Minister Warchoł odwiedził nowodębskich policjantów. Komisariat będzie całodobowy!

33

Minister Marcin WARCHOŁ złożył wizytę w nowodębskim komisariacie. Była ona pokłosiem listu jaki skierował do niego przewodniczący Rady Miejskiej Damian DIEKTIARENKO i burmistrz Wiesław ORDON. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu w minionym tygodniu. 

W artykule pt „Minister Marcin Warchoł interweniuje w sprawie nowodębskiego komisariatu” informowaliśmy o liście jaki został skierowany do ministra przez lokalnych samorządowców. Samorządowcy poinformowali w nim wiceministra Marcina Warchoła, że 10 lat temu pod pretekstem likwidacji etatu oficera dyżurnego i „wyprowadzeniem policjantów na ulicę” ograniczono pracę nowodębskiego komisariatu do godzin dziennych (od 7:00 do 15:00). Zmniejszono również liczbę policyjnych etatów. Na godziny popołudniowe i nocne w 20 tysięcznej gminie przypada jeden patrol policji, co w przypadku wezwania chociażby do kłótni domowej, całkowicie uniemożliwia interwencję policyjną w innych niezbędnych miejscach. – Taka sytuacja jest niedopuszczalna – stwierdził minister Marcin Warchoł.

W dniu wczorajszym, postanowił osobiście spotkać się z nowodębskimi policjantami i na własne oczy sprawdzić jak wygląda sytuacja w Nowej Dębie. W spotkaniu brali również udział radni Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan. Na miejscu potwierdziły się wszystkie informacje zawarte w liście przewodniczącego Rady Miejskiej i burmistrza. Podczas spotkania z policjantami, minister Warchoł odbył rozmowę telefoniczną z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, podsekretarzem stanu Jarosławem Zielińskim z którym poruszył bolączki nowodębskiego samorządu i sprawy bezpieczeństwa publicznego. Minister Zieliński zadeklarował, że zajmie się sprawą i warunki funkcjonowania nowodębskiej placówki zostaną zmienione i dostosowane do potrzeb nowodębskiej społeczności. – Dziękuję panu ministrowi Warchołowi i panu ministrowi Zielińskiemu, za pochylenie się nad sprawą, z którą nikt nie mógł sobie poradzić przez ponad 10 lat. Cieszę się, że Nowa Dęba, ma swojego ambasadora w Warszawie jakim jest minister Marcin Warchoł – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

 

33 KOMENTARZE

 1. Zbyszek z Kolbuszowy i Wiesiek z Tarnowsky przez 10 lat nie dali rady załatwić tej sprawy. Zrobili to za nich w tydzień Damian z Wolanem i ministrem Warchołem. Super!

 2. Coś czuję, że gdyby nie hamulcowy wójcina, hamulcowy poseł z kolbuszki i hamulcowa pani kierownik co to blokuje rozwój miasta jak tylko może, to Nowa Dęba mogłaby się naprawdę bardzo szybko gospodarczo piąć w górę. Ale im na tym nie zależy ponieważ wolą aby to instytucje publiczne (szpital, pgkim, urząd) były największymi pracodawcami. Dzięki temu ludzie się boją podnieść łeb, a kolbuszka z tarnowską mogą robić swoje biznesy. I mamy takich kapustów, rzemieniów, mirowskich.

 3. Ciekawe jak długo będzie rozpostarty parasol ochronny prokuratury nad urzędnikami Pana Wiesława??? Bo ten Wolan i Diektiarwnko nie.wygladaja na kumpli znanego dyrektora od kultury czy prezesów od smierdziacych potoków przez las.

  • „kicia dori
   11 października 2019 at 08:43
   Dlatego trzeba popierać Warchoła bo on przynajmnjej coś ZAŁATWI. I to dla Dęby a nie Kolbuszowej”

   Element kampanii wyborczej,nic więcej.Jakoś tego kandydata nie widziano w naszej pipidówce w czasie mijającej kadencji sejmu.Oddam na niego głos,zobaczymy czy po ewentualnej wygranej tak ochoczo będzie wspierał miasto i gmina Nowa Dęba.
   Ciekawe czy zamieście ten wpis.Chyba jednak wyląduje w koszu jak większość wpisów będących nie po myśli infonowadeba.

 4. Ciekawe czy teraz Policja zajmie się parkującymi na trawnikach na Mickiewicza. Odkąd nie ma strazy miejskiej parkują gdzie chcą i nikogo się nie boją. Masakra jakaś. Kto zapłaci za odnowienie trawników?
  Czy Pan Diektiarenko i Wolan zrobią coś z tym?

  • Jednak pójdę w ślady elektryka L Wałęsy.Zagłosuję na Panią Halinę Szydełko pozycja nr.14 lista PiS okręg Rzeszów.Może jednak tak jak elektryk L.Wałęsa,znowu się rozmyślę.Problem jednak w tym że nikt z mojej rodziny nie startuje do sejmu więc chyba pozostanę przy Pani Halina.Szydełko.

