PLAN PODWYŻEK CEN WODY WYCOFANY Z OBRAD RADY MIASTA

48
Pixabay

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja o wycofaniu z porządku obrad kontrowersyjnej uchwały zawierającej plan drastycznych podwyżek cen wody i ścieków. Za zdjęciem projektu autorstwa burmistrza Wiesława Ordona zagłosowali wszyscy obecni na posiedzeniu radni.

Przypomnijmy. Wczoraj opublikowaliśmy artykuł pt. „Burmistrz zaproponował drastyczne podwyżki cen wody i ścieków. Co na to radni?”   Przedstawiliśmy w nim założenia uchwały autorstwa burmistrza Wiesława Ordona z których wynikało, że w ciągu najbliższych kilku lat cena za 1m3 wody ma wzrosnąć z 5,29 zł/netto do kwoty do kwoty 8,03 zł/netto czyli aż o 52%. Z kolei cena za odbiór 1m3 ścieków miała wzrosnąć z obecnych 12,41 zł/netto do kwoty  16,17 zł/netto czyli 30%.

Biorąc pod uwagę statystyczne gospodarstwo domowe które zużywa miesięcznie ok 12m3 wody i odprowadza tyle samo ścieków sytuacja przedstawia się następująco:

Przed podwyżką: 63,48 zł woda

148,92 zł ścieki

= 212,4  / miesięcznie
Po podwyżce: 96,36  zł woda

194,04 zł ścieki

= 290,4 / miesięcznie

 

Do powyższych kwot należy doliczyć podatek VAT i w ten sposób otrzymamy realną kwotę brutto jaka wypłynęłaby z kieszeni mieszkańców po przyjęciu propozycji burmistrza.

Na wczorajszej sesji obyło się bez dyskusji nad przedstawionym projektem uchwały. Już na samym początku obrad sekretarz miasta w imieniu burmistrza zgłosił wniosek o wycofanie kontrowersyjnego dokumentu z porządku sesji, na co zgodnie przystali wszyscy obecni na sali radni.

 

48 KOMENTARZE

 1. Dobrze, że do ludzi dotarła informacja o tych planowanych podwyżkach jeszcze przed sesją rady miasta. Zawsze to jakiś nacisk na radnych by nie dali się Ordonowi manipulować. On lubi załatwiać takie rzeczy cudzymi rękami a potem się wybielać i zrzucać winę na innych.

 2. Przecież u nas i tak już jest mega drożyzna! Nie zarabiamy tyle co na zachodzie a koszty ponosimy takie same jak nie większe. Ciężko to jednak zrozumieć burmistrzowi, którego zarobki są w granicach 20 tysięcy.

 3. Po raz kolejny wybrali.brak słów dla tych ludzi co głosowali.albo co nie poszli.i teraz mamy co mamy.miasto skansen Podkarpacia

  • To wina starej Rady ze go nie odwolali tylko dali mu podwyzke, tak to jest jak reka myje reke

 4. ludzie to jednak analfabeci ekonomiczni :) nie zapłacisz w wodzie to zapłacisz gdzie indziej bo niby czym wyrównają straty i koszty poszły ale pod publiczke pisac takie artykuły —- pisland był w tym mistrzem manipulacji a wy ludki do szkół !!!!!!!

  • To rusz leniwa dupę poszukaj dotacji , wsparcia z zewnątrz , a nie łapy do czyjejś kieszeni od razu wyciągasz bo tak najłatwiej typowy ordonowiec

  • Ale ekonomista się znalazł… nie podniosą jak się ludzie nie dadzą oszukać i nie zgodzą sie na marnowanie pieniedzy. Mamy i tak wysokie stawki w naszej gminie, trzeba wybierać ludzi którzy umieją zarządzać a nie historyków bez ambicji i ceny nie będą tak rosły.

 5. POdziękujcie „jebaćpisom” że wybrali POpaprańców co nic nie mogą a wszystko zwijają,zobaczycie PO lipcowych POdwyżkach prądu ile firm ze strefy zwolni ludzi lub się zwinie.

