Marek Kopeć i Wiesław Ordon zawarli koalicję

120

Z zadowoleniem pragnę przekazać Państwu dobrą nowinę. Nasz komitet, „Szansa dla Gminy Nowa Dęba”, nawiązał współpracę z komitetem „Wasz Samorząd”, którego liderem jest obecny Burmistrz Wiesław Ordon – poinformował Marek Kopeć na portalu społecznościowym Facebook.

Ustalenie wspólnego stanowiska nie było proste i wymagało merytorycznej dyskusji by zażegnać spór. Nasze cele na najbliższe pięć lat są liczne i wspólne, a głównym dążeniem jest przyczynienie się do rozwoju i dobra naszej gminy. Chcemy podejmować działania, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom. Zależy nam na zachowaniu niezależności i jeszcze szerszej współpracy z różnymi środowiskami, jednocześnie kończąc lokalne spory, bo dobro Mieszkańców jest najważniejsze. – dodał Marek Kopeć.

Wcześniej w swoich wypowiedziach medialnych kandydat Marek Kopeć kwestionował kompetencje obu swoich konkurentów. Swój przekaz do wyborców opierał na propozycji zmiany wniesienia czegoś nowego do wspólnoty samorządowej. Według niepotwierdzonych informacji Marek Kopeć otrzymał od Wiesława Ordona propozycję objęcia fotela zastępcy burmistrza.

120 KOMENTARZE

 1. Gdy pisałem, że Marek Kopeć ma za zadanie rozbić głosy w mieście a następnie wspierać Ordona i w nagrodę dostać fotel zastępcy burmistrza to się na mnie rzuciliście, że zmyślam. No to chyba jednak nie zmyślałem.

 2. Gdybym chciał głosować na Ordona to bym od razu na niego głosował w pierwszej turze. Chciałem zmiany, a nie tego dziadostwa które tu od 20 lat panuje. Moim zdaniem oszukał pan swoich wyborców a stołek okazał się ważniejszy niż zmiana.

 3. Taki to chcący zmian Kopeć. Układy i układziki i stołeczki. Szybko się zdemaskował.

 4. mieszkańcy Miasta i Gminy ordona teraz przed swoja ostatnia kadencja obiecuje nam wozy strazackie remizy żłobki itd itp …. myslicie ze 20 lat jest na stołku i tego nei robił i teraz nagle miesiac przed wyborami wam nawija makaron na uszy !! myślcie trochę

  • Pan Ordon obiecuje nawet miasteczko ruchu drogowego nad zalewem które już obiecywał w poprzednich dwóch kampaniach wyborczych i go nigdy nie zbudował. Ja jeszcze pamiętam obietnice ścianki wspinaczkowej i parku linowego na górce. On wam wszystko obieca, bo wszystko łykacie. Wygra i będzie czekał na emeryturkę śmiejąc się wam w twarz. Ciekawe czy Urząd Miasta i PGKiM cieszą się z nowego zastępcy burmistrza? Będziecie mieć dwóch fajnych szefów :))))

 5. panie ordon wszystko rozumiem że ludzie decydują nasz wybór, ale wygrać uczciwie bez kłamstw rzucanych ze strony pana ludzi. tyle fejków co słyszałem to juz przechodzi ludzkie pojecie .

 6. Gość namówił parę osób do startu w wyborach i nawciskał im kitu, że czas na zmiany. Nagrał film w którym mówi: koniec tego dziadostwa, że burmistrz jest słaby. Po dwóch dniach są razem co za obłuda..

  • Był przeciwko radzie która zrobiła niezłe gówno takie że aż nasza oczyszczalnia ścieków nie może tego przerobić

 7. Pycha krązy przed upadkiem juz porozdawaliście stołki stanowiska juz dzielicie łupy skandal i idziemy na wybory!!!!!!!!!!!!!!! widzicie ten sojusz ordon marek kopeć – no to jestesmy w czarnej d…. pie

 8. marek nikt inny jak ty na spotkaniach mówiłeś że ordon słabiak mierny kandydat . ty jestes karateka ???? miej chłopie honoru troche

  • Podobno Wiesiek planuje bibliotekę i muzeum w budynku po Nicolu.
   Kopeć kustosz Helka bibliotekarka?