  • Od kiedy nie ma znaku zakazu można tam parkować a nie od kiedy nie ma straży miejskiej
   Ciekawe czy wcześniej jak był znak zakazu z wykluczeniem niedziel i świat tez tak martwiłes się o trawnik ? Bo jakoś wtedy nikomu niszczenie trawnika nie przeszkadzało ( a raczej nie chował się w niedziele i święta ) tylko na tygodniu wielki problem. Wiec dobrze ze teraz znaku nie ma !!

  • Odezwał się ten, co pewnie auta nie ma i nie ma problemu z parkowaniem swojego jednoślada… To, że brakuje miejsc parkingowych na ul. Mickiewicza to dobrze to wiedzą mieszkańcy tej ulicy, a zobaczyć to można właśnie odkąd zniesiono zakaz parkowania. Od tego momentu nie tylko w niedziele, ale i w ciągu tygodnia jest cały ten „trawnik” zastawiony samochodami. Powinno się w tym miejscu zrobić parking – parkowanie równoległe i nikt by nie mówił, że trawnik się niszczy, o ile to trawnikiem było można wcześniej nazwać :/

 5. Ten portal to żenada.Warchoł to,Warchoł tamto strach lodówkę otworzyć.PIS-owcy obiecają wszystko bo po zmianie rządu mogą mieć kłopoty za łamanie praworządności.

 6. Nie za bardzo rozumiem jak ( chyba min. 3) dodatkowe etaty dla pilnujących przez cały rok , dodatkowo popołudniem i nocą dyżurki , wpłyną na zwiększenie gminnego bezpieczeństwa , zwłaszcza w terenie.

  • Info PiS !!
   Patrząc na całość tego portalu zdecydowanie PiS
   Niestety wszyscy za PiS bo tak jak ta partia tak i oni tylko kasę biorą a nic nie robią
   A nie przepraszam PiS zabiera żeby potem niby coś dać od siebie
   Niestety ludzie zacofani dalej będą na nich głosować bo myślą ze 500+ 300+ i 13 to z kieszeni PiSu a nie ich własnej

 7. JAKI FESTIWAL RADOŚCI BO POSTERUNEK OBIECALI…. ŁOŁ, TERAZ SPRAWY SAME SIĘ BĘDĄ ZAŁATWIAŁY, A CI NA BAKIER Z PRAWEM SAMI SIĘ BĘDĄ ARESZTOWALI BO POSTERUNEK PRZEZ MINISTRA NAMASZCZONY… BĘDĘ CHCIAŁ ZOBACZYĆ MINY TYCH ROZENTUZJAZMOWANYCH GDY PRZYJDZIE DOMAGAĆ SIĘ INTERWENCJI, A TU ALBO RADIOWÓZ W TERENIE, ALBO ŻE SAM NA POSTERUNKU…..

 8. ZNIESIONO ZAKAZ PARKOWANIA NA UL. MICKIEWICZA NO TO PARKUJĄ, TYLKO, ŻE NIE ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM, PONIEWAŻ NIE WOLNO PARKOWAĆ NA TRAWNIKU A WIĘKSZOŚĆ WŁAŚNIE TAK PARKUJE. TRAWNIK TO NIE JEST PARKING. PYTAM SIĘ GDZIE JEST POLICJA ?

  • Trawnik to miejsce, w którym rośnie trawa, a tam od dawna jest ubita ziemia, a nie teren zielony…

 9. No i jak tam pisiorki gdzie spełnienie obietnicy o komisariacie otwartym przez całą dobę? Kampania wyborcza skończona następne obietnice za trzy lata i chyba tylko tyle w tym momencie można napisać!

  • Nie martw się o obietnice PiS, lepiej zajmij się czajkościekiem, bo Bałtyk dzięki trzaśniętemu zamienia się w szambo.

  • Czy trzaskowski obiecal Nowakowi ze go uwolni , a moze dolaczy z Tuskiem do niego

  • Chcę, by Bałtyk nie był szambem a komisariat otwarty całą dobę. Dlatego nie głosuję na zło.

  • Na razie PIS spelnia obietnice ze POzamyka zlodziei z PO, a co do Komisariatu to, w Nowej Debie nie ma Pijakow, nie ma, nie ma narkomanow, nie ma,nie ma pedofili, nie ma,nie ma zaklucajacych cisze nocna, nie ma.nie ma zlodziei, nie ma,wszyscy z PIsu sie kochaja, kochaja, to poco nam Komisariat calodobowy aby siedzieli bezczynnie i pierdzieli w stolki

  • @jestem z Podkarpacia 25 lipca 2020 at 11:44
   Na Nowaka, „bat ukręcili” Ukraińcy. Podobno „kręcą bata” na kogoś z Podkarpacia, za nieletnią Ukrainkę i to on ma dołączyć do Nowaka.

 10. Fakty są takie że elektorat pisu przyjmie każde obietnice. Mam propozycję przy następnych wyborach niech obiecają ze w tym całodobowo czynnym komisariacie będą poza kolejnością wyborcy pisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here