracuje tylko opozycja bo to ona kontroluję władze. Obóz władzy zaś tylko na zawołanie lidera Ordona podnosi łapki w górę.

 66. Odwrócę pytanie: PO CO BURMISTRZ SKORO WSZYSTKO MAJĄ ROBIĆ RADNI ? PO CO JEGO ZASTĘPCA? NIECH RADNI WYDAJĄ UCHWAŁY PRZYGOTOWANE PRZEZ URZĘDNIKÓW A BURMISTRZA NIE TRZEBA.

 67. Tłusta jest wahabitką, a Flis poczciwym sufim. Ustanowiliśmy szariat w Nowej Dębie i władza nasza będzie wieczna, insza Allach.

 68. Chciałbym złożyć najserdeczniejsze podziękowania na ręce Burmistrza Wiesława Ordona i popierających go radnych Naszego Samorządu ZA SKORZYSTANIE Z USŁUG KREDYTOWYCH MOICH BANKÓW. Cieszę się, że poszli Państwo w śladu jaśnie nam panującego Donalda Tuska i jego ekipy, dzięki Wam wszystkim mój interes świetnie się w Polsce kręci.

  Liczę na to, że uda się Państwu spacyfikować opozycję, która domaga się cięć wydatków gminy. Jeśli postulaty Ratusza zostałyby spełnione, to straciłbym bardzo dużo dolary. Na szczęście pan Ordon świetnie sobie radzi z blokowaniem opozycji, za co jestem mu bardzo wdzięczny i ma u mnie kredyt jeszcze na parę lat.

  Z poważaniem,
  Szlomo

 69. A z tym pieskiem to nie było tak jak w komunistycznej telewizji gdzie redaktor prowadzący prosił pytanego o wskazanie palcem na kogoś na na coś co było tematem programu ? ta k było….
  A i jestem też za płatnym (bardzo drogim) – obowiązkowym czipowaniem psów……

 70. Do tego:WESOŁO MI Obserwuję cie na forach i wygląda na to ,że jesteś przy****sem SM i burmistrza.Musisz tylko nauczyć się lepiej aportować

 71. do # 92 [ messi] twoja ocena jako psychologa delikatnie mowiac jest do d-u-p-y , bo nie jestem d-u-p-a-s-e-m ale naloznica SM i Burmistrza:(

 72. Do (wesoło mi) Prostytucja w naszym kraju jest karana.tak,że uważaj na to co piszesz bo możesz się czasami zdrowo zkaleczyć.

 73. ^#95 – nie masz racji. Nałożnica jest świadoma braku własnej wartości – lecz pławi się w blasku Pana swego. Odpowiedzialność prawna? Brak.
  W innych kulturach – norma.
  ''wesoło mi'' BRAWO za dzielność i odwagę!B)

  A tak serio – chyba to pierwszy post właściciela portalu gdy zabrał głos. I się rozpętało..
  Pianka przegina czasem – ale nie którzy z Was to Ch.je w czystej,laboratoryjnej formie.. Smutne.
  Abemus Papam !

 74. #99 hubert
  Dobrze.Moim zdaniem dobrze ,choć łatwo się ''czepić''.
  i M.O. i A.S.
  – pytanie/ odpowiedź odpowiedź/pytanie – da się bez obrażania wymienić poglądami a w/w temat? Da!

  … a motłoch nienawistny zgrzyta zębami i wrzeszczy : [color=#cc0000]IGRZYSK! I IGRZYSK! [/color] bo d*py pełne chleba,syte…

 75. Za czasów młodości Stefana tego pieska dzieci ugotowałyby w mirabelkach i napchały szczawiem.
  jest to kolejny dowód na brak głodnych dzieci.
  stefan po takiej diecie sędziwego wieku dożyje, a nie jakieś tam pizze teraz jedzą i **** rosną. Stefan łubudubu Stefan łubudubu Stefan :)

 76. Po pierwsze ten piesek był w Jadachach a nie Cyganach a po drugie to ten co go znalazł jest bezduszny. Dlaczego go nie wzioł tylko czekał aż przyjedzie straż. On na pewno w samochodzie a pies na śniegu. Wstydziłby się Pan.

 77. [quote]Może napisz że wyrżnięte dęby na plantach też mają twoje poparcie.Ty nie rozumiesz że tu chodzi o społeczeństwo które się izoluje i z każdym dniem znieczula a władza rżnie nas w d.u.p.e.Pomyśl trochę nie polemizuj ,tylko z racji człowieczeństwa pomórz Markowi reagować na krzywdę .[/quote]Coraz mniej nas w tym pięknym świecie:|

 78. W ****ch się wam poprzewracało.Polemizować można jak się ma wancioł pełny i jabola na stole.Popatrzcie co się na świecie dzieje,za dobrze wam jest i szukacie kwadratowych jaj,Rozglądnij się jeden z drugim wokól siebie i pomóż potrzebującem choć raz bezinteresownie jak ja to robię a pużniej wyzywaj kogoś od hujów

 79. A ten co napisał o czystej laboratoryjnej formie to chyba ma mózg w czystej laboratoryjnej formie,po prostu nieużywany-filozof się znalazł z koziej wólki.

 80. #104
  [quote]a po drugie to ten co go znalazł jest bezduszny.[/quote]
  Bezduszny – uśmiechnąłby się pod nosem i zajął się własnymi sprawami.
  A psinka by padła. Poświęcił humanitarnie własny czas – interwencji się domagał, od formacji dla której to ''psi obowiązek'' i działanie się należy – jak ''psu buda'' Tyle w temacie.

 81. #80. [quote]M.OSTAPKO JAK SPOTKAM NA ULICY TO NAKLADE MU PO RYJU I SIE SKONCZY CALA TA ZABAWA ZE STRAZA MIEJSKA I PSAMI.[/quote]
  i prokurator się tobą zainteresuje i git!NEGATIVE! :D

 82. Do (prokurator)za pinć złotych drzewnianych.Jak ktoś ma łajno zamiast mózgu to by bił po ryju bo nie ma nic do zaoferowania.Markowi to ty do pięt nie dorastasz orangutanku:P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here