 9. Kopeć ordon duet marzeń. Pewnie cały urząd skacze teraz z radości. Takie ustawki są obrzydliwe. Ziaren szacun teraz wiedząc że byli razem od początku miałeś naprawde trudne zadanie.

 10. Redaktor to jednak kanalia. Przez ten artykuł pan Marek i Wiesław muszą dokonać zmiany strategii. Trzeba teraz przed 2 turą zaprzeczyć, że pan Kopeć będzie zastępcą burmistrza bo to bardzo szkodzi Ordonowi. Dlatego obaj zdementują tego newsa. Natomiast po wyborach Ordon znajdzie coś innego dla Marka. Tak czy owak redaktorzyna zepsuła Markowi biznes. Już Marek był w ogródku, już witał się z gąską.

 11. Czy mieszkańcy po raz kolejny dadzą się nabrać Ordonowi. Przecież on prowadzi tak denną kampanię, że głowa mała. Nic nie ma gminie już do zaoferowania. Pójdziecie głosować za tą darmową kiełbaskę wyborczą na plantach? Będzie się wam ona 5 lat odbijać.

 12. Ja cie nie pierd…le …. to jest jakiś kur…a dramat! Jeszcze Marian przewodniczcym a helka wice. Dęba się dała nabrać kopciowi na jego „zmiane” jak tam panowie klemboski i daruś dieg ? Gotowi do służenia ordonowi ?

 13. I nadal nauczyciele będą rządzić. Znaczy udawać że rządzą że coś robią dobrego mądrego konkretnego. Nadal setki tysięcy w projektach w urzędowych szafach i fuszerka w wykonaniach. Ludzie. To się w głowie nie mieści że do tego dopuszczamy. Że się na to godziny. Nie pamiętacie plant? Lasku? Zalewu??? Takie było oburzenie. A teraz luz blus bo Ordon obiecał to niech dalej rządzi bo jest miły i grzeczny. Nie wierzę. Nie wierzę .

 14. Ludzie obudźcie się w końcu.
  Nic nie zrobił przez te lata kadencji to tym bardziej teraz nie zrobi .
  Przesiedzi do emerytury na stołku .
  Dalej układy, układziki . Na stołkach już dupy usadzone.
  Żenada .Czas powiedzieć DOŚĆ tego dziadostwa!!! Chyba chcemy zmian ! Mamy szansę zmian więc skorzystajmy i zagłosujmy tak jak trzeba. Czas na nowe

 15. No cóż, jak widać „chcący zmian” p. Kopeć niestety zapomniał co to jest honor. Podobno w sztukach walki to podstawa, lecz jak widać nie u każdego. Najgorsze jednak jest oszukiwanie własnych wyborców tych, którzy poszli i zagłosowali bo chcieli zmian. Ta cała sytuacja wygląda tak jakby Kaczyński dogadał sie z Tuskiem. Najważniejszy jest stołeczek. Dziwię się, że człowiek z zasadami dogaduje się z człowiekiem, któremu już dawno skończyły się chęci, aby nasza gmina rozwijała się szybciej niż choćby RKL. Tu apel do chcących zmian, idźcie na wybory.

 16. Coś cie uczynili z tą krainą…

  Burmistrz kandydat ze wsi, przewodniczące i rada większościowa już wybrana ze wsi.

  Mieszkańcy ND jeżeli Wiesław Ordon wygra to zapomnijcie o czymkolwiek w mieście.

 17. Panie obecny burmistrzu. Kiedy pan naprawi bubel w postaci Śmiśniewicza który pan odebrał? To sie nie zagęści. Kostka chodnikowa nadal sie rusza pod kołami rowera….

  • Ciekawe że o to nie zapytała SŁAWNA REPORTERKA przeprowadzająca przedwyborczy „wywiad”
   same pytańka milutkie grzeczniutki, na które pan Burmistrz tak płynnie odpowiadał- czyżby stołeczek w promocji gminy dla Pani ????