  • Drogie dziecko. Kto wydał 175 mld. przeznaczonych na szeroko pojętą transformację energetyczną, na kiełbasę wyborczą. Ja wiem, że wy tam w suwpolu jesteście głupi, ale że az tak… no szok

  • Tusk zaczal juz okradanie Emerytow, 14 emerytura bedzie w WRZESNIU a on juz w Czerwcu ja okradl na posiedzeniu Rzadu- Nierzadu

 6. Losów miał może i mniej ale miejsce wylosował . Jeden może kupić jeden los na chybił trafił i szóstkę trafi a inny kupi 500 losów i nic nie wygra . Takie już ryzyko hazardu

 7. Do Anny i Brawo .
  To nie radni zadecydowali o wycofaniu tego punktu z obrad sesji.Nie było żadnej dyskusji ani głosowania bo w imieniu burmistrz wniosek wycofał sekretarz .Ale co się odwlecze to nie uciecze.

 8. Propozycja podwyżki cen za wodę wyszła od PGKiM, i to ta spółka wystąpiła do Wód Polskich o ustalenie tej ceny, Rada Miasta akurat w tej kwestii nie ma nic do powiedzenia, więc nie wiem po co ten artykuł i wprowadzanie ludzi w błąd ….

 9. I w tym miejscu Kasia ma rację.
  Donald przed wyborami też mówił , że benzyna będzie po 5.19 i co ?!? Nie wszystko od biedaczka zależy.

  • DZISIAJ TUSK OKRADL 14 EMERYTURE EMERYTOM OKOLO 900 ZL,A GLUPKOM DLOSUJACYM NA NIEGO WMAWIAL ZE CO DANE NIE BEDZIE ZABRANE PRZED WYBORAMI

  • Ktoś kto wierzy politykom w obietnice wyborcze powinien zostać pozbawiony praw wyborczych na zawsze xD

  • Bo Prezes jest prawdomowny nie to co TVN POLSAT I TELEWIZJA CZYZA, TYLKO TALEWIZJA REPUBLIKA JEST PRAWDOMOWNA

  • Masz no mysli prezesa MPKiM , niech w niego piorun trzasnie w samo poludnie a rekoszet zmiecie owsika

 10. Ja bym proponował uczciwe wybory JAWNE kto na kogo głosuje ten zbiera ich żniwa.I tak POpaprańcy niech przyjmują do swoich domów bambusów i nie pobierają świadczeń 800+,13,14 stka i niech segregują swoje śmieci razem z gównem.

  • Przez 8 lat słuchaliśmy przekazu konusa i wiemy, że żadnych „aferek” nie było, a wszystko to „haniebne kłamstwa agentów putinowskich i niemieckich”.

 11. Pożal się Boże redaktorku , nieuku jeden – jak dodajesz komentarze to dodaj wszystkie . A jak nie chcesz to nie dodaj wcale

 12. Anonim ty obszczyjmurku, myślisz , że jak konus daje przekazy dnia to wszyscy tak robią ? Nie . Tylko konus to robi dla swoich nie kumatych fanatyków

 13. Ceny wody i ścieków nie są zależne od Burmistrza. Propozycję stawek podaje pgkim do wód polskich z uzasadnieniem dlaczego tak, a nie inaczej. Tylko pytanie dlaczego?
  Mielec woda około 5zł ścieki 6zł
  Kielce woda około 5 zł ścieki 7.35zł (wzrost o złotówkę!)
  Majdan ceny podobne jak wyżej!
  Nigdzie nie ma stawek przekraczających 10 zł netto za ścieki. Nigdzie!
  O czym to świadczy? A może o tym że prezes PGKiM jest nieudolny? Że podiął decyzję o budowie drugiej oczyszczalni nie doprowadzając nawet do działania na mocy 50% tej pierwszej?! Wzięli kredyt na coś co w ogóle nie było nam potrzebne a teraz będziemy płacić po 25zł za metr wody ze ściekami …

  • ojj Biedny burmistrz nic co najważniejsze i trudne tematy to niezależne od burmistrza. wszystkie buble co robi to przez kogoś źle to wykonawca to znowu rada zła , on by chciał ale nie może bo co tym razem cwaniaczku …… wymyślisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here