Marcin Warchoł: Nowa Dęba otrzyma ponad 1,8 mln złotych na inwestycje

39

6 miliardów złotych z Funduszu Covid-19 – 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów – na dopłaty do inwestycji lokalnych, blisko domu – taki będzie efekt Funduszu Inwestycji Samorządowych, zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.  Jak informuje wiceminister Marcin Warchoł pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach.

Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów.

Kluczowe założenia Funduszu Inwestycji Samorządowych

 • Gminy i powiaty dostaną dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji – to Tarcza dla Samorządów, warta w skali całego kraju 6 mld zł.
 • Samorządy (gminy, powiaty i miasta) otrzymają dotacje w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln zł – nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który tak szeroko wspierałby małe Ojczyzny.
 • Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i  miejsko-wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.
 • Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i powiatu w kraju.
 • Wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych pozwolą im na realizację zadań inwestycyjnych.
 • Pieniądze przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje. Takie jak szkoły, przedszkola, żłobki, wodociągi i kanalizacja, szpitale, domy pomocy społecznej, chodniki czy remonty. A także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. To także wsparcie dla tysiąca firm i setek tysięcy pracowników.
 • Tarcza dla samorządów to również program wsparcia dla polskich małych i średnich firm, które realizują zadania inwestycyjne samorządów. To kolejny zastrzyk pieniędzy, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także rozwój przedsiębiorstw.

Według przelicznika Nowa Dęba będzie mogła liczyć na wsparcie w wysokości 1,8 miliona złotych. Od radnych wiem, że będzie to znaczące wsparcie dla gminnych inwestycji. Dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, oraz moim koleżankom i kolegom z rządzu  za szybkie i sprawne przygotowanie wsparcie dla polskich samorządowców– komentuje wiceminister sprawiedliwości i poseł na sejm RP Marcin Warchoł.

39 KOMENTARZE

 1. Rzyganie jak spanie – strach ma WIELKIE oczy – i co niektórym zagląda już do umysłu! A taka piękna kariera być miała… „Parchnoł warchoł”

 2. Wyobrażam sobie rząd PSL PO w czasach koronakryzysu:
  – wsparcie finansowe dla niemieckich korporacji
  – kopalnie? Zamknąć
  – stocznie? Zamknąć
  – małe i średnie przedsiębiorstwa? Radźcie sobie sami
  – dotacje i wsparcie? Dla przyjaciół królika
  – organizacje pozarządowe? Full wsparcie dla LGBT i antify

  Dobrze że mamy ten rząd, tych ministrów w tym Warchoła i tego prezydenta.

  • Po raz drugi drukowanie kart wyborczych przez niemiecką firmę – czyżby to zrobiła też koalicja PO PSL?

  • lepiej mieć znajomego ministra szumowskiego; od ręki 5 mln a jak się pochodzi przy temcie to i 200 za nic wpadnie

 3. To miło że długopis dostał pozwolenie od siwego aby zainicjować taki fundusz , może jakieś namacalne korzyści z tego będą o ile w ogóle wygra . Także nie traćmy nadziei rodacy , Polacy katolicki naród zwłaszcza tu w podkarpackim zaścianku a jak wiadomo wiara czyni cuda .

  • Może dlatego albo tylko dlatego że Podkarpacie głosuje na PiS, co oczywiście przekłada się na to, że nam się należy jako ta bardziej katolicka i nie doinwestowana część Polski. Podpowiem że mieliśmy COP państwowy, a reszta kraju już w latach 60 nawet, uciekała w licencje zachodnie, kapitał (dewizy) czyli prywata i spółki. I na tym większość kraju się bardziej rozwijała. A my tu nadal najniższe zarobki a zapierda …my lepiej niż reszta. Amen. A propo tematu Czyn godny pochwały.

 4. Marcin Warchoł: Nowa Dęba otrzyma ponad 1,8 mln złotych na inwestycje
  Statystyk: Nowa Dęba otrzyma ponad 0,8 mln złotych mniej (niż statystyczna gmina w Polsce) na inwestycje

 5. Burmistrz Wiesław Ordon rzekł
  „Jest szansa na realizację w następnych latach zadań wstrzymanych w tym roku z powodu braku wpływów. Koronawirus dokuczył także naszemu samorzadowi, ale myślę, że te środki pomogą odrobić zaległości”
  I co teraz orodnowe ujadacze? Wasz wódz dziękuje.

 6. widac ze z tego warckoła to swina kupuja głosy nie m a kasy na nic tylko obiecanki cacanki zadłużyli zniszczylli okradli kraj oni maja gdzies ludzi i kraj nie ma kasy na leki na szpitale ,kłamia obiecanki cacanki im sie w nic nie wierzy tak jak dudzie najgorszy prezydent .

  • Do wyborcy. Czy ty tylko znasz jedno porównanie ” sok z buraka”? Bo to stało się już nudne wodo z pisuaru.

 7. Może za tą kasę postawią w końcu ten blok na mieszkania plus . I jeszcze jedno pytanie – Czemu na głównej stronie info nowa dęba jest tylko reklama Andrzeja Dudy czyżby tylko on był jedynym kandydatem ? Z tego co wiem to głowny redaktor tego portalu i tak zagłosuje na innego kandydata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here