 18. Zenada. ale to było pewne, ze Kopeć jest podstawiony przez Ordona, żeby nie wygrał w I turze Pan Diektiarenko. Mam nadzieję, ze na głosowanie pójdą ludzie młodzi w większości i pogonią ten stary układ! jak widać wszystkie urzędy podległe burmistrzowi hejtują kontrkandydata Ordona, bo się boja o stołki! Pogonić to dziadostwo!

 19. Strasznie słabo to wygląda. Sprzedać cały komitet za stołek i oddać rade ludziom ze wsi. Jak ty człowieku dostałeś 800 głosów w mieście?

 20. Wiadomo po co całą Rada Kobiet . Do promocji siebie i burmistrza. Powołał sobie promocje . Brawo dziewczyny. Naprawdę świetna robota dla kobiet w Nowej Dębie. Pan burmistrz szczwany lis. Ciekawe jak długo będzie was wspierał po wyborach. Bo znając jego prawdomówność to możecie się zdziwić

  • Ten niby wywiad przeprowadzony przez Aleksandrę S.to koszmarek. Żenujące wchodzenie w ….. burmistrzowi. Trochę jak wywiad Carlssona z Putinem. Czy to w imieniu całej Rady Kobiet??? Może panie by się zastanowiły czy taka reprezentacja jest ok

 21. I znowu…oszukany. Goście zawarli PAKT. Głosowaliśmy z zoną na Kopcia, że będzie lepiej, baz układów i oszustw, a tu proszę! Jestem wdzięczny Burmistrzowi i Kopciowi za to, że TERAZ świat się o tym dowiedział, choć były takie przypuszczenia. To się wyjaśniło. Burmistrz – T. Wola, Kopeć -zastępca, Marian z Cygan- wraz z Heleną jako przewodniczący, obok wice przewodniczący pewnie Alfredówka lub Chmielów. A MIASTO Dęba znowu dłuuuugo w czarnej duuuupie. DAMIAN D.- w mojej rodzinie masz NASZE głosy. TRZYMAJ SIĘ I WALCZ O NASZE MIASTO

  • A grilla przez tyle lat nie zrobił!!!! Ciekawa jestem czy z pieniędzy komitetu czy z budżetu gminy? Mógłby to ktoś sprawdzić?

 22. Panowie Ordon i Kopeć za wcześnie podzielili stołki. Jest jeszcze druga tura. Chyba o tym zapomnieli. Teraz jak mleko się wylało to obaj ogloszą że Marek jednak nie będzie burmistrzem. Po wyborach znajdzie się mu miejsce jako prezes pgkim albo inne. Pani Serafin zapewne zerka w kierunku dyrektora domu kultury. Miało być nowe a będzie jak zwykle Ordon. No chyba że nie olejecie tych wyborów.

 23. Mam nadzieje ze wyborcy się obudza i zagłosują przeciwko tym tanim chwytom i cyrkowi który robi obecny burmistrz z Kopciem m

 24. Na początek kadencji jedyny słuszny burmistrz reaktywuje Wam straż miejską żebyście przypomnieli sobie stare dobre czasy. Później muzeum i długo długo nic. Taka to będzie kadencja. Wszystko po staremu

 25. Buahahaha a nie mówiłam od początku że ci goście są dogadani… Tylko czekać jak Wiesław będzie dementował na fejsbuku że żadnego stołka nie obiecał a Kopeć będzie mu przytakiwał od i macie zmianę i świeży powiew dziadostwa;)

 26. Ordon to rozegra po mistrzowsku juz zaraz po wyborach bedzie miał w dupce układy które zawarł przed wyborami zobaczycie o porostu taki jest niesłowny , zyga , mirowski rzemien , kapusta i wielu innych zdradzonych żołnierzy Ordona . nawet jak to pisze to mam obrzydzenie i do tej listy dodzie kopeć i bedzie na śmietniku historii a jego radni beda sie drapac po głowie i na co mi to było ??

 27. Mam nadzieje że Pan Ordon wygra. A Pan od zaklejenia całej Nowej Dęby swoja podobizna przegra znacząco.
  Co będzie odpowiednią lekcją pokory dla niego.

  • Na tym polega kampania wyborcza, że można całe miasto zakleić. A pokory to by się Ordon nauczyła bo już pora na niego!!!!! Warto by wypunktować jego obietnice wyborcze z ostatnich lat.

  • Lepiej zaklejać plakatami miasto niż kłamać i obiecywać gruszki na wierzbie. Czego nie rozumiesz. Pokory to nauczą się wyborcy O. po wyborach

 28. Czytam te wpisy z pewnym zażenowaniem.
  1.Zdjęcie prowadzące wybrane tak by kandydat na Burmistrza był „od początku do tyłu”
  2.Piszący chcieli zmian więc zmiany są i to duże
  a) w nowej ,,Koalicji” jak piszecie zmian jest bardzo dużo i to są młodzi ludzie.
  b) Koalicja która była wcześniej jest prawie bez zmian więc pewnie stąd narzekanie na brak zmian.
  Zarzucanie że ktoś utworzył koalicję gdy samemu się ją miało i teraz próbuje się ja utworzyć jest całkiem bez sensu. to samo dotyczy stołków. Są zmiany i to duże. Są młodzi. Tylko gratulować im sukcesu i życzyć sukcesów w interesie nas wyborców.

 29. Pan Kopeć i jego radni zbyt długo nie porządzą w tej nowej koalicji z prostej przewidywalnej przyczyny. Pan Wiesław Ordon bardzo szybko ich w czymś oszuka i zniechęci do siebie. Taki to już jest człowiek. No ale każdy osobiście najwyraźniej musi się na tym poznać. Wspomnicie moje słowa i to prędzej jak później.

 30. Nie rozumiem tych komentarzy po to sa wybory i po to jest demokrajca zeby kazdy mogl zaglosowac na kogo mu sie podoba i to jego wybor a jak piszecie ze ordon tak oszukal itd to widocznie wiekszosci ludziom to sie podobalo skoro mial najwiecej glosow Zacznijcie moze rozliczac i wyzywac ludzi od spojrzenia w lustro na siebie samych….

 31. NAPISZCIE COŚ PODOBNO … NIEDOSZŁA RADNA CZY ŻONA POGRYZŁA W AKCJI PLAKATOWEJ RADNEGO…CZY TO PRAWDA TO TYLKO DO TVN ALE JAJA W DĘBIE

 32. Ale jaja ale jaka ale jaja jak na to, wszystko patrzę to miasto nigdy nie miało prawdziwego wlodarza a teraz jak się połącza to kaplica Ordon i Kopeć
  Szkoda tylko 5 lat.

 33. Chcecie żeby młodzi szli na wybory, ale prawda jest taka, że młodzi mają gdzieś wybory i politykę. 18 latkowie myślą o studiach w dużym mieście a nie o tym co się dzieje w dziurze Nowa Dęba. Zapominacie, że większość naszego miasta i gminy to emeryci, renciści i starzy ludzie którzy nie lubią zmian.

  • Tak właśnie jest. Dyna mieszkańców Wiesław już kolejną kadencję a wszyscy się nabierają na jego nagła aktywność . Nagle o każdym kroku wiadomo gdzie jest co robi. Wszystkich wspiera. Rozwija miasto. No po prostu burmistrz Polski . Szkoda tylko że przez ostatnie naście lat taki nie był aktywny i że oprócz opowiadania o tym co zrobi to tego nie robił. Jakby tak działał jak obiecuje przed wyborami to Dęba byłaby miodem i mlekiem płynąca… A nie jest . Ciekawe dlaczegóż to??????

 34. No pan Wiesław się pokazał bo zrobił z całą zgraja trzy godzinny festyn dla dzieci. Już pomijam finansowanie. Ale za tyle lat raz się chłop postarał zrobić coś od siebie. Tylko w porównaniu do Damiana który zorganizował tyle imprez sportowych , piłkarskich,rowerowych, koloni wakacyjnych w których brakło udział mnóstwo dzieciaków z różnych roczników to i tak wypada cieniutko. No ale chociaż Pan Marian ma ładne zdjęcie z Myszką Miki…. Napewno będzie miał co wspominać. Gratuluję

  • Taa…. jasne, szkoda tylko że z funduszu sprawiedliwości i kasy Lasów, wzorem mistrzów z Niska.

 35. Dla mnie jest niepojete jak mieszkancy pozwaląją rządzić leśnym dizadkom, to że dużo tu emerutów, większośc miast się starzeje, takie czasy, ale wystarczyło by zaproponować młodzieży coś sensownego, dotrzeć do nich przez snapa, insta, tiktok czy BeReal . zaoferować im coś i zachęcić do głosowania, pokazać korzyści…… wiesiu (który nigdy nie był dobrym burmistrzem) trafia przez kościół więc trzeba wybrać alternatywna drogę…..

 36. Szanowni Państwo, macie wspaniałego młodego kandydata, który jest gotowy na działanie dla miasta Nowa Deba! Otwórzcie oczy! O „stołki” boją się obecni pracownicy samorządowi dlatego takie zamieszanie. Obecna rada to w większość młodzi ludzie którym zależy na przyszłości miasta – zaufajcie młodym!

 37. Tak naprawdę to w zdecydowanej większości to tylko hejt i obrażanie ludzi .Jak młodzi to nie ci jak zmiana to nie ta. Zamiast Gratulacji i życzenia sukcesów także w interesie nas wyborców Przykre

 38. Damian , być moze przegrasz tą nierówną walkę, ale to co juz się zadzialo, ilosc ludzi ktora w Ciebie uwierzyla to krok do przodu, krok nadziei ze mozna tu fajnie zyc. Wiele osob w Ciebie uwierzyło, i nawet jesli to będzie za malo, to jest nadzieja ze się kiedys cos tu zmieni. Bez wzgledu na wynik , juz odniosles sukces , szacun.

  • pytanie czy za 5 lat ( jeśli- nie daj panie wygra stary burmistrz) będzie miał kto startować na to stanowisko, czy komukolwiek będzie się chciało przechodzić przez ten hejt, oszczerstwa które teraz spotykają DD,
   Czy nie stanie się tak, jeśli wg scenariusza który koś tu napisał na burmistrza nie będzie namaszczony MK. i nadal będzie polityka w stylu WO. Ja myślę że tu i teraz jest szansa dla ND . i to się może nie powtórzyć. Nie czekajmy kolejną kadencję tylko idźmy na wybory i wybierzmy energicznego, pracowitego pełnego pomysłów, determinacji burmistrza.

  • To prawda. Walka jest nierówna. W ilości i wielkości banerów przeważa p.Diektiarenko.

 39. Największa głupota jest wtedy gdy głosujecie wciąż na tych którzy już nie raz was oszukali i oczekujecie zmian. Takim stylem wyborów dążycie do samozagłady. Dlaczego narodzie nie wierzysz w swoją siłę, tylko oczekujecie że ktoś wam da, ktoś za was zrobi. Wybierzcie w końcu ludzi mądrych i uczciwych, którym chce się chcieć . A ciągle tych samych zdrajców i sprzedawczyków.

  • Wyborcy, tych samych wcale zmian nie oczekują, sami wiedzą, że zmian nie będzie, a jedynie stagnacja z jednoczesną obserwacją, jak odjeżdżają inni wokoło. Chyba to można podpiąć pod syndrom sztokholmski. Albo też z zawiści głosują na pana X, po to, żeby wyborów nie wygrał pan Y.

 40. Czy ktoś pamięta (jeżeli wogóle taka sytuacja zaistniała) aby któraś inwestycja nie zakończyła się poprawkami, naprawami itp.? Czy wiesiu coś zrobił dobrze dla tej gmniny (wyłaączmy z tego inwestycje w tarnowskiej woli, będzie sprawiedliwie dla osądu)? Wacham się na kogo głosowac, więc szukam konkretów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here